Co jsem měl/a dnes na sobě

Fotoalbum tématu (10850) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Porkpiehat
1787 příspěvků 26.10.19 17:13

@LaalaB Na předchozí stránce píšu, že to byl hit minulé sezóny. A dnes jsem viděla nějakou reklamu v TV (nejspíš Zara) a tam manšestr je. Navíc je pořád vlna retro, takže i když to není hlavním hitem, tak se dá pořád nosit na milion způsobů. Já mám několik manšestrových látek v zásobách, tak se musím podívat, kolik toho je a zvážit ušití. Je to ten hodně široký manšestr, myslím, že středně šedý a černý nebo tmavě modrý.

JarkaJ
983 příspěvků 26.10.19 17:29

K mansestru: co ja měla v mladí mansestráků :grinning:, psal se rok 1978-1981, například. Ve skříni mám momentálně dvoje, jedny úzké s drobným vzorkem, ale už leda do lesa se psem a teď ty nové černé. Donedávna jsem skladovala zelenou mansestrovou sukni, s třemi patry volanu, ale už to není můj styl, tak jsem odnesla do kontejneru na charitu. Ale k současnosti: v nabídce PF mají černý mansestrovy kabát, elegantní, krasne ušitý, ale obávala bych se, ze kvůli mansestru už by mohl být za 3 roky passé. Navíc se muže osoupat a přestane dělat parádu. Jak se vám pozdává?, zajímalo by mě.

benyka
7761 příspěvků 26.10.19 17:31

@Porkpiehat Taky jsem viděla v nějaké řetězcovém obchodě (už nevím, v kterém - HM?) přesně stejné manšestrové sako medové barvy, jako jsem měla kdysi, i ze stejného materiálu kalhoty. Ale ten materiál nebyl klasický, podklad byl pravděpodobně úplet. Podrobně jsem to nezkuomala, ale vypadalo to celkem věrohodně.

benyka
7761 příspěvků 26.10.19 17:43

@JarkaJ Myslíte ten s tím světlým lemováním? Je hezký. Ale bála bych se, že se na tu černou bude chytat každé smítko. Světlý (smetanový) manšestrový kabát mám, už hodně dlouho a poctivě ho nosím móda nemóda, protože je hrozně fajn. Dá se prát a nenese žádné stopy opotřebení. Nejlepší kabát, jaký jsem kdy měla.
Jinak jsem si prohlédla i ty ostatní, a u tohoto mě zarazilo, proč tu holku navlékly do kabátu o dvě čísla menšího. Vypadá to otřesně. https://www.pietro-filipi.com/…dk6801287tza

Porkpiehat
1787 příspěvků 26.10.19 17:56

@JarkaJ Myslíte tenhle trenčkot? https://www.pietro-filipi.com/…dk6901197kaa Ten je teda fakt krásný. Já jsem ještě zatížená na samet, mám sako, kabátek, co lze nosit jen na holé tělo, šaty, sukni. Vše teda v černé, takže se dá použít (až na ty šaty) i na denní nošení.

JarkaJ
983 příspěvků 26.10.19 17:59

@benyka lemování je černé leskle, takže vypada jako světlejší. A chytat se na to bude všechno, hlavně psi chlupy:wink: ale to mě v první chvíli nenapadlo. Zkusím si ho v reálu, ale nějak nemám v plánu vydávat tu sumu ta přechodový kabát. Jinak strihove se mi líbí.

Byljednoujedenživot
138 příspěvků 26.10.19 22:08

@JarkaJ Nekupovat. Budete naštvaná. Nachytáte na něj chlupy nejen z vlastního psa, všechny vlasy, vlákna z jiného oblečení, atd. Střih je pěkný.

Byljednoujedenživot
138 příspěvků 26.10.19 22:10

@Porkpiehat Prosím, jak vypadá sametový kabátek, který lze nosit na holé tělo? Něco takového?
Samet je skvělá věc, já tedy mohu šedý a béžový v neomezeném množství.

Nkem
144 příspěvků 26.10.19 22:45
@Porkpiehat píše:
@LaalaB Na předchozí stránce píšu, že to byl hit minulé sezóny. A dnes jsem viděla nějakou reklamu v TV (nejspíš Zara) a tam manšestr je. Navíc je pořád vlna retro, takže i když to není hlavním hitem, tak se dá pořád nosit na milion způsobů. Já mám několik manšestrových látek v zásobách, tak se musím podívat, kolik toho je a zvážit ušití. Je to ten hodně široký manšestr, myslím, že středně šedý a černý nebo tmavě modrý.

Já jsem měla i mám manšestr docela ráda, ale už hodně dlouho ho mám zažitý, že moc módní není. V posledních letech sice výrobci vždycky připraví menší část podzimní kolekce v manšestru, ale nikoho v tom pak,, na ulici,, nevidím… Takže je to takový trend, co se holt nějak moc nechytá… Asi to mají lidé až moc spojené se starší dobou… Možná by to chtělo dobrou reklamní kampaň.

Porkpiehat
1787 příspěvků 26.10.19 23:01

@Byljednoujedenživot Takovému kabátku bych neřekla ne :-) Nevím, jak ten můj popsat - kdyby to byl úplet, tak bych řekla kardigan. Má kulatý výstřih, 8 knoflíků odshora dolů (původně byly potažené stejným sametem, já je nahradila za kovové vojenské, předtím ten kabátek spíš vypadal jako součást kostýmu Ady ve filmu Piano :-D ), vzadu na zádech je v pase trochu nařasený. Délka k bokům. Dal by se nosit i přes něco, ale protože je ten kabátek spíš na tělo a vypadá lépe zapnutý, tak ho nosím na holé tělo.

Vinca_minor
1254 příspěvků 26.10.19 23:27

@Nkem Já už asi tři roky nosím kalhoty z jemného manšestru, ale myslím, že z pěti metrů na ulici to nikdo nepozná, prostě jednobarevné kalhoty. I kolegyně v práci mě ošahávaly, co je to za materiál.

Nkem
144 příspěvků 26.10.19 23:43

@Vinca_minor To se Vám určitě pěkně nosí… Taky možná zas něco pěkného manšestrového zkusím…

giuliettka
5111 příspěvků 27.10.19 00:11

@Nkem Koľko tej škrobenky ste vypila? :-D

Nkem
144 příspěvků 27.10.19 00:11

Dívka v (tmavě) modré… Džíny, sako i halenka jsou stejně tmavě modré, šátek má vzor stejná tmavěmodrá+tmavěčervená. Boty jsou kotníčkové, černé a kabelka je ještě v detailu vyfocená, šperky zlaté. Sako je vypasované, z takové hruběji tkané látky. A nevím co to tam je za bílé flíčky, jestli to dělá blesk,, nebo to bylo na zrcadle :rolling_eyes:…

Nkem
144 příspěvků 27.10.19 00:13

@giuliettka Jaký škrobenky??? :thinking: :grin:

květušína
299 příspěvků 27.10.19 00:27

Já mám doma asi 4 metry krásného tmavěhnědého manžestru s výšivkou a pajetkami v barvě látky koupeného před 5 lety ve výprodeji za 40 Kč metr a chtěla bych si z něj ušít podzimní kabát. Jenže máme doma 5 koček a to mě (kromě nedostatku času) pořád odrazuje od šití.
Něco takového- nejde mi vložit jen obrázek, tak dávám odkaz.
https://www.burdastyle.de/…06-102011-DL

Porkpiehat
1787 příspěvků 27.10.19 00:46
@giuliettka píše:
@Nkem Koľko tej škrobenky ste vypila? :-D

Stálice Módního pekla :-)

Nkem
144 příspěvků 27.10.19 00:59
@Porkpiehat píše:
Stálice Módního pekla :-)

Teda já mám asi dlouhý vedení :thinking: :grin:… Ledaže byste to myslely tak, že píšu moc škrobeně :grin: :see_no_evil:. No jo, @giullietka je taková,, držtička,, a já jsem zase holt ráda na lidi milá (a jo, možná trošku škrobená), mám to vod přírody…

ertz
127 příspěvků 27.10.19 06:43

@Nkem Některé materiály lidé nosí kvůli jejich vlastnostem (vlna, manšestr) a ne kvůli módnosti nebo reklamní kampani. Myslím, že ten manšestr buď nepoznáte, viz @Vinca_minor ve svém příspěvku nebo se pohybujete v omezené sociální bublině, kde se nosí převážně polyester a viskóza. Já mám ve svém okolí několik lidí, kteří tento materiál nosí - protože se pohybují hodně venku ( chovatel, agronom, hobby ekoložka) nebo jim asi bývá zima, když chodí pěšky. Já jsem taky měla období, kdy jsem měla 2 dlouhé manšestrové sukně džínového střihu (william a delvin - pro pamětníky), nějakou krátkou a k tomu vlněné krajkové punčocháče ( dobře vypadaly a skvěle hřály), a vlněný svetr nebo kardigan. A to nežiju někde na samotě v horách. Různí lidé mají různé podmínky i v Česku a ti bystřejší se podle toho oblékají.

ertz
127 příspěvků 27.10.19 06:45

@Porkpiehat Vy jste byla v mé koupelně? Přesně tento lavór tam mám, savo máme samozřejmě také (ne na utěrky), jen ta škrobenka mi chybí. Ale já se polepším a hned v úterý ji pořídím.

mimi
196 příspěvků 27.10.19 08:00

Mam dvojo manzestrakov na zimu (cierne slim a modre straight) a jedny sive diftinove. Modre vyzeraju ako dziny, cierne ako obyc nohavice, hreju lepsie nez dziny a na cestovanie ani nehovorim. V Marks and Spencer ich maju kazdorocne v ponuke, v roznych farbach aj strihoch.

Porkpiehat
1787 příspěvků 27.10.19 08:33

@ertz Nevím, jak to @giuliettka myslela, ale jednu dobu tu byla debata, ve které se vychvalovaly prednosti škrobenky, lavoru, Sava a ještě spousty věcí, které už si nepamatuji. A pod vlivem propagandy se to začalo houfně nakupovat :smiley: :smiley: :smiley: Jestli je tu nějaký pamětník, co bylo to další?
Jinak William a Delvin byly moje úplne první džíny, myslím, že jsem před jejich nákupem dostala cestovní horečku, přestože byl obchod několik set metrů od bydliště a šli jsme tam pěšky :grin:

porjk
2884 příspěvků 27.10.19 08:40

@Porkpiehat Ještě tu frčel CIF. :)

giuliettka
5111 příspěvků 27.10.19 08:44

@Porkpiehat Fakt som to myslela ako píše @Nkem, že je príšerne škrobená. :-D
@Vinca_minor napíše ja mám manžestráky a @Nkem na to, to sa vám pekne nosí. Reakcia ma dorazila. Nejak mi pripadalo, že odpoveď mala byť buď, máte pravdu nosí sa to a ja som to nepostrehla, alebo nemáte pravdu, nenosí sa to. A nie „podlízavé“ konštatovanie to se vám to pekně nosí, hlavne neuraziť nositeľku a odčiniť vyhlásenie, že manžester je nemoderný, po tom čo sa niekto k jeho noseniu prihlásil. :-D

dajakbol
89 příspěvků 27.10.19 08:51

Klidně přiznám, že nejsem nijak odvážný a vynalézavý či odvázaný co se týče kombinování oděvných součástek. Ano, libuji si v poirotovské uhlazenosti (i když na špacírku a homburg se ještě jen odhodlávám), no ale zkusil jsem pro jednou svetr (bavlna/kašmír) místo oblekové vesty. A kapesníček… Jestli se něco mému estetickému cítění příčí, tak to je kombinace zelená - modrá. Ty barvy se na mé osobě nesmějí objevit současně, jsem si říkal. No a pak se v obchodě zaraduji nad vlněným kapesníčkem, koupím ho, donesu domů a tam na něj koukám jak vůl - on vám je zeleno-modrý. A pořád se mi líbí! Zmatení.

Hezký den! :) Mně bylo horko, protože na Východním Slovensku je celý říjen srpen.

Stránka:  « Předchozí 1 4462 4463 4464 4465 4466 4467 4468 4469 4470 4471 4472 4488 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek