Co je to styl?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
milujubalet1903
51 příspěvků 25.10.20 21:36
Co je to styl?

Zdravím, přemýšlím nad následujícími otázkami. Co je to styl, jaká je definice stylu? Je to nějaká škatulky (romantický styl, elegantní styl, country styl, punk styk, vintage styl…) nebo cosi osobního, co patří pouze tomu konkrétnímu člověku? Jak člověk pozná, že má styl? Já se například oblékám trochu jinak než moji vrstevníci (mám 17 a chodím na gympl), ale nemyslím si že bych zapadala do nějaké konkrétní stylové škatulky ani že bych se oblékala nějak výstředně. Jak ten styl vůbec najít, jak si ho vytvořit nebo ho získat? Možná mám hloupé úvahy, ale já mám pocit, že se tak nějak v té módě hledám a tyhle otázky k tomu zkrátka patří. Díky za odpovědi

Reakce:
Čírina
456 příspěvků 26.10.20 13:07

To by mě taky zajímalo.
Ale po životních zkušenostech ;) se kloním k názoru, že když o někom řeknete, že má styl, myslí tím nějaký osobní rozpoznatelný rys, např.
„Viděla jsem paní, která měla šaty přesně ve tvém stylu“.

Zjistila jsem, že když přijdete na to, které barvy vám sluší, které střihy vám lichotí, které náušnice vám sednou, střihy vlasů atp., tak máte nakonec poměrně omezený prostor k manévrování, což nakonec vytvoří onen styl. Protože si nebudu kupovat do pasu nabírané sukně, když mi nesluší, nebudu si kupovat oversize svetry, když v nich vypadám jak almara a nebudu si kupovat široké tříčtvťáky, ve kterých vypadám jak klaun, a tak dále a tak dále.

JMaravelo
549 příspěvků 23.11.20 21:05

Ahoj, koukam, že nemáš moc odpovědí. Styl může být ledacos (dobrý co?). Můžeš ho odkazovat na subkultury a jiné zmíněné „škatulky“ a v nich si hledat svoje, nebo jak jsi naznačila vytvořit si vlastní. Vždycky je jakýmsi zrcadlem toho, kdo jsi. Osobně bych nešel cestou (a nešel jsem), kterou zmiňuje Čírina, protože se tím velmi omezíš a nemyslím si, že to povede k vytvoření vlastního stylu. Spíš blandu. Bude z tebe nestylová tuctovka. Bohužel cesta kterou jsem se vydal já, tak jako jakákoliv kreativní cesta, vede přes omyly. Znamená to, že prostě budeš experimentovat. Budeš zkoušet nezvyklé věci a nebudeš se řídit úplně tím, co si o tobě kdo myslí a jestli na tebe paní v tramvaji blbě čumí. Postupem času si takto totiž zjistíš, co ti nejvíc sedí a to ne k postavě, ale charakteru, náladě… A pak bude jedno, jestli pujdeš zrovna ve vojenskym nebo v teplákovce, protože se do toho vždycky otiskne ta kreativita, kterou jsi si do té doby vytvořila. Budeš stále hledat věci, jak si to vylepšit po svym, protože tvuj styl bude to, v čem se oproti konvenčním věcem cítíš dobře a které tě identifikují. Já klidně zejtra můžu vyrazit jako kluk v nabíraný sukni a myslim si, že když budu mít předtím tak 2 hodiny na to si jí nakombinovat s něčím z mojí skříně, budu v ní vypadat dobře a stylově.

Někdo jinej, holt, se radši řídí stránkou z kosmopolitanu „Nejlepší módní tipy pokud jste podzimní jablko“ :D Tomu fakt neřikam styl. Tak se obleče každej.

Tim neřikam nesleduj módní časopisy - vlastně jo, nesleduj módní časopisy. Sleduj lidi, kteří jsou originální a nebojí se experimentovat. Pro někoho sice pak můžeš být klaun, ale budeš sama sebou a budeš mít vlastní styl. Pokud se chceš líbit všem, vždycky budeš průměrná. Můžeš začít třeba tady: https://www.thesartorialist.com/

Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek