Co jsem měl/a dnes na sobě

Fotoalbum tématu (10682) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
JarkaJ
787 příspěvků 01.09.19 11:36

@MP blanka asi obě pamatujeme doby, a vy ze své profese víc, ze si někdo nechal šít šaty, aby měl do lázní a před odjezdem si nechal udělat trvalou :grinning:. Tak do Dudiniec naštěstí dnes ani jedno nemusíte. :blush: Poreferujte o garderobe i službách, ale hlavně tam nacerpejte energii do zásoby!

giuliettka
4133 příspěvků 01.09.19 11:39
@JarkaJ píše:
@MP blanka asi obě pamatujeme doby, a vy ze své profese víc, ze si někdo nechal šít šaty, aby měl do lázní a před odjezdem si nechal udělat trvalou :grinning:.

Ja si prosím pamatám, že vodovú si každý nechal urobiť po príchode do kúpeľov! :-D Mamkina kámoška bola kaderníčka v Bardejovských kúpeľoch a z duše nenávidela výmenu turnusu. :-D

mimi
144 příspěvků 01.09.19 13:14

V Trencianskych Tepliciach sa to tiez hemzi teplakmi, tristvrtakmi, turistickymi teniskami a palickami. Boli sme tam vlani ubytovani v jednom z kupelnych domov pocas sluzobky.
Vzhladom na pohybove problemy, co si tam kupelni hostia chodia liecit, sa vobec necudujem, tie teplaky su pre nich najpohodlnejsie.

Porkpiehat
899 příspěvků 01.09.19 13:24

Spousta lidí nejspíš ani nemá „lepší“ oblečení, ve kterém by se promenovali po kolonádě. Musím omrknout, co se nosí ve francouzských lázních, do jedněch jezdím často, ale do té části s lázeňskými hosty se nedostanu.

@giuliettka Teď by si ta kadeřnice polepšila, místo zastaralé vodové by dělala moderní brushing :-D

lorens
2061 příspěvků 01.09.19 14:05

@Porkpiehat Jak se postupně uvolnil pracovní dress code a lidi často můžou do práce ve sportovním nebo přímo outdoorovém oblečení, ¨lepší¨ nekupují. Už vůbec ne proto, aby se někde promenovali v lázních, kam pojedou možná jednou za život a ještě jim v tom bylo nepohodlně, jak nejsou zvýklí. Nedávno jsem koukala Sedum žen Alfonse Karáska a tam jeho žena odjížděla do lázní (Poděbrad) v kostýmu, lodičkách a klobouku. :) Dnes těžko.

Zetina
32 příspěvků 01.09.19 14:24
@lorens píše:
@Porkpiehat Jak se postupně uvolnil pracovní dress code a lidi často můžou do práce ve sportovním nebo přímo outdoorovém oblečení, ¨lepší¨ nekupují. Už vůbec ne proto, aby se někde promenovali v lázních, kam pojedou možná jednou za život a ještě jim v tom bylo nepohodlně, jak nejsou zvýklí. Nedávno jsem koukala Sedum žen Alfonse Karáska a tam jeho žena odjížděla do lázní (Poděbrad) v kostýmu, lodičkách a klobouku. :) Dnes těžko.

Hele, přátelé, záleží na tom, do jakých lázní a s čím jedete. Před deseti lety jsem strávila 6 týdnů v Janských lázních po operaci páteře. Opravdu jsem tam nebyla v sezoně, končila jsme na začátku prosince. Žádný samoplátce tam nebyl, jen socky na pokladu( tak jsme si říkali). Program začínal v sedm v bazénu, končili jsme kolem třetí. Bazén, cvičení, masáže, cvičení, cvičení, cvičení..atd atd. Oblečení nikdo neřešil- prvního listopadu napadl sníh a většina lidí měla berle, hole, nebo vozejky. Ale bylo tam spousta muzikantů, takže jsme večer seděli na kolonádě( okolo stěn berle a vozejky) a hráli a zpívali a radovali se, že se ještě můžem hejbat. Takže nejsou lázně, jako lázně:relaxed:

Porkpiehat
899 příspěvků 01.09.19 15:38

@lorens Přitom v každém starém filmu je vidět, že i ti nejchudší měli aspoň jedno pořádné, „nedělní“ oblečení.

@Zetina I sportovně se dá obléci slušivě. Nemám nic proti tomu, aby lidé v lázních chodili na procedury s teplákách, mikině a sportovních botách, ale i to se dá udělat hezky.

JarkaJ
787 příspěvků 01.09.19 16:52

@lorens no, tak prave do těch Poděbrad jsem v únoru jela v zimním kabátě, kostýmu a klobouku. :grinning:Ale je pravda, ze jen na 4 dny, vlakem rovnou z práce. Do lázni Bělohrad jsem jela o něco sportovněji, tam nejsou procházky po kolonádě, zato jsem počítala s turistikou v okolní přírodě. Souhlasím, ze nejsou lázně jako lázně, ale v papucich na večeři chodit nemusím nikde.

Dani17
459 příspěvků 01.09.19 18:36

@MP blanka A ještě se loguje na netu, na té vaší osobní stránce ;) A pak to utěšeně naskakuje. Jo máme to rádi. Ráda luštím. Manžel mívá cvičené oko v přírodě. Ale minule jsme „odlovili“ čtyři a ve všech chyběl nový Logbook. Zakladatelé na to nějak kašlou. Občas vyměníme. Někdy vypomůžeme i krabičkou.

Příspěvek upraven 03.09.19 v 17:23

Vinca_minor
895 příspěvků 01.09.19 20:17
Vlákno: Co jsem měl/a dnes na sobě
@dajakbol píše:
Já nic, jen…

A kde máme fotku?! :D

JarkaJ
787 příspěvků 01.09.19 21:28

@julie74 Obdivuji kohokoliv, kdo vládne hudebním nástrojem, není mi dáno. V jakem žánru je kamarádka hudebnice? Na klasiku mi přijdou všechna saka dost divoká, nějaký pop, rock nebo saxofon :smiley:?

lorens
2061 příspěvků 01.09.19 22:18

@JarkaJ Potom ještě není všechno ztraceno. :) S lázněmi nemám žádné zkušenosti, ale jsem soustavně nabádána příbuzenstvem, abychom to s mužem zkusili, že prý si báječně odpočineme. Jela bych, ale mému muži je tento koncept odpočinku cizí, ba přímo podezřelý a nemůžu ho tam dostat.

@Porkpiehat Dnes, když si správně vyberete povolání, lze v džínách, legínách a tříčtvrťácích s trikem, mikinou, později halenou, když postava už není, co bývala, přežít od školky až do smrti. :)

JarkaJ
787 příspěvků 01.09.19 23:20

@lorens To samé s lázněmi u nás, pokud chci jet, jedu sama :wink:. Společně jsme kdysi jezdili i s dcerou do Marianek, ale v podstatě se jednalo o dovolenou, o ubytování se stravou, bez procedur. Sama jsem byla jen 3×, poprvé v Luhačovicích a forma odpočinku s výlety po okolí se mi zalíbila, tak jsem si po letech zopakovala Lázně Bělohrad a letos par dni v Poděbradech. Manželovi by to taky prospělo, ale problém je pro nej stravování (vegetariánské, nejlépe bufet), které bývá v lázních spis zastaralá klasika s přesně určenou dobou. Snad ho jednou presvedcim na ty Luhačovice, Jurkovicuv dům. Ale zřejmě jsme v tomto vlakne s lázněmi OT, tak se omlouvám.

Ophelie
677 příspěvků 02.09.19 08:26

@JarkaJ v Luhačovicích je krásně, jezdíme tam na výlet každý rok a musím říct, že rozhodně převažují hezky oblečení lidé.

Na druhou stranu jsme letos byli na dovolené v Jeseníku a moc si nedovedu představit, že by tu ve zdejším lázeňském komplexu defilovali luhačovští hosté. Charakter místa je úplně jiný (a to mám ráda pěkné oblečení a v jesenických lázních se mi jako návštěvníkovi líbilo).

@julie74 to červené sako je hezké.

Paris1789
3960 příspěvků 03.09.19 10:07

Včera jsem vytáhla tyhle šaty, jak jsem se jimi chlubila v nakupovacím vláknu. Jsou dost příjemné na nošení, jen poměrně nápadné. Nikoho jsem v nich nepotkala, i když jsem s tím docela počítala, počasí bylo na ně jak dělané. Jsou dost fajn, kdybyste některá o nich uvažovala.

JarkaJ
787 příspěvků 03.09.19 10:27

@Paris1789 Mně právě na první dojem zaujaly, ale kvůli nápadnému vzoru, asi že se okouká a nejde moc kombinovat, jsem o nich neuvažovala. Když jsem je viděla zblízka podruhé, tak saténový materiál byl na mě dost lesklý a hlavně zmačkaný. Jak se jeví z hlediska údržby?

Paris1789
3960 příspěvků 03.09.19 10:46

@JarkaJ úplně nechápu dotaz na údržbu. Prala jsem je jednou a žádné škody jsem nezaznamenala. Sušila jsem je na ramínku, nežehlila.
Lesk mi v kombinaci se vzorem přijde v pohodě, nosím je s teniskami, řečeno s Ignáciem umožňují volnou lokomoci tak, jak to mám ráda :-)
Jen ta guma v pase je trochu těsnější, než bych si představovala, ale nezařezává se. Zpočátku jsem dumala nad tím, jak tyhle šaty mohl někdo doporučit ženám plnějších tvarů, ale pak jsem si na stránkách prodejce všimla, že pro silnější ženy mají speciální edici, začínající na velikosti L a končící XXXL (ty šaty musejí vypadat teda!)
Nebezpečí, že v nich někoho potkáte a všimnete si toho, je značné, a já se je rozhodla podstoupit

Paris1789
3960 příspěvků 03.09.19 10:49

Je teda fakt, že konkrétně mě zmačkaný oděv nevyvádí z klidu ani na mně, ani na ostatních lidech. Asi se tyhle konkrétní šaty mačkají, však viskóza, ale díky tomu vzoru to není tak nápadné.

JarkaJ
787 příspěvků 03.09.19 10:57

@Paris1789 Dotaz na údržbu mi přišel srozumitelný - jestli se hodně mačkají a musí se tedy vždy přežehlit. Já v práci celý den sedím, tak to musím zvažovat.

benyka
7331 příspěvků 03.09.19 11:01

Já jsem včera vytáhla plisovanou sukni a šla kupovat ty roláčky (k ní). Ale fotku nedám, protože byste určitě řekly, že vypadám jako vykopávka z osmdesátek, a měly byste pravdu! Ale užívám si to retro, včetně jen jemně narůžovělého perleťového laku na nehty, který i přes hrubé zacházení vydrží skutečně tu dobu, kterou slibuje.

Porkpiehat
899 příspěvků 03.09.19 11:06

@JarkaJ Šaty jsem naživo neviděla, ale vzor „potisk šátku“ je pro tuto sezónu jedním s módních prvků a k šátku ten lesk patří.

https://www.elle.fr/…rime-foulard

VeronikK
1125 příspěvků 03.09.19 18:28

@Paris1789 mě se líbí, a i když naživo nejsou tolik oranžové, tak to úplně na mě nebude. Věříte, že se rozhlížím, jestli v nich někoho neuvidím! Teda já stará slepota stejně neuvidím nikoho. Bohužel včera jsem mazala domů brzo, hned dopoledne a rovnou na vlak, tak to mám smůlu. Můžu vás pozdravit, jestli vás uvidím?

LorelaiH.
3228 příspěvků 05.09.19 21:42

Zase jsem jednou vyrazila mezi lidi. Večerní akce na ambasádě, kde ale nebyl předepsaný dress code, tak jsem ráda vytáhla ze skříně šaty

Paris1789
3960 příspěvků 05.09.19 22:33

@VeronikK no jasně, že se vůbec ptáte

Porkpiehat
899 příspěvků 06.09.19 07:05

@LorelaiH. Ani jsem se nezeptala, kdes je koupila. Hezky nás v té daleké cizině reprezentuješ.

Stránka:  « Předchozí 1 4438 4439 4440 4441 4442 4443 4444 4445 4446 4447 4448 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek