Co děláte s vlasama?

Fotoalbum tématu (689) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Shameeka
54 příspěvků 11.5.21 17:52

Ananas - vysoko vycesany volny drdol nebo cop, spi se v tom aby vlny drzely tvar. curly girl metoda to kombinuje s hedvabnym povlakem na polstar, to uz se mi nechtelo :)

plopping - po umyti hlavy se udela takovy turban z bavlneneho tricka nebo rucniku z mikrovlakna, nekdo ho ma 10 minut nekdo celou noc, hlavne se vlasy nesusi normalnim rucnikem aby nekrepately

build up - nanos pripravku na vlasech co obali vlas a udela jakoby povlak na ktery se to nabaluje a nabaluje, proto pri curly girl pouzivaj ty supr cistici sampony jednou za cas aby se to smylo

doufam ze sem si to nacetla dobre :) klidne me doplnte/opravte kdo o tom vite vic

MP Janka
811 příspěvků 11.5.21 19:58

Ananas je spíš culík, teda v české kudrnaté scéně, asi bych to přirovnala k dětskému účesu palmička, s neutaženou gumičkou.

Hedvábí se doporučuje na polštář i na gumičky do vlasů. Necuchá, netahá a nedělá na vlasech krep.

S tím ploppingem přes noc nevím, razí se zásada po mytí vyfoukat do sucha aspoň pokožku hlavy a vlastně celkově se plopping tady u nás moc nedopuručuje, spíš jenom do toho trika vlysy vymačkat, ale nijak nebalit.

A build up dělá Evropankám i tvrdá voda :-D

Já bych viděla jako problém této metody pro nás Evropanky, že primárně vznikla pro vlasy typu afro, které jsou asi suché, to mytí cowashem (kondicionér obsahující mycí složky) jim asi prospívá, a celkově potřebují těžší produkty (víc olejů, másla, prostě hutné věci). Kdežto bělošské vlasy jsou méně kudrnaté, mají jemnější strukturu a potřebují úplně jiný přístup a jiné produkty, aby nebyl mastné a splihlé. Takže tam už se používá upravená metoda, kdy se vlasy jemným šamponem myjí pokaždé a pak se jednou za čas vezmou pořádným šamponem (rozlišuje se to podle složení, tomu nerozumím, ale je aplikace, která to podle složení pozná)
Takové ty echt curly girl se pak patlají se stylingem, bezoplachové kondicionéry, aktivátory kudrn, gely, pěny, správné difuzery a fény. To je na mě vyšší dívčí. Obecně je tahle metoda, aspoň tady v české komunitě a jak ji chápu já, hlavně o používání produktů bez sulfátů, silikonů, různých alkoholů a dalších látek, které pro sušší kudrnaté a vlnité vlasy nejsou to pravé. Co jsem viděla fotky žen, před a třeba po 2 letech, kdy tuhle metodu praktikují, tak je to opravdu velký rozdíl

Shameeka
54 příspěvků 11.5.21 20:36

@MP Janka urcite to mate nactene lip jak ja :D ja cetla anglicke clanky a ceske uz pak ne. jen kudrnatevlasy.cz ale tam o no poo na vlnite vlasy. na en strankach plopping davaji hned ze sprchy po jemnem vymackani vody z vlasu a nekdy po naneseni gelu. kazdopadne suseni trickem je supr, nemam takovy krep :) a ja treba susit vlasy fenem vubec nemuzu, mam pak desny krep. ale diky cgm jsem se dovedela jaky mam typ vlasu a ze oleje jsou u mne zbytecne pc mi do meho typu vlasu neponiknou. jen nevim zda tech par informaci mi stalo za hodiny vyzkumu (nadsazka) :D

Vinca_minor
2691 příspěvků 12.5.21 00:50

Já mám vlasy hodně jemné, spíš sušší, lehce vlnité, světle popelavé, délka od ramen do půlky zad, jak kdy. Zjistila jsem, že peklo jsou pro mě silikony, kouše mě hlava, plihnou mi vlasy a musím je mýt co tři dny. S úspěchem jsem vyzkoušela nepěnivý šampon od Yves Rocher, jemný pivní šampon a kondicioner od Manufaktury a teď jsem nadšená z tuhého šamponu a kondicioneru od Nikkob. Vlasy nemám tak rozlítané a stačí je mýt tak po šesti dnech. Fén skoro nepoužívám, jemné vlasy schnou rychle. Jen bych po dvou letech dost nutně potřebovala kadeřníka, začínají se mi špatně rozčesávat konečky :D

MP Janka
811 příspěvků 12.5.21 08:07

@Shameeka
Já tuhle metodu sleduji už asi rok a půl a přes rok tak nějak praktikuji a musím říct, že se pohled na kompatibilitu původní metody se středoevropskými vlasy dost mění a některé ty praktik se dost upravují, aby vyhovovaly i jiným typům vlasů, než afro a kudrny
Pro mě to taky ze začátku vypadlo jako děsná věda, jenže pak mi došlo, že nechci s vlasy ztrácet hodiny času, takže akorát používám produkty vhodné pro moje jemné nízkoporézní vlasy.

Accuracy
60 příspěvků 17.5.21 06:19

Mám dlouhé nebarvené vlasy, u kterých si musím pravidelně zastřihávat konečky, nebo se mi začnou cuchat, trhat a lámat. Už roky používám tuhé šampony bez kondicionérů, masek na vlasy a vůbec veškeré kosmetiky. Dělám akorát olejové zábaly, občas aplikuju hedvábí na vlasy, které jsem dostala, tak je chci doužívat.
Včera jsem si dělala koupel s Epsomskou solí. Mám kožní problémy, na které by ta sůl měla pomoct. Údajně teda. :) Po jedné koupeli to nemůžu moc posoudit, ale čeho jsem si všimla hned, jsou vlasy - tak dobře se mi nerozčesávaly snad nikdy. Takže pokud někdo trpí nerozčesatelnými chuchvalci, může vyzkoušet.

bao-baba
1804 příspěvků 17.5.21 08:45

Chtěla bych koupit přípravek usnadňující rozčesávání velmi dlouhých rovných vlasů. Můžete mi prosím nějaký doporučit? Je to pro starší dítě.

Ophelie
1204 příspěvků 17.5.21 08:47

Když byla dcera malá, osvědčil se mi sprej na rozčesávání dětských vlasů z DM.

bao-baba
1804 příspěvků 17.5.21 14:08

@Ophelie Děkuji:-)

Jordaan
9434 příspěvků 17.5.21 14:08

@bao-baba

Tohle je bezvadna vec, nemasti, vlasy jsou zdrave a nechaji se krasne rozcesat. Doporuceno synovou kamaradkou (8), ktera ma vlasy pod zadek.

kalivrata
650 příspěvků 17.5.21 14:11

@bao-baba možná se zeptám hloupě a vy už to doma máte, ale máte tangle teezer nebo něco podobného?

kalmar
221 příspěvků 17.5.21 15:34

Tangle teezer je houby proti olivia garden fingerbrush. Mám husté vlasy, rovné hřebíky, co hned dredatí a ten hřeben je fakt bomba.
Jo a koupila jsem si taky hedvábí na vlasy, jsou po něm pěkně lesklé a zároveň ne mastné. Fakt asi jediný produkt, který je na mých vlasech vidět.

bao-baba
1804 příspěvků 17.5.21 20:52

@kalivrata Hřeben máme, nevím, jak se jmenuje, ale osvědčil se líp než tangle teezer. Vypadá trochu jako vidle se čtyřmi hroty, na každém je řádek svazků štětin a v každém svazku je jedna tyčka s bambulkou.

kalivrata
650 příspěvků 17.5.21 21:01

@kalmar já s tímhle problém nemám, doma mám sice kartáč z kančích štětin, ale to byl dárek, i když mám delší vlasy, moc se mi necuchají, a to nepoužívám ani kondicionér. Proto jsem se možná tak hloupě zeptala :) jen mě prostě napadlo, že řešit nějaké přípravky nemá cenu, když není dobrý hřeben.

Vinca_minor
2691 příspěvků 19.5.21 09:16

Tak jsem se dnes poprvé sama ostříhala :D Koupila jsem si obyč kadeřnické nůžky v dm a protože jsem chtěla vlasy cca po ramena do podkovy, vypomohla jsem si gumičkami. S výsledkem jsem spokojená, s mými mírně vlnitými vlasy a culíkem se drobné nedokonalosti ztratí.

xSx
1097 příspěvků 19.5.21 11:02

@Vinca_minor dobrý! Já jsem se sama stříhala několikrát a vždycky ten výsledek byl, mno ehm :D njevíce lituju samodomo ofiny :D jediné, co mi jde bylo stříhat si strojkem podhol pomocí dvou zrcadel.

petasilvinka
9 příspěvků 19.5.21 11:10

Já pravidelně po vypotřebování šamponu, kondicionéru i masky, vše měním za jinou značku.

Příspěvek upraven 24.05.21 v 08:39

Vinca_minor
2691 příspěvků 19.5.21 11:19

@xSx Ofinu nemám, s mými vlnícími se jemnými vlasy a kulatým obličejem je ofina peklo. Ke kadeřnici jsem chodila co rok dva, ale vždy jsem měla chuť zkusit se ostříhat sama. A výsledek je fajn.

Ghost B.C.
4072 příspěvků 23.5.21 16:21

Svatý (nebo zlatý) grál nalezen. Schwarzkopf Gliss Colors 8-16 - přirozený popelavě plavý. Výsledek je opravdu téměř jako na krabičce, překryl dokonce i tu zrzavou hrůzu od Syoss, která se mě nechtěla pustit ani po dvou měsících a co víc, je to asi tak na 90 % přesná kopie mých přirozených vlasů. Takže už úplně vidím, že se záhy přestane vyrábět.
P. S. I když je to barva relativně světlá, na krabičkovém vzorníku je jako výsledek vždy lehké ztmavení (i ta barvicí směs na vlasech hodně ztmavla). Z toho usuzuji, že nezesvětluje podklad a nenechá po vymytí odbarvenou žlutou. Realitu sice ukáže až čas, ale doufám, že se nemýlím. Tohle totiž dělaly určité blond odstíny L'Oréal Casting Crème Gloss, přestože byly uváděny jako šetrné a vymývací. Nicméně po tom deklarovaném „vymytí“ zůstaly vlasy cca o 1-2 tóny nepříliš pěkně zesvětlené, takže na pravidelné barvení cesta tak akorát pod nůžky.
(Jako já vím, že ta barva musí vlas narušit, aby se tam dostala a že v případě permanentních barev se už nikdy nedostanu na stav před, ale snad chápete, co chci v případě té „nezesvětlující“ barvy říct. Hlavně doufám, že díky tomu nebude tolik vidět odrost.)

giuliettka
8651 příspěvků 17.6.21 21:13

Používala som na vlasy rotačný kartač babyliss. Zhorel mi a rovnaký už nevyrabaju. Len s možnosťou nasadenia kartacov na pevnú tycku, nedá sa oddeliť kartac a rozdeliť prístroj na polovicu. Poraďte niekto dobrý rotačný kartac. Hľadala som aj Dyson, Valeru aj ghd.

Judy24
1315 příspěvků 18.6.21 08:35

@giuliettka Sháníte nějaký, co se sám otáčí? Já si chystám teď na základě dvou videorecenzí pořídit tohle. Ještě ho tedy nemám, tak nemůžu dát osobní zkušenost, ale doslova teď ho jdu platit.

kalivrata
650 příspěvků 18.6.21 09:13

@Ghost B.C. Mě přestaly bavit barvy z krabičky (světlé, teplé odstíny se asi nenosí, tak je přestali dělat a nechce se mi zas hledat), po Marii Nile mám moc uhlazené vlasy, návštěvy kadeřnictví z duše nesnáším, takže jsem se rozhodla, že se naučím pracovat s profesionálními barvami. Držte mi palce, možná budu příští měsíc dooranžova, dozelena nebo plešatá :-D

giuliettka
8651 příspěvků 18.6.21 15:20

@Judy24 Ten som pozerala, aj videa na nete s ním a priadá mi strašne veľký a nemotorný. Ja asi fakt musím rotačný, jak som zvyknutá, tak by sa mi asi ťažko prechádzalo na to, že musím točiť rukou.

Ghost B.C.
4072 příspěvků 21.6.21 07:24

@kalivrata Tak dejte pak vědět, jak to dopadlo :) Kamarádka se s profi barvami učila někdy v prvním lockdownu, nemůže si to vynachválit a prý už se ke krabičkám nevrátí. Nicméně s těmi teplými odstíny mám třeba osobně úplně opačný dojem. Pro mne byl boj najít něco alespoň neutrálního - on ten Gliss, který nahoře chválím také nebyl vyloženě popelavý a vymyl se spíš do zlatavého odstínu, ale když už nic jiného, tak (zatím) nejde do zrz. Jinak mi opravdu tak 80 % světlých odstínů přišlo spíš zlatých, medových nebo karamelových a někdy vyloženě žlutých. Asi je to podle toho, co člověk zrovna nechce :D

kalivrata
650 příspěvků 21.6.21 08:22

@Ghost B.C. Já mám trochu pocit, že se to na každých vlasech jinak chytá, proto se bojím, co udělají ty profesionální, když ty svoje vlastní diagnostikuji špatně :-D

Moje vlastní vlasy jsou popelavé a kdykoliv je na krabičce napsáno popelavé, stanou se z nich ultra popelavé :-D takže většinou hledávám něco s nápisem zlatý (ideálně něco, co má číslo 7.3 v zimě a 8.3 v létě) od Garnieru nebo l´Oréal, schwarzkopfu se bpjím, tam mám jen špatné zkušenosti. Tak uvidíme :-)

Stránka:  « Předchozí 1 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek