Co děláte s vlasama?

Fotoalbum tématu (657) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
laislabonita
152 příspěvků 04.10.18 15:31

@Temperance vidite, Daruj vlasy neznam. Asi to tedy bude pro vsechny, ne jen pro deti? Nove haro zalozila slecna, co 2× prodelala rakovinu a bohuzel letos v lednu zemrela. Prijde mi obdivuhodne, ze myslela i na ostatni a ne jen na sebe a svou nemoc… a jak dlouhe uz mate vlasy?

Temperance
1311 příspěvků 04.10.18 15:44

@laislabonita Což o to, dlouhé by byly dost, jenže já nechci nakrátko, nýbrž mikádo, které by šlo sepnout do culíku. V krátkých vlasech (párkrát jsem je zkoušela) se necítím být já. A jakožto harpagon chci vlasy nechat v jejich partnerském kadeřnictví bez placení za ostříhání, k čemuž vyžadují 40 cm. Já mám od culíkové sponky 44 (od čela necelých 70), tak ještě chvíli počkám a budu usilovně hnojit ;-)
Dokud nebyla možnost darování v ČR, posílala jsem sklizeň do Ameriky na Locks of Love.

xSx
544 příspěvků 04.10.18 16:14

občas mě mrzí, že mám slabé vlasy, co moc nerostou… Protože jednou za čas jdu hodně na krátko, akorát jsemnikdy neměla vlasy pod úroveň ramen.

laislabonita
152 příspěvků 04.10.18 19:43

@Temperance to mate uz dlouhe vlasy :) ja mam pouhych 63 cm. Nove haro pozaduje min. 30 cm. Rada bych, abych pak mela vlasy po bradu, takze darovat budu ca 35… Neni to moc, uz ale ty dlouhe nesnesu :D
@xSx to je skoda, ale darovat se da i neco jineho…treba svuj cas :)

Brep
687 příspěvků 05.10.18 22:32

Pod jakým výrazem hledat účes „podkova“ v angličtině?
Protože po doslovném překladu mi to předhodilo pány na krátko a s ustupujícími vlasy. :D

sirena007
1094 příspěvků 05.10.18 22:44

@Brep Angled bob?

Jinak pánská podkova mě pobavila:-)

if5
210 příspěvků 06.10.18 13:22
@Brep píše:
Pod jakým výrazem hledat účes „podkova“ v angličtině?
Protože po doslovném překladu mi to předhodilo pány na krátko a s ustupujícími vlasy. :D
Řekla bych, že to může být „inverted bob“ viz https://en.wikipedia.org/wiki/Bob_cut
Pozorovatel
509 příspěvků 26.10.18 10:44

Nektera z hnedovlasek, nemate nejaky trik, aby vlasy po vysisovani slunickem nesly do zrzava? Barvu u hlavy rezavou nemam, ale cim bliz ke koncum, tim rezavejsi, vlasy nebarvim. Neco jako blondyny maji fialovej sampon… zrzavy vlasy se mi sice moc libi, ale mne neslusi

Judy24
796 příspěvků 02.01.19 14:39

Prosím o radu. Konečně jsem se odhodlala nechat si ostříhat mikádo (kousek pod bradu), ale samozřejmě se mi nedaří vyfoukat ho doma tak, jako to měla kadeřnice a jelikož jsem pak spěchala, nestihla jsem to v klidu probrat s ní. Nemáte prosím nějaké osvědčené tipy? Pomohl by mi kulmofén? Užší kulatý kartáč, nebo naopak široký (s tím jsem to zkoušela a nic moc, nejsem úplně zručná)? Žehlička? Natáčky?
Nepotřebuji vždycky vypadat jako ze salónu, ale přála bych si, aby se mi konce točily dovnitř a sama jsem zatím dosáhla maximálně toho, že byly rovně.
Zkoušela jsem hledat na youtube a docela mě zklamal.
Děkuju předem moc za všechny postřehy.

Temperance
1311 příspěvků 02.01.19 14:46

@Pozorovatel Já používám Timotei šampon s hennou (Nádherná bruneta). Ale v poslední době se mi hodně špatně shání.

Bystromila Klíšťová
37 příspěvků 02.01.19 16:56

@Judy24 Mám nějaký rotační kulmofén s různými nástavci, ale používám jen ten nejtlustší. Jediný přístroj, se kterým jsem si schopná mikádo vytvarovat.

mimi
66 příspěvků 02.01.19 17:04

@Judy24
kulmofen som si poridila az ked som sa dala ostrihat na mikado. S kefou v jednej ruke a fenom v druhej - na to som bola nesikovna. Ale kulmofen s rotacnou kefou mne osobne vyhovuje. Ucila som sa s nim robit podla youtubovych videi, par som ich nasla.
Co sa tyka stylingovych pripravkov, tak pouzivam zriedka, a ked tak s najnizsou tuziacou silou. Od Welly mam Eimi perfect setting. Moje vlasy su velmi jemne, rozlietane, tazko tvarovatelne, hned sa narovnaju, tento sprej ich trosku podrzi a to staci. Pridavam foto. Prva foto vyfukane od kadernicky, druha foto vyfukane mnou. Vidno rozdiel, moje je ulizanejsie.
Inak je vraj lepsi fen s uzkym nastavcom a kefa zvlast, fen lepsie smeruje prud vzduchu priamo na pramen vlasov, kulmofen fuka cez kefu na vsetky strany a vlas sa tak neuhladi. To som nasla nedavno na youtube.

Panditka
18 příspěvků 02.01.19 17:55

Doporučuje se oplachování černým čajem, ale sama jsem to nezkoušela, jsem se svým přírodním melírem spokojená. No a hlavně mě nenapadne připravit si před mytím hlavy hrnek čaje :grinning:. @Pozorovatel

Ophelie
631 příspěvků 02.01.19 17:56

Potřebovala bych nějaký kondicionér, masku pro zlepšení struktury vlasů. Vlasy mám barvené, respektive dobarvované u kořínků (tam jsou v pořádku), ale užívám léky, po který je sušší kůže i vlasy. Nějak se mi nedaří jim dodat tu správnou a žádoucí strukturu. Co s nimi?

Brep
687 příspěvků 02.01.19 20:37

Nevíte o nějakém dobrém kadeřnictví, nejlépe v Praze na Smíchově?
Zkoušela jsem internet, ale buď mají příšerné webovky, které rovnou opustím, nebo nemají fotky své práce, což bych docela ocenila.
Střih komplikovaný nemám, ale ráda bych našla někoho, kdo neoživuje a stříhá rovně :D

VeronikK
968 příspěvků 02.01.19 21:33

@Brep juchú, přidávám se, taky hledám kadeřníka, Smíchov by se hodil…

laislabonita
152 příspěvků 02.01.19 21:38

@Judy24 ja vam bohuzel neporadim co se soucasnym stavem vlasu, ale mozna rada pro budouci strihani. Mne kadernik to mikado ostrihal tak, ze se mi vlasy krouti dovnitr i tri mesice po ostrihani, i kdyz ja bych je mela radsi rovne :D Priste se na to zeptejte kadernice.

Temperance
1311 příspěvků 02.01.19 22:10

@Brep @VeronikK A co Vinohrady? Když tak Vám pošlu SZ.

marikahr
809 příspěvků 02.01.19 22:13

@Judy24 ja sa zas prihovaram za kefu velkeho priemeru a fen :-D a teraz si vyberte… myslim, ze to chce len cvik. Musite sama zistit, co vasim vlasom vyhovuje, ja si ich fukam smerom dovnutra a sucasne smerom akoby do tvare
Avsak samozrejme neda sa urobit dokonaly uces doma, tak isto, ako sa doma nedaju svojpomocne polozit parkety ;-)

VeronikK
968 příspěvků 03.01.19 09:57

@Temperance tam jsem dříve také bydlela, měla jsem tam šikovnou kadeřnici, ale odešla tenkrát na mateřskou…

Matmys
2100 příspěvků 03.01.19 10:38

@VeronikK
A proto teď chodím k chlapovi ;)

Judy24
796 příspěvků 03.01.19 10:43

@marikahr Parkety náhodou můj tatínek kdysi sám položit zvládnul! :D Asi mu napíšu, jestli mi nechce chodit foukat vlasy.

Děkuji všem za rady, rotační kulmofén jsem si impulzivně pořídila ve slevách na Alze, tak snad nebudu litovat. A zkusím trénovat i manipulaci jen s jedním kartáčem a fénem, ale teď zrovna se mi rozjel příšerný ekzém na pravé ruce, tak ten kulmofén asi docením. Vím, že by to bylo lepší, abych foukala co nejvíc po růstu vlasů, tak snad se k tomu dopracuju.
@laislabonita S kadeřnicí to proberu.

Rozhodně jste mě uklidnily, že nějak to půjde, děkuji moc! : )

JarkaJ
603 příspěvků 03.01.19 12:24

@mimi Kadeřnice to většinou foukají postupně, ve vrstvách, od spodních vlasů po vrchní. Ty těžké horní vlasy sepnout nahoře velkou pinetou (jak se říká takovému tomu drapáčku? :-), podtáčet a foukat spodní vrstvu. Pak popustit další vrstvu vlasů a znovu foukat s podtáčením. Když foukáte všechny vlasy najednou, mokré jsou těžké, proto Vám zůstanou spláclejší. Jinak já mám cvik s kulatým kartáčem a fénem zvlášť, kulmofénem jsem měla vyfoukat vlasy mamince a byla jsem z toho nesvá, pořád mi chyběla ta manipulace s kartáčem.

mimi
66 příspěvků 03.01.19 12:40

@JarkaJ
Ano, mam pinetky, aj velke aj male. Ked mam cas, tak to robim presne takto postupne, zdola nahor. Ale ked sa ponahlam, co je castejsie, tak na to kaslem, prefukam cele, podtocim konce a za 10 min. hotovo :-D len potom je to splacnutejsie.

JarkaJ
603 příspěvků 03.01.19 12:56

@mimi Tak pokud pospíchám, u vlasů všech délek (teď i krátkých) se mi osvědčila jiná metoda: Foukat vlasy s předkloněnou hlavou, bez ladu a skladu prohrabávat prstama. Po vysušení krátká závěrečná úprava konců nebo patky :-) Často bývá lepší než systematické a pečlivé vyfoukání.
V obou případech jde o to, aby se vlasy provzdušnily a nevyfoukaly uplácnuté.

Stránka:  « Předchozí 1 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 Další »
Váš příspěvek

V kinech běží dokument o Vivienne Westwood

Westwood: Punk. Idol Activist je název nového dokumentu, který... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Shopping v cizině: Jak se obléknout za západní valuty

Autor: Matouš

Vyrážíte na nákupy do Primarku nebo si z každé dovolené přivezete... Celý článek