Co jsem měl/a dnes na sobě

Fotoalbum tématu (10647) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
MP blanka
1802 příspěvků 18.05.19 20:55

@giuliettka @benyka @marikahr @VeronikK -ďakujem za pomoc, bude to asi ťažšie. Až na fotkách, akokoľvek nie sú dokonalé jasne vidím, že táto farba mi moc nepôjde, a je jedno, že sa mi inak páči. Dobre, doma mám niečo biele, svetlé béžové a žlté.
Strih kostýmu je proste iba taká klasika. Mne sa páčia aj odvážnejšie, nápaditejšie modely, ale len dovtedy, kým si idem strihnúť niečo pre seba. Potom sa všetka odvaha akosi stratí. No, hovorím si, že to je primerané veku

giuliettka
3492 příspěvků 19.05.19 10:47
@MP blanka píše:
Strih kostýmu je proste iba taká klasika. Mne sa páčia aj odvážnejšie, nápaditejšie modely, ale len dovtedy, kým si idem strihnúť niečo pre seba. Potom sa všetka odvaha akosi stratí. No, hovorím si, že to je primerané veku

Ale veď nemusíte strihať extravaganciu. KĽudne zostante u klasiky, ale vynechajte tie vrecká, alebo aspoň to malé tretie, popracujte na tvare klopy, zmente zapínanie, tie tri gombíky ďaleko od seba, veľké a rovnako farebné ako látka pripomínajú titulok z časopisu žena a móda rok 1998, nech to nevyzerá že recyklujete retro strih. Zoberte to tak, že v svojom veku si už možete dovoliť čo len chcete, že už sa nemusí naskytnúť možnosť vyskúšať niečo iné. :-D

marikahr
874 příspěvků 19.05.19 12:57

@MP blanka tie svetle tričká sú fajn, este by som skúsila niečo kratšie (To biele je dosť dlhe), nejaký top so striedmym vzorom - napr biela s čiernou bodkou,…

MP blanka
1802 příspěvků 19.05.19 20:15

Mala som dať fotky do „ tápacieho “ vlákna, lebo som skutočne tápala, cítila som sa nie svoja, nebola som si istá ani jednou sprievodnou farbou z môjho výberu. Pomohli ste mi „ prezrieť “,ďakujem a uznávam, že tie svetlé budú asi najlepšie riešenie./ Dlhý biely pulóver poslúžil len svojou farbou, momentálne iný nemám./
A beriem aj pripomienky @giuliettky .Evidentne som zatvrdla v starých časoch, som si toho vedomá, ale už si neviem pomôcť. Ale mám pre to aj vedecké vysvetlenie / výhovorku /.Keď som si kedysi dávno prečítala v horoskope, že moje znamenie postráda fantáziu, cítila som sa hlboko dotknutá. Ja že nemám fantáziu, mne že chýba invencia?! Ako by to mohol povedať niekto, kto vidí, ako sa obliekam?! Možno, že ešte v tých mladších rokoch tam niečo aj bolo, ale už sa evidentne minulo :-). Ale na druhú stranu bude asi pravda aj to, že podľa rovnakého horoskopu viem urobiť, potiahnúť, popracovať, a z toho mi snáď ešte trochu ostalo. Preto som krajčírka a nie návrhárka, aj keď viem, že ideálne by bolo mať oboje pekne spolu. Ďakujem všetkým, čo ste mi pomohli.

Temperance
1402 příspěvků 20.05.19 17:23

@MP blanka Čtu to až teď. Na rozdíl od (asi) většiny se mi nejvíc líbíte v tom červeném topu. Podle Beáty Oravcové je to tím, že koresponduje s barvou Vašich rtů (B. O. říká, že by na oblečení měly být barvy, které se vyskytují v obličeji). Je pravda, že s barvou kostýmku to není nejlepší kombinace, ale přesto se mi na Vás líbí nejvíc. V těch světlých halenkách/svetřících mi připadáte dost bledá. Z té poslední trojice se mi k barvě kostýmu nejvíc líbí ta první varianta, ale zvýrazněte si obličej.
Edit: Co třeba halenka barvy slonové kosti se středně velkým květinovým nebo abstraktním (mám na mysli oblé „fleky“, nic hranatého) vzorem barvy toho červeného? Jinak myslím, že barva kostýmu Vám „jde“.

MP blanka
1802 příspěvků 20.05.19 20:29

@Temperance Teda vy ste detailistka, že ste v tých nekvalitných fotkách hľadala aj farbu rúžu! Ale ďakujem samozrejme aj váš názor, sama som tiež uvažovala o blúzke s jemným farebným vzorom.

Temperance
1402 příspěvků 21.05.19 15:00

@MP blanka Nehledala, vykoukla na mě ta barva sama :-)

weruberu
1257 příspěvků 24.05.19 20:25

Konečně hezky…šaty jsou šité na přání…

giuliettka
3492 příspěvků 24.05.19 20:33

@weruberu Fíííha ten filter vám ale vyblýskal ten kút vo vlasoch. Hotový Hugo Haas. :-D

JarkaJ
624 příspěvků 25.05.19 23:50

@weruberu už na druhé fotce si tu sukni držíte jako mala holčička, nezapomeňte se včas „přehrát“. A neuvažovala jste o změně účesu, něco modernějšího? Možná by to opravdu chtělo jinak ostříhat nad čelem a ty lokynky jsou takove, no, princeznovske.

weruberu
1257 příspěvků 26.05.19 01:54

@JarkaJ Držení sukně je takový trochu zvyk z pin up focení, kdy na sobě máte široké sukně se spodničkami a mírně to k tomu svádí…Vlasy…no mám je vlnité a husté od malička, s tím nic neudělám (leda bych je každé ráno dvě hodiny žehlila…). Také mám trochu vyšší čelo a vlasy mi rostou „do obloučku“ nějak mi to nevadí, dozadu je stažené stejně nenosím, nejlepší pro mne je mít s pěšinkou mírně na stranu se sestříhanou patkou-jako na fotce. Ostříhat vlnité/kudrnaté vlasy- kdekoliv na hlavě-na krátko- je to nejhorší co můžete udělat, jelikož se okamžitě zvlní do prstýnků a je z vás květoň. Nicméně chtěla bych se naučit nějaké jednoduché účesy se staženými vlasy, nosit je pořád rozpuštěné je nuda. Tož na vysvětlenou

Stará zebra
20 příspěvků 26.05.19 07:29

@MP blanka U Vašeho kostýmu se mi zdají trošku širší rukávy. Rukáv, který je užší u lokte prodlouží siluetu a je to potom trošku modernější. Z barev halenek bych volila světlejší modrou nebo bílá káva. Do abstraktních vzorů na halenkách se raději nepouštějte. Pokud máte možnost vyzkoušejte tady doporučovaný drobný puntík, to by mohlo být to pravé.

MP blanka
1802 příspěvků 26.05.19 09:18

@Stará zebra - súhlasím s vami, že štíhla, až úzka silueta - nielen rukávov - robí z dvoch, inak rovnakých modelov, ten starý a nový. Moja látka ale nie je elastická a je tam aj podšívka, takže ak si chcem do kostýmu zobrať blúzku s dlhými rukávmi a mať trochu voľnosti na pohyb, už to užšie byť nemôže. Ale, verte - neverte, práve včera som si zužovala rukávy na inom saku, a je tá zmena ku prospechu.

benyka
7090 příspěvků 26.05.19 10:31

@MP blanka To máte dobré, já jsem měla problém s úzkými rukávy od osmdesátek už vždycky. Takže moderní už asi nikdy nebudu, protože do čeho se vejdu, to je nemoderní. Letos jsem navíc vytáhla ze skříně svůj oblíbený jarník s koženkovými rukávy, které byly při koupi ještě tak akorát snesitelné, ale letos mám problém držet se v tramvaji tyče. (Že by mi od loňska narostly svaly z nodric walkingu? :-) )

MP blanka
1802 příspěvků 26.05.19 12:06

@benyka - no tak ja sa ukľudňujem, že od určitého veku sa tá modernosť - nemodernosť vzhľadu ukáže skôr v tom. či žene odev sadne a v akejsi celkovej primeranosti a upravenosti. Priala by som nám, teda myslím tým starším, trochu láskavej benevolencie a pochopenia od tých mladších. My vieme, aké krásne sme boli a ako moderne sme sa obliekali kedysi, ale oni ešte nevedia, ak na tom budú v budúcnosti oni. :-) :-) :-)

Stará zebra
20 příspěvků 26.05.19 12:56

@MP blanka Já si tímto způsobem zmodernizovala už 2 saka. Pravda je, že se to vyplatí jen u saka, které má pěkně vsazený rukáv. Myslím tím menší průramek a dokonale vytvarovanou ramenní kouli. Ale opravdu to mírné zúžení opticky pomůže. V každé věkové kategorii. I já jsem už 50+.

MarryJu
337 příspěvků 26.05.19 21:04
@weruberu píše:
Konečně hezky…šaty jsou šité na přání…

Tady mi strašně připomínáte Tanculienku z dětských slovenských písniček

JarkaJ
624 příspěvků 26.05.19 22:48

@weruberu vlnité vlasy jsou svým způsobem výhoda, o stříhání na krátko nebo žehlení bych vůbec neuvažovala. Ale pristrihnout konce a sestříhat patku. Na druhé fotce je to lepší. Když se Vám dela kout, tak vlasy nečešte tak z čela. Svazané vlasy zkuste, spíš ležérně až dole nebo jednoduchý uzel. To se mi to teoretizuje :-)

JarkaJ
624 příspěvků 26.05.19 23:01

@MP blanka @benyka Já mám některá saka dost stará a je fakt, že mají širší rukáv a nevypadá to dobře, tedy modně. Jenže pod sako obvykle nosim halenku a některá soucasná saka měla tak úzký rukáv, že jsem je kvůli tomu nekoupila. Taky mi úzké rukávy nejsou moc pohodlné a už vůbec se v tom nedá třeba sedět v kanceláři u počítače.

tatveruska
16 příspěvků 27.05.19 09:29

Neviem, či OK, ale takto som sa vybrala medzi ľudí:

Dogmeat
154 příspěvků 27.05.19 10:52

@tatveruska máte krásné vlasy, barvu i střih, obdivuji :)

Stará zebra
20 příspěvků 27.05.19 11:27

@tatveruska Buďte v klidu, je to OK.

porjk
2661 příspěvků 27.05.19 13:12

@tatveruska Taky se mi líbí, co vidím :) a vlasy závidím.

Oveeec
1999 příspěvků 4 inzeráty 27.05.19 13:42
@JarkaJ píše:
@weruberu už na druhé fotce si tu sukni držíte jako mala holčička, nezapomeňte se včas „přehrát“. A neuvažovala jste o změně účesu, něco modernějšího? Možná by to opravdu chtělo jinak ostříhat nad čelem a ty lokynky jsou takove, no, princeznovske.

Princeznovské jsou, ale @weruberu je princeznovská celá, tak bych se na jejím místě zrovna vlasů nezbavovala - když je má upravené a hezky drží tvar (moje třeba ne). Ovšem zrovna díky tomu vlnění by z nich určitě byl luxusní uzel, takový ten volnější, určitě taky různé copy a pletence a spousta dalších věcí :)

pavka_l
902 příspěvků 27.05.19 14:21

@Oveeec Souhlasím, určitě by z takových vlasů šly moc pěkně volnější uzly, výčesy a podobně.
Princeznovské mohou být mladé dívky, u weruberu už to působí trochu jinak…

Stránka:  « Předchozí 1 4428 4429 4430 4431 4432 4433 4434 4435 4436 4437 4438 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Jak vypadá módní deziluze

Autor: Kamila

Spousta lidí by vraždila za práci u předních značek haute couture.... Celý článek