Co jsem měl/a dnes na sobě

Fotoalbum tématu (10820) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Oveeec
2185 příspěvků 11.10.19 19:11

Střevíce bych řekla leda přes mou mrtvolu :) Střevíčky je krásné slovo, ale přijde mi to zároveň trochu nepřirozené a trochu málo hovorové, proto bych to normálně neřekla. „Boty s“ se mi líbí asi nejvíc. Pravda, že o botách bez paty s páskem kolem kotníku bych jako o lodičkách asi nemluvila, zatímco s páskem přes patu možná ano. Nechci už tím plevelit diskuzi, ale hrozně mě fascinuje, jaké mají lidi důvody pro výběr toho a onoho výrazu a jaká (občas podivná) osobní pravidla…
Ad punčochy - jednak rozlišuju mezi punčochami na podvazky (ale to bych spíš řekla, že jsem si vzala podvazky) a punčocháčemi(a!) jako punčochovými kalhotami. Ale je pravda, že třeba moje babička říkala punčocháčům taky punčochy, jako takové obecné pojmenování. To jsem teď zrovna použila vedle ve vlákně - že nosím tu a tu sukni na punčochy, myšleno punčocháče. Nebo samozřejmě silonky. Ale hlavně! U nás doma se vždycky říkalo „punčocháky“. Možná je to regionalismus. Přijde mi to teda logické, něco jako lyžáky nebo gumáky, a rozhodně logičtější než „punčocháče“. A přitom jsem tu za to kdysi dostala hroznou sodu :D

Porkpiehat
1624 příspěvků 11.10.19 20:47
@Vinca_minor píše:
@jos Radši říkejte trench coat, trench znamená zákop. Abyste nedopadla jak moje sestra, která si v Itálii objednala latté a dostala horké mlíko :D

Jakože když si bude chtít v Londýně koupit „trench“, tak jí dají krumpáč a lopatu a pošlou jí ven? ;-)

Iv_Sm
1511 příspěvků 11.10.19 20:51

Debata je tu tak zacyklena, ze som teraz zufalo prehladavala telefon, aby som nasla vhodnu fotku s outfitom a posunula ju dalej. No, nasla som len tuto plesovu. Je to tohtorocny outfit a sezona sa pomalicky znovu blizi. Snad nikoho nepohorsim :wink:

JarkaJ
970 příspěvků 11.10.19 20:58

@Iv_Sm Díky, krásný plesovy outfit :grinning:. To je Vaše první foto? Je fajn, když si po nickem muzeme někoho představit.

Iv_Sm
1511 příspěvků 11.10.19 21:03

@JarkaJ Dekuji. Pridavala jsem outfity kdysi, zejmena tehotenske, ale to uz je z kategorie pro pametniky.

Yaay
270 příspěvků 11.10.19 21:17

@Porkpiehat, teda neprekvapilo by ma to, pokial by to nebolo vyslovene v obchode Burberry, predsa len, tam je medzi slovom trench a trench coat zasadny rozdiel…Lopatu do ruky by vam asi nedali, ale zrejme by si mysleli ze hladate zakop.

Uživatel je onlineVinca_minor
1139 příspěvků 11.10.19 23:33

@Porkpiehat Edit: Trench je nejen vojenský zákop, ale též příkop či výkop, takže je otázka, kam by vás poslali :)

Porkpiehat
1624 příspěvků 11.10.19 23:40

@Vinca_minor To já ne, to byl jen teoretický dotaz :-) Taky by mě mohli poslat do … :-D Uf, ještě že se to ve francouzštině řekne tranchée, záměna není možná a Francouzky to mohou dál prznit a říkat „strenč“ (na vlastní uši jsem to slyšela několikrát v nakupovací soutěži). Hlavně když to jde z úst nějaké „znalkyně“ módy.

Uživatel je onlineVinca_minor
1139 příspěvků 11.10.19 23:44

@Porkpiehat Strenč je asi strečový trenč :)

Lizbeth
1021 příspěvků 11.10.19 23:53

Zapřísahám vás už přestaňte..většina lidí nosí na nohou „boty“ a když se ochladí " bundu" ( ať už je to ve skutečnosti cokoliv )..A kdo znova po tomto příspěvku začne rozebírat pojmy je černej petr.

Iv_Sm
1511 příspěvků 12.10.19 12:21

K debate - takhle si predstavuji obtahle, ale ve spravne velikosti. Zkousim, co na sebe na vecerni oslavu.

Nkem
124 příspěvků 12.10.19 14:27

@Iv_Sm Šaty jsou hezké a moc Vám sluší… Už jste k nim vybrala kabelku? Jestli půjdete v těch hnědých lodičkách, tak by mohla vypadat pěkně nějaká stejný odstín hnědé se zlatým kováním/zapínáním (asi mi k té kombinaci červené šaty/hnědé boty jdou lépe zlaté doplňky)… Nebo by byly fajn i nude lodičky a zlatavé (spíš v matu) psaníčko a možná zlatý náhrdelník :thinking:… Jsem trochu popustila uzdu fantazii :slight_smile:… Hezkou oslavu.

Iv_Sm
1511 příspěvků 12.10.19 17:54

@Nkem Dekuji. Kabelku jste trefila - mam hnede psanicko v zlatem ramu. Jinak z doplnku jen naramek (nahrdelniky obecne vlastne nenosim).

Příspěvek upraven 12.10.19 v 21:05

Nkem
124 příspěvků 12.10.19 18:30

@Iv_Sm :thumbsup_tone1: To bude pěkné… Je to taková netradiční, zajímavá kombinace červená+hnědá…

Fabienne_m
22 příspěvků 14.10.19 17:28

Zdravím, dnes takto - do města.

Fabienne_m
22 příspěvků 15.10.19 10:34

A dnes takto - nedávno se tu narazilo na podzim a teplé/studené barvy, sama v tom trochu tápu, takže nejsem schopná určit, zda jsem zimní nebo letní typ, ale zato jsem si celkem jistá, že jsem typ studený. Proto mi udělaly velkou radost nové šaty, které mám dnes na sobě - jsou flanelové, takže na mě působí podzimně a zároveň jsou barevně spíš studené (pokud v barvách nemám ještě větší zmatek, než jsem si myslela).

irma73
464 příspěvků 15.10.19 10:51

@Fabienne_m Krásné šaty, moc vám sluší. Ty včerejší jsou taky pěkné, ale není to úplně ono s tím tmavým rolákem a černými punčochami.

giuliettka
4898 příspěvků 15.10.19 11:04

@Fabienne_m Ja si nemožem pomocť, viem, že tenisky sa k šatám nosia, ale vo vašom podaní to v oboch prípadoch fakt vyzerá, že ste si vzala prvé škrpále čo stáli u dverí, keď ste odchádzala z domu a vy ste neriešila čie sú a či sa hodia.

Fabienne_m
22 příspěvků 15.10.19 11:26

@irma73 Děkuji.) U těch červených se jako problém časem ukázal fakt, že látka je taky poměrně teplá, takže v létě je většinou moc neunosím, ale na podzim je v nich zase trochu zima, ale zkusím je v tělovými punčochy a jiným svrškem pod/na.
@giuliettka To máte trochu pravdu - v současnosti jsou tyto dvoje boty moje jediné nositelné na podzim. Ráda bych si pořídila ještě nějaké polobotky/mokasíny, jen jsem ještě nenašla ty pravé.

julie74
3442 příspěvků 17.10.19 18:03

Takhle jsem ráno vyrazila, a to se tu už dávno psalo o péřových bundach.

Ivana32
160 příspěvků 17.10.19 18:23

@julie74
Ještě že je tam ten svetřík- jinak by to bylo takové celé nějaké smuteční. :-)

julie74
3442 příspěvků 17.10.19 18:37

@Ivana32 Jo byla k tomu žlutá kabelka, ale ta už byla v autě. A i tak, když se vyfotí, tak vyleze světle hnědá. Co zelený náramek? Ale já z toho byla celá rozvrkocena, měla jsem skoro po půl roce punčocháče.

Ivana32
160 příspěvků 17.10.19 18:41
@julie74 píše:
@Ivana32 Jo byla k tomu žlutá kabelka, ale ta už byla v autě. A i tak, když se vyfotí, tak vyleze světle hnědá. Co zelený náramek? Ale já z toho byla celá rozvrkocena, měla jsem skoro po půl roce punčocháče.

Ten svetřík je světlounce růžový, nebo bílý?

julie74
3442 příspěvků 17.10.19 18:59

@Ivana32 Je ruzovosedy. Asi světla starorůžova

Ivana32
160 příspěvků 17.10.19 19:12
@julie74 píše:
@Ivana32 Je ruzovosedy. Asi světla starorůžova

Aha. V tom případě by se mi nezdála ta žlutá kabelka. Ale to by se muselo vidět. :-)

Stránka:  « Předchozí 1 4455 4456 4457 4458 4459 4460 4461 4462 4463 4464 4465 4478 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek