Co je pro Vás "babkovské"?

Fotoalbum tématu (8) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
lipo
303 příspěvků 20.7.12 14:13

@Pink_lemonade01 Aha, tak to pardón:). Myslím, že ten váš původní nápad s šedou je dobrý, ale asi by k tomu šly i další barvy, třeba tmavě modrá nebo tmavě zelená… To berte jen jako nápad, netvrdím, že to nutně musí ladit. Asi bych k nim pokládala věci, co už máte, a to by bylo, aby se nějaká kombinace nevyloupla. Taky bych zkusila udělat z toho takový schválně knihovnicovský styl, taková intelektuálská nedbalá elegance (košile s límečkem, svetřík atd.). Jinak tohle je asi poprvé, co někomu radím s oblečením, takže za nic neručím:).

cibetka 1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.7.12 18:41

Jsem asi divná, ale tento styl bot /tvar i barva/ mně vždycky připadal trochu babkovský a to už mám babkovský věk a na sebe bych je nevzala. Ale moc na mne nedejte, jsem hodně vyhraněná a nevyšla bych ani v balerinách /dělají hnusné nohy/ a mezi lidi ani bez podpadku a moc kulatých špiček /ty zase na malé noze, kterou vlastním vypadají jako kopýtka/. Vlastně když o tom tak přemýšlím, ani moje kamarádka 60+ by je přešla s výrazem možná až mi bude 80.

sarah123
2137 příspěvků 20.7.12 20:32
@lipo píše:
Pokud se to dobře zkombinuje, tak určitě v pohodě. Spíš mě zaráží jedna věc, koupila jste si je předpokládám proto, že vás oslovily, líbily se vám. Kamarádka něco řekne a vy s tím jdete do pekla, jestli je to teda dobrý nebo ne, tady někdo řekne jo, někdo ne, podle čeho se nakonec rozhodnete? Musely by všechny příspěvky v podstatě anonymních lidí tady vyvrátit babkovitost těch bot, aby to převážilo něco, co řekl člověk, kterého znáte osobně? Stačila by na to nadpoloviční většina? Je to úplně jedno a boty stejně nakonec zůstanou na dně skříně?
Toto není nějaká invektiva, nechci se do nikoho navážet, to bych mohla jít seřvat celou poradnu. Myslím, že je to spíš obecný fenomén ženského myšlení. Sama ten pocit dobře znám, něco si koupím a mám z toho radost, než mi někdo, na kom mi záleží tu věc setře. Pak už se na ni nemůžu ani podívat. Ale tak to přece nemá být, kurňa, to je snad fuk, co kdo řek, ne? (a to myslím i na sebe)
Taky je možný, že kamarádka závidí:).

no tak ze by kamaradka zavidela osoupane onosene krusky, to uz je takova konspiracni teorie, ze.

lipo
303 příspěvků 20.7.12 23:16

@sarah123 No ono koupené v sekáči nerovná se onošené a ošoupané, že. Ale máte pravdu, nemyslím si, že kamarádka závidí, měl to být jen vtípek.

Pink_lemonade01
86 příspěvků 21.7.12 12:46

Přikládám fotku bot, je docela tmavá, nemám momentálně na počítači nic, čím by se to dalo trochu zesvětlit, snad to pro představu stačí, barva je tmavá červená, do hněda nejde.
@sarah123 Botky jsou jako nové, podle podrážky byly leda tak zkoušené v obchodě nebo nošené někde ve vnitřních prostorách, opatek je netknutý. Ošoupané a onošené křusky bych si přece nekoupila, to dá rozum ;) A semišové už vůbec ne, na těch je onošení extra vidět.

Konvalinka
244 příspěvků 21.7.12 13:27

Mně se moc líbí, zrovna tyto by mně pasovaly k šatníku, takže za sebe můžu říct, že vám je závidím :)
Viděla bych k nim třeba i tmavé džíny a nějaký veselý vzorovaný vršek, v této kombinaci babkovsky vypadat nebudou.

klubo
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.7.12 13:46

Myslím, že babkovské může být pro spoustu,,sportovněelegantních" vlastně cokoliv z klasické ženské módy. Je to jak nějaká davová psychóza, spousta lidí si myslí, že v outdoorovém a sportovním oblečení vypadá mladší (proto ta babkovská formálnější klasika). Ale povislí, obtloustlí, zanedbaní budou vypadat v teplákách, riflích, elasťákách a tílkách ještě povisleji, obtloustleji a zanedbaněji.

madline
56 příspěvků 21.7.12 21:07

@Pink_lemonade01
Ty boty jsou skvele, za me urcite nosit! Uplne je vidim k tmavym dzinum a ruzove kytkate kosili:) Misto dzinu bych si taky klidne vzala pouzdrovou sukni a prilehavou kosili, dala si ruzovou rtenku… a bude to vypadat vic nez dobre.

Marionette
40 příspěvků 21.7.12 23:28

Pro me jsou moc hranate a… Babkovske no.. Stejne tak na me pusobi i kombinace od Zooz.
(Ne jako typicka babicka o holi, ale 55-60 typu „Ja uz chlapa mam, hlavne aby to bylo pohodlny a na nakup dobry“)

Rahja
164 příspěvků 22.7.12 09:36

.

Příspěvek upraven 27.12.15 v 12:38

Lola
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.7.12 09:57

Já osobně mám pocit, že bych zestárla snad o 30 let, kdybych si na sebe vzala například károvanou zvonovou sukni v délce pod kolena a k tomu šedé nebo khaki tvídové sako. Ta představa mě vyděsila tak, že musím jít na vzduch.

Kombinace zooz dle dle mého soudu super, až na to, že pořádně nevidím na ty boty, tak ty nehodnotím.

seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.7.12 16:23

Třeba kousek, který považuju za dost babkovský, jsou takové ty pletené vestičky v různých barvách nevypasovaný. Ještě jsem neviděla kombinaci, aby dotyčná osoba nevypadala babkovsky/dědkovsky.

sarah123
2137 příspěvků 22.7.12 18:44

@Pink_lemonade01
Tak to jsou teda jedny z mala bot ze SH, ktere jsem videla, aby nebyly onosene a osoupane, mate pravdu. Taky vypadaji o dost lip, nez puvodni obrazek, ale k dotazu, zda jsou babkovske, tady bych se spis klonila k tomu, ze trochu jsou… asi bude potreba hodne opatrne se k nim dooblect.

madline
56 příspěvků 22.7.12 21:32
@Marionette píše:
Pro me jsou moc hranate a… Babkovske no.. Stejne tak na me pusobi i kombinace od Zooz.
(Ne jako typicka babicka o holi, ale 55-60 typu „Ja uz chlapa mam, hlavne aby to bylo pohodlny a na nakup dobry“)

No kdyby takhle chodila oblecena moje mama, ktere je 59, tak si piskam. Navic si myslim, ze ta kombinace od Zooz fakt NENI typicke obleceni pro tuhle vekovou skupinu…

A btw - opravdu je tak nutne oblekat se podle toho jestli chlapa mam nebo ne? :)

lilip
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.7.12 21:56

@Marionette už jste někdy viděla babku v takovýhle podpatcích? už ta konstrukce boty není babská.
Ale džíny bych k nim teda nenosila rozhodně, fuj. Jednobarevné šaty nebo sukni s halenkou, ale ne modráky. Jsou to romantické lodičky.
edit: mluvím o těch tmavě červených.

Příspěvek upraven 22.07.12 v 22:51

Pink_lemonade01
86 příspěvků 22.7.12 22:17

@sarah123 Já mám ze sekáčů naprostou většinu bot (ne-li všechny), kupuju jen boty, které vypadají jako nové, tento víkend třeba lodičky do kanceláře bez špičky a letní botky na klínku, které měly ještě na podrážce samolepku z obchodu. Na zimu mám troje úžasné kožené kozačky, taky mnoho párů balerínek, i červené conversky. Odolávám jen společenským střevíčkům, nemám moc příležitostí je unosit. Kdybych měla menší nohu (mám 41), byla bych zásobená ještě mnohem lépe. Ale je pravda, že v mém rodném městě jsou extra dobré sekáče. Od té doby, co jsem se přestěhovala do Prahy, nemám zdaleka tolik „nových“ kousků. Asi jsem ještě nenatrefila na to správné místo a hlavně nestíhám pravidelně sekáče objíždět. Zlaté maloměsto:)
@Rahja Díky, že jste si dala práci s vyhledáním videa, boty, které má slečna, jsou hezké, ale to oblečení je z mého pohledu těžce nudné, to je docela častý problém v tomhle pořadu. Všechny ženské tam navlečou do šedého nebo béžového kostýmku a vydávají to za univerzální elegantní oblečení do práce.
Všem děkuji za příspěvky, boty rozhodně dostanou šanci:)

Jiná Realita
13791 příspěvků 22.7.12 22:49

Edit:
jé, já si až teď všimla, že nejsou hnědé, ale vínové :) pardon. vycházela jsem z té fotky v dotazu. i tak myslím, že nejsou babkovské a kombinovat se dají.
Boty z dotazu bych nezavrhovala, podle by se daly použít třeba pro preppy styl:
sako v podobném duchu
chinos kalhoty nebo i džíny, ležérnější kabela…

nebo inspirace anglickým stylem, hodilo by se mi k nim tvídové sako.

Já myslím, že „babkovský“ dojem nedělá (jen) oblečení.

Někdo snese i šátek na hlavě a vypadá s ním krásně, někdo i v minišatech vypadá o deset let starší, než je. typicky ivana gottová, která i v mini vypadá usedle. protože není dobře nalíčená, má špatně zvolenou barvu vlasů, blbý střih, pořád natočené vlasy, aniž by jí lokny slušely…a navíc pořád vypadá, že se v tom, co má na sobě, nějak vůbec necítí sebejistě.

Pokud má nositelka vnitřní svěžest a mladého ducha, snese ledaco. tím spíš, pokud má bezvadnou postavu a pěkný makeup.

Záleží na doladění, je rozdíl, jestli si ke kostkované sukni pod kolena a saku dáte placaté nevzhledné boty a upláclý drdol, nebo lodičky a lehce ledabylý cop na stranu.

Samozřejmě jsou věci, které jsou prostě hrozné na každém, viz boty od Letefy nahoře.

sekaclady
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.7.12 23:35

@Pink_lemonade01 jsou moc hezké a vůbec ne babkovské!

Marionette
40 příspěvků 22.7.12 23:47
@madline píše:
No kdyby takhle chodila oblecena moje mama, ktere je 59, tak si piskam. Navic si myslim, ze ta kombinace od Zooz fakt NENI typicke obleceni pro tuhle vekovou skupinu…A btw - opravdu je tak nutne oblekat se podle toho jestli chlapa mam nebo ne? :)

Ja sedesatilete takto oblekane znam :)
Na obleceni a chlapa se ptej tech, co to pouzivaji jako omluvu usedlosti.

Padla tu myslenka ze babca by k tomu nenosila podpatky - S tou souhlas. Nejsem si ale jista jestli podpatky tu krabicoidnost boty (A krabicoidnost kombinace Zooz) zachrani, kdyz s ni maji samy co docineni.

Sibyla
2646 příspěvků 23.7.12 07:50
Všechno je o kombinacích, a ještě víc o osobnosti nositelky. Ciť se jako baba/mladá-stará a budeš taková. Čímž nemyslím pěstovat Couéovou metodou: „Jsem sexy, jsem kočka, jsem královna světa,“ 100× před spaním, ale kultivovat svou osobnost.
@klubo píše: …spousta lidí si myslí, že v outdoorovém a sportovním oblečení vypadá mladší (proto ta babkovská formálnější klasika). Ale povislí, obtloustlí, zanedbaní budou vypadat v teplákách, riflích, elasťákách a tílkách ještě povisleji, obtloustleji a zanedbaněji.

Ano, ano, a už jsme toho svědky, že se z džín a mikin stává stejnokroj seniorů. Ještě pět let, a žádný sebedbalý teen to na sebe nevezme.

Zoe
316 příspěvků 23.7.12 09:45

@Pink_lemonade01 Boty jsou krásné. Někteří lidé řeknou „babkovské“ a myslím tím, že je to usedlé a že se jim to nelíbí. Také si myslím (jak psaly ostatní pekelnice), že je to v kombinaci. Pohrajte si doma s oblečením, s různými barvami kalhot a sukní, případně i s půjčenými kusy a uvidíte. Celý život nosím pohodlné a usedlé (babkovské) boty a vždycky jsem se snažila - doufám, že úspěšně - doplnit je něčím módním, elegantním, chic.
Podporuji váš výběr, protože nohou si musíme vážit a špičaté lodičky na jehle je spolehlivě ničí.

Veryberry
25 příspěvků 21.8.12 20:21
Nejsou babkovské

Boty jsou krásné :)
pořídila jsem si podobné s'Oliver. Takové boty má babička v botníku a jako malá jsem se do nich zamilovala a nemohla jsem se dočkat, až do nich dorostu.. Bohužel jsem je přerostla :) Jsem ráda, že je teď mám svoje, doufám, že se mi podaří je zkombinovat tak, aby celkový dojem nepůsobil usedle.

saryvary
681 příspěvků 21.8.12 20:28
@Veryberry píše:
Boty jsou krásné :)
pořídila jsem si podobné s'Oliver. Takové boty má babička v botníku a jako malá jsem se do nich zamilovala a nemohla jsem se dočkat, až do nich dorostu.. Bohužel jsem je přerostla :) Jsem ráda, že je teď mám svoje, doufám, že se mi podaří je zkombinovat tak, aby celkový dojem nepůsobil usedle.

Jej, tak ty chci taky. Ale protože nikde v okolí je v obchodech SO nemají (boty nevedou vůbec), musela bych je objednat z netu. Jak je to s velikostí? A co šířka boty?

saryvary
681 příspěvků 21.8.12 20:31

… tak nic, oni je stejně nemají

Veryberry
25 příspěvků 21.8.12 21:00

@saryvary zkuste se podívat v RENO. Mám je odtud. :)
Velikost jsem si vzala mou obvyklou 40. Nohu mám úzkou, sedí mi dobře, ale myslím že i s širší nožka se do nich vejde.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek