Co děláte s vlasama?

Fotoalbum tématu (668) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
sirena007
1142 příspěvků 27.3.19 14:03

@Paris1789 Jo jo, taky jsem si jen díky cizímu neštěstí uvědomila, že strkat do myčky svícen se zbytky vosku je pěkná blbost…

Ghost B.C.
3841 příspěvků 29.3.19 09:14

@Armida Jestli je to stále aktuální, tak na stažení barvy by měla fungovat směs z vitaminu C (v prášku) a nějakého čirého šamponu (čirého z toho důvodu, aby vlasy naopak nenasákly barvivo ještě z tohoto).
Prostě smícháte vit. C se šamponem na hustou pastu, nanesete na hlavu (na vlhké vlasy) jako barvu a necháte pod fólií 30 minut působit. Co jsem tak viděla na youtube, tak to celkem funguje a vlasy jsou pak OK. Já to teda i zkoušela, vlasy jsou potom fakt v pohodě, ale jelikož mám hennu, tak výsledek není moc výrazný. Myslím, že na klasickou barvu to funguje líp.

edit: Koukám na vlasy za denního světla (zkoušela jsem včera na večer totiž a ještě dávala na vlasy přes noc olej, takže jsem pořádně neviděla barvu za sucha) a opravuji větu - funguje to dost dobře i na hennu. Takže určitě budu dávat ještě jednu dávku.

Vitamín C byl obyčejný z DM asi za 60 Kč.

Matmys
2378 příspěvků 29.3.19 10:41

@Ghost B.C.
To je zajímavé, můžu osobní dotaz? Proč stahujete hennu?
Já ji mám odjakživa za prostředek na vylepšení vlasů.

Ghost B.C.
3841 příspěvků 29.3.19 11:03

@Matmys Je to prosté, ztoužila jsem po zrz a protože jsem nechtěla chemickou barvu, sáhla jsem po henně. A vyprchalo prvotní nadšení… Jelikož jsem přírodní nenápadná blondýna s chladným podtónem, tak čím dál víc vidím, že to „před tím“ prostě bylo lepší. (Ale co se týče vylepšení vlasů, tak to bylo hodně znát.)

Aurugon
7 příspěvků 29.3.19 11:18

Já chodím pravidelně ke kadeřnici na zastřihnutí konečků a někdy sama doma lehce experimentuju. Často vyvádím blbosti a divím se že ještě nejsem plešatá, ale mám na experimenty věk, je mi 16 a hlavně mě to baví. Nepotřebuju vypadat dokonale, a nebojím se toho, když se něco nevyvede, vždycky se najde něco čím se to zlepší, a nebo prostě zatnu zuby, zvyknu si na to a vemu si z toho poučení. Ale s experimenty nekončím, chci si to užít dokud můžu, pro ostatní jsem přece jen bláznivá puberťačka která která jedná v dětské nerozvážnosti, nikdo mě v mém věku nebude ani nemusí brát vážně, tak si můžu dovolit chodit venku jak blázen bez stylu :D Dávám si pozor abych si vlasy zbytečně příliš neničila, ale zkouším co se dá. Teď mám pár dní na hlavě modrou, která se má po 15 umytích vymýt, pak plánuju vlasy zastřihnout, dát jim chvilku na regeneraci a už vymýšlím další barvu. Jsem přírodní blondýna, tak jsem myslela že vyzkouším hnědou, nebo růžový ombre. Co se délky vlasů týče, teď už si je delší dobu udržuju pod ramena, ale na prázdniny půjdu určitě do nějakýho krátkýho střihu.

Matmys
2378 příspěvků 29.3.19 11:30

@Ghost B.C.
Aha, tak to chápu.
Já jsem tmavovláska, takže u mě je henna plus mínus jen drobná změna odstínu.

xSx
693 příspěvků 29.3.19 11:39

@Matmys @Ghost B.C. divne, mne henna nikdy vlasy nezlepsila, bud je to stejne, nebo naopak pak vic elektrizuji :(

Matmys
2378 příspěvků 29.3.19 12:40

@xSx Třeba není co zlepšovat? ;)

xSx
693 příspěvků 29.3.19 13:50

@Matmys haha :D kez by

LesniJahody
3 příspěvky 30.3.19 00:32
Stylingove pripravky

Muzete mi prosim doporucit stylingovy pripravek/pripravky ktere udrzi neposedne vlasy v pozadovanem tvaru?
Mam huste ale jemne vlasy, ani rovne, ani vlnite, ostrihane do klasickeho mikada, ted nove se stredne hustou ofinou. Po prirozenem uschnuti jsou vlasy strasne - frizzy a beztvare. Jsem schopna si je relative pekne upravit, bud vyfoukat do hladka nebo naopak navlnit za pomoci difuzeru, oboji dokoncuji chladnym vzduchem. Bohuzel vlasy nezvladam zafixovat a tak se ma tvarovaci snaha po nekolika hodinach zmeni v nepekne vrabci hnizdo, kdy se vlasy stoci jak chteji a trci do vsech stran. Ofina mi slusi a citim se v dobre ale za par hodin si take zije svym vlastnim zivotem a ja ji musim sepnout sponkou. Jak docilit toho, any uces vydrzel dele?
Pouzivam tuzidlo do vlhkych vlasu a po vytvarovani prestrikam sprayem na vlasy (nejlepsich vysledku jsem zatim dosahla s Living proof ale porad to neni ono a tak zkousim co se mi dostane pod ruku, namatkou Kerastase, Aveda, Shu Uemura, Percy & Reed z tech drazsich, ted mam Wella Shockwaves z drogerie coz poputuje do kose, vysledky priserne).

Co delam spatne? Pokud mate tip na konkretni vyrobek tak se prosim podelte. Momentalne mam zalusk na Kendra volume spray 25 + penu, ale vaham jestli to zase nebudou jen vyhozene penize…

porjk
2818 příspěvků 30.3.19 06:38

@LesniJahody Určitě jsou rozdíly mezi přípravky,ale spíš v použití surovin,které jsou více či méně ohleduplné k vlasu a pokožce. Jinak bych zázraky nečekala od žádného. Na vlasy působí vlhko,sucho,mráz a další vlivy a s těmi neuděláte nic. Tedy pokud chcete,aby vaše vlasy zůstaly ještě pořád vlasy. Jinak je zafixujte několikanásobnou vrstvou styling.přípravků,aby na ně nemohlo nic. Takovou helmu,která bude za všech okolností stejná,nebude mít pohyb a vzhled ani omak lidského vlasu. Pak možná je už lepší volit paruku,bude vypadat přirozeněji. Já vím,je to boj,taky zuřím,když si dám práci s účesem a za několik minut mám nad čelem vrtuli,ale co naplat.

Venda79
563 příspěvků 3.6.19 16:22

@LesniJahody to mám trošku podobné, jen ty vlasy nemám husté…
někdy mi pomůže - když se vlasy po nějaké době po upravení rozletí, přestříkat je olejem na vlasy a hřebenem umravnit

Ghost B.C.
3841 příspěvků 16.8.19 09:18

„Odstraňování“ henny má další pokračování. Konkrétně takové, že vybledla do odstínu světlé zrz a už se nehne.
Jelikož už mě ta barva fakt štvala, tak jsem ze zoufalství sáhla po blond barvě. Ta cca na měsíc dokázala hennu přerazit, nicméně stačilo jedno použití nesprávného šamponu (konkrétně šampon s jílem, takže asi lépe drhnul), blond udělala fííí do výlevky a zase na mě koukala henna.
Naivně jsem si myslela, že ta blond, přestože šetrná a kdesi cosi, alespoň malinko tu hennu vyžere a bude pak alespoň o kousek světlejší, ale ne. Loreal Casting Creme gloss v odstínu 801 Mandlová je asi opravdu šetrná.
Tak jsem pomyslela, že asi budu barvit znovu. Akorát se mi do toho moc nechtělo, vlasům to sice napoprvé neublížilo, ale patlat každý měsíc na hlavu blond (přestože se nejedná o odbarvovač) by asi zanechalo následky(?).
No a co je výborný nápad, když si nechcete barvit hlavu? Nabarvit si hlavu. Objevila jsem totiž „rose-gold hair“. Přestože se tenhle odstín většinou míchá celý, napadlo mě, že když na tu svou světlou zrz dám růžovou, mohlo by to vyjít. Pro začátek jsem zkusila Loreal Colorista Drity Pink smíchanou s kondicionérem - ne že by se to kdekoliv doporučovalo, jen jsem si říkala, že to tak bude šetrnější.
A opravdu by se s kondicionérem míchat neměly, barevný efekt je pak naprosto minimální. Nicméně můj předpoklad o smíchání barev fungoval. Vlasy mám teď zhruba jako na přiloženém obrázku, cca odpovídá i barva před, jen byla víc do zrz(každopádně obrázek je stažený, protože můj foťák není schopný zachytit tu růžovou, ale fakt tam je).
Jelikož jsem s výsledkem docela spokojená, tak si pohrávám s myšlenkou použít růžovou neředěnou, ať to má grády.

kobylkalucni
223 příspěvků 6.9.19 11:36

@Ghost B.C. páni, ten stav po je vážně skvělý. Myslíte, ze by slušel tmavovlásce, typově „studená zima“? Nějak se nemůžu dopídit, zda mají teplý či studený podtón, čučím na to už dobrých pět minut.

Ghost B.C.
3841 příspěvků 10.9.19 09:52

@kobylkalucni Typ studená zima je třeba Liv Tyler? Tmavé vlasy a porcelánová pleť? To by mohl být chladný podtón… Osobně si myslím, že je to jako s každou barvou, bude slušet, pokud se namíchá, aby „šla k pleti“, ale určitě bych to nezkoušela doma :) Zvlášť pokud by se jednalo o nabarvení tmavých vlasů, ty určitě budete muset prvně odbarvit. Každopádně fakt je ten, že je to pěkné, slušivé taky, netradiční, ale barva je to nepřirozená a skoro vždy bude pro celkové „vyznění“ lepší podpořit vlastní odstín, než se pouštět do těchto experimentů. Zvlášť pokud nemáte dokonalou pleť a/nebo dokonalý styl - aby pak člověk nevypadal jako klaun (viz všechny ty např. fialovovlasé princezny s obličejem plným akné, které to ještě podtrhnou červenou mikinou).

JarkaJ
923 příspěvků 10.9.19 15:33

Tak změna, co dávala @Ghost B.C., mě zaujala, stejně jako použití vit. C na stažení barvy. Jsem totiž na sebe naštvaná, že jsem už v lednu 2019 měla barvu podobnou své původní v chladném odstínu (viz tehdejší příspěvek) a nechala jsem se na jaře kadeřnicí opět přesvědčit na zrz, že mě nejvíc „rozzáří“. Jak jsem předpokládala, opět mě přestala bavit, protože jsou vidět odlišné odrosty, neladí s barvou obočí a tluče se s barvou brýlí, které jsem si v té době tak krásně k vlasům vybrala. Takže příště jdu jen na střih a pouštím se do vlastních experimentů, také jsem viděla nějaký odstín barvy s růžovým nádechem, tak asi napatlám.

kobylkalucni
223 příspěvků 10.9.19 15:54

@Ghost B.C. Adrifinel…

Pardon, dneska se mi nic nedaří tak aspoň rýpu.

Ghost B.C.
3841 příspěvků 10.9.19 19:01

@kobylkalucni A já zase koukám, že neumím číst. Teprve teď jsem si všimla, že píšete o tmavovlasce.
Každopádně ano, na Adrifinel jsem si taky vzpomněla. Takže může to vypadat super, pokud k tomu budete nějak šik oblečená. A co si budem, chce to i nalíčit. A nebo to může vypadat dost strašně, jak už jsme se měli tu čest přesvědčit (je fakt jedno, jestli je to víc nebo míň růžové).

Ghost B.C.
3841 příspěvků 13.9.19 08:02

@JarkaJ Kdyby se vám náhodou nějaký experiment nepovedl, tak na vymývání barvy je dobrý i tento šampon: https://www.biooo.cz/…-p-2274.html
Myšlený na to asi ani není, ale díky velkému podílu jílu se o to sice pomaleji, ale celkem jistě postará. Mně, jak už jsem psala, dokázal stáhnout blond barvu a dokonce mám pocit, že nyní smývá i „nesmytelné“ zrzavé odlesky henny…(?) Měla ho i mamka, která barví tím největším drogeriovým driákem = Palettkou a i ona si stěžovala na strašně rychlé mizení barvy. Žádný jednorázový zázrak to není, ale taky pomůže :)

Kryptozoo
319 příspěvků 13.9.19 13:34

@Ghost B.C. To mě zajímá! Nechala jsem si překrýt letní barvící experimenty barvou ve „svojí“ barvě. Ta ovšem hází teplé odlesky, narozdíl od mých přírodních vlasů. Což se mi nelíbí. Bere to ten šampon vrstvu po vrstvě, nebo bych snad mohla doufat, že by se o problém postaral jedním vrzem :)?

Ghost B.C.
3841 příspěvků 16.9.19 07:50

@Kryptozoo Spíš to půjde po vrstvách. Ten jíl to bere mechanicky. A kdyby to znělo moc „drsně“, tak vlasy jsou pak v pohodě. Tedy pokud už je nemáte nějak hodně poškozené. Každopádně mám vzorek jen na dvou lidech, v úplné zázraky raději nedoufejte :)

Ghost B.C.
3841 příspěvků 23.9.19 08:35

Pro všechny příznivkyně henny, které potřebují studený podtón: https://www.khadi.cz/…a-blond.html

(Míchala jsem napůl se světlou blond od stejné značky, která ale ve výsledném dojmu nejspíš neměla žádný efekt, což je jedině dobře, protože až teď jsem se dočetla, že může jít do žluta nebo do červena.)

Každopádně tmavá „blond“ opravdu znamená tmavá. Možná bych se jí nebála ani na světle-středně hnědé vlasy, stačí nechat působit dostatečně dlouho.
Měla jsem směs na hlavě asi hodinu a půl (navíc - jak už jsem psala - namíchanou napůl se světlou blond) a vznikla z toho opravdu dost tmavá plavá, ale STUDENÁ. Kupodivu chytla v rámci možností i hezky rovnoměrně - měla jsem totiž už doslova tříbarevný odrost (vlastní, s blond barvou a hennovou zrz s vymytou blond barvou). Já tam ty přechody samozřejmě vidím, ale troufám si tvrdit, že kdo neví, tak to na první pohled nepozná. Nikde (zatím) neprosvítá zrz.
I přesto že výsledná barva je od mého původního odstínu o pěkný kus tmavší, tak bych dost dobře mohla tvrdit, že je to má přírodní a nejspíš by nikdo neměl pochyby.
Od barvení jsem myla myslím 2× - nepočítám to mytí na vymytí směsi - a stále se nějaká barva smývá, ale pořád nevidím žádnou zrz. Což je super, protože ta pro mne bohužel fakt není.
Takže abych to zkrátila, jsem nadšená, doporučuji. Konečně nevypadám jako debil. Nebo spíš pořád jo, ale už za to nemůžou vlasy :D

andyskr
10 příspěvků 23.9.19 14:11

Ahoj, co si myslíte o tomhle článku https://dokonalyuces.cz/…eci-o-vlasy/ ? já osobně dělám prakticky všechny věci co jsou psané jako špatné. Sušení ručníkem, fén, spaní s rozpuštěnými vlasy a další.. a vlasy mám uplně v pohodě. Přijde, že spíš záleží na tom jaké má člověk vlasy a podle toho se odvíjí ta potřebná péče. Já tomu opravdu moc nedám a vlasy mám stále v pohodě, ale možná to přijde s věkem :/

Ghost B.C.
3841 příspěvků 30.9.19 10:19

Mno, tak jsem po prvotním nadšení trochu rozpačitá. Svůj oslavný elaborát na hennu Khadi jsem psala před 7 dny (23. 9.). Barvila jsem dle svých výpočtů asi 17. nebo 18. září.
Dnes je 30. a já mám dojem, že už je téměř všechna barva pryč. Začínám dost neodbytně vidět zrz a co víc, dokonce i tu blond? Jestli jsem fakt něco nečekala, tak že hennu smyju z chemické blond barvy.
Chápala bych, že se barva vymyje částečně, že zesvětlá a ustálí se- to bylo koneckonců něco, s čím jsem počítala jako s jasnou věcí. Ale že se vymyje úplně? Po max. 14 dnech (což je cca 6 umytí)? Jako fakt?

Matmys
2378 příspěvků 1.10.19 11:21

@Ghost B.C. Dlužno dodat, že henna se nemůže z vlasů „vymýt“, jelikož se do vlasu nikdy nedostane. Na rozdíl od chemické barvy, která vlasy naruší a „vmáčkne“ do takto narušeného vlasu barvu, henna vlasy pouze obalí.
Pak se nedivte, když ji po čase v podstatě spláchnete…

Stránka:  « Předchozí 1 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek