Co jsem měl/a dnes na sobě

Fotoalbum tématu (10822) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Birdonawire
250 příspěvků 19.10.19 14:54

@Porkpiehat Začnu Vás nenávidět. Vzala jste si muže mých snů. :-)

benyka
7662 příspěvků 19.10.19 15:03

@Porkpiehat Ten první - řetízkový je krásný a páv má dobrý potenciál, řekla bych. Předevčírem jsem viděla v prodejně orientálního zboží krásný náhrdelník, ale barevný, což jsem usoudila, že bych asi neunosila. Ale teď mám cukání tam v pondělí zajít. :-)

Porkpiehat
1632 příspěvků 19.10.19 15:46

@giuliettka Ale kdepak, to je z té objednávky z Aliexpressu (stejně jako ty následující a ten kubistický). Manžel se specializuje na dřevo, kovové jsou k tomu jen spoje mezi dřevěnými komponenty, očka na naušnice apod. Ale ze svářecího drátu mi na přání udělal něco podobného - náramek nahoru na paži.

Porkpiehat
1632 příspěvků 19.10.19 15:48
@Birdonawire píše:
@Porkpiehat Začnu Vás nenávidět. Vzala jste si muže mých snů. :-)

Příští týden ho budu za úplatu ukazovat v Paříži, tak se můžete přijít podívat, ze známosti vám dám slevu :-D

Porkpiehat
1632 příspěvků 19.10.19 15:57

@benyka Už několik let sleduji francouzskou (módní) nakupovací soutěž a moderátorka tvrdí, že outfit je úplný jen když obsahuje šperky, doplňky. Soutěžící si musí koupit nejen oblečení a boty, ale i kabelku a šperky (naušnice, řetízek/náhrdelník, náramek - ne nutně vše najednou, záleží na zbytku outfitu, někdy stačí masivní nárdelník nebo dva větší náramky a méně výrazné naušnice), sluneční brýle nebo klobouk jsou navíc a šperky nenahrazují. Pokud si doplňky nekoupí, tak jí strhává body.
Tak si na to teď zkouším dávat pozor - naušnice nosím pořád (byť jen třeba tahitské perličky - mám bílé, světle růžové, jakési duhové - základ skoro černý, ale hází odlesky do fialova a zelena, a pak antracitové až skoro černé), k tomu přidávám větší náhrdelník nebo aspoň výrazný prsten a jemnější řetízek na krk. A je pravda, že celkově vypadá outfit úplnější, dotaženější.

benyka
7662 příspěvků 19.10.19 16:16

@Porkpiehat Ten „nápažník“ je jako z vykopávek doby bronzové. Taky se mi to vždycky líbilo a divila jsem se, že to móda celý čas ignorovala. Protože nemám dírky v uších, dost jsem se nahledala, k čemu byly a jak se nosily „záušnice“ ze stejné doby, ale nedobrala jsem se rozumného výsledku.
To kompletování se šperkem nebo bižuterií taky tak cítím, ale dneska je to asi veřejností považováno za zastaralé nebo co. Mám různých náhrdelníků z různých dob kopec, ale nějak se ostýchám je nosit. Mají různou historii, jeden jsem vytáhla nedávno - dřevěný řetěz vyřezaný z jednoho kusu, který jsem dostala asi před třiceti lety od sousedky. :-)

Birdonawire
250 příspěvků 19.10.19 16:43
@Porkpiehat píše:
Příští týden ho budu za úplatu ukazovat v Paříži, tak se můžete přijít podívat, ze známosti vám dám slevu :-D

Já nevím… akorát se namlsám a pak budu zoufale hledat podobný model. Tady?!? To nemůže klapnout! ;-)

Vinca_minor
1141 příspěvků 19.10.19 16:44

@benyka Kamarádka vyráběla záušnice na zakázku, ty spirálové by s nápažníkem ladily :)

Porkpiehat
1632 příspěvků 19.10.19 16:49

@benyka Právě k takovému jednoduchému světlému roláku mi přijde ten dřevěný řetězový náhrdelník jako dělaný.
Za nemoderní se považuje nosit „sadu“ - stejné naušnice, náhrdelník a náramek. Jediný povolený je diamantový set na hóch nóbl akce :-) Spíš si myslím, že na nošení šperků či bižuterie (nepočítám tenké zlaté řetízky s měsíčním znamením) nejsou současné ženy zvyklé nebo si odvykly. Přitom o dobře sedícím náhrdelníku, který se do ničeho nezatrhává, nepřetáčí se kolem krku apod. nositelka ani neví.

Protože to tu o víkendech bývá celkem vylidněné, tak jsem nafotila několik mých šperků a začnu tím nápažníkem :-) Ani nevím, kdy to bylo naposledy v módě, já ho nosila před 15 lety v jižní Americe. Teď ho téměř nenosím, ale příští rok ho zase vytáhnu.

benyka
7662 příspěvků 19.10.19 16:55

@Vinca_minor Tak takhle jsem si to vždycky představovala. Ale ty záušnice z vykopávek měly tak jiný (a různý) tvar a velikost, a vysvětlování archeologů, k čemu to vlastně bylo a jak se to nosilo, bylo tak nepřesvědčivé, že jsem to vzdala.

Porkpiehat
1632 příspěvků 19.10.19 16:59

Skoro bych zapomněla na kokosové naušnice od manžela. Nejraději nosím ty poslední trojpatrové. Ty „kočičí drápky“ z druhé fotky při chůzi chrastí, ale říkala moje bývalá kolegyně, správná ženská musí chrastit, aby přitahovala muže (nevím, jestli na tom něco je ;-) ). Jsou hodně dlouhé, mám je skoro až na ramena, ale mám celkem dlouhý krk, tak pěkně vyniknou. Třetí naušnice jsou oboustranné a trochu klapou (při výrazném pohybu), jsou na způsob kastanět, proto jsem je vyfotila „otevřené“, normálně vypadají jako ta naušnice vpravo.

Porkpiehat
1632 příspěvků 19.10.19 17:04

Tady jsou dva náhrdelníky a náramek od manžela. Tvary jsou celkem jednoduché, je to kresba dřeva, která je činí neobvyklými. Vyfotila jsem i dřevo na průřezu.
Nenosím je k žádnému hippie oblečení, kombinuji je s jednobarevnými jednoduchými věcmi.

giuliettka
4944 příspěvků 19.10.19 17:05
@Porkpiehat píše:
Za nemoderní se považuje nosit „sadu“ - stejné naušnice, náhrdelník a náramek. Jediný povolený je diamantový set na hóch nóbl akce :-)

Som totálne nemoderná, nosím náušnice a retiazku s príveskom Alpská protež Swarovski. Sú rovnaké, len naušnice sú menšie jak ten prívesok. :-D A prívesok mám na tenkej retiazke z bielého zlata, lebo tá originálna čo k prívesku patrila stratila glanc..-)

benyka
7662 příspěvků 19.10.19 17:30

@Porkpiehat Ten náhrdelník s tím kulatým uprostřed je famózní. To je nějaké ocelové lanko, na čem je to navlečené? A manžel se tím živí nebo to má jako hobby?

Porkpiehat
1632 příspěvků 19.10.19 17:37

Moje „přírodní“ prsteny. Dva nahoře vpravo a dva dole vlevo jsou z toho přímořského trhu. Úplně vlevo nahoře je dřevěný s vloženou mušlí, vpravo dole vyráběný z nějaké mušle. Oba koupené na bleším trhu po dvou eurech.

Porkpiehat
1632 příspěvků 19.10.19 17:48

@benyka Ano, je to ocelové lanko. A je to jen jeho hobby, protože na uživení to není :-)

Porkpiehat
1632 příspěvků 19.10.19 17:59
@giuliettka píše:
Som totálne nemoderná, nosím náušnice a retiazku s príveskom Alpská protež Swarovski. Sú rovnaké, len naušnice sú menšie jak ten prívesok. :-D A prívesok mám na tenkej retiazke z bielého zlata, lebo tá originálna čo k prívesku patrila stratila glanc..-)

Hele, a komu to vadí? ;-) Stejně jsou to nakonec jen teoretické řeči, ať se každý zařídí podle svého.
Já mám pro Edelweiss slabost, dokonce jsem se ho snažila vypěstovat z kupovaných semínek, ale nevyšlo to.

Jednu dobu bylo nemoderní nosit stejné sako a kalhoty, teď se to nosí dokonce s výraznými vzory (třeba kostka). @Birdonawire Budete letos koukat? Já to mám na DVD, takže ani nesleduji, kdy to běží v TV.

Birdonawire
250 příspěvků 19.10.19 18:23

@Porkpiehat Dumám, o jaký seriál jde. Aspoň napovězte.

giuliettka
4944 příspěvků 19.10.19 18:25

@Porkpiehat Chcela som ti ich odfotiť, ale nech robím čo robím, tak tí chirurgická oceľ vyzerá furt jak žlté zlato. :-D
Alpskú protež nevypestuješ v nižšej nadmorskej výške vždy vybledne. Modrý je len vo vysokej NV. My sme si ho doniesli priamo z Innsbrucku a po sezone pri ďalšom zakvitnutí už kvietky boli biele. Už nikdy nezmodreli.

benyka
7662 příspěvků 19.10.19 18:26

@Porkpiehat Teda ten bílo-béžovo-černý by se mi zrovna moc hodil. :-)

Porkpiehat
1632 příspěvků 19.10.19 18:32

@giuliettka Já ani nevěděla, že může být modrá. Já jí znám jen jako bílou. A za tu bych byla moc ráda.

Porkpiehat
1632 příspěvků 19.10.19 18:37

@Birdonawire To je přece Le Pere Noel est une ordure :-) Ale vy asi nejste ve Francii tak dlouho, abyste se s tím filmem potkala. Moje oblíbená hláška je „C´est cela oui“. To je ten slavný film s pletenou vestou zaměněnou za hadr na podlahu. Já na to koukala vždy jen ve FJ, takže ani nevím, jestli je k tomu nějaký dabing.

giuliettka
4944 příspěvků 19.10.19 18:39

@Porkpiehat Ja som ju prvýkrát videla priamo v Alpách, a až doma som zistila, že vybledne, keď to sklamanej mamke vysvetľoval manžel, že prečo zbelela.

Birdonawire
250 příspěvků 19.10.19 19:55

@Porkpiehat Dabing nepotřebuji, film dohledám. Děkuji za tip.

julie74
3446 příspěvků 19.10.19 23:44

Poslední dobou je radost sem chodit, jednak je zde občas dost potrhlo a veselo, a ta inspirace, poslední sada šperků fakt krása.

Stránka:  « Předchozí 1 4457 4458 4459 4460 4461 4462 4463 4464 4465 4466 4467 4478 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek