Co děláte s vlasama?

Fotoalbum tématu (669) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
andyskr
10 příspěvků 1.10.19 12:12

Henna je v tomhle skvělá, ale zároveň naprd.. je to ideální když chcete obarvit hlavu na pár dnů a zase se vrátit do normálu :)

xSx
713 příspěvků 1.10.19 13:04

Poslední dobou mi dost vypadaly vlasy, navíc mám nad čelem takové ty vlasy, které narostou na 5cm a dál už ani ťuk. Tak jsem dnes objednala ricinový olej a jsem zvědavá, jaký bude výsledek. Dám pak report. Dle všech to má být zázrak zázraků.

Josefka
564 příspěvků 1.10.19 13:18

Kam a pro jaký šampon jít na jisto, aby byl bez silikonů? Chci koupit dcerám na jejich dlouhé vlasy, aby si je „neumrtvily“ jako se to s dlouhými vlasy stalo před časem mě. Plus kondicionér na rozčesávání a ještě aby to nestálo ranec, protože už tak musíme doma poslouchat, co ty ženské stojí peněz ;-)

Judy24
980 příspěvků 1.10.19 13:22

@Josefka Dneska už i klidně do drogerie. : ) Já kupuji bez silikonů baleu v DM Drogerii a ta je hrozně levná (asi 30 korun za tu malou lahvičku). Ale já tedy na vlasech docela šetřím, jen se snažím vyhýbat silikonům, protože to mám nařízené od kadeřnice. :)
Stačí hledat „ohne silikone“, je jich už spousta a jakmile nemají silikony, tak se tím výrobci chlubí na obalu.

xSx
713 příspěvků 1.10.19 13:34

@Josefka Jak Bale, tak Alverde. Nabo šampuk od Lushe, ale ten vlasy celkem vysouší, teda alespoň tu mojí slámu. Jinak je přírodní a celkem i vydrží. Kondicionér jsem zatím nenašla takový, co by byl pro mě ok, používám vlasovou masku, taky z DM nebo oleje ve spreji jen do konečků.

Ghost B.C.
3847 příspěvků 1.10.19 13:46

@Matmys Nedivila bych se, kdyby mi po jednom jediném barvení „blbou“ hennou z DM ještě pořád po několik měsících nestrašila na hlavě zrz :)
Ne vážně, žiju v domění, že čistá henna bez příměsí je víceméně nevratná (čehož jsem zatím docela dobrý důkaz). Chápu, že „hennové barvy“ - pořád se ale bavíme o sypkých - jsou trochu něco jiného, ale že to bude takováhle rychlovka mě vážně dost nakrklo.
Každopádně už to začínám brát jako plus. Když to takhle zafunguje znovu, tak se asi nebudu bát dál vyzkoušet něco tmavšího.

Ghost B.C.
3847 příspěvků 1.10.19 13:53

@Josefka Jak vám silikony umrtvily vlasy?
Jinak jak už padlo, bez obav do drogerie, dneska už mám mutaci bez silikonů snad každá značka. I taková umělotina jako Pantene. A Alverde z DM se dokonce chopilo i tuhého šamponu.

Vinca_minor
1141 příspěvků 1.10.19 19:18

@Josefka Já preferuju šampony bez silikonů, parabenů a navíc bez pěnidel, můžu doporučit Low shampoo od Yves Rocher a pivní Šampon snů od Manufaktury. Kondicionér miluju od Yves Rocher pro lesk vlasů, stačí ho trocha a hezky vlasy na povrchu uhladí i bez těch silikonů.

mimi
181 příspěvků 1.10.19 19:35

@Josefka
Sampony tu prispievatelky vymenovali. A pridam este jeden tip, ked mam nahodou cestu k „susedom“ do Rakuska, tak mam najradsej z Bipy Glem vital. Na moje farbene, taky zlty, stoji necele 2 €. Kondicioner maju tiez, ale nestacil mi. Na to si kupujem masku od Loreal professionel nutrifier, a je tiez bez silikonu (inak na Notine, ale teraz riadne podrazela, som prekvapene nastvana).

Kryptozoo
330 příspěvků 1.10.19 19:45

@Josefka Do DM pro tenhle, ten máte naprosto bezevšeho :)
Ale jinak předřečnice mají pravdu, mám pocit, že bez silikonů je už snad každej druhej.

isko
1565 příspěvků 2.10.19 08:59

Něco podobného jako z DM, i ve stejné cenové relaci, tj. do 30 Kč, se dá sehnat i v Rossmannovi. Buď ISANA, nebo Alterra. Já mám zkušenost s Alterrou.

isko
1565 příspěvků 2.10.19 09:03

@Ghost B.C.
Můžu mít dotaz?
Jak je to s tím barvicím blond šampónem od Loreal? Četla jsem si složení, je bez amoniaku, ale s peroxidem. Není to právě peroxid, který odbarvuje, ale s tím, že trvale? Vám se ta barva opravdu vymyla a vlasy se dostaly do původního odstínu?
A opravdu se vám vlasy „obarvily“ na blond, tj. na světlejší odstín, než jste je měla předtím?
Chápu, že se ptám blbě a naivně, ale nemám s tím žádné zkušenosti a docela mě to zajímá.

Ghost B.C.
3847 příspěvků 2.10.19 10:31

@isko Nn, ptáte se dobře. Mně s tím Lorealem (jednalo se o permanentní barvu, o šamponu jsem psala taky ale to byl růžový Colorista) šlo o zakrytí henny. Tu kupodivu barva překrýt dokázala, byť byla světlejšího odstínu, ale zase se dokázala komplet smýt. Každopádně tam byl ten faktor henna a s tou to opravdu nepohnulo. Na vlastních vlasech - cca 3 cm odrostu - už to tak samozřejmě nefungovalo. Smyl se pigment a vlasy zůstaly o něco málo zesvětlené. Jak už to u barev z drogerie bývá, tak to jde do žluta. Ale fakt jen mírně. Určitě by to dokázal spravit nějaký toner. Takže na vlastních vlasech to malé stopy zanechalo, ale bez poškození.
Jelikož jsem se ale snažila zbavit hennové zrz, tak jsem tak úplně působení na vlastní barvu neřešila a popsala vymytí z henny.

Jinak s tím peroxidem by to asi lépe vysvětlila kadeřnice, protože co jsem se tak dívala, obsahují ho i tmavé barvy. Respektive je vždy v té vyvíjecí emulzi. Ale přesto se blond barva nedá tak úplně považovat za odbarovač-zesvětlovač. I když se s ní na světlých vlasech dá udělat trvalý melír nebo balayage.

Ghost B.C.
3847 příspěvků 3.10.19 07:47

Tak a ještě si zapíšu do „henového deníčku“.
Asi tak zároveň se stížností na rychlé vymytí - čiliže 30. 9. - jsem namíchala novou dávku a šla barvit. Čirou náhodou se mi podařilo ulovit v DM oříškově plavou hennu, takže jsem použila jeden pytlíček té = zhruba 16 gramů, cca 50 gramů tamavé blond Khadi a asi tak 20 gramů světlé blond Khadi. Přimíchala jsem asi tak jednu polévkovou lžíci kakaa a celé to zalila silnou (vychladlou) kávou.
Na hlavě jsem tuhle směsku měla asi tak 3 hodiny a poté smyla pouze vodou a vlasy nechala „usadit“ doporučovaných 48 hodin - prostě po tu dobu bez jakéhokoliv zásahu. (Minule jsem totiž hennu vymývala šamponem, protože jsem do ní přidala olej, což určitě mohlo trvanlivost barvy ovlivnit.)
Vznikla docela tamvá barva, dala by se celkem snadno označit za středně hnědou, ale po umytí šamponem je z toho něco mezi plavou a maximálně světle hnědou.
S výsledkem jsem opět spokojená, takže uvidíme, jak dlouho vydrží tentokrát, když byl dodržen postup.

A jako jo, mohla bych jít ke kadeřnici a vyřešit to najednou a nejspíš trvale. Mohla bych. Ale mě tohle prostě baví :)

Venda79
569 příspěvků 3.10.19 10:22

@xSx já musím doporučit methionin
je to pro tělo nezbytná aminokyselina a vzpomínám si, jak nás na zemědělce učili, že když se slepicím nepřidává do krmení tak opelichají :-) takže když jsem opelichala já, koupila jsem si ho a vážně se vlasy zlepšují

xSx
713 příspěvků 3.10.19 14:31

@Venda79 jsem ho brala také, ale ani po 3 měsících se mi nic nestalo :( za jak dlouho jste změnu pozorovala Vy?

Venda79
569 příspěvků 3.10.19 21:52

@xSx vzpomněla jsem si na to loni na podzim, tak jsem to brala a nezdálo se mi, že bych viděla výsledek, tak jsem toho zase nechala, ale na jaře jsem zjistila, že mi roste spousta těch nových krátkých vlásků, tak jsem se k tomu zase vrátila a po pár měsících začala růst další dávka „podrostu“, vlasy se mi naprosto objektivně zahustily; musím teda přiznat, že methionin taky nepravidelně doplňuju stopovými prvky na vlasy a kůži (zinek, vápník hořčík)
takže nějaké změny jsem opravdu viděla tak možná po půl-třičtvrtě roce, ale to už ty nové vlásky jsou třeba 6 cm dlouhé

isko
1565 příspěvků 4.10.19 08:38

@Ghost B.C.
Děkuji za obsáhlou odpověď.
Mě by se právě hodilo, kdybych nemusela jít cestou odbarvování u kadeřnice (nějak nezvládám chodit na údržbu odrostů, a to tak, že brutálně). A snad by mi ani nevadilo, že by to nebyl tak světlý odstín, stačí, aby byl chladný.
Včera jsem si koupila šampón, který barví na blonďato a postupně se vymývá, myslím, že ten by nemusel ty vlasy tak likvidovat a třeba by pak stačilo ho jednou za dva týdny aplikovat.
Dodám si odvahy o víkendu :))

isko
1565 příspěvků 4.10.19 08:39

@Venda79
Někde jsem teď nedávno viděla titulek, že „Příčinu padání vlasů hledejte půl roku zpátky“. To by možná tak odpovídalo těm vašim vláskům, že narostly až po pár měsících.

Ghost B.C.
3847 příspěvků 4.10.19 10:45

@isko A jakou máte vlastní barvu vlasů? Chcete barvu jenom oživit nebo vyloženě zesvětlit?

isko
1565 příspěvků 4.10.19 12:47

@Ghost B.C.
Já mám takovou „českou klasiku“, šedě-hnědo-blonďatou, asi tak:

Zkoušela jsem kdysi dávno i barvu, ale to nebylo ono, už mnoho let si nechávám dělat světlé melíry. Takže opravdu zesvětlit. Jenže bych možná nemusela tak úplně moc, možná by stačilo jenom o trochu. Hlavně potřebuju nějak dořešit to odrůstání. Vždycky, když jdu ke kadeřnici, tak si říkám, že „příště dřív!“, jenže pak to zase nějak nevyjde.

Ivana32
164 příspěvků 5.10.19 12:28
@Venda79 píše:
@xSx já musím doporučit methionin
je to pro tělo nezbytná aminokyselina a vzpomínám si, jak nás na zemědělce učili, že když se slepicím nepřidává do krmení tak opelichají :-) takže když jsem opelichala já, koupila jsem si ho a vážně se vlasy zlepšují

To mě zajímá. Prosím vás, mohla byste napsat, jaký přípravek konkrétně berete? Mám poslední dobou také problémy s vlasy (asi hormony a jánevímcoještě:-))

Venda79
569 příspěvků 5.10.19 14:32
@isko píše:
@Venda79
Někde jsem teď nedávno viděla titulek, že „Příčinu padání vlasů hledejte půl roku zpátky“. To by možná tak odpovídalo těm vašim vláskům, že narostly až po pár měsících.
že jo, asi na tom něco bude
@Ivana32 přípravek je lhostejný, prostě jsem v lékárně řekla „methionin“ a oni mi ho dali, příště jsem ho koupila jinde a vypadal jinak, když nad tím tak přemýšlím asi si ho chystají sami, u obou byla stejná dávka 0,5 g v tabletě
Ivana32
164 příspěvků 5.10.19 21:47
@Venda79 píše: že jo, asi na tom něco bude
@Ivana32 přípravek je lhostejný, prostě jsem v lékárně řekla „methionin“ a oni mi ho dali, příště jsem ho koupila jinde a vypadal jinak, když nad tím tak přemýšlím asi si ho chystají sami, u obou byla stejná dávka 0,5 g v tabletě

Aha, děkuji. Já právě myslela, že máte něco oblíbeného konkrétně- koukala jsem, že na trhu jsou s methioninem různé přípravky a určitě tedy s různým množstvím účinné látky a různé kvality. Zeptám se tedy v lékárně. :-)

Ghost B.C.
3847 příspěvků 7.10.19 08:03

@isko A co se s kadeřnicí domluvit na jiné technice barvení? Ombré nebo balayage? Obojí už v sobě odrost zahrnuje a nemyslím si, že je nutné jej vytvářet barvou (abyste navrch řešila ještě vymytý falešný odrost). A pokud je šikovná kadeřnice, určitě vás dokáže nabarvit tak, abyste nemusela chodit na dobarvení co pár týdnů nepřipouštějících zpoždění.

Ono s blond je ta potíž, že je to náročná barva. Čím je člověk stařší, tím hůř se udržuje a na vlasech páchá větší a větší paseku. Zvlášť klasické odbarvování.

Jinak pro představu balayage:

Stránka:  « Předchozí 1 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek