Co děláte s vlasama?

Fotoalbum tématu (686) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Shameeka
30 příspěvků 2.3.21 16:00

@Ghost B.C. tak to zkusim nevzdat, diky :upside_down: snad to casem vychytam

Ada789
1 příspěvek 10.3.21 21:08

A je tu někdo, kdo by měl zkušenost s těma umělýma vlasama na prodloužení clip in? abych nemusela dlouho čekat, než budu s těma svýma vlasama spokojená

Lakerol
224 příspěvků 10.3.21 21:41

@Ada789 Tady je to moc pěkně popsané, spíš dál, ale zato je to o všem: https://www.mysecretpassionlife.com/…/umela-krasa

Ghost B.C.
4043 příspěvků 16.3.21 08:13

Jakou barvu si představíte pod odstínem s názvem přirozeně plavá - v angličtině vedeno jako natural blond? Já osobně něco mezi blond a světle hnědou, přičemž ta barva už není blond, ale ještě není ani světle hnědá. Prostě tzv. „myšina“ nebo „počůraná sláma“. Klidně popelavá, klidně do zlata. Ale představí si někdo hnědo-zrzavou?
Po tom, co jsem se smířila s tím, že mi zrz prostě nesluší a že zbytky henny vždy jednou za čas něčím překryju, jsem chtěla něco „lepšího“ než Palette N7 (světle plavá) sáhla jsem po Syoss Oleo Intense v odstínu 7-10 (přirozeně plavá).
Jestli se říká, že Palette je vždy tmavší, tak tento Syoss je rovnou úplně jiný. V jejich podání je „přirozeně plavá“ prostě hnědo zrzavá. Ta barva není zesvětlující, aby mi zrz udělalo právě to špatné zesvětlení. Je to rovnou v odstínu. Protože mamka se barvila odstínem 7-58, což měla být popelavě plavá, a má v tom zrz odlesky taky.
Kupodivu to nevypadá úplně marně. Jasně, nepředstavovala jsem si tenhle výsledek, to fakt ne, ale naštěstí mi to jakž-takž sedí. Možná je to tím hnědým odstínem, možná tím, že se z toho nehodlám hroutit, nevím. Každopádně Syoss odstín 7-10 fakt není přirozeně plavá. Ale dal by se prodávat jako tlumená zrz nebo tak něco.
Bylo by lepší se příště svěřit do rukou odborníka (aka až to půjde)? Určitě ano. Udělám to? Určitě ne.

xSx
1057 příspěvků 16.3.21 09:48
@Ghost B.C.
@Ghost B.C. píše:
Bylo by lepší se příště svěřit do rukou odborníka (aka až to půjde)? Určitě ano. Udělám to? Určitě ne.

jsem se fakt zasmála nahlas :D

Bystromila Klíšťová
88 příspěvků 16.3.21 10:42

@Ghost B.C. Ty koncovky za desetinnou čárkou (tečkou) by měly značit pigment přidaný k barvě. Okopírováno z jednoho blogu: 0.1 – popelavý, šedý 0.2 – modrý 0.3 – žlutý 0.4 – oranžový 0.5 – červený 0.6 – fialový 0.7 – pískový 0.8 – čokoládový
Ale vím, že někdy se některé značky odlišují co do číslování.
Já si pro sebe musím kupovat barvy úplně bez pigmentu tedy s 0, nesnesu tmavý ani teplý odlesk a obvykle mi to zrz nejde nikdy nezávisle na barvě. A ta oleo intense mi tedy na šedinách nedrží i je mizerně zakrývá.

Ghost B.C.
4043 příspěvků 17.3.21 07:44

@Bystromila Klíšťová Pokud bych mohla u Syossu tu pomlčku brát jako destinou čárku/tečku, tak by 7-10 měla být s popelavým pigmentem..? Asi se do toho číslování budu muset ponořit víc, protože tohle bylo fakt překvapení. Naštěstí nakonec celkem pozitivní, přeci jen je v tom odstínu alespoň něco přirozeného, protože kupodivu nevypadám úplně blbě, i nenalíčená. Jen jsem tím trošku pohřbila asi rok a půl snahy zbavit se zrz a bohužel to ve mně navrch vyvolává touhy ještě trochu přitlačit :D
A s těmi šedinami máte pravdu, mamce to na ně téměř nechytlo.
Barvíte na světlo nebo na tmavo? Kdybyste totiž třeba měla tip na světlou, ale nezesvětlující neutrální barvu, tak se nestyďte napsat :)

VeronikK
1296 příspěvků 18.3.21 07:41

@Ghost B.C. podívejte, ty vaše pokusy mi přijdou úplně v pohodě :-) Já vyzkoušela na vlasech všechny barvy (snad kromě celo blond) i účesy o 3mm po dlouhé do pasu.
Dávala jsem si sama i blond proužky. Světlá zrz barva na mě kdysi dopadla strašně, musela jsem na to dlouho dávat přelivy. Nejzajímavějšího výsledku jsem dosáhla náhodou. Měla jsem ježka asi 1-2cm a obarvila černým přelivem. Když vlasy odrostly a přeliv se zdálo vymyl, hodila jsem na to červenou barvu. Ovšem černá pod tím ožila a měla jsem vlasy dvoubarevné červené u hlavy a černé konce. Taky se to potom zrovna nosilo, ale opačně - odbarvili konečky a dali červenou - já to měla jako nečekaný vedlejší efekt :-)

Bystromila Klíšťová
88 příspěvků 19.3.21 11:36

@Ghost B.C. Moje barva je myší velmi světlá hnědá, která mi prstě nejvíc sluší, takže jsem se ji snažila dlouho držet. Problémy byl, že mi tmavě plavé odstíny na šediny nechytaly vůbec. Takže jsem musela začít se světlou hnědou. U kadeřnice nebyl problém, tam mi to chytalo nádherně. Komplikuje to teď s covidem. Rostou mi rychle vlasy, normálně mě kadeřnice barví jednou za tři týdny více než centimetrový odrosty. A zdá se, že jsem dnes konečně sehnala barvu, která je opravdu hnědá bez pigmentů a zakryla mi šediny. Jsem nadšená. Ještě poreferuju, jak moc se smývá, a jestli nehodí nějaké rezaté odlesky. Byla to loreal excellence 5-00 (světle hnědá).

ertz
933 příspěvků 19.3.21 19:38

@Ghost B.C. Vysvětlené to měla Beata Oravcová na supervizáži. Jak jdou ta čísla za sebou, tak klesá množství toho pigmentu( např 5.25). Mně se líbily a slušely mi hnědé odstíny s popelavým podtónem - takové ledový kaštan, duhová hnědá, ale rychle se vymývají. Loreal ani Syoss mi tedy moc nedrží a mamince (bílé a šedé vlasy) už vůbec. Nejlépe chytají odstíny s červenou - takže momentálně používám palette kaštan a to mi vydrží asi měsíc. Ty popelavé odstíny se mi vymyly do 14 dnů.

Stránka:  « Předchozí 1 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek