Co jste si dnes koupily?

Fotoalbum tématu (10464) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
lucifer.novi1
5 příspěvků 12.03.19 10:20

kožený pásek

mikrob
168 příspěvků 12.03.19 10:54

@Vinca_minor Tak to je hrůza, já myslela, že budeme uchráněni alespoň ve zdravotnictví…

Vinca_minor
740 příspěvků 12.03.19 11:16

@mikrob A co je na koronerovi tak hroznýho? Ten cize znějící název profese?

BarcaAri
617 příspěvků 12.03.19 11:45
@mikrob píše:
@catherinne u nás coroner není, je to patolog:-)

Uz minimalne dvakrat jsem v ulicich, kde se neco stalo videla stat auto s napisem koroner.

PanenkaMalenka
215 příspěvků 12.03.19 12:22

Úmrtí osoby doma museli dříve podepisovat 2 lékaři, většinou se volal ošetřující lékař a ten si přizval nějakého dalšího spolupracujícího lékaře. Dnes tuto funkci nahrazuje institut koronera - přijedou 2 lékaři, kteří sepisují jakousi zprávu. Jde o to, že musí prověřit, zda došlo k přirozenému úmrtí, nebo je na tom něco podezřelého, pak předávají policii, doporučují/předepíší pitvu. Volá se na číslo záchranky, ti pak na základě informace vyšlou koronera. Alespoň u nás to tak je, předpokládám že všude, neboť zákon tak přikazuje.

sirena007
1130 příspěvků 12.03.19 15:51
@Luciášek22 píše:
jahody a Barefoot sandály.

sandály, které vzápětí v inzerátu prodáváte??

Temperance
1484 příspěvků 12.03.19 15:58

@sirena007 Luciášek zřejmě skoupil celou produkci výrobce…

Matmys
2185 příspěvků 12.03.19 16:03

@Temperance
Ale nepíše, kde koupila jahody :(

Temperance
1484 příspěvků 12.03.19 16:17

@Matmys U Dvanácti měsíčků ;-)

mikrob
168 příspěvků 13.03.19 13:56

@Vinca_minor Ano, přesně to. Už tady chybí jenom maršálové a rangeři. A nakonec republikáni a demokrati.

Paris1789
3663 příspěvků 14.03.19 15:55

Tuhle sukni jsem si koupila už asi před měsícem, akorát že teprve teď vystavili na netu její fotku.

LorelaiH.
3204 příspěvků 15.03.19 12:13

Protože jen v Converskách a balerínách pořád běhat nemůžu…

LorelaiH.
3204 příspěvků 15.03.19 12:17

A po třech letech odešly moje oblíbené džíny, tak náhrada
Edit: jsou to ty na druhé fotce

Porkpiehat
494 příspěvků 16.03.19 21:08

První knížka je srdcová záležitost. Požádala jsem naší knihovnici, jestli by mi nezajistila z krajské knihovny výpůjčku nějakých knížek o látkách. Výběr jsem nechala na ní. Teď postupně do knihovny přichází a já si je půjčuji. Když se mi dostala do ruky tato knížka, která se v první půlce věnuje chovu bource morušového v Provence, zpracování hedvábí, vývoj trhu s hedvábím ve Francii atd, tak jsem to četla jako detektivku. Je tam neuvěřitelné množství historických údajů (zavedení speciálních daní, podniky na pokraji krachu, protože si jely ve své výrobě a neodpovídaly na poptávku zákazníků, také jsem pochopila, proč má spousta škol v kraji v názvu jméno jednoho člověka). Tento týden jsem knihovnici vykládala, jak je ta knížka úžasná a že patří mezi jednu z knížek, které bych si koupila i když už jsem je četla (nebo skoro přečetla). A jak řekli, tak udělali :-) A aby jí v balíku nebylo smutno, tak jsem k ní přihodila Praktického průvodce textiliemi, abych si rozšířila slovní zásobu.

Moir
2212 příspěvků 16.03.19 21:50

@Porkpiehat Škoda, že ve francouzštině si moc nepočtu (jakože vůbec), ta historie textilní výroby by mne zajímala moc.

Porkpiehat
494 příspěvků 16.03.19 22:19

@Moir Když jsem si nebyla jistá, že jsem četla nějakou stránku pozorně (v čekárně u lékaře apod.), tak jsem jí četla znovu. Jako bych četla učebnici a chtěla si všechno zapamatovat. Našla jsem pro vás na internetu fotku, jak se bourec choval - housenky se krmily listy moruše (ve čtvrtém měsíci života až 10× denně) a housenka znásobí za svůj život váhu 10000× . Ty suché keříčky jsou tam proto, aby si na ně nakonec housenka vyšplhala a zakuklila se, pak se z toho ty kokony vymotaly (něco jako draní peří v Čechách, podílely se na tom celé rodiny).
Takže vás asi nepřekvapí, že si plánuji objednat vajíčka bource a vychovat si z nich housenky, které se doufám dostanou do fáze zakuklení. Za 16,50 euro vám poštou pošlou 50 vajíček bource :-) http://www.museedelasoie-cevennes.com/elevage.html Takže pokud se mi podaří najít v okolí moruši, tak si je objednám. No není to kouzelné? Když jsem o svém projektu říkala knihovnici, tak mi povídala, že ona to měla na prvním stupni jako školní projekt (celá třída), každý měl svojí krabici od bot a tam si choval svojí housenku :-D :-D :-D Doufám, že moje děti z toho budou mít podobný zážitek.

Moir
2212 příspěvků 16.03.19 22:26

@Porkpiehat s moruší bych já problém neměla, u hřbitova kousek od bytu jich roste několik a jsem skoro jediná, která na ně v červnu chodí 'a pak jsou tu ještě další u metra a v zahradě lidušky), ale na chov bource se nechystám :D

Porkpiehat
494 příspěvků 16.03.19 22:48

@Moir Jako ony tady budou, třeba ve vesnici, kde jsem pracovala (15 km od nás jsou moruše bílé (ještě lepší než moruše černé, ale ty také vyhovují)), ale nechce se mi tak daleko jezdit každý den pro čerstvé listy. Takže se musím poohlédnout někde u nás ve vesnici. V knížce v jedné části píšou, že v 19.století se počet moruší zvýšil v rozmezí 40 let z milionu na čtyři miliony!!! To by bylo, abych tu nějakou nenašla :-D :-D

Oveeec
2024 příspěvků 4 inzeráty 17.03.19 18:59

@Porkpiehat Píšou tam o tom, jak Pasteur zachránil hedvábný průmysl, protože objevil, jak léčit nějakou hroznou nemoc těch housenek? :) Kdyby to někoho zajímalo, je to (mimo jiné samozřejmě) popsáno v Přemožiteli neviditelných dravců, úžasná knížka.

P.S. A co potom s těmi housenkami budete dělat?

Porkpiehat
494 příspěvků 17.03.19 19:32

@Oveeec Že váháte :-) V době kdy přijel do Provence zachránit hedvábnictví, se setkal se slavným entomologem, který na jejich setkání vzpomínal tak, že ho velmi zaskočilo, že Pasteur vůbec nic nevěděl o transformaci hmyzu, že byl (ten entomolog) první kdo mu ukázal kokon a vysvětlil mu věci, které znaly všichni venkovští školáci ve Středomoří. Pasteurovi se podařilo určit dvě nemoci, které ničí housenky. Poté se pod mikroskopem vajíčka preventivně zkoumala a nakažená se ničila dříve, než se z nich vylíhla housenka. Je neuvěřitelné, že na to, jak je ta knížečka útlá, tak je tam obrovské množství informací a zajímavých fotografií.

P.S. A co potom s těmi housenkami budete dělat?

Počkám až se zakuklí a pak se teprve uvidí. Chtěla jsem část nechat přeměnit v motýli a část… (víte co se dělá s kokony, aby se z nich nevylíhl motýl…), ale to si fakt nejsem jistá, protože si v kompostéru hýčkám larvy a housenky a kdykoliv odebírám zeminu, tak si dávám bacha, abych nikomu neublížila. Vím, že to zní šíleně, ale asi budu muset požádat manžela, aby je do té horké vody hodil on.
A jestli máte na jazyku otázku, co budu dělat s motýly, tak to je jednoduché. Motýlek neumí ani lítat, ani jíst a žije jen deset dní, což stačí na to, aby nakladl vajíčka. A fakt se mě neptejte, co budu dělat s vajíčky, pokud by se podařilo těm ubohým motýlkům se spářit. Jedna samička naklade 400-600 vajíček… Ta se nejdřív nechají čtyři měsíce v teple a pak dají hibernovat do chladu.

julie74
3044 příspěvků 17.03.19 21:02

@Porkpiehat vaše nadšení je úplně nakažlivé, … nedávno jsme se bavili o tom, jak na kdejaké téma se najde někdo, kdo se mi s láskou a nadšením věnuje. Tato převratná úvaha vznikla na základě informace, že průmysl s řezanými kytkami stojí mimo jiné na viagře - nikoliv pro management nýbrž pro květiny. Musela být sranda, kudy vedly výzkumíky jejich pokusy a úvahy, než to probádali.

Oveeec
2024 příspěvků 4 inzeráty 17.03.19 23:22
@Porkpiehat píše:
(víte co se dělá s kokony, aby se z nich nevylíhl motýl…), ale to si fakt nejsem jistá, protože si v kompostéru hýčkám larvy a housenky a kdykoliv odebírám zeminu, tak si dávám bacha, abych nikomu neublížila. Vím, že to zní šíleně, ale asi budu muset požádat manžela, aby je do té horké vody hodil on.

Právě proto jsem se ptala :) Já bych to právě udělat nemohla (samozřejmě vím, že můj způsob života stejně znamená smrt pro spoustu živočichů), mně je líto fakt i skoro každého hmyzu a ráda slyším, že dáváte bacha, abyste neublížila žížalám :)

To o tom Pasteurovi je moc zajímavé!

Temperance
1484 příspěvků 18.03.19 16:36

@Moir Mám z dětství vzpomínku, jak jsme jedli tmavé moruše. Od té doby jsem je nepotkala. Pravda, někde poblíž mého bydliště je strom, který by mohl být bílou moruší, ale neodhodlala jsem se ochutnat - taky jsem až do přečtení příspěvku @Porkpiehat netušila, že existují bílé moruše.

cerruti
555 příspěvků 18.03.19 17:05

@Porkpiehat Pripomenula ste mi slovenský seriál Louis Pasteur v hlavnej úlohe s Danielom Michaelim. On tam hral toho Pasteura a to ako čakal či začnú žrať, alebo nie, bolo úžasné. Pamatám si, že som strašne chcela, aby zistil čo sa tým húseniciam stalo a prečo nežerú a keď sa mu to na prvykrát nepodarilo, tak som bola zúfalá.

To s tými húsenicami, ako nežrali po druhý krát, je od 51:43.
 https://www.youtube.com/watch?…

Temperance
1484 příspěvků 18.03.19 17:59

Náušnice

Edit: pardon, vkládala jsem foto a nějak se to nepovedlo :-(

Stránka:  « Předchozí 1 2026 2027 2028 2029 2030 2031 2032 2033 2034 2035 2036 2057 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek