Co jsem měl/a dnes na sobě

Fotoalbum tématu (10926) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Paris1789
4684 příspěvků 6.9.19 09:41

Šaty jsou kouzelný, dnes ráno mne cestou do práce jako první(!) pozdravil pán, který vysypává koše s odpadky v parku. Neuvěřitelné.

Oldyn
6381 příspěvků 6.9.19 11:27

@LorelaiH.
Pěkné, sluší Vám. Vypadáte moc spokojeně.

LorelaiH.
3322 příspěvků 6.9.19 11:31

@Porkpiehat Mám je asi 4 roky. Jsou to „obyčejné“ F&F (Tesco)

LorelaiH.
3322 příspěvků 6.9.19 11:31

@Oldyn děkuju, potkala jsem milé a zajímavé lidi, proto ta spokojenost :)

Temperance
2631 příspěvků 6.9.19 19:21

Na cestu do práce a z práce - tam se převlékám.

benyka
8416 příspěvků 13.9.19 14:24

Vydržela jsem to padesát let, ale teď jsem ráda, že jsem to prokletí plisovaných sukní zlomila. Od té doby, co se trošku ochladilo, jsem z nich nevylezla. Jsou bezvadně pohodlné, nelepí se, přiměřeně vlají a jsou tak akorát dlouhé, abych s nimi v tramvaji nazametala schody.

Oveeec
2474 příspěvků 1 inzerát 14.9.19 14:06

@benyka Prosím vás a neničí se ty sklady, když si v tom člověk sedne? :) Nebo při praní?

benyka
8416 příspěvků 14.9.19 14:39

@Oveeec Je to taková umělina, sklady drží a při sezení se to nemačká. Ale vybírala jsem kusy, které nebyly moc zmačkané (nejspíš přeleželé) už v obchodě, protože vyžehlit se to asi nedá. Spoléhala jsem na to, že to srovná teplá voda při praní, ale je to tam trošku pořád. Snad časem.

Uživatel je onlineMP blanka
2576 příspěvků 14.9.19 15:09

@Oveeec - to, či sa plisovaná sukňa bude krčiť, a či sklady povolia, záleží najmä od materiálu. V tomto prípade sa nebojte polyesteru, „čistého “, alebo v zmesi s vlnou, či s lanom, polyesteru by tam malo byť aspoň 60 %.

Příspěvek upraven 14.09.19 v 15:15

2576 příspěvků 14.9.19 15:14

Sľúbila som podať raport o oblečení v kúpeľoch.
Po zatiaľ 10 dňovom pobyte môžem zodpovedne povedať, že v kúpeloch Dudince sú ľudia oblečení poväčšine slušne, ale tak nejako všedne. Tepláky som videla na troch pánoch a jednej pani - išli ale na procedúru, a tepláky to boli nevyťahané a čisté. Jedna šuštiaková súprava na starom pánovi. Inak si tu muži vystačia s nohavicami rôzneho strihu, dĺžky a materiálu, a niektoré sú už poznačené časom, žiadne oblekové, k tomu prevažne trička, videla som iba niekoľko košieľ. Evidentne muži oblečenie moc neriešia. Ženy najviac nosia, tak nejako celodenne, tiež rôzne nohavice a trička, či blúzky. Videla som jednu - dve dlhé sukne, niekoľko letných šiat, žiadne extra kúpeľné róby. Môj základ sú tiež nohavice plus trička, či pulovríky. Na večeru si ale obvykle oblečiem sukňu s blúzkou, či šaty, niekedy s kabátikom, veď načo som si to sem brala, a väčšinou ideme s mužom ešte niekam na vínko, či kávu. Ale cez deň, pri prechode medzi rôznymi procedúrami, kde sa človek väčšinou aj vyzlieka, si netreba robiť násilie.
Možno to bývalo kedysi iné, nejako slávnostnejšie, neviem, ale mne tiež vyhovuje ten civilnejší ráz. Necítila by som sa dobre v noblesnejšie oblečenej kúpeľnej spoločnosti, ako si to vybavujem zo starších fotografií.

Temperance
2631 příspěvků 15.9.19 01:03

@MP blanka No ono asi je lázně a lázně. V dobách prvorepublikových to byla myslím spíš noblesní záležitost (podobně jako se chodívalo v neděli odpoledne na korzo), zatímco dnes se - kromě placených wellness pobytů, což je spíš dovolená s bonusem vířivek a masáží - často jedná o součást léčby s řadou procedur a cvičení. Já vím, píšu to hodně zjednodušeně a schematicky, samozřejmě hodně záleží na tom, jestli se jedná o léčbu pohybového aparátu nebo třeba zažívání, něco jiného jsou Karlovy Vary a něco jiného Janské Lázně nebo Mšené… ale ono je to podobné, jako když člověk jede k moři a bydlí v hotelu all inclusive nebo v karavanovém kempu.

2576 příspěvků 15.9.19 09:18

@Temperance súhlasím s vami. A oproti prvorepublikovým časom možno aj to, že teraz sú kúpeľné, aj welnesové pobyty ďaleko dostupnejšie, lebo aj tých Kúpeľov je viacej, je vyššia životná úroveň a žijeme iným životným štýlom, k čomu patrí aj iný názor na obliekanie. Kedysi bol dosť rozdiel medzi tým, čo si človek obliekol vo všedný deň, a v čom sa ukázal vo sviatok, alebo pri vzácnejších príležitostiach. Pokiaľ to neznamená, že v rovnakých rifliach ide niekto na výlet aj do divadla, nevadí mi to.

2576 příspěvků 21.9.19 07:30

CJMDNS? Bublinky a bielu penu, jemne voňavé a príjemné!

Lizbeth
1367 příspěvků 21.9.19 10:20

Váš blažený výraz je za deset zelených :)

Ophelie
818 příspěvků 22.9.19 14:05

@MP blanka máte moc hezké rysy obličeje, mohla byste dělat reklamní kampaň na vodní procedury:o)

2576 příspěvků 22.9.19 19:05

@Ophelie ďakujem, ale nepreháňajte. Prišlo mi len vtipné, keď som sa tak vo vode hrala s penou, že „ aha, čo mám dnes na sebe “.
Ale viem, nie je to až tak originálne.

Anwen
704 příspěvků 22.9.19 20:03

Při debatě o lázeňských oděvech jsem si vzpomněla na povídaní kamarádky, která pobyt v lázních popisovala jako nekonečné pochody v přírodě od brzkého rána pod vedením velmi rychlého instruktora. Všechny lázně opravdu nejsou o popocházení a popíjení minerálek. Pan Priessnitz by o blahodárných učincích pracovních terapií mohl povídat :)

LorelaiH.
3322 příspěvků 22.9.19 21:40

Ne dnes, ale včera

JarkaJ
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.9.19 21:52

@LorelaiH. Mate hezky účes, světlé vlasy a bohatá patka se mi na Vás líbí víc než o něco předchozí verze.

giuliettka
7174 příspěvků 23.9.19 05:32

@LorelaiH. To sako je strašné a absolutne vám veľkostne nesedí.

koritsi
426 příspěvků 23.9.19 06:07

@LorelaiH. Šaty moc hezké, krásná barva, ale botami, kabelkou i sakem je bohužel zabíjíte, resp. to celkově dohromady působí strašně maloměstsky.

LorelaiH.
3322 příspěvků 23.9.19 08:35

@koritsi tipla jste to přesně - byla to hezká svatba na maloměstě :D Bolerko šlo potom dolů, ale ráno byla ještě vážně zima.
Ad boty: těsně před odchodem z domu jsem zjistila, že se mi odlepuje podrážka na tělových lodičkách a děkovala jsem jakémusi šestému smyslu, že jsem do kufru přihodila i tyto boty pro „strýčka Příhodu“.

Porkpiehat
2334 příspěvků 23.9.19 09:29

@LorelaiH. Mně na tom nesedí jen to bolerko, respektive jeho barva, která mi nějak nejde k té fialové. Barevné ladění šatů s botami mi naopak vůbec nevadí, líbí se mi to. I to psaníčko k tomu jde. Místo bolerka bych ti dala šál/pléd, víš jak jsem na ně fixovaná :-D Ty šaty jsou krásné, nevím, jestli jsi mi je už ukazovala… Odkud jsou? Normálně jsi mě navnadila na nákup/ušití krajkových šatů, které mohou vypadat i civilně a ne jen hóch nóbl.

Když jsme jeli jednou na letní svatbu do Čech, tak jsem trnula hrůzou, abych si nakonec mohla vzít to, co mám v plánu, aby nebyla nějaká velká změna počasí. Člověku nechce táhnout milion variant pro všechny možné druhy počasí, stačí že pro ty případy táhne hromadu věcí na běžné nošení.

LorelaiH.
3322 příspěvků 23.9.19 10:11

@Porkpiehat ty šaty jsou krásně tmavě modré, bolerko růžovo-oranžové, to slunce fotku strašně zkresluje. Ani vlasy nemám tak zrzavé, spíš světle hnědé. Šaty jsou H&M, dávala jsem je tady asi před měsícem do nakupovacího vlákna.

Porkpiehat
2334 příspěvků 23.9.19 10:27

@LorelaiH. Jé, já fakt myslela, že jsou fialové. A možná jsem nebyla jediná :-) Ale i ta tmavě fialová by ti moc slušela. Modrá s oranžovou jdou k sobě moc dobře (to mi připomíná někoho, kdo si prodloužil oranžové šaty o modrý pruh… Á, to jsem byla já :-D ). I fialová by s růžovou šla, nevím, jestli mám nějaký jiný barvocit než jiní, ale někdy mě hrozně ruší, pokud (podle mého názoru) nejdou barvy teplotně k sobě nebo mi tam nehraje něco jiného, co ani neumím popsat. Ale vždycky to vidím líp na cizích než na sobě.

Hele, ty rozproudíš novou debatu o barvě šatů: zlatobílé nebo modročerné ;-)

Stránka:  « Předchozí 1 4443 4444 4445 4446 4447 4448 4449 4450 4451 4452 4453 4520 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek