Co jsem měl/a dnes na sobě

Fotoalbum tématu (10926) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Birdonawire
505 příspěvků 19.10.19 16:43
@Porkpiehat píše:
Příští týden ho budu za úplatu ukazovat v Paříži, tak se můžete přijít podívat, ze známosti vám dám slevu :-D

Já nevím… akorát se namlsám a pak budu zoufale hledat podobný model. Tady?!? To nemůže klapnout! ;-)

Vinca_minor
1826 příspěvků 19.10.19 16:44

@benyka Kamarádka vyráběla záušnice na zakázku, ty spirálové by s nápažníkem ladily :)

Porkpiehat
2365 příspěvků 19.10.19 16:49

@benyka Právě k takovému jednoduchému světlému roláku mi přijde ten dřevěný řetězový náhrdelník jako dělaný.
Za nemoderní se považuje nosit „sadu“ - stejné naušnice, náhrdelník a náramek. Jediný povolený je diamantový set na hóch nóbl akce :-) Spíš si myslím, že na nošení šperků či bižuterie (nepočítám tenké zlaté řetízky s měsíčním znamením) nejsou současné ženy zvyklé nebo si odvykly. Přitom o dobře sedícím náhrdelníku, který se do ničeho nezatrhává, nepřetáčí se kolem krku apod. nositelka ani neví.

Protože to tu o víkendech bývá celkem vylidněné, tak jsem nafotila několik mých šperků a začnu tím nápažníkem :-) Ani nevím, kdy to bylo naposledy v módě, já ho nosila před 15 lety v jižní Americe. Teď ho téměř nenosím, ale příští rok ho zase vytáhnu.

benyka
8495 příspěvků 19.10.19 16:55

@Vinca_minor Tak takhle jsem si to vždycky představovala. Ale ty záušnice z vykopávek měly tak jiný (a různý) tvar a velikost, a vysvětlování archeologů, k čemu to vlastně bylo a jak se to nosilo, bylo tak nepřesvědčivé, že jsem to vzdala.

Porkpiehat
2365 příspěvků 19.10.19 16:59

Skoro bych zapomněla na kokosové naušnice od manžela. Nejraději nosím ty poslední trojpatrové. Ty „kočičí drápky“ z druhé fotky při chůzi chrastí, ale říkala moje bývalá kolegyně, správná ženská musí chrastit, aby přitahovala muže (nevím, jestli na tom něco je ;-) ). Jsou hodně dlouhé, mám je skoro až na ramena, ale mám celkem dlouhý krk, tak pěkně vyniknou. Třetí naušnice jsou oboustranné a trochu klapou (při výrazném pohybu), jsou na způsob kastanět, proto jsem je vyfotila „otevřené“, normálně vypadají jako ta naušnice vpravo.

Porkpiehat
2365 příspěvků 19.10.19 17:04

Tady jsou dva náhrdelníky a náramek od manžela. Tvary jsou celkem jednoduché, je to kresba dřeva, která je činí neobvyklými. Vyfotila jsem i dřevo na průřezu.
Nenosím je k žádnému hippie oblečení, kombinuji je s jednobarevnými jednoduchými věcmi.

giuliettka
7307 příspěvků 19.10.19 17:05
@Porkpiehat píše:
Za nemoderní se považuje nosit „sadu“ - stejné naušnice, náhrdelník a náramek. Jediný povolený je diamantový set na hóch nóbl akce :-)

Som totálne nemoderná, nosím náušnice a retiazku s príveskom Alpská protež Swarovski. Sú rovnaké, len naušnice sú menšie jak ten prívesok. :-D A prívesok mám na tenkej retiazke z bielého zlata, lebo tá originálna čo k prívesku patrila stratila glanc..-)

benyka
8495 příspěvků 19.10.19 17:30

@Porkpiehat Ten náhrdelník s tím kulatým uprostřed je famózní. To je nějaké ocelové lanko, na čem je to navlečené? A manžel se tím živí nebo to má jako hobby?

Porkpiehat
2365 příspěvků 19.10.19 17:37

Moje „přírodní“ prsteny. Dva nahoře vpravo a dva dole vlevo jsou z toho přímořského trhu. Úplně vlevo nahoře je dřevěný s vloženou mušlí, vpravo dole vyráběný z nějaké mušle. Oba koupené na bleším trhu po dvou eurech.

Porkpiehat
2365 příspěvků 19.10.19 17:48

@benyka Ano, je to ocelové lanko. A je to jen jeho hobby, protože na uživení to není :-)

Porkpiehat
2365 příspěvků 19.10.19 17:59
@giuliettka píše:
Som totálne nemoderná, nosím náušnice a retiazku s príveskom Alpská protež Swarovski. Sú rovnaké, len naušnice sú menšie jak ten prívesok. :-D A prívesok mám na tenkej retiazke z bielého zlata, lebo tá originálna čo k prívesku patrila stratila glanc..-)

Hele, a komu to vadí? ;-) Stejně jsou to nakonec jen teoretické řeči, ať se každý zařídí podle svého.
Já mám pro Edelweiss slabost, dokonce jsem se ho snažila vypěstovat z kupovaných semínek, ale nevyšlo to.

Jednu dobu bylo nemoderní nosit stejné sako a kalhoty, teď se to nosí dokonce s výraznými vzory (třeba kostka). @Birdonawire Budete letos koukat? Já to mám na DVD, takže ani nesleduji, kdy to běží v TV.

Birdonawire
505 příspěvků 19.10.19 18:23

@Porkpiehat Dumám, o jaký seriál jde. Aspoň napovězte.

giuliettka
7307 příspěvků 19.10.19 18:25

@Porkpiehat Chcela som ti ich odfotiť, ale nech robím čo robím, tak tí chirurgická oceľ vyzerá furt jak žlté zlato. :-D
Alpskú protež nevypestuješ v nižšej nadmorskej výške vždy vybledne. Modrý je len vo vysokej NV. My sme si ho doniesli priamo z Innsbrucku a po sezone pri ďalšom zakvitnutí už kvietky boli biele. Už nikdy nezmodreli.

benyka
8495 příspěvků 19.10.19 18:26

@Porkpiehat Teda ten bílo-béžovo-černý by se mi zrovna moc hodil. :-)

Porkpiehat
2365 příspěvků 19.10.19 18:32

@giuliettka Já ani nevěděla, že může být modrá. Já jí znám jen jako bílou. A za tu bych byla moc ráda.

Porkpiehat
2365 příspěvků 19.10.19 18:37

@Birdonawire To je přece Le Pere Noel est une ordure :-) Ale vy asi nejste ve Francii tak dlouho, abyste se s tím filmem potkala. Moje oblíbená hláška je „C´est cela oui“. To je ten slavný film s pletenou vestou zaměněnou za hadr na podlahu. Já na to koukala vždy jen ve FJ, takže ani nevím, jestli je k tomu nějaký dabing.

giuliettka
7307 příspěvků 19.10.19 18:39

@Porkpiehat Ja som ju prvýkrát videla priamo v Alpách, a až doma som zistila, že vybledne, keď to sklamanej mamke vysvetľoval manžel, že prečo zbelela.

Birdonawire
505 příspěvků 19.10.19 19:55

@Porkpiehat Dabing nepotřebuji, film dohledám. Děkuji za tip.

julie74
3791 příspěvků 19.10.19 23:44

Poslední dobou je radost sem chodit, jednak je zde občas dost potrhlo a veselo, a ta inspirace, poslední sada šperků fakt krása.

JarkaJ
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.10.19 12:10

@julie74 To jste vystihla přesně, je tu potrhle veselo, někdy je těžké rozlišit, kdy se to mysli vážně a kdy se jedna o nadsázku a ironii :smiley:. Ale my si s tím už nějak poradíme, ze? Hlavně se nebrat moc vážně.

JarkaJ
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.10.19 12:25

Pochlubim se svou sbírkou hmyzu :smiley: Všechno jsou to broze a hodně je nosím většinou na klopě saka, tim drobnějším hnyzem ( možná ze cikády) někdy spínám výstřih. Když vidím další zajímavý hmyz (vážka by se hodila), většinou neodolam. Měla jsem z Jablonecke bižuterie dokonce zelenou lucni kobylku, ale hned se rozbila, tak jsem ji vrátila.

Porkpiehat
2365 příspěvků 20.10.19 13:17

@JarkaJ Jsou krásné. Řekla bych, že jsou to cikády. Mým favoritem je ten roháč.
Mohla byste je nosit všechny najednou :-)

Birdonawire
505 příspěvků 20.10.19 13:35

@JarkaJ Vážku mám a nenosím. Jste z Prahy? Že bych Vám ji o Vánocích předala? Ať jen tak neleží v krabici.

JarkaJ
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.10.19 13:46

@Porkpiehat Roháč je originální, poslední kup, dokonce jsem ho koupila v nějakém běžném oděvním řetězci, snad Lindex? Pochvalila mi ho i paní na recepci ve Skotsku. Motýli i vážky byly módní a tudíž rozšířené, tak jsem motýly další nekupovala. @Birdonawire Vážně ji ani nebudete nosit? Je to od Vás mile, ale přijde mi hloupé si ji od vás vzít. Jinak se v sz domluvit můžeme. Nechcete něco na výměnu?:grinning:

julie74
3791 příspěvků 20.10.19 13:56

@JarkaJ ty jsou překrásné. Jsem na víkendu u rodičů, tak se tady místními šperky kochame se sestrou. Zdraví a je plna obdivu. :grinning:

Stránka:  « Předchozí 1 4457 4458 4459 4460 4461 4462 4463 4464 4465 4466 4467 4522 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek