Co jste si dnes koupily?

Fotoalbum tématu (10320) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
JarkaJ
603 příspěvků 08.02.19 16:07

@benyka Vzor hadí kůže se mi docela líbí, ale s tímhle vzorem mám jen pásek a boty. Chtěla jsem uspokojit tento módní trend koupí trička v HM za 129 :-), ale najednou mi přišlo, že mám na sobě vlastně kůži z hada a představovala jsem si to živé a pak mrtvé zvíře, až jsem si to zošklivila. („Panebože Kvido, proč Ty nad vším tak přemejšlíš :-)“ Ale možná si pro něj ještě dojdu.

Oveeec
1974 příspěvků 08.02.19 18:33
@JarkaJ píše:
@benyka představovala jsem si to živé a pak mrtvé zvíře, až jsem si to zošklivila. („Panebože Kvido, proč Ty nad vším tak přemejšlíš :-)

Přesně takhle jsem přemýšlela nad zebrou (sukně nebo kabelka). Byť imitace, prostě to byl jakoby kus kůže mrtvého zvířete. Pak jsem etické dilema vyřešila tak, že když ten vzor nosím (a není to pravé), že se tak přece jenom inspiruju obdivuhodným dílem přírody a tím mu vzávám hold, a bylo :)

JarkaJ
603 příspěvků 08.02.19 21:39

@Oveeec Děkuji za zdůvodnění, tohle beru a mimochodem zebra se mi líbí taky. Ano, obdivuhodné kresby přírody na mě zabraly :-)

Paris1789
3317 příspěvků 12.02.19 13:29

V DM začali prodávat veganské hotovky, zatavené v igelitovém pytlíku, ohřívá se to v mikrovlnce a je to docela dobré. Nakoupila jsem si zásobu, abych nemusela chodit na oběd ven a hlavně ustála tu výprodejovou masírku. Bohužel mají jen tři druhy těch jídel, což se brzy přejí. Takže jsem dnes šla na oběd do nákupního centra, a to se nemělo stát. V Zaře mě ještě zachránil nesnesitelně zpruzený personál, kvůli němuž jsem se už bála podruhé jít něco zkoušet do kabinky, ovšem v PF jsem selhala na celé čáře. Fotku nepřikládám, není to na webu, koupila jsem si béžovou sukni. Samozřejmě z letní kolekce, jen trubka jako já nakupuje v době výprodejů z nové kolekce, prodavačka se na mě smála, tak jsem jí nechtěla zkazit radost, navíc mi pochválila šálu. Škoda, že tohle nevědí v Zaře.
Ekologickou škodu si připouštím jen trochu, je to pěkná bavlna, ta vydrží mnoho cyklů i nositelek.

Uživatel je onlinePorkpiehat
264 příspěvků 12.02.19 14:10

@Paris1789 Zase jste zachránila planetu, protože jste si nekoupila to jídlo v igelitu, co se ohřívá v mikrovlnce, takže se tím vaše ekologická zátěž pro přírodu ještě zmenšila :-) Hlavně si to musíte umět dobře zdůvodnit.
Jak se projevuje nesnesitelně zpruzený personál? Já do obchodů chodím hodně málo a zatím jsem nenarazila na vyloženě nepříjemnou prodavačku (vyjma jedné u Bati asi před 20 lety), takže bych si to chtěla představit (asi jako když člověk kouká v televizi na horor, ale ví, že ta vražící panenka nemůže existovat (aspoň doufám)).

Paris1789
3317 příspěvků 12.02.19 14:20

@Porkpiehat
chtěla jsem popsat to chování dámy u kabinek, ale pak jsem to vzdala, protože bych si to musela celé prožít znovu a to se mi moc nechce.
Snad jen, že mi to číslo při odevzdání doslova vyškubla z ruky. No nic. Nemusím tam chodit. Mají tam dost zákaznic i beze mne.

marikahr
809 příspěvků 12.02.19 14:29

@Porkpiehat
„Nesnesitelně zpruzený personál“ sa podla mna prejavuje tak, ze chodi za mnou ako tien a zurivo zrovnava vsetko, coho sa dotknem :-D

Temperance
1311 příspěvků 12.02.19 14:44

@Porkpiehat @marikahr Podle mě jsou to spíš prodavačky, které evidentně obtěžuje, když od nich něco chcete, takové ty, kterým byste nejradši řekli: „Když vás to tu nebaví, jděte dělat něco jiného.“

Matmys
2100 příspěvků 12.02.19 15:17
@marikahr píše:
@Porkpiehat
„Nesnesitelně zpruzený personál“ sa podla mna prejavuje tak, ze chodi za mnou ako tien a zurivo zrovnava vsetko, coho sa dotknem :-D
:) :) :) …a zkuste si něco jen tak prohlédnout a nekoupit
Paris1789
3317 příspěvků 12.02.19 15:25

Tady v tomto případě jsem soutěžila o pozornost šopasistentky s jejím telefonem a byl to věru nerovný souboj.
Chápu taky, že ne každý se v dětství měl tu možnost dozvědět, že existují slova jako Dobrý den, Nashledanou, Prosím a Děkuji. Jen nechápu, proč se takový člověk nechá zaměstnat ve službách, když u montážních linek je tolik práce.

Veronika P
528 příspěvků 12.02.19 16:01

@Paris1789 Mě spíš udivuje, že je někdo ochoten takového člověka zaměstnat ve službách.

JarkaJ
603 příspěvků 12.02.19 16:19

@marikahr Jé, tak to taky nesnáším. Prohlédnu si botu, dám ji zpátky, ale prodavačka v těsném závěsu ji posune o 2cm. Taktéž oblečení - člověk se jen dotkne, aby prozkoumal materiál (ne že rozloží celé) a ona jde po mých stopách a uhlazuje komínky. To si vždycky říkám, že to tam mají asi na výstavu a ne na prodej a vypadnu. @Paris1789 bavlněnou sukni tuším :-), ta bude univerzální a sloužit dlouho. Na mě na internetu vykukují reklamy PF s oblečením z nové kolekce, co vypadá zajímavě, ale na webu ještě není ani nedali Lookbook, aby se člověk mohl něčím navnadit. Já jsem zas měla radost, že mi v M&S neseděly ani růžové ani kostkované pouzdrové šaty ani sako a tudíž jsem ušetřila a nezanášela si skříň.

Judy24
796 příspěvků 12.02.19 16:20

@Veronika P Dneska si zaměstnavatelé (zvlášť prodejních asistentek) nemůžou úplně moc vybírat.

porjk
2615 příspěvků 12.02.19 16:33

@Judy24 Kdyby ty „pozice“ neměly takové označení,možná by holka věděla,že jde prodávat a basta. Asistentka prodeje apod. vzbuzuje v člověku pocit,že jde o práci,která je něco víc a patřičně ohodnocená. A bum,ona prodavačka :(. Před pár lety moje neteř hledala práci a nabídli jí KONKURZ na prodej a obsluhu úseku pečiva. To pak jeden má hned dojem,že v něm musí něco být,když uspěje u takového výběrového řízení.
No a flustrace z prozření = otrávená prodavačka.

Oveeec
1974 příspěvků 12.02.19 17:40

@porjk Zrovna včera jsem šla kolem nějakého „barber shopu“ a před ním cedule a prý „Hledáme nové barbery/barber girls“. No jo, on holič a holička holt nezní dost hustě a světově.

Uživatel je onlineVinca_minor
577 příspěvků 12.02.19 18:03

@porjk Díky bohu, že pracuju ve firmě, kde podle názvu pozice vím, s kým mluvím. Stále máme ředitele, náměstky, vedoucí odborů či oddělení a sekretářky :)

Konnichiwa
171 příspěvků 12.02.19 18:39

@Temperance Ha, dnes prišli náušnice a to, že na foto mrkali naopak jej najmenší problém. Mám totiž nejaký chybný pár a obe sú otočené rovnakým smerom. :grin: Takže ich vraciam.

mimi
66 příspěvků 12.02.19 19:34
@Oveeec píše:
@porjk Zrovna včera jsem šla kolem nějakého „barber shopu“ a před ním cedule a prý „Hledáme nové barbery/barber girls“. No jo, on holič a holička holt nezní dost hustě a světově.

Tot som citala nedavno rozhovor s jednym barberom a zanietene tam vysvetloval, ze slovo „holic“, nevystihuje onu pravu podstatu vyznamu toho, co barber robi. Skoro ma vystrelo, riesit takuto blbinu. To je to same, ako ked noblesne predavacku nazveme šopasistentkou. A upratovacky budeme volat kozmeticky podlahovych krytin…

Lizbeth
715 příspěvků 12.02.19 19:58

Doufám, že jsem dnes jako prodavačka obstála, protože jsem jednomu starému pánovi četla návody k použití u pěti stejných výrobků, ale různých značek. Vtipné bylo, že použití bylo identické ( nalijte do přihrádky na prací prostředek ), ale on se tak bál, že si vybere špatně, že měl hroznou radost, že mu s tím pomáhám:)

Oveeec
1974 příspěvků 12.02.19 21:19

@mimi Ha! Já jsem přesně věděla, že by to obhajovali tím, že je to něco jiného. Ale taky je pravda, že v určitých kontextech, kdybych se cizímu slovu chtěla vyhnout, by mi samotný holič asi nestačil a upřesnila bych, že je to holič v nějakém tom moderním salonu na údržbu vousů (když už teda nebudeme chtít využít možnosti češtiny a nazvat to jediným výstižným slovem holičství, že) - protože on je to už prostě jiný fenomén než holičství (jakkoli je to směšné, když se v obou upravují vousy). Nehledě na to, že já i kadeřníka nazývám holičem, čili význam holiče se posunul a místo něj máme hentoho barbera :)

Babula22
9 příspěvků 13.02.19 10:45

Koupila jsem si sadu dvou kufrů. Menší a větší ať se mi líp cestuje.

megusa
431 příspěvků 13.02.19 10:50

@Babula22 gratuluji, tak odcestujte..

DKU
103 příspěvků 13.02.19 11:14

@mimi budete se asi divit,ale kolem roku 1985 ,když jsem vycházela ze ZŠ,tak jsme obdrželi sešitek s možnými studijními obory a tam byl obor kosmetička podlahových krytin a hygienických zařízení :-) tenkrát mě to fakt pobavilo a vy jste mi to připomněla

porjk
2615 příspěvků 13.02.19 11:48

@DKU Už to, že uklizečka (pardon, kosmetička podl.kr.) je studijní obor, mě rozesmálo.
Hned mám lepší den. To z mé profese udělalo rázem obor rovnající se nukleární fyzice.

Gorilka
1032 příspěvků 13.02.19 11:56

@DKU Protože každý pracovní obor měl svůj kód, název a definované minimální vzdělání.

Stránka:  « Předchozí 1 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025 2026 2036 Další »
Váš příspěvek

V kinech běží dokument o Vivienne Westwood

Westwood: Punk. Idol Activist je název nového dokumentu, který... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Pomoc! Partner se obléká fakt příšerně

Autor: Adéla

Vůbec nic byste na něm neměnila. Kromě jeho příšerného oblečení,... Celý článek