Co děláte s vlasama?

Fotoalbum tématu (657) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Uživatel je onlinegiuliettka
3504 příspěvků 03.01.19 16:53

@Judy24 Ak sa vám to nepodarí podtočiť tým kartáčom, tak vyfénujte hlavu v predklone a to podtočenie do tváre urobte tým nástavcom čo vyzerá ako hrebeň. Na videu 1:12 minuta.
https://www.youtube.com/watch?…
Obrázok č.3
 *]

Pozorovatel
537 příspěvků 03.01.19 17:44

@Temperance @Panditka na šampon se zkusím podívat, s čajem nevím nevím, asi bych byla líná to vařit. Jinak našla jsem fotky sice pár let starý, rozdíl 3 měsíců (duben-červenec), mezitím byla měsíční dovolená v Asii, žádné barvení/odbarvování. Teď mě tak napadlo, šampon s UV ochranou sem si asi měla vzít!

Temperance
1403 příspěvků 03.01.19 18:53

@Pozorovatel Je k němu i kondicionér.

BeKaa
394 příspěvků 03.01.19 22:39

Tak dnes jsem zažila velké překvapení, byli jsme na návštěvě v jednom menším městě a syn se tam nechal ostříhat, když jsem viděla, jak je kadeřnice šikovná, zeptala jsem se, jestli by mě nevzala taky. Poprvé jsem se nechala stříhat nasucho…výsledek je, že tak dobře jsem snad ještě ostříhaná nebyla, trvalo to 20 minut a chtěla po mě 80, Kč!!! Nechala jsem jí 200 Kč, protože jsem stejně zaplatila o 1800 méně než obvykle :-)

VeronikK
1002 příspěvků 04.01.19 08:40

@BeKaa mě nikdy nechtěli v pánském vzít, a ukecala jsem je jen, když jsem chtěla vzít komplet strojkem…

Ghost B.C.
3776 příspěvků 04.01.19 09:02

@giuliettka Vy tenhle „rotační kulmofén“ z videa máte, že jo? Jestli si dobře vybavuji, tak už jste o něm psala, jen si nepamatuji, jestli dobře nebo špatně.
Je vhodný na vlasy delší než na ramena? Ta paní z videa mě moc nepřesvědčila, spíš jsem čekala, kdy se jí tam namotají vlasy tak, že už je vymotá jedině nůžkami.
Pořád po nějakém takovém přístroji pokukuji, ale obávám se toho, že nakonec zůstane ležet stejně jako žehlička, kulma, vlnkovačka a jim podobné. Vždy u těchto vynálezů zjistím, že mám vlasy delší a je jich víc, než si myslím a nejdéle u poloviny účesu mě to přestane bavit.

andano
754 příspěvků 04.01.19 09:16

@BeKaa To znám! Před několika lety v létě jsem se nechala neplánovaně ostříhat v kadeřnictví na periferii malého městečka, bylo to raz dva, z mého pohledu dokonalé a když mi kadeřnice řekla cenu 120 Kč, taky mi tam chyběla nula :-)
(Následně to přišlo na přetřes na nějakém polorodinném setkání s místními a jedna teta mi naznačila, že jsem rozhazovačná, protože ona se nechává stříhat nasucho a pak to stojí jen 80 Kč.)
Prostě jiná cenová hladina, ovlivněná spoustou dalších faktorů (nebylo to strojkem a nebylo to pánské kadeřnictví).

viktorias
216 příspěvků 04.01.19 13:23

@Ghost B.C. ja som mala rotačný kulmofén od rowenty, ten fialový, bol skvelý. Keď sa pokazil - už mal na to nárok- kúpila som si rotačný kulmofén z lidla - vtedy to bola kolekcia britney spears, teraz christiny aguilera, a ten z lidla mi vyhovuje viac. a rozdiel v cene - 40 eur vs 20 eur. Mám vlasy po plecia. Fúkam si vlasy tak, ako to robia kaderníčky, po vrstvách. Výsledok vyzerá veľmi profesionálne. Ten smer otáčok sa dá meniť len stlačením gombíka, takže jedným gombíkom natočím, druhým odtočím. Chce to len trochu praxe. Výkonný fén je pre mňa príliš ťažký. rýchlo ma začnú bolieť ruky.

3504 příspěvků 04.01.19 15:47

@Ghost B.C. Ja som s ním spokojná a mala som vlasy aj po lopatky a nikdy sa mi nič nenamotalo. Ono jak píše @viktorias stačí stlačiť to druhé tlačítko a on sa začne točiť do protimeru a vlasy sa odmotajú. A on nemá na tých dvoch kefách, pri ktorých sa dá zapnúť rotácia moc štetín, to má len tak, aby to vlasy udržalo, aby sa neklzali po tej poloche na ktorú natáčate, takže sa vlasy nemajú do čoho zamotať. Ja práve mám žehličku, kulmu a čo ja viem čo, a odkedy mám ten Babyliss, tak všetko ostatné stojí a používam len ten. Sprchujem sa ráno a s kartáčom a klasickým fénom mi to trvalo dlho. Jedinú nevýhodu vidím v tom, že to má veľmi jemné štetinky, takže som si jeden už pred rokmi zničila tým, že som ho len tak v rýchlosti hádzala do toho púzdra čo k tomu patril a nedávala do toho plastového krytu, ktorý ten kartáč má. Teraz už poctivo plastový kryt zakladám a nedávam ho do tašky, ale vešiam na to pútko čo má na rukoväti, a tento čo mám mi drží už 5 rokom. Používam ho denne, okrem víkendov. A kúpila som ho svokre a je s ním spokojná a minulé Vianoce si ho pod stromček od manžela, na moje odporúčanie, vypýtala kolegyňa a chváli si ho tiež.

3504 příspěvků 04.01.19 16:01

@Ghost B.C. Na tomto videu https://www.youtube.com/watch?… ten chlapík ukazuje ako s dlhšími vlasami. Rotáciu zapínate len na končekoch, potom sa dostanete ku korienkom a už knoflík na rotáciu nedržíte, počkáte chvíľku a odmotáte. Pri dlhších nerotujete furt, len vám pomože natočiť prameň.

Ghost B.C.
3776 příspěvků 06.01.19 12:39

@viktorias @giuliettka Díky moc za informace! :)

romuška
6 příspěvků 08.01.19 09:35

Čauky, já chodím pravidelně jednou měsíčně ke kadeřnici. Po dvou měsících měním značku šamponu a používám zábaly na vlasy.

Matmys
2147 příspěvků 08.01.19 11:48

@romuška Čauky, zapomněla jste zmínit jaké značky vlasové kosmetiky používáte ;)

sirena007
1126 příspěvků 08.01.19 13:13

@Matmys Třeba je to myšleno jako upřímná odpověď na otázku a žádná reklama nepřijde ;-)

kobylkalucni
189 příspěvků 09.01.19 17:38

To je jen oťukávání si terénu. Uživatel Romuška sem během pár dní napíše x příspěvků do náhodných témat, aby vypadala „ověřeně“ a reklama jí proklouzla. Je leden, okurková sezona, nikdo nenakupuje, zásoba peněz nahrabaná z Vánoc mizí a grafy strmě klesají a toto jsou typické činy ze zoufalství :-).

profesorka
77 příspěvků 10.01.19 10:00
nic

S vlasama nedělám nic, jen je umývám a vysuším. Od té doby, kdy jsem měla nohu v sádře a byla nepohyblivá, mi narostly delší, přijde mi škoda je ustřihnout; jako malá jsem je měla dlouhé do pasu. Moje bezvadná kadeřnice mi chodí zarovnat konečky a upravit ofinu, manžel mi je ráno stáhne do culíku. Protože mi funguje jen pravá ruka, sama si to udělat nezvládnu. Jako černovláska melírově šedivím, vypadá to hezky.

Ghost B.C.
3776 příspěvků 26.02.19 08:10

Už jsem dlouho nenapsala nic pořádného, takže. Dopředu upozorňuju, že k vlasům mám bioeko sklony, takže kdo je odpůrce zeleného bahna na hlavě, ať to radši nečte.
Vlasům jsem dala velkou oddychovou pauzu, pěkně si rostou, jsou hezké, lesknou se, podstrojuji jim olejovými zábaly a tak dále. Ale už strašně dlouho se mi líbí světloučká zrz nebo spíš medová blond se zrz odlesky. Párkrát na tento odstín zafungoval „bezbarvý“ hennový zábal z DM smíchaný s citronovou šťávou - která přeci jen uvolnila trochu červeného barviva a vlasy (jelikož jsem přírodně středně blond) chytly kýžený zrz nádech. Akorát se to vždy strašně rychle vymylo.
Tak co mě nenapadlo. Že do toho zábalu přidám trochu měděné henny, to přeci MUSÍ fungovat: „Seto naředí a když to tam nenechám úplně dlouho, tak to bude tak akorát.
Jo, jelikož se mi ale zdálo, že „to ňák vůbec nechytá“, tak jsem tu směsku nechala na hlavě přes noc.
A tradá, ráno sice vidím o dost víc zrz, než jsem si představovala, ale po prvnotním škoku si říkám, že vlastně dobrý, že mi to celkem sedí - pleť světlá, oči do zelena a obočí neutrální, tak OK.
Akorát u henny nemá moc cenu radovat se z prvotního výsledku, jelikož (skoro) všichni víme, že oxiduje a „sedá“ si klidně ještě i týden. Takže co, takže tmavne. V práci pod zářivkami jsem víceméně světle hnědá, zrz je vidět až na denním světle a to hlavně tehdy, když zasvítí sluníčko.
Naštěstí mi ten odstín víceméně pořád sedí a vypadá i celkem přirozeně. Takže přestože jsem si to takhle úplně nepředstavovala, nemá cenu plakat nad rozlitým mlékem a já si pohrávám s myšlenkou, že bych využila situace a zkusila být na chvíli „fake zrz“ - přírodně to zpátky na blond stejně jen tak nestáhnu a chemicky to nepřipadá v úvahu už vůbec (nejen kvůli obavě o vlasy, ale hlavně proto, že henna a chemie si spolu moc nerozumí).
Je mi teda trochu líto, že jsem si odpálila přírodní blond, ale zase zkusit se má všechno. Takže o dalším vývoji budu informovat - i když nechcete:-D

kobylkalucni
189 příspěvků 26.02.19 09:32

Hennu jsem ve svém bioeko období milovala. Hlavní důvod, proč jsem s ní sekla bylo, že mi nazrzlé odstíny moc nesluší. Vesměs všechny teplé odstíny ke mě moc nejdou a henna- ať už je to jakákoliv, do tepla vždy jde. Proto doopravdy závidím všem, kterým hennový odstín sluší.

xSx
590 příspěvků 26.02.19 12:39

@kobylkalucni hennovými experimenty a zrzavými vlasy (taky mi nesluší) jsem si prošla a objevila jsem, že když si koupím tmavě hnědou hennu (konkrétně od Lush) a na vlasech ji něchám bez pokrývky zaschnout na vzduchu, tak chytí mnohem studenější odstín a ta zrzavá se tam schová.

Ghost B.C.
3776 příspěvků 04.03.19 08:48

Usoudila jsem, že pokud si mám stěžovat na špatnou barvu, tak ať to alespoň stojí za to a použila jsem v plné síle neředěný zbytek (respektive většinu) měděné henny. A rovnou jsem dala trochu i na obočí - i když se to asi nemá - ať nám to ladí.
A světe div se, není to zlý. Jediné s čím se to vyloženě tříská, jsou ty poslední nezdolné pupínky, ale ty se tak nějak ze své podstaty třískají úplně se vším. Jinak podtón pleti, barva očí i obočí dobrý. Nemám akorát ty pihy.
Samozřejmě nebudu tvrdit, že mi to sluší víc, než přírodní barva a že by mi každý věřil, že jsem pravá zrzka, tak to funguje málokdy a já se rozhodně nepovažuji za výjimku, ale troufám si tvrdit, že mi tenhle můj experiment sluší taky.
Jediné čeho se trochu bojím je to, že henna je poněkud neodstranitelná. Takže pokud si s prvními odrosty řeknu, že už mě to nebaví, tak mám celkem smolíka. Na druhou stranu ani chemické červené barvy nejsou nic, čeho by se člověk zbavil lusknutím prstu, takže je to ve finále asi úplně jedno.

MP Janka
427 příspěvků 05.03.19 08:27

@Ghost B.C.
Jestli máte hennu z DM, tak ta se docela vymývá. Asi se nedostanete ke své vlastní barvě, ale s odrosty by to nemuselo být tak špatné.
Já jsem tedy hnědovláska (pihy, zelené oči), takže ten přechod měděná henna - moje barva není tak výrazný a odrosty mi vidět nejsou, i když přes 2 měsíce si nenajdu čas si to bahno na hlavu napatlat a 3 hodiny pobíhat s folií na hlavě. Možná záleží i na stylu mytí vlasů, já si dávám šampon jen na pokožku hlavy, takže henna se tam vymývá víc než jinde. Rozhodně, když jsem měla zrzavý přeliv, tak ten přechod byl viditelnější.

Ghost B.C.
3776 příspěvků 05.03.19 14:02

@MP Janka Ano, mám DM hennu - právě z toho důvodu, že kdybych se rozhodla, že to byl jednorázový experiment, tak snad půjde co nejvíce odstranit.

Ale musím říct, že jsem byla připravená na to, že se budu muset víc líčit. A kupodivu ani ne. Dokonce mi přijde, že jsem mohla ubrat. Ale možná je to jen tím, že nejsem zvyklá mít tak výraznou barvu u obličeje

MP Janka
427 příspěvků 06.03.19 08:22

@Ghost B.C. Asi rozumím, jak to myslíte. Já až se zrzavou hennou zjistila, že mám opravdu zelené oči. S přírodní barvou vlasů, to tak nevyniklo, teď hodím lehké stíny, řasenku a oči září samy.

Armida
59 příspěvků 19.03.19 13:54

Potřebuji se uklidnit.
Včera jsem byla u kadeřnice a bohužel jsem podlehla jejímu naléhání a nechala se nabarvit. Měla jsem takové ty oříškově hnědé vlasy, na koncích vyšisované od slunce. Kolem uší už šediny, ale nebylo to moc vidět.
Výsledkem barvení je helma barvy bláta, na koncích a kolem obličeje, kde jsou vlasy nejslabší, tmavěhnědé až černé. Vypadám jako hranostaj, který se vyválel na poli.
Začínám dělat blbosti, už jsem si dvakrát umyla vlasy a nastříkala zesvětlovacím sprejem…A přemýšlím o stažení barvy…
Přitom vím, že tu situaci můžu ještě více pohnojit.
Mám tomu prostě nechat čas?

Dogmeat
154 příspěvků 19.03.19 14:06

@Armida a na čem jste byly s kadeřnicí domluvené? Že vám dá barvu podobnou té vaší přírodní? Já bych to reklamovala, to je snad chyba kadeřnice, navíc to určitě nebylo levné. Barvu bych stáhla. Tyhle hodně tmavé barvy se jen tak nevymyjou, bude vám to blbě odrůstat, pokud jste byly s kadeřnicí domluvené na něčem jiném, nechte si to od ní předělat, přece nebudete chodit jak zablácený hranostaj

Stránka:  « Předchozí 1 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Jak vypadá módní deziluze

Autor: Kamila

Spousta lidí by vraždila za práci u předních značek haute couture.... Celý článek