Co děláte s vlasama?

Fotoalbum tématu (692) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
mimi
347 příspěvků 6.11.19 21:42

@lorens
Diky za osvetu! Dobre vediet. Idem to prestudovat (aj ked moja maska a sampon by mali byt bez).

lorens
2537 příspěvků 6.11.19 23:58

Problém může být i nadužívání proteinových přípavků, pokud je vlasy nepotřebují. Ty taky dělají roští. Zdravé vlasy nepotřebují co týden keratinovou masku. Jenže když to člověk slyší ze všech stran, težko se odolává.

Dear_me
192 příspěvků 1.12.19 19:20

Prosím, má někdo osvědčený nějaký kvalitní šampon ideálně bez silikonů pro citlivou pokožku? Mám teď problém skoro s každým šamponem, svědí mě pořád hlava a začaly se mi dělat i lupy. Vždycky šampon po pár umytích odložím a už to celkem leze do peněz, proto bych uvítala nějaký tip od zkušenějších :-)

BeKaa
695 příspěvků 1.12.19 19:42

@Dear_me Az budete mít nekdy vic casu, zkuste myti vlasu moukou. Hodně rychle mi to vyléčilo svědění hlavy i lupy a pak jsem zase přešla na normální šampon. Používám teď šampon i balsam od Rituals.

Anwen
705 příspěvků 1.12.19 23:28

@Dear_me sestra měla podobný problém, kožní ji doporučila Vichy Ultra Soothing, je sice dražší, ale pomohlo ji to skoro okamžitě. A po dvou baleních se v pohodě vrátila zase k obyč šampónu.

xSx
1197 příspěvků 2.12.19 08:22

@Dear_me co treba zkusit nejaky brezovy nebo lopuchovy sampon?

Ophelie
1284 příspěvků 2.12.19 08:28

@Dear_mám ráda šampon od Nuxe, úžasně voní. Hlava po něm nesvědí, ale popravdě nevím, jestli jsou v něm parabeny. Co vzorek v lékárně?

Uživatel je onlineJudy24
1403 příspěvků 2.12.19 08:56

@Dear_me Mně teď na rozjeté lupy pomáhá konopný šampon od Ryoru . Ale nevím, jestli na tom na něj nejste už trochu moc špatně, jestli už jste jich vyzkoušela tolik, tak možná raději něco z lékárny.

jaksitaksi
85 příspěvků 2.12.19 12:19

@Dear_me Mně na obdobný problém pomohl šampon od Urtekram, ten s hnědým cukrem. Zmizelo to urputné svědění i lupy. Je ale třeba si zvyknout na „jiné“ vlasy, je to přírodní šampon.

radmila.k
169 příspěvků 2.12.19 17:17

@Dear_me
Mně na citlivou pokožku hlavy s ložisky exému pomáhal Klorane pivoňkový šampon z lékárny, teď mám už poněkolikáté Natura Siberica šampon proti lupům na citlivou pokožku a nemůžu si ho vynachválit. Ložiska exemu zmizela, hlava nesvědí, není drahý jako Klorane a nevysušuje vlasy. Kupuji v bio obchodech.

Dear_me
192 příspěvků 2.12.19 20:59

@BeKaa @Anwen @xSx @Ophelie @Judy24 @jaksitaksi @radmila.k Děkuji moc všem za tipy, některé ty šampony vypadají fajn, tak postupně vyzkouším :-)

květušína
750 příspěvků 2.7.20 12:43

Chystám se po velmi dlouhé době ke kadeřnici. Mám rovné velmi jemné vlasy, úplně takové až dětské. Momentálně jsem nebyla v kadeřnictví asi něco přes rok, takže délka až po lopatky a velmi jemný světlý melír dávno odrostený. Moje přirozená barva taková tak myší hnědá, sem tam šedivý vlas, na bocích víc.
Vlasy se mi hodně mastí a tím jak jsou jemné, musím si je mýt každý den. Proto bych je chtěla dost zkrátit nejlépe na nějaké mikádo, dlouhé mokré vlasy každý den je opravdu opruz. Ještě nejsem úplně rozhodnutá, zda si dám melír nebo ne. Na jednu stranu bych chtěla, protože moje barva je opravdu mdlá, na druhou stranu melír ještě více ztenčí ty moje tenoučké vlásky a když ten původní melír mám odrostený,.. Ale jsou tu ty šediny už a ty by se v melíru zase ztratily, no nedokážu se zatím rozhodnout. Samozřejmě sjíždím Pinterest a hledám něco, co by se mi líbilo. Prostě něco šik, co se dá dobře udržovat bez velké námahy. Zatím jsem našla toto, ale pořád to není ono. Ten první obrázek se spíš nejvíc kvalitou blíží mým vlasům, ty ostatní jsou spíš už daleko kvalitnější, než mám já a proto mi to pořád nesedí. Takže samozřejmě pořád nevím, co vlastně chtít.

xSx
1197 příspěvků 2.7.20 13:25

@květušína a máte dobrou kadeřnici? Protože ta by Vám mohla/měla poradit, co těm vlasům sedne. Melír Vám ty vlasy maličko vysuší, takže to by mohlo pomoci s tou mastnotou. Já jsem se nechala stříhat různě a až moje poslední kadeřnice mě vždycky ostříhá skvěle (vždycky to nechám na ní) a hlavně mě nefouká, takže jak to ostříhá, tak to potom drží samo. A vlasy mám hodně jemné taky, proto jsem nakrátko :)
jinak delší mikádo je můj nejoblíbenější účes, za mě určitě ano!

Příspěvek upraven 02.07.20 v 16:43

květušína
750 příspěvků 2.7.20 13:57

@xSx v kadeřnictví, kam teď chodím, jsem byla dvakrát a vždy jsem odtamtud odcházela spokojená. Teprve tady mi dokázali udělat melír takový, že odrůstání nebylo hrozné, ale vypadalo přirozeně. Tedy ano, myslím si, že chodím do kvalitního kadeřnictví. Nafoukání mi ale vždycky vydrží jen do umytí, takže na to moc nespoléhám. :D Já sama si to nikdy tak hezky vyfoukat neumím a navíc se mi tím ničí vlasy. Ale hlavně, už nejsem ochotná účesu každé ráno věnovat půl hodiny jako kdysi. Potřebuju učesat, trochu přelakovat a hotovo. Úplně nakrátko jít ale určitě nechci.

Lacrimosa
164 příspěvků 2.7.20 15:43

@květušína Mám sice normální vlasy, ani jemné, ani hřebíky. Ale taky se mi dost mastí, myji denně. Po bojích jsem se smířila s tím, že to tak prostě je. Vlasy jsem si nechala zastřihnout na ramena a je to lepší, nejsou tak těžké, vypadají dobře po celém dni, doporučuji. Jen konečky nemám ostře v jedné délce, ale nějak cca jako na obrázku. Všimla jsem si, že u delších mikád mají modelky na fotkách vlasy mírně zvlněné. Možná by to kadeřnice mohla ostříhat tak, aby si vlasy žily sice svým vlastním životem, ale přitom to pořád vypadalo ležérně a dobře.

květušína
750 příspěvků 2.7.20 15:57

@Lacrimosa obávám se, prostříhání konečků do různých délek moje velmi jemné vlasy vylučují. On ten účes z jemných vlasů ani tak nevypadá bohatý a prostříháním by byl ještě více prořídlý. Denní mytí mi nevadí, už jsem si taky zvykla. Tedy přesněji řečeno, denní mytí dlouhých vlasů, co mám teď mě už obtěžuje, u mikáda mi to určitě vadit nebude, to uschne rychleji. Ale děkuji za tip. Ani takováto délka není špatná, jen ten střih opravdu není pro moje vlasy vhodný.

giuliettka
9262 příspěvků 2.7.20 16:03

@květušína Možem sa spýtať? Máte teraz ofinu? Ja si umývam vlasy denne, tiež sa mi mastia a pri účesoch ako dávate vy, kde ofina nie je, sa mi tie vlasy mastili ečte viac, jak normálne. Pretože som si na to stále siahala rukami a strkala za ucho. Pohyb ruky ako má tá na prvej fotke bol moj najčastejší behom dňa. A vlasy popoludní už vyzerali hodne urousané. Teraz mám ofinu a je to stokát lepšie. Vlasy som si práve kvoli tomu dala hodne nakrátko a k mikádu sa vraciam.

květušína
750 příspěvků 2.7.20 16:10

@giuliettka ofinu nemám, ale vlasy stejně nosím pořád v culíku, takže si na ně během dne prakticky nesahám.

isko
1855 příspěvků 2.7.20 16:10

@giuliettka
Ta zrzavá už vám odrostla?

giuliettka
9262 příspěvků 2.7.20 16:13
@květušína píše:
@giuliettka ofinu nemám, ale vlasy stejně nosím pořád v culíku, takže si na ně během dne prakticky nesahám.

Lenže až to šmyknete, tak culík už neurobíte. :-)
@isko Nie, kaderník ju prefarbil. :-D

EmilyG.
2149 příspěvků 2.7.20 16:14

@isko?

isko
1855 příspěvků 2.7.20 16:18

@květušína
Popisujete tak nějak můj problém a moje vlasy. Mám je jemné, je jich dost, ale nedrží tvar. Přitom bych potřebovala, aby nahoře byly trochu zvednuté. Hrozně se mastí, takže jsem si je kolem 40 začala mýt každý den. Díky mikádu to je docela snesitelné.
Dlouhá léta jsem nosila melíry (odbarvené), ale loni jsem s nimi udělala špatnou zkušenost, ty vlasy začaly být vysušené až moc. Takže i když jsem si je vyfénovala a natočila, tak při každém provlhnutí se mi zkrepatěly a na pohmat i na pohled byly hrozně poničené. Takže melírů jsem se začala bát.
Asi před půl rokem jsem si vlasy nabarvila „blonďatou“, z které se vyklubala hrozná zrzavá. No, vlasy to sjednotilo, ale ten teplý odstín mi fakt nesedí. A pozor, ten „přeliv“, co měl vydržet 20 mytí, je po půl roce pořád ve vlasech.

Teď už mi to dost odrostlo, už mám dost velký kus vlastních vlasů. No a dilema co dál.

isko
1855 příspěvků 2.7.20 16:19

@giuliettka :)
Já už si nikdy žádnou domácí barvu na vlasy nedám :)

isko
1855 příspěvků 2.7.20 16:19

@EmilyG.
ano?

giuliettka
9262 příspěvků 2.7.20 16:20

@isko Ani ja, zistila som, že nemám vlohy Schillerovej. :-D

Stránka:  « Předchozí 1 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 296 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek