Co jsem měl/a dnes na sobě

Fotoalbum tématu (10721) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Nkem
69 příspěvků 9.10.19 12:51

@irma73 :grin: Ok, to dává logiku (a samozřejmě to také vím) = klasická lodička… Ale v běžném hovoru (a za ten jsem považovala i diskusi na MP) ten termín použiji, a myslím, že nejsem sama, pro zjednodušení konverzace i na typ boty, který jsem měla na fotkách, protože má víc atributů z lodičky než z páskových bot, jak tu byly pojmenovány(tento pojem mně evokuje otevřené sandálky s pásky přes prsty)… Např. mi kamarádka v obchodě ukazuje boty:,, hele, tyhle lodičky vypadaj dobře,,, tak ji nebudu opravovat:,, Ale to teda nejsou lodičky, ale boty bla bla bla…,, Obě víme o co jde a myslela jsem, že jde nebýt tak striktní i tady… Tímto bych za sebe ukončila i téma mých lodiček/páskových bot.

giuliettka
4483 příspěvků 9.10.19 14:58
@Matmys píše:
@Nkem prosím poděkujte ještě :)

Majú tam internet, namojdušu Alláhovu. :-D

Porkpiehat
1244 příspěvků 9.10.19 15:05

@giuliettka A dokonce jsou i pakistansti módní návrháři. Začnu te podezrivat, že to nebylo jen takove placnuti, ale cílena strategie.

giuliettka
4483 příspěvků 9.10.19 15:10

@Porkpiehat Normálne som sa musela pozrieť odkiaľ je Ziad Nakad. Jeho prehliadky zbožňujem a napadlo ma, že je asi z toho Pakistánu. :-D

matkaspratka
170 příspěvků 10.10.19 09:13

@Nkem je opravdu neskutečně únavný číst, jak pořád dokola a dokola obhajujete všechno, co napíšete a někdo to připomínkuje. jak chcete mít za každou cenu pravdu a poslední slovo. normálně „sestimsmiř“ a bude nám všem tady líp.

jo a nemáte zač.

ještě by mne zajímalo, jestli tady je někdo, kdo vaše příspěvky všechny poctivě dočte do konce.

Vinca_minor
1010 příspěvků 10.10.19 10:25

@matkaspratka Já ne, odpadávám v půlce.

Ghost B.C.
3841 příspěvků 10.10.19 10:40
@matkaspratka píše:
ještě by mne zajímalo, jestli tady je někdo, kdo vaše příspěvky všechny poctivě dočte do konce.

Já zatím jo. Na jednu stranu jsem ráda, že je tu nová přispěvatelka, která rozvířila vody. Na druhou stranu je fakt až vysilující i jenom číst to, jak pořád dokola nepřipouští žádnou kritiku a zaštiťuje se pochvalami okolí.
Připomíná mi to mojí kamarádku, která si naprosto šíleným způsobem vytrhává obočí. Nezmohla s ní nic kosmetička (= odborník), která jí to obočí piplala do původního tvaru a kamarádka ho pak, ve chvíli, kdy už to začalo vypadat k světu, opět pokosila vlastním způsobem. Nezmohla nic ani dobře míněná kritika, že takto se jí ale opravdu nedá vytvořit nějaký hezký make-up, protože jí to obočí „deformuje“ obličej, prostě nic. Jí se to takhle líbí. Tečka.
A má ho tam doteď (obrázek je náhodně nalezený, ale vypadá to dost stejně).

Lizbeth
954 příspěvků 10.10.19 11:09

Já čtu každé třetí slovo a nechávám to na Giuli, aby bojovala za nás líné..
Už dávno jsem přispěvovatelku zařadila do kategorie " neschopna opustit myšlenku "

Matmys
2378 příspěvků 10.10.19 12:16

@Lizbeth Ale zase hezky poděkuje… ;)

Dogmeat
196 příspěvků 10.10.19 14:09

@Nkem Naprosto chápu, že si nechcete nechat mluvit do stylu, popř. i do toho, jaké oblečení je vhodné pro vaši vlastní prezentaci. Ale když vám tu 50 lidí řekne, že je vám to malý, tak vám to malý je. To není něco, co by se dalo rozporovat na základě odlišnéhu vkusu, stylu nebo věku. Oblečení může být úplně obtáhlé, přiléhavé, jako druhá kůže, jak psala Blanka. Ale nesmí se kvůli nevhodné velikosti krabatit a deformovat. Působí to, že vám ty věci bývaly dobře před pár kily, to je přece škoda, ne?
Problém s nekonfekční postavou chápu, širší boky a užší pas má hodně žen, to chce krejčovou, co vám ty věci zabere v pase. Malé oblečení, co vám sedí v podstatě jen pase, nikdy nebude vypadat úplně dobře.

Temperance
1895 příspěvků 10.10.19 14:12

@matkaspratka Já je taky čtu, ale bez valného nadšení.

@Ghost B.C. To má fakt jedno oko o tolik větší, nebo je to úhlem fotky? Obočí je děsný…

Dogmeat
196 příspěvků 10.10.19 14:15

@Nkem a co se týče toho okolí, taky bych to kámošce neřekla, pokud by se vyloženě nezeptala. Předpokládala bych, že v létě nabrala tři kila, je si toho vědoma a nebude měnit na dva měsíce šatník, než se to vrátí do normálu.
Chlapi většinou takovou věc nepoznají, pokud na to nemají oko, často mívají jiné zájmy. Spíš je zaujme výstřih než to, jak vám sedí sako. Kdybyste se ale měla řídit takovými názory mužů, tak možná budete chodit na meetingy úplně bez oblečení :)

Temperance
1895 příspěvků 10.10.19 14:25

@Neferek Kde jste? To Vás to skóre 58:5 tak rozhodilo?

benyka
7477 příspěvků 10.10.19 14:44

@Temperance Shání džíny. :-)

JarkaJ
923 příspěvků 10.10.19 14:50

@Temperance Já bych ráda zavolala i @dajakbol, protože mě baví a jsem zvědavá, co má nového a zajímavého za originální kousky. A Baba Slováková; ta má svůj blog a její styl se mi líbil.

matkaspratka
170 příspěvků 10.10.19 15:42
giuliettka
4483 příspěvků 10.10.19 15:58
@Ghost B.C. píše:
Já zatím jo. Na jednu stranu jsem ráda, že je tu nová přispěvatelka, která rozvířila vody. Na druhou stranu je fakt až vysilující i jenom číst to, jak pořád dokola nepřipouští žádnou kritiku a zaštiťuje se pochvalami okolí.

Ale pravdu povediac, keby bola napísala, že má náš názor v paži, že sa jej to páči a cez to vlak nejde, tak by som bola možno stíchla a nekomentovala. Nie, že sa to páči okoliu, ale že jej a cez to vlak nejde a názor okolia ju nezaujíma. Pretože tým obhajovaním, dala najavo, že predsa len zaujíma a preto jej radšej všetci lichotia. A pripadá mi docela škoda, ako tu teraz blbneme s tým, že poďakovala a nedala si povedať… a o nej bez nej. @Nkem Až sa na seba pozriete kritický a priznáte si, že niečo na tých jedubábach z MP bude, tak držím palce v zmene. Myslím, že vzhľadom k výberu farieb, a zrejmému vkusu čo sa týka kombinácii farieb, to bude mať v správnej veľkosti šmrnc a eleganciu.

giuliettka
4483 příspěvků 10.10.19 15:59
@Temperance píše:
@Neferek Kde jste? To Vás to skóre 58:5 tak rozhodilo?

Ja sa priznávam, že tie zelené u tých džín rozhodili aj mňa. Mne ta kombinácia prišla tuctová.

Saphena
41 příspěvků 10.10.19 16:17

Mně připadá únavná i debata o tom, jak byla únavná diskuse s Nkem. Ale vzhledem k tomu, že na svou fotku nemám odvahu, radši už mlčím.

JarkaJ
923 příspěvků 10.10.19 16:21

@giuliettka Tuctová obecně možná jo, ale u @Neferek odlišná od jeho dosavadního uhlazenějšího stylu, takže s bundou a strništěm taková mužnější, drsnější verze a ta změna se mi právě na něm líbila. Nešlo jen o džíny, ale o celek, že slušel.

Dogmeat
196 příspěvků 10.10.19 16:25
@giuliettka píše:
Ale pravdu povediac, keby bola napísala, že má náš názor v paži, že sa jej to páči a cez to vlak nejde, tak by som bola možno stíchla a nekomentovala. Nie, že sa to páči okoliu, ale že jej a cez to vlak nejde a názor okolia ju nezaujíma. Pretože tým obhajovaním, dala najavo, že predsa len zaujíma a preto jej radšej všetci lichotia. A pripadá mi docela škoda, ako tu teraz blbneme s tým, že poďakovala a nedala si povedať… a o nej bez nej. @Nkem Až sa na seba pozriete kritický a priznáte si, že niečo na tých jedubábach z MP bude, tak držím palce v zmene. Myslím, že vzhľadom k výberu farieb, a zrejmému vkusu čo sa týka kombinácii farieb, to bude mať v správnej veľkosti šmrnc a eleganciu.

Tak já taky poděkuju za koment, i když nebyl určen mně :D Ale líbí se mi a myslím si to samé, takže díky za koment

@Nkem Podle mě máte potenciál vypadat naprosto skvěle, když některé věci trochu přehodnotíte a doladíte. Máte pěknou postavu, tvář (spodníčást určitě) vlasy, cit pro barvy, jo a ty boty jsou fakt moc hezký, i když to nejsou lodičky :D

Neferek
113 příspěvků 10.10.19 20:23

@Temperance
Rozhodl sem se, než mi skončí naplánované „prázdniny“ že se zbavím všech čtyřech osmiček, takže aktuálně pendluju mezi zubařským křeslem a skuhráním v rohu :)

Neferek
113 příspěvků 10.10.19 20:29

@giuliettka
Však je to taky CJMDNS, a já měl tohle ;) Pro netuctové kreace musíte jinam, já v tomhle bohužel nepomůžu. Ale třeba to někoho inspiruje - jde to i pohodlně, barevně příjemně a za pár korun

@JarkaJ
Kdybych nebyl oteklej jak Rocky na konci filmu snad bych se i červenal

Oveeec
2120 příspěvků 10.10.19 22:40

Mně to nedá a musím rozjet anketu. Opravdu by někdo o těch botách s páskem mluvil jako o „střevících s páskem“? Nebo jako o páskových botách? To mi k botám s plnou špičkou nesedí. Já bych jim nejspíš taky říkala „takový ty lodičky s páskem“. Zase je pravda, že v domácím prostředí je to celkem jedno, protože tam jde většinou o „pracovní“ výraz a každý ví, které boty se tím myslí.
A vůbec, my jsme moc velký konzervy. Na e-shopech se s tím nepárají, tam říkají kotníčkovým botám kozačky, kačenám na sucháč lodičky a tak :)

JarkaJ
923 příspěvků 10.10.19 23:50

@Oveeec Ja jsem to vyvolala, takže se jako potrefená husa ozývam :slight_smile: vím, ze na webu s obuvi jsou pod pojmem lodičky různé typy bot, stejne tak jako kozačky tam daji polokozacky i kotníčkové, nějak moc se to nerozlišuje. Taky jsem o tom premyslela, jak bezne odlišuju. Řeknu, ze potrebuju nové lodičky, myslím fakt klasické plné lodičky. Plna špička a boky, tzn. pasek jen na patě bych zde max. řekla lodičky s paskem přes patu (mají nějaký speciální název?), případně lodičky s paskem přes nart, pokud jsou plné a mají navíc jen ten pasek. Ostatní nazývám spod společným pojmem strevice nebo subtilnejsi jako měla Nkem bych řekla strevicky a většinou, pokud je potřeba, popisu. Ty první měly opravdu jen plnou špičku a ostatní bylo ve formě pásku, tedy hodně otevřené. Ty druhé měly plnou špičku a plnou patu, boky zcela otevřené a pasek přes nart. Ja jsem stará škola, takže víc používám slovo strevice, strevicky s popisem. V běžné mluvě neříkám peep toe lodičky ani trenckot, ale boty (lodičky) s otevřenou špičkou a baloňák. Omlouvám se za dlouhý popis, me oznaceni není podle žádných předpisu, ale ptala jste se. Na oplátku se chci zeptat, zda ženy běžně odlišují punčochy a punčocháče, tedy pokud to nepotřebuji specifikovat v prodejně :grinning:

Stránka:  « Předchozí 1 4451 4452 4453 4454 4455 4456 4457 4458 4459 4460 4461 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek