Co děláte s vlasama?

Fotoalbum tématu (686) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
ertz
928 příspěvků 7.2.21 12:34

@Temperance Tip nemám, ale včera jsem viděla španělskou královnu Letizii - přiznává šediny. Asi po problémech královského dvora chce působit na lid.  

giuliettka
8372 příspěvků 7.2.21 13:05
@ertz píše:
@Temperance Tip nemám, ale včera jsem viděla španělskou královnu Letizii - přiznává šediny. Asi po problémech královského dvora chce působit na lid.

Tak ono je to momentálne u všetkých známých osobností, že držia basu s tými, čo ku kaderníkovi nemožu. (nerátam tu blbku Schillerovú, či si vraj sama doma strihla podkovu)

Lakerol
224 příspěvků 7.2.21 14:03

@Temperance Podívejte se do obchodů s biokosmetikou a bezobalovým prodejem drogerie. Tam obvykle i poradí. Z hlavy mě napadá Khadi.

Ghost B.C.
4043 příspěvků 8.2.21 08:06

@Temperance Z cenově snad příznivějších šamponů mě napadá PRO:VOKE Touch of Brunette: https://parfumissimo.cz/…unetky-150ml?…
Případně oplachujte vlasy vývarem z cibulových slupek či ořechového listí nebo černým čajem. Zábal z kávy by také mohl tónovat. Je to ale časově náročnější.
Krátké působení jinak barevné henny (viz to přimíchávání do šamponu) než čisté (zrz) může být celkem risk, protože často tyto henny obsahují indigo, které vám vlasy při příliš krátkém působení může pouze zezelenat nebo zmodrat, obzvlášť právě vlasy šedé - stalo se mojí babičce, aniž měla vlasy před tím barvené chemicky.

Ophelie
1139 příspěvků 8.2.21 20:36

@muffy1 tak teď ještě zainvestovat do kursu mluvnice a stylistiky a budete za hvězdu.

Temperance
3114 příspěvků 8.2.21 21:00

@Lakerol @Ghost B.C. Díky za tipy :-)

Temperance
3114 příspěvků 8.2.21 21:01

@kobylkalucni Díky, ale na experimenty si nějak netroufám…

stenla
87 příspěvků 9.2.21 10:52

@Temperance
Ja pouzivam Maria Nila Colour Refresh. Je to prirodny balzam na vlasy ktory ich aj zafarbi. Pisu ze to vydrzi 4 umytia, ale ja umyvam vlasy 3-4× do tyzdna a pouzivam to tak raz za mesiac a staci to.

Shameeka
29 příspěvků 9.2.21 20:11

Super tip, hledala jsem co delat, mam celou zimu loupajici se pokozku hlavy. pouzivam roky prirodni sampony tak fakt netusim proc. asi chteji vlasy zmenu… mam vlnite vlasy a ta pece je nekdy peklo :upside_down: reethu sem si hned objednala. zkousel nekdo plopping na vlnite vlasy? chystam se na to…

@Ghost B.C. píše:
Echo pro příznivce alternativních přístupů. Zkouším mytí vlasů Reethou = mýdlovými ořechy, respektive práškem z mýdlových ořechů. Důvodem je svědění pokožky hlavy a loupající se kůžička ve vlasové linii nad čelem po mytí šamponem, kdy se to ani po přípravcích z lékárny výrazně nelepší. Poslední dobou pociťuji i zvýšené padání vlasů (ale může být opravdu jen pocit, nepočítám to). Vyřadila jsem suchý šampon a omezila fénování, ale potíže přetrvávají stále, jen v lehce „snesitelnější formě“.
Abych tady zase nerozmázla tapetu, tak se pokusím stručně, přesto jasně. Vlasy to opravdu umyje. Jakože opravdu, výsledek je srovnatelný s klasickým šamponem. Zkoušela jsem jak dopředu nanést a nechat působit hustou kašičku, tak jenom naředit prášek vodou na tekutou formu, trochu odstát, nalít na vlasy a masírovat. Obojí funguje stejně. Pokud člověk nenanáší tu kašičku a nenechává působit, tak to není o nic více časově náročné, než mytí šamponem + působení kondicioneru.
I moje jemné vlasy jsou po umytí vyloženě hrubé a měly by se spláchnout nějakým kyselým oplachem, aby se uhladilo vlasové vlákno. Použila jsem naředěný jablečný ocet. Po uschnutí (jednak není ocet cítit) hrubost zmizí, vlasy zůstanou sice maličko nepoddajnější, o pár vteřin víc zabere rozčesání, ale jsou na omak pevnější, více nadýchané a krásně lesklé.
A to nejdůležitější, proč to dělám, hlava mě nesvědí, loupání kůžičky je úplně minimální a vypadá to, že odezní úplně. Doba do dalšího mytí je zatím stejná, jako při mytí šamponem, ale tajně si doufám v prodloužení intervalu.
Pokud by někoho napadlo, že to dělá nepořádek v koupelně - podobně jako henna - tak ne. Nanesete, smyjete. Toť vše. Žádné cákance ani skvrny nezanechává, nemusí se odnikud drhnout, maximálně opláchnete sprchový kout/vanu, ale spíš vše zmizí už při splachování vlasů. Jen pozor, ať se nedostane do očí, může poškrábat.
Teď už jsem jen zvědavá na účinky třeba po půl roce, takže jestli mi neslezou vlasy, dám zase vědět :)
Uživatel je onlineBrep
810 příspěvků 9.2.21 21:02

@stenla muzu vas poprosit o priblizeni jak silny ucinek to ma?
Mam spinavou blond a chtela bych zkusit ztmaveni - nic dramatickeho, spis srovnat odstin spodnich vlasu a hornich vysisovanych pramenu

stenla
87 příspěvků 10.2.21 08:51

@Brep Ja pouzivam odtien Cacao a dolnu cast vlasov mam do blond vysisovanu. Zafarbi mi to rovnomerne, ale prirodzene. Aj ked sa to pomaly vymyva, po mesiaci stale nie je vidiet ta povodna blond (potom to uz znova zafarbim). Ja som sa predtym farbievala len u kadernicky, vzhladom k tej situacii co je som 1× pouzila normalnu farbu, ale jednak to vyzeralo ako helma a najme to totalne znicilo moju extrem citlivu pokozku hlavy. Tak som zacala pouzivat
tu Nilu a myslim ze pri tom zostanem dlhodobo.

Uživatel je onlinekalivrata
506 příspěvků 10.2.21 09:44

@Brep Přesně na tohle jsme to používala taky, když mi zavřeli kadeřnictví a tak jsem si přestala barvit vlasy. Ztmavila jsem to tím hnědým odstínem 6,00, stáhlo mi to vlasy na stejnou tmavost (obarvené jsem měla 9.3, přírodní 7), dávala jsem to jen na ty světlé vlasy. Jsou po tom moc pěkné, hebké vlasy. Líp to funguje, když se to na hlavě nechá déle, ne těch proklamovaných 3 až 10 minut, já to nechávala na hlavě asi 30 minut. Voní jako čokoládový puding., má i stejnou konzistenci, dobře se nanáší. Většině lidí rychle došel, ale podle mě ho stačí trocha, to malé balení mi vydrželo 5 měsíců. Dobré je, že když se tím něco zababrá, dá se to snadno umýt (mýdlem nebo jarem, evidentně je to na tukové bázi) nebo vyprat (stačilo na třicet a normálním práškem).

506 příspěvků 10.2.21 10:03

@Brep Jo a ten odstín 6.00, to je právě ten odstín cacao, jak píše @stenla. Ještě to někdy používám jen jako kondicionér, když to na hlavě nechám jen ty tři minuty, tak zrovna mně to tu barvu moc nechytá, ale vlasy to opravdu uhladí a urovná.

Teď už mám vlasy celkem stejnoměrné, tak používám naopak odstín sand (8.34), nezesvětlí, ale vlasy jsou po něm zlatavé (takže tak 7.34).

Ophelie
1139 příspěvků 10.2.21 10:56

A jak si Nila poradí se šedivými vlasy? Umí zakamuflovat odrosty?

506 příspěvků 10.2.21 11:15

@Ophelie nemám zkušenost (nemám šediny), ale v recenzích na notinu jsem zaznamenala, že prý ne. Ale podle mě to stojí za vyzkoušení, možná bych jen vyzkoušela intenzivnější odstín (třeba místo 6,00 použít 4,00, cacao intense) a nechala déle. Narozdíl od barvy se to dá smýt.

Ophelie
1139 příspěvků 10.2.21 19:04

@kalivrata děkuji za reakci. Jen tak jsem se zasnila, že nebudu muset používat barvu a jen si dám šampon a ono zase nic:o)

stenla
87 příspěvků 15.2.21 12:58

@Ophelie ja z mam kde-tu sedinu a prekryje ju to. Dnes si budem „farbit“, ak sa mi podari tak to nafotim pred a po.

Ophelie
1139 příspěvků 15.2.21 13:39

@stenla to budete moc hodná!

stenla
87 příspěvků 16.2.21 09:00

@Ophelie No fotky su najme vzhladom k dnesnemu svetlu nevydarene. Prva je pred, dalsie 2 su po farbeni (kazda pod inym svetlom).
Vacsinu sedin to zafarbilo, ale nie dokonalo. Ja mam vlnite vlasy, takze farebne nedokonalosti nie su tak viditelne.
Kazdopadne vdaka Vasemu dotazu som sa dokladne na moje vlasy pozrela a vyzehlila ich a kde tu sedina vidiet je. Ked sa otvoria kadernictva tak budem nadalej farbit :) Ten vysledok po Maria nila je vyrazny na odfarbene vlasy, super na zjednotenie farby, ale teda na sediny to chce nieco silnejsie:)

Ophelie
1139 příspěvků 16.2.21 12:00

@stenla vy jste zlatá! Děkuji moc. A dodávám zcela objektivně: máte krásné vlasy:o)

sirena007
1211 příspěvků 16.2.21 12:48

@stenla Jaký je to odstín, prosím? Bright copper?

stenla
87 příspěvků 16.2.21 13:30

@sirena007 Je to Maria Nila Cacao 6.0

sirena007
1211 příspěvků 16.2.21 13:37

@stenla Díky!

Shameeka
29 příspěvků 1.3.21 22:15
@Ghost B.C. píše:
Echo pro příznivce alternativních přístupů. Zkouším mytí vlasů Reethou = mýdlovými ořechy, respektive práškem z mýdlových ořechů. Důvodem je svědění pokožky hlavy a loupající se kůžička ve vlasové linii nad čelem po mytí šamponem, kdy se to ani po přípravcích z lékárny výrazně nelepší. Poslední dobou pociťuji i zvýšené padání vlasů (ale může být opravdu jen pocit, nepočítám to). Vyřadila jsem suchý šampon a omezila fénování, ale potíže přetrvávají stále, jen v lehce „snesitelnější formě“.
Abych tady zase nerozmázla tapetu, tak se pokusím stručně, přesto jasně. Vlasy to opravdu umyje. Jakože opravdu, výsledek je srovnatelný s klasickým šamponem. Zkoušela jsem jak dopředu nanést a nechat působit hustou kašičku, tak jenom naředit prášek vodou na tekutou formu, trochu odstát, nalít na vlasy a masírovat. Obojí funguje stejně. Pokud člověk nenanáší tu kašičku a nenechává působit, tak to není o nic více časově náročné, než mytí šamponem + působení kondicioneru.
I moje jemné vlasy jsou po umytí vyloženě hrubé a měly by se spláchnout nějakým kyselým oplachem, aby se uhladilo vlasové vlákno. Použila jsem naředěný jablečný ocet. Po uschnutí (jednak není ocet cítit) hrubost zmizí, vlasy zůstanou sice maličko nepoddajnější, o pár vteřin víc zabere rozčesání, ale jsou na omak pevnější, více nadýchané a krásně lesklé.
A to nejdůležitější, proč to dělám, hlava mě nesvědí, loupání kůžičky je úplně minimální a vypadá to, že odezní úplně. Doba do dalšího mytí je zatím stejná, jako při mytí šamponem, ale tajně si doufám v prodloužení intervalu.
Pokud by někoho napadlo, že to dělá nepořádek v koupelně - podobně jako henna - tak ne. Nanesete, smyjete. Toť vše. Žádné cákance ani skvrny nezanechává, nemusí se odnikud drhnout, maximálně opláchnete sprchový kout/vanu, ale spíš vše zmizí už při splachování vlasů. Jen pozor, ať se nedostane do očí, může poškrábat.
Teď už jsem jen zvědavá na účinky třeba po půl roce, takže jestli mi neslezou vlasy, dám zase vědět :)

ze zas otravuju, peni vam to? mne ne a nevim co delam blbe. premluvila jsem i manzela pac jsem doufala ze kratke vlasy zapeni a ono taky nic. pritom na youtube to lidem peni tak sem celkem zmatena. musim kombinovat s tuhym samponem at mam umyte vlasy…

Ghost B.C.
4043 příspěvků 2.3.21 07:47

@Shameeka Nepění. Maximálně když prášek rozmíchám s vodou dopředu v lahvičce, tak tam se pěna udělá, ale na vlasech už ne. Teď s reethou zacházím rovnou jako se šamponem - nasypu do dlaně, naředím na kašičku a dám na mokré vlasy - a taky nepění. Nedá se tedy nijak extra po vlasech roztírat. Dávkuji to takhle na sekce - vršek hlavy, strany a vzadu. Ale vlasy umyje. Nic jiného už na ně použít nemusím. Na délky akorát kondicionér. Jinak nepoužívám žádný styling a mám vlasy jemné, tak proto mi ta reetha možná stačí samotná…

Stránka:  « Předchozí 1 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek