Co děláte s vlasama?

Fotoalbum tématu (692) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
isko
1855 příspěvků 7.10.19 13:20

@Ghost B.C.
Hm, fotky hezký, ba přímo krásný. Ale připadá mi, že to je spíš na dlouhé vlasy, že to v krátkých nevynikne.
Já běžně nosím mikádo dlouhé maximálně po bradu a když odcházím od kadeřnice, bývá to ještě kratší. A když to zvažuju, tak mi připadá, že tam není prostor na ten přechod od tmavších po světlé. Resp. že by byl, ale že už té blonďaté barvy by bylo moc málo.

Plus taky vnímám, že to odbarvení není nic moc na vlasy. Proto mě napadlo, že kdybych používala nějaký blonďatě-zabarvující šampón, který se vymývá, tak by to ty vlasy neničilo tolik a přitom by to mělo ten náznak, že nejsem postupně šedivějící lesana

isko
1855 příspěvků 7.10.19 13:25

@květušína
no já právě jsem byla na melíru před 4 měsící a ty odrosty jsou vidět. Jednak barva, jednak je vidět, že ten neodbarvený vlas má jinou kvalitu než ten melírovaný.
Stříhání potřebuju. Mám taky jemné vlásky, není jich málo, ale jsou jemné a nedrží. A dlouhé je nemůžu nechat, ony pak přilehnou k hlavě a mě to nesluší.

Ophelie
1284 příspěvků 7.10.19 17:47

@isko a sprej na odrosty jste nezkoušela? Mě to vždycky zachrání na poslední dva týdny před barvením. Stříkám jen pěšinu a temeno.

Ghost B.C.
4146 příspěvků 7.10.19 20:43

@isko Aha, já jsem si díky tomu „dlouhodobému“ odrostu nějak vůbec nepřipustila, že mluvíme o kratších vlasech. Jedině to ještě nastínit kadeřnici, jestli i na melír není nějaký fígl, který by další barvení oddálil.
A už jste ten barvící šampon zkoušela? Osobně se obávám, že to asi moc chytat nebude, právě kvůli tomu, že nezesvětlí podklad a na překrytí nebude mít sílu, ale zajímalo by mě to:)

benyka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.19 22:04

Dneska v tramvaji mi tak došlo, že černoši s černými vlasy problémy s řídnutím vlasů nemají (resp. není to vidět). :-)

isko
1855 příspěvků 8.10.19 08:41

@Ophelie
Nezkoušela. Nějak mě nenapadlo, že by něco takového mohlo existovat :)

@Ghost B.C.
Barvicí šampón jsem nezkoušela. Ale zase jsem vymalovala synovi pokojíček :)

Ghost B.C.
4146 příspěvků 8.10.19 09:13

@isko Nevyžádaná rada, ale nezkoušela jste někdy nemít melír, ale najít jen o trochu lepší odstín té vaší přirozené barvy? Ono totiž spojení jemné vlásky a melír zní dost vražedně. Taky mám vlasy jemné (ale zdaleka ne až takové ty dětské), ale melír pro ně byl dost likvidační. Klidně i 10 cm od konečku do délky vlasu se mi dělaly takové bílé kuličky, kde se následně vlas odtrhnul, nebo se vlasy stromečkově třepily několik cm po délce nahoru - podotýkám že i přes veškerou péči a zastřihávání.

Nebo mě napadla ještě trošku náročnější a zdlouhavější cesta, ale přírodní a šetrnější, a to medové zábaly (přidává se trocha vody, skořice a oleje). Mírně to vlasy zesvětluje, ale je to na dlouhé lokte, rozhodně nepoznáte nic po jednom použití. Případně oplachy z heřmánku a nebo citronové vody.
Na druhou stranu nevím, jestli je to vhodné jednak na hodně jemné (olej se těžko vymývá) a melírované vlasy (heřmánek vysušuje).

Vinca_minor
3058 příspěvků 8.10.19 12:55

Citronová voda je zrádná, mně vlasy nezesvětlila, ale moje přírodní popelavá blond pak byla ještě popelavější, citron stáhl barvu do šeda.

isko
1855 příspěvků 8.10.19 15:28

@Ghost B.C.
Tak takhle likvidačně na mě ty melíry nepůsobí.
Vzpomínám si, že když jsem měla vlasy v mládí do půli zad, tak se mi taky takhle třepily, jak říkáte, ale rozhodně ne moc. Možná díky tomu, že jsem se tehdy neodbarvovala. Teď v létě jsem zaznamenala, že ty odbarvené vlasy získaly zásadně horší kvalitu, což jsem přičítala sluníčku. Ale když jsem si do nich začala vtírat olejíček, tak se to dost zlepšilo.
Mám v tom teď nějakou krizi, i ve střihu. Uvidím, jestli dojde na ten šampón.

Oveeec
3143 příspěvků 10.10.19 23:14

Objev! Zjistila jsem úplně náhodou, když jsem ve sprše tupě zírala na lahvičku s kondicionérem, že obsahuje dimetikon. Je to docela zrada, protože je to Manufaktura, kterou jsem měla ráda kvůli tomu, že je to česká značka, netestuje na zvířatech, krásně voní a má příjemný design. Tím jsem se nechala ukolébat a myslela jsem si, že tam silikony určitě nebudou. Ale! Nějakou dobu se mi zdá, že mám vlasy jako roští, tímhle se to možná vysvětluje. Asi už tu lahvičku dojedu a jsem zvědavá, kdy uvidím nějakou změnu. Jestli se to nedá vymýt už nikdy a musím čekat, až to odroste, tak asi ještě pár let :/

irma73
515 příspěvků 11.10.19 08:27

@Oveeec Já bych spíš čekala, že kondicionér s obsahem silikonu vykouzlí hladký „zdravě se lesknoucí“ vlas, než roští. Proto je tam cpou, ne?

JarkaJ
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.10.19 10:40

Tahle reklama - produktové fotky z Gerry Weber na mě vyskakují, až jsem se lekla. Ať ještě někdo říká, že věk není překážkou pro dlouhé šedé vlasy. Jinak paní asi tak stará nebude a v obličeji je hezká, ale tato délka u šedých asi fakt ne.

Matmys
2595 příspěvků 11.10.19 10:45

@JarkaJ
Trošku OT, ale na tom prvním snímku mě zarazily ty černé boty ke světlému oblečení. Já vím, že to někdo nosí, ale mně se to tak moc nelíbí…

porjk
3320 příspěvků 11.10.19 12:13

@Matmys, @JarkaJ Mě i ty černé brýle k vlasů moc nejdou. Možná mi vadí i tvar, ty kulaté mi evokují rádce v Šíleně smutné princezně a dohromady s jejímž vlasama mi to připadá jako kostým. Nebo to je tím, že není vidět obočí, nevím. A přitom, co bych dala za takové vlasy!

benyka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.10.19 13:18

@JarkaJ Já myslím, že jí hlavně nesluší dlouhé vlasy. Podle mě je spíš sportovní typ a krátký sestřih by jí moc slušel. Jenže ženy se dlouhých vlasů těžko vzdávají (chápu, je to velká časová investice dopracovat se k takové hřívě) a mužům se to taky líbí.

JarkaJ
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.10.19 13:36

@benyka Ona by mohla být i za dámu s polodlouhými vlasy nebo pokud dlouhé, tak stažené. Vlastně se mi asi nejvíc nelíbí, že je má rozpuštěné - no a ty brýle, jak píše @porjk. Na některé fotce byla jak v kostýmu na helloween.

pavka_l
1368 příspěvků 11.10.19 13:37

@benyka Dlouhé vlasy by mi nevadily, chtělo by to nějaký účes, ne jen rozpuštěné vlasy.

benyka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.10.19 13:49

@JarkaJ @pavka_l Souhlas. Já s těmi krátkými od sedmi let nějak zapomínám, že existují z dlouhých vlasů i účesy. :-)

Temperance
3380 příspěvků 11.10.19 14:07

@pavka_l Mám podobné, jen zatím trochu víc původních hnědých, jsem o fous mladší, a v rozpuštěných si připadám neupravená a hlavně jsem na to stará. Takže culík, cop… Párkrát jsem zkoušela jít nakrátko, necítila jsem se v tom dobře, ještě tak v mikádu po ramena.

JarkaJ
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.10.19 15:32

@benyka 25 let jsem měla soustavně krátké až velmi krátké vlasy a tolik jsem si přála vydržet a zkusit aspoň polodlouhé. Podařilo se, dopřála jsem si to po padesátce asi na 3 roky (a užívala si to), ale když mi kadeřnice hodně zmršila polodlouhý střih, musela jsem se dát zas ostříhat. To jsem hodně prokoukla a pak jsem to byla zas já.

Oveeec
3143 příspěvků 11.10.19 19:14

@irma73 To ano, ale to je právě ten problém se silikony, že je ten prvotní efekt údajně jen krátkodobý. Že se pak ten silikon ve vlasech hromadí, protože se nevymývá, a ten vlas to vysušuje a zatěžuje a já nevím co. Jestli to tak není, budu samozřejmě jenom ráda (ale řešilo se to myslím dost i tady ve vlákně, že to tak je).

if5
516 příspěvků 12.10.19 21:27

@JarkaJ Myslím, že je to reklama přesně zacílená na určitou cílovou skupinu, v Německu hodně rozšířený typ intelektuálské hipísačky, která už holt zestárla (a často relativně zbohatla), nemíní se ale vzdát těžce prosazeného osobního stylu. Znám řadu podobných žen.

Ghost B.C.
4146 příspěvků 6.11.19 13:32

Už vám taky chybí pokračování mé epické hennové cesty, že?
Zrz se rozhodla, že mě prostě neopustí. Mé překrývací manévry navíc způsobily, že se v nějaké z použitých značek (tipuji DM hennu) aktivovalo něco málo červeného barviva a chytlo jak do odrostu zesvětleného chemickou blond, tak do odrostu vlastního.
NICMÉNĚ ta barva už nemá měděné odstíny, ale je spíš mezi světlou „ořískovo-medovou“ zrz a jahodovou blond a já jsem vlastně došla k závěru, že se mi to takhle líbí (a hlavně už mě fakt nebaví další vymývací nebo překrývací pokusy). Navíc se všechny ty odrosty celkem sešly a mají víceméně jednotnou barvu, takže už nejsem jak májová kočka.
Ono to takhle nakonec taky nebude úplně tak špatný (foto ilustrační).

lorens
2537 příspěvků 6.11.19 14:49

@Oveeec Četla jsem, ne tady, že silikony používané ve vlasové kosmetice jsou buď ve vodě rozpustné - na jejich vymytí stačí voda nebo ve vodě nerozpustné - ty potřebují k vymytí sulfáty. Když někdo používá sérum nebo kondicionér, který se nevyplachuje, ve kterých často bývají ve vodě nerozpustné silikony a vlasy myje bezsulfátovým šamponem, skoro určitě si to roští časem vyrobí.

Oveeec
3143 příspěvků 6.11.19 20:49

@lorens Ha! Děkuju za odpověď! :) Musím zjistit, kam patří ty moje.

Stránka:  « Předchozí 1 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 296 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek