Co jsem měl/a dnes na sobě

Fotoalbum tématu (10682) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Temperance
1716 příspěvků 30.08.19 14:42

@krajta Nevím, jestli mě za tuto radu nezabijete: vemte si jiné šaty, které se (tak) nemačkají. U některých materiálů mi jako první pomoc stačí malá plastová lahvička s rozprašovačem. Oděv vyvěsím na ramínko a lehce rozprašovačem čistou vodou navlhčím.

JarkaJ
787 příspěvků 30.08.19 14:48

@krajta Z minulosti znám pojem jet do lázní= procházet se po kolonádě a po parku v hezkých šatech a večer lehce ve společenském na nějaký ten koncert nebo taneček. Tak tomu je dávno konec, byla jsem letos jen na 4 dny v lepším hotelu a co se týče oblečení a tradice, byla jsem hodně zklamaná. Nestačila jsem se divit - úderem půl šesté scházeli do jídelny lázeňští (nejen starší, ale i středního věku) v teplácích, domácí obuvi, pantoflích, v lepším případě kalhotách a svetru nebo mikině. Samozřejmě nikdy to neplatí 100%, ale většina! Přes den jsou procedury, tak se musí chodit hlavně prakticky, dneska jsou v lázních různé sportovní aktivity (půjčení kola, turistika), takže sportovní variantu taky s sebou a nějakou tu parádu na odpolední cukrárnu nebo taneček :-) Záleží na každém, jak to pojme. @MP blanka - spodní prádlo bych si přeprala v umyvadle, ale jinak možnost prádelny nebo spíš odevzdání k vyprání bývá, ev. půjčení žehličky - ověřte v konkrétním lázeňském domě. To samé fény nebo župany - v lepších hotelích bývají. Doporučuji mini varnou konvici, abyste měla čaj nebo kávu večer v pohodlí pokoje.

lorens
2061 příspěvků 30.08.19 14:54

@JarkaJ Takže to, co potkáte v sobotu v Tescu, je vlastně švihák lázeňský. :)

porjk
2771 příspěvků 30.08.19 14:59

@JarkaJ Souhlas. Naprostá většina lázeňáků chodí k jídlu tak jako (předpokládám) doma :(
Snad spoléhají na anonymitu, tak neřeší, co si o tom myslí okolí, ale bývá to smutný pohled. K procedůrám po budově klidně v županu, ale viděla jsem i chlapy v pruhovaných trenkách -pouze, no, nádhera!

Yaay
233 příspěvků 30.08.19 14:59

V hoteloch byvaju zehlicky na izbe alebo su tam zehliace miestnosti. Ja teda nezehlim, zavesim oblecenie po prichode do kupelne a pustim si horucu sprchu, zehlenie to uplne nenahradi, ale nositelne to je.

BarcaAri
626 příspěvků 30.08.19 15:05

Letos na jare jsem travila nejake dny v Konstantinovych laznich. Je to jak rikate vetsina lidi nosi spise horsi a domaci obleceni. Moc parady jsem tam nevidela. Uprimne jsem se tomu zas tak nedivila, to prostredi: pokoje, chodby, jidelna do toho tak nejak zapadalo a dost lidi tam bylo treba i velmi kratce po operacich napriklad tyden po sternotomii… Ale verim, ze v tech spise wellness hotelech to bude zase jine.

JarkaJ
787 příspěvků 30.08.19 15:45

@porjk K procedurám po budově v županu (zadním schodištěm do suterénu) bylo náhodou praktické a v normě. Ale s oblečením většiny osazenstva jsem si nepřipadala jak v lázních, ale jak mezi pacienty v LDN, bohužel. Samozřejmě zdravotní problémy, vyšší věk či nadváhu akceptuji, že se tam lidi léčí a nejsou kvůli parádě. Před pár lety jsme se zastavili a prošli v Lázních Bohdaneč. Bylo více než evidentní, že ve 13 hodin se jelo na výlet - 7 z osmi čekajících „bab“ mělo tříčtvrťáky :-)

Paris1789
3960 příspěvků 30.08.19 15:56

V životě jsem v lázních nebyla a asi ani nikdy nepojedu, normálně se toho děsím. Stejně by mi je musel někdo předepsat a já o to žádat nebudu, prej s tím dělaj cavyky

Oldyn
6156 příspěvků 30.08.19 16:30

@Paris1789
Tak ale nemusíte nutně na pokladnu, jako samoplátce zažijete taky spoustu srandy. :D Já jezdím do lázní ráda a ty procedury beru spíš jako nutný zlo, nesnáším, když na mě někdo cizí maká. Ale miluju kolonády, korzo, kavárny, od vřídla k vřídlu a pozorovat cvrkot.

JarkaJ
787 příspěvků 30.08.19 16:45

@Paris1789 Já jsem tam byla jako samoplátce hlavně si odpočinout a ten lázeňský život, jak píše @Oldyn, mám taky ráda. A třeba jsem v rámci výletů poznávala i okolí. Prostě taková dovolená, ne léčení.

Oveeec
2090 příspěvků 1 inzerát 30.08.19 17:39

Kdo jste nečetli, přečtěte si Lázeňskou kúru od Ivanky Deváté :)

marikahr
960 příspěvků 30.08.19 18:46

@krajta tiez to robim ako @Yaay zavesim do sprchy a pustim horucu vodu
Pouzivam na poskladane veci z kufra, ktore pred poskladanim boli vyzehlene

porjk
2771 příspěvků 30.08.19 19:24

Já byla taky jako samoplátce, na procedury jsem se fakt těšila a jela tam hlavně kvůli nim. Do bazénu a na masáže můžu samozřejmě i doma, ale chtěla jsem si odpočinout, nevařit, pocházet se a mít týden jen sama pro sebe. V tom směru to klaplo. Zklamání byla právě ta úroveň hostů, přestože porce jídla byly ohromné (a vařili dobře),bylo k vidění, jak si tu a tam někdo přilepší na noční občerstvení. nebylo jim blbé si vzít z vedlejšího stolu pomeranč, když jím jiný host pohrdl a nechal ho tam, u snídaně ještě dva pytlíky čaje do kapsy a hrst marmeládiček…hrůza. Vážně, lidi si všechno kazí sami. Vůbec bych se nedivila, kdyby další rok už dostal host ode všeho jeden kus a žádné košíky plné loupáků apod.

BarcaAri
626 příspěvků 30.08.19 20:14

@porjk K jidlu: Jak jsem psala pritel byl v tech KL nastupoval tyden po operaci srdce. Ja tam dojizdela. Pro samoplatce snidane byl svedsky stul. On mel 1 talirek s necim (2 platky syra, maslo, kousek zeleniny atp). K tomu obed a vecere, vseho spise mensi porce. Zadna svacina. Bez moznosti koupit si k jidlu nejake piti. Pouze caj, rano kafe. Neni zrout, ale hlad tam fakt mel. Jako je to 40 lety dvoumetrovy chlap. Hubnout nepotreboval. Jakmile mu to slo chodil si nakupovat svaciny do obchodu jenze vice jak prvni tyden byl rad, ze ujde najednou aspon par desitek metru…

MP blanka
1902 příspěvků 30.08.19 20:32

@BarcaAri - nebolo to príliš skoro, týždeň po operácii srdca?

BarcaAri
626 příspěvků 30.08.19 20:36

Neni to povinne, ale v Ikemu doporucuji preklad z nemocnice rovnou do lazni na 4 tydny. A to mel dokonce dve. V utery operace (nahrada aortalni chlopne) v patek komplikace a reoperace a dalsi patek preklad tam. Byla tam vyhoda lekarske pece o dve patra nize - kontroly, quick test (obden), kdyz mel arytmie… coz by se doma resilo hure. Plus nuti lidi se trochu hybat, obzvlast pry starsi lidi doma maji tendenci “jsem po operaci srdce, starejte se”.

porjk
2771 příspěvků 30.08.19 21:01

@BarcaAri Manžel to samé, týden po operaci srdce převoz do Poděbrad a hned další týden normálně vycházky po městě, cvičení atd. Určitě je to dobře.

Uživatel je onlinedajakbol
75 příspěvků 31.08.19 11:02

Já nic, jen že jsem si vzpomněl na drobnou básničku Miroslava Holmana :)

(1954)

V Teplicích jsem byl v pravou chvíli
nečasu Času bylo dosti
V teplácích
oděvu lázeňských hostí
jsem hledal prameny
Mnohé byly vyschlé
a jiné zavřeny

MP blanka
1902 příspěvků 31.08.19 13:24

@dajakbol - skvelý postreh sedí aj na kúpele Sliač, bohužiaľ. Smutná pesnička!

krajta
30 příspěvků 31.08.19 21:23

Dneska jsem byla pracovně na oslavě kulatých narozenin (pořádaná v kulturním domě většího města, cca 70 lidí), dresscode vypadalo tak, že 90% procent lidí mělo oblečení v kterém bych neměla odvahu chodit ani po domě, natož na oslavě kulatin :(. Uvidím co v lázních. Kde jedu zítra brzo ráno, jako samoplátce, protože je potřebuji (ono ve 28 zažít těžkou autonehodu, učit se znovu chodit a doktoři mi nechtějí napsat ani lázně ani částečný invalidní důchod, není sranda). Cestovní žehlička, půjčená od kamarádky, je jistota na šaty.

julie74
3213 příspěvků 01.09.19 00:27

Jak jsem psala, že kamarádka má ještě krapet výraznější sáčka, tak tady jsou. To první je už prý dost staré, to už má jen z nostalgie. Myslím, že žádné nebylo na běžné nošení, je hudebnice a byly na vystupování. Tak jen tak, pro vybarvení vlákna.

Příspěvek upraven 01.09.19 v 00:31

julie74
3213 příspěvků 01.09.19 00:28

B

julie74
3213 příspěvků 01.09.19 00:30

C

Dani17
459 příspěvků 01.09.19 10:04

Ještě můj postřeh konkrétně ke Konstantinovým Lázním. Zrovna minulou neděli jsme si tam zajeli na výlet a lov kešek. Mířili jsme do lesa na naučnou stezku. Ale parkoviště bylo na druhém konci, tak jsme přes ty lázně museli přejít. Konstantinky jsou nádherné, park, příroda, božský klid. Ale já teda osobně zaznamenala jen jeden velký lázeňský dům / hotel. Možná je pár ubytovacích domů kolem. Ale ty lázně, to je taková skoro vesnice. Nějak si neumím představit nějakou lepší robu na předvádění ;) Ale sama za sebe bych si vycházkové šatky do parku uměla představit. Tak to jen na okraj k tomu lázeňskému životu :-D

MP blanka
1902 příspěvků 01.09.19 10:26

@Dani17 - ja pridám správu o stavu oblečenia kúpeľných hostí, až zistím stav
/ Dudince /, ale pripomenula ste sa mi s tými keškami. Pamätáte, sľubovala ste mi pomoc, ak budem potrebovať. Nepotrebovala som, kešky sme s deťmi hľadali, nachádzali, a bola u toho zábava, trocha toho napätia aj turistiky. Ale spomenula som si na vás - prvú kešku sme úspešne našli a s veľkým nadšením sme sa vrátili na chalupu, kde zvyšná časť dospelých zatiaľ užívala kľud bez detí. Keď sa ma ale syn spýtal, či som „ zalogovala “, nevedela som, o čom hovorí. Následne sme išli druhý deň s deťmi na to miesto znova, už múdrejší sme nepoužili skratku, ktorá sa včera ukázala ako časovo dlhšia, lebo náročný terén, a dodatočne sme teda zalogovali. Áno, je to výborný spôsob, ako sa spoločne zabaviť.

Stránka:  « Předchozí 1 4438 4439 4440 4441 4442 4443 4444 4445 4446 4447 4448 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek