Co děláte s vlasama?

Fotoalbum tématu (686) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
porjk
3226 příspěvků 3.7.20 17:42

@giuliettka No ty mám :)). Ale s nima nelze očekávat takové zešedivění. Proto :(.

V3S
60 příspěvků 7.7.20 23:47

Pěkně prosím všechny přispívající, zda by nepřehodnotili mazání vložených fotografií. Čtu MP nepravidelně, ne moc často, cítím se pak ochuzená o inspiraci. Děkuji.

Ghost B.C.
4040 příspěvků 16.12.20 10:19

Po téměř dvou letech jsem se zbavila zrz. Ne tedy henny jako takové, ta už asi bude muset definitivně odrůst, ale povedlo se mi ji překrýt. Stačila na to ta nejobyčejnější Palette (mezi všemi prostě vyhrál odstín) z drogerie. Ve výsledku jsem oproti vlastní barvě ztmavila asi jen o jeden odstín. Takže teď mám +- středně plavou s lehce světlejšími délkami „tón v tónu“ - což je hlavně díky odrostlému dřívějšímu pokusu s domácí vymývací lázní z melíru (která mi zrz „vymyla“ na zářivě oranžovou).
Vlasy to celé zvládly, ale je pravda, že v regeneraci už jsem sáhla i po „profesionálních“ řadách kosmetiky a měla jsem mezi zákroky dost velké pauzy. Otázka tedy je už jen to, jak dlouho mi to přebarvené vydrží.

No jo no, zrzavá je sice krásná, ale když po prvotním nadšení vidíte, že vám prostě nesluší… Navíc jsem poslední dobou měla i dojem, že mi nejen nesluší, ale že mě regulérně zestařuje.

Ale aby to nebylo tak ideální, mám teď barvu sice takovou, jakou jsem chtěla, vypadá opravdu hodně přirozeně a navíc jsem si ani nezničila vlasy, ale prostě mi najednou připadá strašně nudná :)

P. S. Kdyby někoho napadlo, proč prostě nejdu ke kadeřinici, tak je to proto, že mě to takhle jednoduše baví.

Ophelie
1131 příspěvků 16.12.20 10:30

@Ghost B.C. řekla bych, že „nudná“ barva zase více dovoluje experimentovat s barvami oblečení a doplňků a líčení. Už mě to párkrát lákalo obarvit se na červeno a tak, ale vždycky jsem se zarazila, protože by to pro měl byl velký limit při výběru dalších věcí. Zatím mám vlasy zesvětlené do barvy svého předškolního já:o) a překvapivě dostávám pochvaly.

MP Janka
788 příspěvků 16.12.20 10:39

Henna je zlo :-D Já nebarvím rok a je na vlasech pořád. Odrosty mám tak 10-15 cm, ještě mě čekají asi 2 roky, abych se jich zbavila a nemusela na krátko, což mi nesluší, mám buclatý obličej. Naštěstí je to hodně vidět akorát na sluníčku a teplém přímém světle. Mně nazrzlá sluší, jsem pihovatá a mám zelené oči, ale už mě nebavil ten proces barvení. 2-3 hodiny v kuse jsem doma málokdy. A ještě mi přijde, za na ty moje jemné vlasy je pravidelné vrstvení henny dost zatěžující.
Možná zkusím v lednu svoji kadeřnici, jestli ještě funguje, zda by s tím něco nešlo, když je ta henna přes rok stará, posledně se jí do ničeho moc nechtělo, má s přebarvováním henny špatné zkušenosti.

Ghost B.C.
4040 příspěvků 16.12.20 10:44

@Ophelie To máte pravdu. Dřív jsem se vyžívala v kouřových stínech i na denní nošení - slušely mi do fialova nebo do růžova, protože mi vytáhly zelenou v očích, ale se zrz jsem tyhle barvy úplně přestala používat, protože jsem si pak připadala barevná jako papoušek.
Zajímavé, že přírodní zrzka se tím klidně namalovat může a vypadá normálně. Teda až tak zajímavé to není, prostě jí ta zrz, na rozdíl ode mne, sedí :)
Nehledě na zdůraznění úplně všech nedokonalostí pleti, ale o tom už jsem tu taky psala. Prostě špatně zvolená barva vlasů obličeji nikdy nepomůže, natož ta do zrz.

Klasická červená je to samé. Nejen limitace jiných barev, pokud nechcete být fakt extravagantní, ale to extrémní podtržení všech chybiček v obličeji… Je to jako si k nim namalovat šipku z cedulí TADY. Jedna známá, přírodně hodně tmavá bruneta, barví už spoustu let na jasnou červenou - mění akorát spektrum (pod)tónů od růžové po fialovou - a strašně jí to zvýrazňuje kruhy pod očima. Ale fakt strašně. S tou červenou to působí, že je má až někam na tváře. Přitom s její přírodní barvou vypadá úplně normálně. Ale jak jednou obarvila, tak už taky pak říkala, že ve své barvě si připadá nudně a nevýrazně.

Edit hotentotského slovosledu.

Příspěvek upraven 17.12.20 v 12:55

bao-baba
1654 příspěvků 16.12.20 11:09

Moje známá si vlasy obarvila na odstín mrkev. Má hodně tmavé oči, ta barva vlasů jí sluší, ale přišla jí dost draho, neb musela překopat šatník.
A co si s vlasy dělám já? Já si prostě jen zoufám :-)

xSx
1048 příspěvků 16.12.20 12:02

@Ophelie já jsem měla (pořád trochu mám) modré vlasy. Taky jsem si lámala hlavu nad šatníkem, aby se to nebilo, ale nakonec mě to fakt v ničem neomezilo. Dokonce jsem byla na jedné akci v zářivě červených šatech a bylo to dost okej.
(je fakt, že převážně stejně nosím černou :D)

Ophelie
1131 příspěvků 16.12.20 12:13

@xSx rozumím, pokud jste zimní typ, bude to fajn i taktom rozsvítí vás to ( a pro sněhurkovou modrou mám i slabost:o). Já jako světlý podzim bych vypadala, no jak to jen říct…lacině:o)

Ghost B.C.
4040 příspěvků 16.12.20 12:20

Zase ale věřím, že pro někoho může být výhodné mít výrazné vlasy jako základní stavební kámen. Akorát osobně trpím názorem, že pak musí být nejen ty vlasy, ale i celý zbylý look úplně tip-top, aby to nevypadalo, že všechny prostředky byly vynaloženy na barvu a na ostatní údržbu nezbylo.

P. S. Červená a modrá je královská kombinace :)

Ophelie
1131 příspěvků 16.12.20 12:49
@bao-baba píše:
A co si s vlasy dělám já? Já si prostě jen zoufám :-)

Máme se sestrou takový vlastní sport - stížnosti na své vlasy a hořekování nad tím, že jsme je nezdědily po tátovi.

V3S
60 příspěvků 30.12.20 00:06

@Ghost B.C. Nerada bych Vás vyděsila… Mé zkušenosti s Hennou nejsou moc dobré. Také jsem z přírodní barvy přešla na chemickou a vlasy mi udělaly barevnou paseku po několika letech a po spoustě barvení.

Z dlouhých vlasů jsem přešla na mikádo a zařekla jsem se, že sama barvu nanášet již nikdy více nebudu. Několik let chodím ke své spokojenosti, i ke spokojenosti okolí ;-), ke kadeřnici.

Ještě k červené barvě. Žiju v konzervativním zapadákově, zde se červeně barví jen dámy od padasáti výš a se značnou obezitou. Účes okoření navíc asymetrickým střihem. Oděv je samozřejmě řešen stylem psychedelická květovaná halena a černé, různě dlouhé, kalhoty. Mám k červené ve vlasech averzi.

bao-baba
1654 příspěvků 30.12.20 10:39
@V3S píše:
Ještě k červené barvě. Žiju v konzervativním zapadákově, zde se červeně barví jen dámy od padasáti výš a se značnou obezitou. Účes okoření navíc asymetrickým střihem. Oděv je samozřejmě řešen stylem psychedelická květovaná halena a černé, různě dlouhé, kalhoty. Mám k červené ve vlasech averzi.

Kdesi tenhle jev, kdy starší dámy najednou „voživují“, nazývali „postklimakterická červeň“, možná že to bylo i zde na MP.

Ghost B.C.
4040 příspěvků 30.12.20 10:45
@V3S píše:
Také jsem z přírodní barvy přešla na chemickou a vlasy mi udělaly barevnou paseku po několika letech a po spoustě barvení.

To zní zajímavě - tedy pro toho, komu se to nestalo :) Jak k tomu došlo? Po letech se k životu probraly zbytky henny a/nebo špatně zreagovaly chemické barvy? Žiju v domění, že nejisté je vždy to první překrývání, ať už henny chemií nebo obráceně. Že se to může stát až po letech slyším prvně.
Ještě tedy vím, že se stávají „nehody“ při barvení hodně zesvětlených vlasů na tmavo, protože tmavé barvy obsahují zelený pigment ty zesvětlené (pórovité) vlasy ho rády vychytávají.

Já mám předsevzetí, že dokud (nebo pokud) se mi ve vlasech znovu neukáže zrz, že už nic nebarvím. Odstín se mi celkem podařilo trefit, takže vlastní odrost nebude výrazný a půjde to snést.

ertz
917 příspěvků 30.12.20 13:12

@V3S @bao-baba Té červené u starších žen jsem si všimla taky. A důvod je ještě jeden - červená (mahagon, bordó) nejlépe kryje a dlouho vydrží.
Já mám problém s tím, že se mi barva hrozně rychle vymývá z vlasů. Po barvení u kadeřnice vydrží barva 2 týdny a bílé vlasy prosvítají. Když se barvím doma, tak už po týdnu. Jedna kadeřnice mi kdysi řekla, že záleží na chemickém složení vlasů, že někomu to prostě hůře reaguje. A co teď? Chodit každé tři týdny na barvení nechci. Pár let jsem měla jemný melír, ale teď s koronavirem jsem ráda, že mám původní hnědou barvu a můžu to nějak upravit doma. Ke všemu šla moje kadeřnice na mateřskou, takže jsem se byla stříhat naposledy v září. Z krátkých vlasů asi přejdu zrovna na mikádo.

V3S
60 příspěvků 1.1.21 22:12

@Ghost B.C. Snad odpovím správně, je to už nějaký pátek… Rozumy jsem posbírala od kadeřnice.

Henna se z vlasů nevymývá, jen odrůstá. Jak jsem se barvila sama, nikdy jsem si přesně nepamatovala předešlý barevný odstín + jsem neprozřetelně přidala experimentování se značkami. Výsledkem byly přibližně deseticentimetrové konce, hodně tmavé se zeleným nádechem.

Světlé vlasy jsem neměla, pohybovala jsem se v barevné škále od středně hnědé po tmavší hnědou.

Kadeřnice mi říkala, že drogerkové barvy, aby byl úspěch zaručen, jsou hodně přepigmentované. Takže takovýto koktejl Vám vykouzlí zelenou barvu. =-))

V3S
60 příspěvků 1.1.21 22:38

@ertz Kadeřnice mi ke zpomalení vymývání barvy doporučila pár triků. Po barvení vydržet nemýt aspoň 24 hodin, protože barva ještě dozrává. I časté mytí vlasů není žádoucí. Používat profesionální (= ne z drogerie) přípravky. Používat též masku a kondicioner, stačí občas. Vyhýbat se nadměrným teplotám (horká voda, fén, kulma, žehlička, slunění).

Na googlu radí vyhýbat se i silikonům a sulfátům.

Stejně mám barvu nejhezčí prvních 14 dnů.

V3S
60 příspěvků 1.1.21 22:42

@bao-baba Šmankote, pomalu se k tomuto věku blížím. Snad mi averze vydrží! :-D

ertz
917 příspěvků 2.1.21 13:44

@V3S Všechny rady dodržuju, vlasy myju po 2 - 3 dnech, přípravky teda z drogerie. A protože barvím maminku, vidím ten rozdíl - ona má odrosty a barva (mahagon + hnědá) jí drží i na bílých vlasech. Mně se to vymyje. O těch šamponech, které „uzamknou“ červené odstíny, mi něco říkala i kadeřnice. No, ale moc tomu nevěřím - když nedrží barva, kterou mám na vlasech ca. 30 min. jak pomůže šampon, který mám mnohem kratší dobu.

Ghost B.C.
4040 příspěvků 5.2.21 09:20

Echo pro příznivce alternativních přístupů. Zkouším mytí vlasů Reethou = mýdlovými ořechy, respektive práškem z mýdlových ořechů. Důvodem je svědění pokožky hlavy a loupající se kůžička ve vlasové linii nad čelem po mytí šamponem, kdy se to ani po přípravcích z lékárny výrazně nelepší. Poslední dobou pociťuji i zvýšené padání vlasů (ale může být opravdu jen pocit, nepočítám to). Vyřadila jsem suchý šampon a omezila fénování, ale potíže přetrvávají stále, jen v lehce „snesitelnější formě“.
Abych tady zase nerozmázla tapetu, tak se pokusím stručně, přesto jasně. Vlasy to opravdu umyje. Jakože opravdu, výsledek je srovnatelný s klasickým šamponem. Zkoušela jsem jak dopředu nanést a nechat působit hustou kašičku, tak jenom naředit prášek vodou na tekutou formu, trochu odstát, nalít na vlasy a masírovat. Obojí funguje stejně. Pokud člověk nenanáší tu kašičku a nenechává působit, tak to není o nic více časově náročné, než mytí šamponem + působení kondicioneru.
I moje jemné vlasy jsou po umytí vyloženě hrubé a měly by se spláchnout nějakým kyselým oplachem, aby se uhladilo vlasové vlákno. Použila jsem naředěný jablečný ocet. Po uschnutí (jednak není ocet cítit) hrubost zmizí, vlasy zůstanou sice maličko nepoddajnější, o pár vteřin víc zabere rozčesání, ale jsou na omak pevnější, více nadýchané a krásně lesklé.
A to nejdůležitější, proč to dělám, hlava mě nesvědí, loupání kůžičky je úplně minimální a vypadá to, že odezní úplně. Doba do dalšího mytí je zatím stejná, jako při mytí šamponem, ale tajně si doufám v prodloužení intervalu.
Pokud by někoho napadlo, že to dělá nepořádek v koupelně - podobně jako henna - tak ne. Nanesete, smyjete. Toť vše. Žádné cákance ani skvrny nezanechává, nemusí se odnikud drhnout, maximálně opláchnete sprchový kout/vanu, ale spíš vše zmizí už při splachování vlasů. Jen pozor, ať se nedostane do očí, může poškrábat.
Teď už jsem jen zvědavá na účinky třeba po půl roce, takže jestli mi neslezou vlasy, dám zase vědět :)

porjk
3226 příspěvků 5.2.21 10:25

@Ghost B.C. Přeju vám zlepšení, trampoty s vlasy mám cely život a chápu. Možná, ale jen možná, to bude tím, že jak jsem kdysi četla, mýdlové ořechy nemají tu schopnost, co se jim přisuzuje. Byl to test na práci prostředky vs mýdlové ořechy. Práci účinky byly nepatrné a vlastně se prádlo vypralo třením v pračce, než že by se vyplavila špína tak, jako v případě pracích prášků. Vlasy jsou něco jiného, než tričko a tak jim podle mě prospívá ta neagresivita vašeho přípravku. V šamponech je chemie víc než dost.

kalivrata
500 příspěvků 5.2.21 11:08

@Ghost B.C. taky teď experimentuji, ale zkouším to postaru, používám mýdlo na vlasy a taky oplachuju jablečným octem, byl to jen takový pokus, to mýdlo jsme dostala od sestry loni k Vánocům a šetřila jsem si ho na cestování (haha), ale došel mi šampon, tak už jsem ho nechtěla zbytečně doma sušit. První pokus byl teda tragický, myslela jsem, že si to jenom rozmydlím v dlani a pak to tím umyju jako normálním šamponem, po tomhle byly vlasy ještě mastnější než před mytím (asi ne mastné, ale prostě něco vazkého na nich ulpělo). Víc jsem si o tom přečetla, zjistila jsem, že namyslit musím opravdu všechny vlasy, ne jak jsem byla zvyklá u šamponu jen kořínky, musím to opravdu hodně, hodně důkladně opláchnout vodou a pak ještě přelít tím jablečným octem.
A asi u toho zůstanu, vlasy jsou trochu hrubší, ale ne přímo hrubé, objemnější, ale přitom ne načechrané, ale opravdu husté, dobře drží v účesu, takže jsem pochopila takové ty složité vintage účesy, v tomhle to prostě drží. Když si je hodím ještě na noc na kovové natáčky, druhý den mi drží v mékkých vlnách, další den se sice vlny ztratí, ale vlasy jsou ještě objemnější. Ale co hlavně, interval mytí vlasů se mi prodloužil ze dvou dnů na týden a i pak myju spíš pro dobý pocit. hlava mě nesvědí, ale to si nemyslím, že je zásluha toho mýdla, ale toho jablečného octa. Objem a poddajnost je určitě zásluha mýdla, byly takové ještě když jsem jablečný ocet neměla a oplachovala jen spoustou vody. Akorát byly tehdy dost matné.

Moir
2530 příspěvků 5.2.21 11:41

@porjk nemají, podle testu perou jako samotná voda, navíc i ta ekologická stopa dopravy odněkud z Asie je signifikatní

Temperance
3103 příspěvků 6.2.21 21:56

Jdu si pro radu.
Už jsem si postěžovala, že se přestal prodávat můj oblíbený šampon Timotei s hennou, který jsem používala řadu let jako jediný barevný korektor mých dlouhých hnědých, čím dál víc prošedivělých nikdy nebarvených vlasů. Jednak je na koncích hezky vidět, že jsou po jeho používání vlasy opravdu hnědší, jednak myslím, že i zmírňuje kontrast těch šedin.
Nehodlám se barvit a nemíním za šampon vydávat majlant, tím spíš, že na dlouhé je o dost větší spotřeba než na krátké.
Nemáte nějaký tip, jakou značku vyzkoušet? Předem díky všem.

kobylkalucni
423 příspěvků 6.2.21 23:17

Jen nápad, ale co zkusit přimíchat práškovou hennu s trochou kyseliny citronové do nějakého jiného šampónu? (kyselina hennu aktivuje). Šampon působí jen par minut, tam bych se pohromy nebála…

Stránka:  « Předchozí 1 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek