Co jsem měl/a dnes na sobě

Fotoalbum tématu (10662) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Paris1789
3855 příspěvků 08.08.19 12:10

@VeronikK
hehe, já jsem se dostala tak daleko, že jsem si pročítala google a zjišťovala, jaké všechny vážné a smrtelné nemoci bych mohla mít. Pak jsem si zašla do lékárny a koupila si indikační papírky (ale to je strašně drahý, vyděsila mne magistra a naúčtovala mi 289 Kč), z nichž jsem zjistila, že jsem úplně v pořádku, jen asi málo jím :-(, což jsem si teda do té doby nemyslela a nemyslím si to ani teď.
Enyvej, pak mi volal otec (80) a řekl mi, že to má taky, takže je to dědičné a já jsem se s tím smířila. Mám to celý život, jen mi pořád všichni říkali, že věkem se to zlepší a tlak mi stoupne, tak se mi přihodilo něco přesně opačného.

VeronikK
1099 příspěvků 08.08.19 13:17

@Paris1789 on se ten nízký tlak ve vyšším věku může přeměnit v kolísavý - někdy nízký, někdy vysoký. A s tím jídlem na tom něco bude. Teď už tak ne, ale dříve, když jsem se ráno nenajedla (jen třeba kousnout chleba), mi pak bylo na omdlení. Nyní na sobě spíš více pozoruju účinky změn tlaku v přírodě, asi už se s tím organismus vypořádává o něco hůř než v mládí.. Asi jediná možnost je při potížích se alespoň vyhýbat potravinám, které snižují tlak…

Dalmitka
1664 příspěvků 08.08.19 19:14

Ja Catherine vôbec nemusím a neobdivujem ju, ale prirovnávať ju k „jezdkyni z apokalypsy“ a napísať jej, že „vzbuzuje dojem trestající budoucnosti“ a je obrazom - v ustrojení „jsem tvé černé svědomí ze záhrobí“ len prejavom poťouchlej škodoradostnej ťažkej zákernosti; radšej nepoviem, že možno aj skrývanej závisti; a to opakujem znovu - C. nemusím.

JarkaJ
703 příspěvků 08.08.19 20:30

@Dalmitka ať už C. můžeme nebo nemusíme, to nařčení ze závisti je, koukám, taky evergreen a argument k smíchu. I když možná @Paris1789 použila drsné přirovnání, mě třeba připadala C. jak z Adamsovy rodiny. Proste si myslím, ze černé dlouhé vlasy ji nejdou, ve světlých (a kratších) se mi líbila víc, vypadala jemnější, mladší a víc žensky.

Kryptozoo
286 příspěvků 08.08.19 20:49

A já! Jsem přesvědčená, že jakékoliv nevyžádané výstupy na obranu kohokoliv, navíc dovedené do dokonalosti obligátní zmínkou o závisti, obhajovanému ještě nikdy nepřinesly nic pozitivního. Jen to člověka staví do role chudáčka malýho ublíženýho-kdo o tohle stojí? Je to jako postavit šikanované dítě před tabuli a lát třídě, že „tady Pavlíček je hodný chlapeček a koukejte se k němu už chovat jen hezky“.Jaký bude efekt?

Matmys
2276 příspěvků 08.08.19 20:59

@Kryptozoo
Taky tipuju, že Cath je v pohodě a ani si tu kritiku od Paris tak nebrala I když to bylo formou - děkuji ti, náčelníku, že jsi se mě zastal…

MarryJu
359 příspěvků 08.08.19 22:23
@Temperance píše:
@Paris1789 A co kafe, to je taky jed?

O polední pauze si dám oběd, který si většinou ještě přisolím. Pak kafíčko a pauzu zakončuji cigarem. Poté si měřím tlak (kolegyně má vysoký a má nařízeno si tlak pravidelně měřit a zapisovat, takže měříme obě) a je tak nízký, že se někdy divím, že zvládnu opět pracovat.

Paris1789
3855 příspěvků 08.08.19 22:46

Jo, já jsem závistivá hodně, to se o mě všeobecně ví.

Oveeec
2072 příspěvků 1 inzerát 08.08.19 23:07

Když jsme u toho tlaku, neuměl by mi někdo poradit? Už léta mám problém s uchem, že mi občas jakoby zalehne, ale obráceně, jako kdybych tam měla podtlak. A potom slyším, jak dýchám, a když mluvím, slyším se taky úplně uvnitř hlavy. Pomáhá mi chytit se za nos a vdechnout (čili opačně než v letadle) anebo dát hlavu dolů. Stává se mi to při únavě, při tomhle podivném počasí, občas při sportu. Kolik mám normálně tlak, nevím, spíš asi nižší, ale myslím, že v normě. Nevíte někdo, co to je a co s tím (když už jsme v tom tématickém vlákně :) )?

P. S. Já zase chápu potřebu se někoho zastat nebo říct, že se mi nelíbí, když se ostatní do někoho obouvají (ale v případě Catherinne si nemyslím, že by to bylo ve zlém nebo že je to nějak hanlivé).

vlm
4598 příspěvků 09.08.19 08:01

@Paris1789 píšete že máte nějaké cviky na zvýšení tlaku. Můžete napsat jaké? Moje maminka měla celý život vysoký, bere léky, ale teď má nízký, asi věkem. Cviky by ji pomohly i psychicky. Má problémy se zády, ona nikdy pohybové problémy nemela a teď je z toho špatná. Ale na rehabilitaci ji poradili cviceni, a ona se do toho s nadšením pustila, jednak se zabaví, ale hlavně jí to pomáhá, až se ortoped divil.

Adeena
1337 příspěvků 09.08.19 08:05

Taky mi přijde naprosto v pořádku dát najevo, že se mi něčí chování k někomu jinému nelíbí. Mluvím v obecné rovině, ne přímo o aktuálním případu zde na MP.

VeronikK
1099 příspěvků 09.08.19 08:51

@Oveeec zeptala bych se orl. Někdo na to prostě trpí, řekla bych, ale třeba se s tím dá něco dělat :-)

Paris1789
3855 příspěvků 09.08.19 08:59

Nemyslím si, že to, co máte na sobě, je nějak důležité a tvoří to jakousi výztuhu vašeho sebevědomí. To, co si oblečete, je způsob komunikace s okolím. Každý má právo obléct se nemožně, okolí má pak právo na to reagovat. Nelze si vynutit jen kladné reakce, nechápu tohle kvílení zde. Úplně v pohodě si dovedu představit situace, kdy by se mi ten probíraná outfit C hodil, i na rodinné oslavě: třeba kdybych opravdu nechtěla, aby mi kdokoli z přítomných chtěl svěřit na hlídání své děti. Například. Nebo chtěl ode mne půjčku. Někdy je žádoucí, aby si lidi od vás drželi jistý odstup a já osobně bych za takovou dovednost byla hrozně vděčná, u mě je to většinou obráceně, všichni si myslí, že jim v klidu uvařím kafe, podržím cokoli, pomůžu s čímkoli, vypadám totiž tak strašně vstřícně, i když vskutečnosti nejsem. Pak to velké divení, frustrace a vztek. Že chcete být všichni za všechno chválení je pochopitelné, ale poněkud dětinské.

VeronikK
1099 příspěvků 09.08.19 09:12

@Paris1789 já vás občas fakt žeru :-)

Ophelie
659 příspěvků 09.08.19 09:31

@Paris1789 souhlasím s tím, že oblečení je komunikací s okolím, ale pro mě osobně je důležité, abych se v něm cítila dobře (nerovná se co nejpohodlnější), a slouží i k podpoře mého sebevědomí.

Ophelie
659 příspěvků 09.08.19 09:37

@Oveeec mívala jsem občas totéž, do práce dojíždím MHD na velký kopec a jednu dobu jsem ráno v práci pravidelně začínala s hlasitým odposlechem svého dechu. Nic tragického, ale je to celkem obtěžující. Komunikujte s někým hlavou dolů:-) Teď už delší dobu ok, jestli nejste proti, zkuste ušní svíci. Ale nemám to nijak podpořeno lékařským doporučením.

Paris1789
3855 příspěvků 09.08.19 09:42

@Ophelie
to samozřejmě, ale vaše sebevědomí je budováno na tom, že okolí reaguje v souladu s vaším očekáváním.
Pokud čekáte, že se vám budou všichni klidit z cesty, je to v pořádku, když tak činí.
Jenže tady se propaguje model, vycházející ze stereotypu, že žena má za všech okolností na své okolí působit dobře. A to si konkrétně já nemyslím, žena má právo obléct se tak, jak chce, aby na ni okolí reagovalo, a když chce negativní reakci, není to nic proti ničemu.
Proto se vždycky ptám, co chce nositelka konkrétně od okolí za reakci.

catherinne
13497 příspěvků 09.08.19 09:46

@Paris1789 no já jen koukám co takový vizuální anděl dokáže sepsat za bludy.

Matmys
2276 příspěvků 09.08.19 09:48
@Paris1789 píše: ..Proto se vždycky ptám, co chce nositelka konkrétně od okolí za reakci…

Tak, prosím, až se potkáme, tak já chci jedině pochvalu (jsem ješitná paní po padesátce) ;)

PanenkaMalenka
243 příspěvků 09.08.19 09:50

@Paris1789 s tím co jste napsala se dá celkem souhlasit. Ale to si doopravdy myslíte, že tohle byl od C záměr - budit negativní reakce a působit odtažitě, či jak to nazvat? Myslím, že to bylo přesně naopak, extra se nazdobit, slavnost a tak, no a úplně to neklaplo.

catherinne
13497 příspěvků 09.08.19 09:51
@Matmys píše:
@Kryptozoo
Taky tipuju, že Cath je v pohodě a ani si tu kritiku od Paris tak nebrala I když to bylo formou - děkuji ti, náčelníku, že jsi se mě zastal…

Ale jo, hlavně klid, ale asi si vybavuji jeden z důvodů, proč jsem tady přestala dávat fotky. Někteří lidé se nemění.

catherinne
13497 příspěvků 09.08.19 09:57

Ty šaty jsou moc pěkné ( můžu si stát taky za svým, že jo), ty vlasy nejsou černé ( fotku z blízka nechcete, je to samý filtr), navíc jak se znám, bude určitě zase změna, třeba na zeleno a tím bych to z mé strany ukončila.

Paris1789
3855 příspěvků 09.08.19 10:12

@catherinne a není to spíše tak, že pochvala ode mne by znamenala, že to děláte blbě?
K andělovi se s dovolením nebudu vyjadřovat, patrně nemyslíte mě. A kdyby i ano, pak to jen potvrzuje mé konstatování, že si okolí o mě vytváří zcela mylný dojem.

Paris1789
3855 příspěvků 09.08.19 10:14

@PanenkaMalenka nevím, jaký byl záměr, píšu, jak to působí na mě, ale můj názor přeci nikoho k ničemu nezavazuje

Paris1789
3855 příspěvků 09.08.19 10:14
@Matmys píše:
Tak, prosím, až se potkáme, tak já chci jedině pochvalu (jsem ješitná paní po padesátce) ;)

Chválím vás, jste vtipná, to je nejvíc

Stránka:  « Předchozí 1 4433 4434 4435 4436 4437 4438 4439 4440 4441 4442 4443 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek