Co děláte s vlasama?

Fotoalbum tématu (692) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Ophelie
1265 příspěvků 30.9.21 10:21

@Ghost B.C. jsme v očekávání věcí příštích (vaše příspěvky mě baví - bez ironie)

pavka_l
1348 příspěvků 30.9.21 19:05

@Ghost B.C. Tak to jsem zvědavá na výsledek. Já bych ze světlého medu měla maličko strach, že to půjde do zrz (jednou jsem zkusila něco vymývacího s odstínem medu a bylo to do rezava), ale třeba se pletu.

Ghost B.C.
4134 příspěvků 1.10.21 08:59

@pavka_l 2 No, máte pravdu, asi může jít, přeci jen je to pořád henna. Ale dělám si iluze, že když tu hennu naředím, tak se zrz neprojeví - pokud si to na hlavu nebudu plácat každý týden přes noc. Tahle fotka je přímo ze stránek Khadi s popiskem 2 díly sluneční blond, 1 díl světlé blond a 1 díl senny/casii (bezbarvé). Světlou blond už nemám, kupovat ji kvůli tomu nebudu, ale cassiu mám + amlu, tak zkusím 2 díly sluneční, 1 díl amly a 1 díl cassie, pro jistotu zaliji chladnější vodou a uvidíme. Ano, raději jsem si to nechala na víkend, kdyby náhodou byla potřeba nějaká překrývací vrstva :D
Nemůžu se rozhodnout, zda na fotce ve výsledku tu zrz vidím. Možná trochu jo, ale spíš fakt hodně tmavý med (a to tady může reznout i ta světlá blond a hlavně mám pocit, že tam už lehká zrz je v konečkách i před).

pavka_l
1348 příspěvků 1.10.21 20:38

@Ghost B.C. Taky vidím zrz tón už na fotce před na konečkách a na vršku hlavy, ale může to být i světlem na fotce nebo taky monitorem.

Ghost B.C.
4134 příspěvků 3.10.21 09:42

Taaakže, poměr jak uvádím výše, 2 díly sluneční, 1 díl cassie a 1 díl amly = na gramy 50+25+25. Bez jakýchkoliv dalších příměsí. Zalito jenom chladnější vodou a na hlavě asi hodinu a půl. Vydržela bych i déle, ale začalo mi to všude strašně téct.
Výsledek je zatím fajn. Lehká medové zlatá, která mírně sjednotila rozdíl mezi odrostem a vymytou barvou. A na to, že se jedná o teplý odstín, tak mi to k pleti sedí - ale on je ten rozdíl fakt minimální. Zrz nevidím a z okolí žádné reakce na „jinou“ barvu taky nepřišly. Každopádně přechod ve vlasech je vidět pořád, jen není tolik výrazný. Žádná jednolitá barva nevznikla, což je možná i dobře.
Jsem ještě zvědavá na výsledek po klasickém umytí šamponem. Vlasy jsou zatím podstatně hrubší a mají objem, tak snad to chvíli vydrží :-)

Ghost B.C.
4134 příspěvků 8.10.21 09:43

A teď vám Ghost B. C. poví, na co zapomněla. Já trubka jsem zapomněla na to, že henna oxiduje. Jelikož ona slunečení blond nebyla nic jiného, než mix bezbarvé a klasické henny, tak i přes další bezbarvé příměsi se stejně lawsonia nakonec projevila a spíš než zlatá je to nyní „jahodová“ blond. Vidím to asi jen já, ale mírný zrz odlesk tam je. Ono co jsem vlastně mohla čekat jiného na vlasech, které byly narušeny chemickou barvou.
Ale není to vůbec marné. Jelikož jsem doma objevila ještě tmavou blond, můžu ten stav nyní využít jako „předpigmentaci“ a nemusím už se bát zelených tónů - jelikož ve tmavé blond je indigo. Nebo jednoduše přijmu fakt, že když chci hennová pozitiva, musím s nimi brát i ten drobný mínus v podobě lehké změny barvy. Stejně jako fakt, že buď budu mít dlouhé zdravé vlasy s trochu jiným odstínem než bych chtěla (což stejně poznám jen já) a nebo super odstín, ale vlasy zralé na nůžky. Ono pokud tu hennu, která už sama o sobě je řízlá bezbarvou (tuším 30 % klasické a 70 % bezbarvé) budu ředit tak, jak jsem uvedla, tak se hodně dlouho nemusím bát nějakého vrstvení a tmavnutí. Takže beru za a.

Stránka:  « Předchozí 1 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek