Co jsem měl/a dnes na sobě

Fotoalbum tématu (10682) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Paris1789
3960 příspěvků 06.09.19 09:41

Šaty jsou kouzelný, dnes ráno mne cestou do práce jako první(!) pozdravil pán, který vysypává koše s odpadky v parku. Neuvěřitelné.

Oldyn
6156 příspěvků 06.09.19 11:27

@LorelaiH.
Pěkné, sluší Vám. Vypadáte moc spokojeně.

LorelaiH.
3227 příspěvků 06.09.19 11:31

@Porkpiehat Mám je asi 4 roky. Jsou to „obyčejné“ F&F (Tesco)

LorelaiH.
3227 příspěvků 06.09.19 11:31

@Oldyn děkuju, potkala jsem milé a zajímavé lidi, proto ta spokojenost :)

Temperance
1716 příspěvků 06.09.19 19:21

Na cestu do práce a z práce - tam se převlékám.

benyka
7329 příspěvků 13.09.19 14:24

Vydržela jsem to padesát let, ale teď jsem ráda, že jsem to prokletí plisovaných sukní zlomila. Od té doby, co se trošku ochladilo, jsem z nich nevylezla. Jsou bezvadně pohodlné, nelepí se, přiměřeně vlají a jsou tak akorát dlouhé, abych s nimi v tramvaji nazametala schody.

Oveeec
2090 příspěvků 1 inzerát 14.09.19 14:06

@benyka Prosím vás a neničí se ty sklady, když si v tom člověk sedne? :) Nebo při praní?

benyka
7329 příspěvků 14.09.19 14:39

@Oveeec Je to taková umělina, sklady drží a při sezení se to nemačká. Ale vybírala jsem kusy, které nebyly moc zmačkané (nejspíš přeleželé) už v obchodě, protože vyžehlit se to asi nedá. Spoléhala jsem na to, že to srovná teplá voda při praní, ale je to tam trošku pořád. Snad časem.

MP blanka
1902 příspěvků 14.09.19 15:09

@Oveeec - to, či sa plisovaná sukňa bude krčiť, a či sklady povolia, záleží najmä od materiálu. V tomto prípade sa nebojte polyesteru, „čistého “, alebo v zmesi s vlnou, či s lanom, polyesteru by tam malo byť aspoň 60 %.

Příspěvek upraven 14.09.19 v 15:15

MP blanka
1902 příspěvků 14.09.19 15:14

Sľúbila som podať raport o oblečení v kúpeľoch.
Po zatiaľ 10 dňovom pobyte môžem zodpovedne povedať, že v kúpeloch Dudince sú ľudia oblečení poväčšine slušne, ale tak nejako všedne. Tepláky som videla na troch pánoch a jednej pani - išli ale na procedúru, a tepláky to boli nevyťahané a čisté. Jedna šuštiaková súprava na starom pánovi. Inak si tu muži vystačia s nohavicami rôzneho strihu, dĺžky a materiálu, a niektoré sú už poznačené časom, žiadne oblekové, k tomu prevažne trička, videla som iba niekoľko košieľ. Evidentne muži oblečenie moc neriešia. Ženy najviac nosia, tak nejako celodenne, tiež rôzne nohavice a trička, či blúzky. Videla som jednu - dve dlhé sukne, niekoľko letných šiat, žiadne extra kúpeľné róby. Môj základ sú tiež nohavice plus trička, či pulovríky. Na večeru si ale obvykle oblečiem sukňu s blúzkou, či šaty, niekedy s kabátikom, veď načo som si to sem brala, a väčšinou ideme s mužom ešte niekam na vínko, či kávu. Ale cez deň, pri prechode medzi rôznymi procedúrami, kde sa človek väčšinou aj vyzlieka, si netreba robiť násilie.
Možno to bývalo kedysi iné, nejako slávnostnejšie, neviem, ale mne tiež vyhovuje ten civilnejší ráz. Necítila by som sa dobre v noblesnejšie oblečenej kúpeľnej spoločnosti, ako si to vybavujem zo starších fotografií.

Temperance
1716 příspěvků 15.09.19 01:03

@MP blanka No ono asi je lázně a lázně. V dobách prvorepublikových to byla myslím spíš noblesní záležitost (podobně jako se chodívalo v neděli odpoledne na korzo), zatímco dnes se - kromě placených wellness pobytů, což je spíš dovolená s bonusem vířivek a masáží - často jedná o součást léčby s řadou procedur a cvičení. Já vím, píšu to hodně zjednodušeně a schematicky, samozřejmě hodně záleží na tom, jestli se jedná o léčbu pohybového aparátu nebo třeba zažívání, něco jiného jsou Karlovy Vary a něco jiného Janské Lázně nebo Mšené… ale ono je to podobné, jako když člověk jede k moři a bydlí v hotelu all inclusive nebo v karavanovém kempu.

MP blanka
1902 příspěvků 15.09.19 09:18

@Temperance súhlasím s vami. A oproti prvorepublikovým časom možno aj to, že teraz sú kúpeľné, aj welnesové pobyty ďaleko dostupnejšie, lebo aj tých Kúpeľov je viacej, je vyššia životná úroveň a žijeme iným životným štýlom, k čomu patrí aj iný názor na obliekanie. Kedysi bol dosť rozdiel medzi tým, čo si človek obliekol vo všedný deň, a v čom sa ukázal vo sviatok, alebo pri vzácnejších príležitostiach. Pokiaľ to neznamená, že v rovnakých rifliach ide niekto na výlet aj do divadla, nevadí mi to.

Stránka:  « Předchozí 1 4438 4439 4440 4441 4442 4443 4444 4445 4446 4447 4448
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek