Co jsem měl/a dnes na sobě

Fotoalbum tématu (11005) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Dru
544 příspěvků 2.5.21 14:08

@Neferek Moc pekny, a zavidim pocasi, jestli jste mohl byt jen v kosili.

Dru
544 příspěvků 2.5.21 14:10

Konecne bez saly, i kdyz mame teda porad kosu :-(

Vinca_minor
2546 příspěvků 2.5.21 19:52
@Ophelie píše:
@Porkpiehat vidíte a já ty pofrancouštělé slova miluju - soža (soja), Mišel Žakson, jaur (jogurt) etc.

Já teda vždycky slyšela jogurt vyslovovat hezky tříslabičně „ja-o-ur“. Ještě miluju „l oke“ - hokej anebo škytavka, jen ta škytavka se píše úplně jinak než ten hockey.

Vinca_minor
2546 příspěvků 2.5.21 19:55

@Ophelie Ale slovník tvrdí, že se to čte ja-ur, zajímavé. Že by za těch dvacet let jogurt změnil výslovnost? :D

Ophelie
1163 příspěvků 3.5.21 07:51

@Vinca_minor mám to naposloucháno z doby před dvaceti (zděšený smajl) lety v jižní Francii jako jaur, ale vždycky se mi vybaví jeden méně známy český spisovatel, který to z legrace vyslovoval jako žožír:o)

Dalmitka
1822 příspěvků 3.5.21 12:04

@Dru - pristane Vám to; je to dobrá fotka.

Porkpiehat
2737 příspěvků 3.5.21 20:22

@Vinca_minor @Ophelie Sice jsem na jihu Francie, ale i v rámci jihu jsou určitě rozdíly mezi Provence a třeba oblastí kolem Toulouse. U nás se říká „ja-ur“ („o“ tam určitě není). Vím, že třeba v Toulouse (sledovala jsem jednu místní Youtuberku) se vyslovuje moins (méně) jako „moins“, včetně „s“ na konci, což je normálně ve francouzštině nepřípustné :-)

Vinca_minor
2546 příspěvků 4.5.21 06:22

@Porkpiehat Máme na tuto debatu vhodné vlákno :D Já jsem byla nejvíc v šoku, jak moc se liší školní a skutečná výslovnost. „Je ne sais pas“ nás učili jako (ž n se pa), ovšem Francouz řekne (še pa), protože záporku ne nevyslovuje a zbytek zkrátí. „Seconde“ je ve škole (s-kond), ve Francii (zgond). Atd. Když jsem pak učiteli Francouzi odpověděla bezmyšlenkovitě (še pa), rozesmál se, že je vtipné studenty slyšet mluvit hovorově :D

kalivrata
547 příspěvků 4.5.21 14:22

Šedá tylová sukně, černé triko s naprosto nejlepší cenou per wear: koupeno za dvě eura před deseti lety ve Vídni, od té doby ho nosím aspoň jednou týdně.

giuliettka
8428 příspěvků 4.5.21 16:59

@kalivrata Musím uznať, že popis oblečenie viete podať úchvatne, lovek očakáva niečo bombastické a wauw. :-D
Realita troška viazne. To červené nie je odomňa, zdržala som sa hlasovania, ale ak nie ste momentálne na riviere a nechystáte sa na diskotéku, tak to tričko odložte na teplejšie časy a sukňu s ním. :-D
Jo a boty super. :-)

kalivrata
547 příspěvků 4.5.21 17:20

@giuliettka já vím, taky si vždycky říkám, že to zní líp než vypadá :)

Ale na Riviéru si to nenechám, chladno mi v tom dneska odpoledne v Brně věru nebylo. Chci si udělat svoji Riviéru v Lužánkách.

Porkpiehat
2737 příspěvků 4.5.21 17:31

@Vinca_minor Ono je to ještě komplikovanější, školní francouzština není úplně mimo, protože „še pa“ říkají jen puberťáci, když je rodiče prudí, dospělí řekne „ž se pa“. „S“ ou „Z“ u seconde pak bude záležet na tom, jaká samohláska nebo souhláska mu předchází.

Vinca_minor
2546 příspěvků 4.5.21 18:24

@Porkpiehat Ve škole se musí mluvit spisovně a jak jste psala, výslovnost je hodně regionální (bylo to něco mezi še pa a žse pa). A bylo znát, že čím líp jsem mluvila, tím víc Frantíci mluvili horově. Jezdila jsem tam na výměnné pobyty se školou, bylo to supr. Když jsem tam byla ještě na zakládce, mluvili jednoduše, spisovně, pomalu. Na konci gymplu už mluvili normálně, stejně jak mezi sebou.

Dru
544 příspěvků včera v 13:50

@Dalmitka Dekuju!
@kalivrata Slusi vam to, a moc se mi libi ta sukne :)

kalivrata
547 příspěvků včera v 18:27

Tentokrát raději bez popisu :D

giuliettka
8428 příspěvků včera v 18:54

@kalivrata ten dnes fakt nepotrebujete, nie je čo prikrášľovať. Je to wauv.

Dru
544 příspěvků včera v 19:08

@kalivrata To jsou kalhoty nebo sukne? Vypada to pekne, „zensky“, slusi vam to.

kalivrata
547 příspěvků včera v 19:32

@giuliettka Neděste mě, já nepoznám ironii a navíc nejsem soudná :-D

@Dru Děkuji :-) Jsou to široké kalhoty od Voodoo Vixen (většinou je nosím bez šlí):

https://www.voodoovixen.co.uk/…-coffee.html

giuliettka
8428 příspěvků včera v 19:54

@kalivrata Mne sa to naozaj páči. Veď som tam nedala ani emotikon. Nemyslela som to ironicky.

giuliettka
8428 příspěvků včera v 19:57

@kalivrata klikla som na ten odkaz a kurnik ženská ja chcem vidieť celok až po špičku topánky! Myslela som, že je to klasická nohavicova sukňa, ale toto je lepšie.

kalivrata
547 příspěvků včera v 19:59

@giuliettka Děkuji :-) Vážím si toho :-)

kalivrata
547 příspěvků včera v 20:12

@giuliettka já už jsem v županu a koukám na Maigreta :D boty a kabelka byly jen tyto, jak už jsem tu nedávno psala, já teď žiju trochu v provizoriu :D

Košile obyčejná vypasovaná hnědá :)

pavka_l
1301 příspěvků včera v 20:14

@kalivrata Boty se mi líbí též velice!

kalivrata
547 příspěvků včera v 20:19

@pavka_l mám totiž ještě i čokoládově hnědé, ale teď se k nim nedostanu :(

Dru
544 příspěvků včera v 21:03

@kalivrata Botky jsou taky pekny, a ty kalhoty teda wow. Mam z toho chut udelat nalet na vintage obchody :-D

Stránka:  « Předchozí 1 4536 4537 4538 4539 4540 4541 4542 4543 4544 4545 4546
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek