Co jsem měl/a dnes na sobě

Fotoalbum tématu (11005) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Dru
544 příspěvků 29.4.21 20:05

@giuliettka OK TAK JSEM VAS POSLECHLA. Ja jsem totiz doted, ve svych 38 letech vubec netusila, ze mam velky celo, kdyby mi to nekdo rekl driv, tak jsem s tim mohla neco udelat poradne, treba uriznout hlavu nebo tak… zatim jsem to vyresila takhle, dle vasich rad, tak snad to je dobre.

giuliettka
8428 příspěvků 29.4.21 20:12

@Dru Ale ja som vám nikde neradila. Napísala som @veronikkk svoj pohľad na vás, ale vás sa stále len pýtam jak verklík.
Jo a myslím, že horšie, s tvárou to bolo lepšie. Ale prvykrát sa mi páči čo máte na sebe! V normálnom tričku, bez óbr kabátov a vzorov, ste štíhla, čím ste ma šokovala viac jak ja vás, priznaním vlastnej jedovatosti.

Dru
544 příspěvků 29.4.21 20:25

@giuliettka Tak si verklikujte vesele dal.

A dejte nekdo outfit, at se hneme.

Porkpiehat
2737 příspěvků 29.4.21 21:06

Celý outfit to nebude, ale je to taková veselá historka z natáčení.
V pondělí (po týdnu domácí školy a dvou týdnech oficiálních prázdnin) se děti z prvního stupně a mateřských škol vrátily do školy. Tak jsem si řekla, že je to příležitost vyvenčit moje tričko s nažehleným obrázkem orouškované Mony Lisy, protože mám stejně modrou roušku. V 11h (po dvou hodinách výuky) mi volala ředitelka, že si mám přijít pro syna, protože jeho třída jde do izolace kvůli jednomu případu covidu. Tak jsem naotočku zajela do školy, syna odvezla domů a stihla jsem se vrátit do začátku mé pracovní doby. Stále hrdá na moje tričko jsem se dozvěděla, že kvůli tomu covidu musíme okamžitě přejít na roušky, kterým se tu říká kachní zobák (jsou FFP2), a hned jsme si je musely nasadit. Takže veškerá promyšlenost outfitu šla k šípku :-) A když jsem se podívala, jak se mi na té roušce dělá trojúhelník jako paní na obrázku, tak jsem si říkala, že jsem si měla vyrobit tričko s Dark Vadorem.

Dru
544 příspěvků 29.4.21 22:49

@Porkpiehat No jo, uplnej Darth Quacker :-D

Ophelie
1163 příspěvků 29.4.21 22:55

Takže kačer a za pár šupů! A jinde za to platí zájemkyně takové pálky:o)

Femur
667 příspěvků 30.4.21 08:44

@Porkpiehat Taky jsem měla vyrobené roušky k outfitu. Teď už nosíme jen unifikované FFP2 respirátory. :-( Mám tedy různé barvy, ale škála je omezená, takže nosím často jen bílou. Není to tedy kachní zobák, to bych aspoň pobavila žáky v pondělí ve škole.

Ophelie
1163 příspěvků 30.4.21 10:07

Tento příspěvek bych měla dát do tématu Co jsem si koupila, ale frustrovaně se mi chce sem napsat, že už mám troje nové šaty a pořád není příležitost si je někam vzít. A na ty lněné s dlouhým rukávem už bude za chvíli i počasí.

Porkpiehat
2737 příspěvků 30.4.21 10:17

@Dru Až když jsem viděla vámi napsaný „Darth“, tak jsem si říkala, co jsem to tam napsala. A ne, napsala jsem to dobře… po francouzsku :-) Francouzi skutečně píší a říkají Dark Vador. A také říkají „spírdman“, „anstagram“ a mikině „svít“.
Jsme už tím s manželem tak nasáklí, že nás jeho rodina při náštěvě neustále opravuje, že takhle se to neříká. Snažím se dávat pozor, abych slova nepofrancoušťovala, ale pak se dostávám to problémů, protože při snaze popsat kolegyním recept s „curry“ následovaly nechápavé pohledy a pak vítězoslavné zvolání „Jo, ty myslíš "kyri“!" (doprovozené soustastným pohledem určeným pouze negramotům :-) ).

kalivrata
547 příspěvků 30.4.21 11:23

Třeba mě tu nikdo neukousne :)

Šedé kulotky, šedý kabát, bílý rolák, balerínky Melissa, smetanový baret.

Tu pneumatiku v pase nemám, vznikne, až když si sednu, ale jinak se do obrazu v zrcadle nevejdu :)

Oveeec
2892 příspěvků 30.4.21 11:52

@kalivrata To je super, taky bych se ráda „stylizovala“ a nějak se k tomu nemůžu rozhoupat :) A máte hezkou postavu.

kalivrata
547 příspěvků 30.4.21 11:55

@Oveeec Děkuju, jste moc laskavá. A děkuju i za tu poznámku o postavě, právě z té mám teď po přibrání mindráček (ale jenom malý mindráček).

kalmar
215 příspěvků 30.4.21 12:18

Kašlete na mindráčky, vypadáte výborně! (jasné, že fotka klame, ale možná by bylo fajn mít i něco kontrastního - napadá mě tmavší vršek nebo výrazný šál)

kalivrata
547 příspěvků 30.4.21 13:21

@kalmar neklamou, je to opravdu hodně málo kontrastní. Já se těch kontrastů trochu bojím, protože v obličeji téměř žádný nemám. Ale s tím levandulovým rolákem to asi bylo lepší :)

A náhodou, nějaký kontrast mám! Nehty mám rudé :D

Ophelie
1163 příspěvků 30.4.21 17:08

@Porkpiehat vidíte a já ty pofrancouštělé slova miluju - soža (soja), Mišel Žakson, jaur (jogurt) etc.

Temperance
3130 příspěvků 1.5.21 00:17

@Porkpiehat Připomněla jste mi - trochu jsem se v téhle izolační době začala zabývat italštinou (občasná online setkání s rodilou mluvčí) - ti si taky s anglickými výrazy, které prý mají rádi, dělají, co chtějí. Samozřejmě mě teď žádný příklad nenapadá, bylo to v jakémsi článku a udivila mě výslovnost.

Porkpiehat
2737 příspěvků 1.5.21 09:22

@Temperance Tak až něco najdete, tak mi dejte vědět :-)

@Ophelie Beru, že každý jazyk si anglická slovíčka upraví podle sebe, ale pak na mě v Čechách koukají jako na negramota :-D A nedokáží pochopit, že takhle výslovnost je v dané zemi braná jako „jediná správná“ :-D

VeronikK
1308 příspěvků 1.5.21 09:55

@Dru Já bych i dala nebo aspoň do CJSDK, ale produktové fotky se mnou nespolupracují a mám potíže s focením. Přitom jsem to na jaře docela s online nákupy rozjela…

Lakerol
227 příspěvků 1.5.21 10:23

@Porkpiehat Já bych něco měla - aminoáááčid! Vykřičník jsem dala jako důraz.

Dru
544 příspěvků 1.5.21 14:54

@VeronikK Potize s focenim? Jako ze neni kde, nebo mate pocit, ze vam to nejde?
@Porkpiehat „anstagram“ :-D :-D :-D
@kalivrata Vy jste pekna zenska! I z tech ne uplne ostrejch fotek je videt, jak vam to slusi :-)

Porkpiehat
2737 příspěvků 1.5.21 16:44
@Lakerol píše:
@Porkpiehat Já bych něco měla - aminoáááčid! Vykřičník jsem dala jako důraz.

Tápu, co to je.

Katka2305
136 příspěvků 1.5.21 17:37
@Porkpiehat píše:
Tápu, co to je.

Je to aminokyselina. Angl. amino acid, franc. acide aminé.
Já miluju poslouchat italskou kolegyni/kamarádku, jak mluví anglicky, s italskými přízvuky a s vyslovením poslední souhlásky ve slově…
No a my si v češtině taky slova cizího původu upravujeme a vyslovujeme po svém - takhle hned mě napadá třeba „pucle“ (puzzle).

Neferek
201 příspěvků 1.5.21 20:16

Zoo

VeronikK
1308 příspěvků 2.5.21 09:22

@Dru no nemám chytrý telefon, tak musím fotit foťákem, pak to stahovat přes kabel do počítače, docela trvá, než se to načte… Kvůli jedné fotce celkem otrava :-)
Předtím jsem se fotila mužovým telefonem, ale má ho popraskaný, tak to fotí mizerně… Takže tak :-)

Dru
544 příspěvků 2.5.21 14:06

@VeronikK Jo tak, no tak to je skoda, ale chapu vas

Stránka:  « Předchozí 1 4536 4537 4538 4539 4540 4541 4542 4543 4544 4545 4546 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek