Co jste si dnes koupily?

Fotoalbum tématu (10331) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stará zebra
4 příspěvky 20.03.19 18:45
@Vinca_minor píše:
@kobylkalucni Protože @Porkpiehat dokáže zblbnout kohokoli pro cokoli :) Ještě si najděte sazenáčky moruše.

Opravdu zblbnutá sleduji s úžasem Jak na to v domácích podmínkách

Porkpiehat
273 příspěvků 20.03.19 19:47

@Stará zebra Tak už vím, co si ze svého hedvábí udělám - vaťák :-D Byl by to asi nejdražší vaťák na světě.

Stará zebra
4 příspěvky 20.03.19 19:57

Já vám věřím, Vy to určitě zvládnete, po sezóně bude hotovo.

kobylkalucni
174 příspěvků 21.03.19 17:29

@Stará zebra

Nejsem citlivka, ale jak kolem 2:25 minuty vyndala sáčky s kokony z „larví polévky“, tak mě lehce natáhlo…

Kryptozoo
243 příspěvků 21.03.19 19:09

@benyka Jako osoba,která sem ty šampony „zavlekla“,se skoro až cítím zodpovědná za případný výsledek :D

benyka
6911 příspěvků 21.03.19 19:12

@Kryptozoo Tak si teda držte palce, protože když nic, tak… :-)

Porkpiehat
273 příspěvků 21.03.19 20:44

@kobylkalucni Jak tam vyndavá uvařené housenky z kokonů, tak to trochu vypadá jako vaření šneci, že jo?

porjk
2615 příspěvků 22.03.19 06:29

@Stará zebra To video je úžasný,koukám na to znovu. Tak si představuju,jak se pod takovou přikrývkou spí,och!

isko
1301 příspěvků 22.03.19 08:47

A já už nikdy nebudu naříkat, proč je hedvábí tak drahé.

Temperance
1311 příspěvků 22.03.19 14:43

Já vím, že to je narežírované, ale moc se mi líbil moment (6:48), kdy babička nemá sílu ten materiál natáhnout a mladá žena jí jde pomoct.

julie74
2845 příspěvků 22.03.19 17:18

Tak jsem si to pustila taky, nádherné..

Temperance
1311 příspěvků 22.03.19 17:42
@Porkpiehat píše:
@kobylkalucni Jak tam vyndavá uvařené housenky z kokonů, tak to trochu vypadá jako vaření šneci, že jo?

Proteiny! :-D

Dalmitka
1578 příspěvků 22.03.19 19:08
@Temperance píše:
@Moir Mám z dětství vzpomínku, jak jsme jedli tmavé moruše. Od té doby jsem je nepotkala. Pravda, někde poblíž mého bydliště je strom, který by mohl být bílou moruší, ale neodhodlala jsem se ochutnat - taky jsem až do přečtení příspěvku @Porkpiehat netušila, že existují bílé moruše.

Na záhrade mojich starých rodičov na Záhorí rástli biele moruše - volali sme ich biele maliny, pre nás neboli nič nezvyčajné. Na Záhorí sme trávili prázdniny a keď sme sa vrátili domov - na Spiš; bola som druháčka ZŠ; učiteľka sa pýtala niečo o stromoch a ja hovorím, že jeme biele maliny, ktoré sa volajú moruše a ona ma pred triedou vysmiala, že si vymýšľam blbosti, že taký strom neexistuje. Odvtedy mám o učiteľkách svoju mienku :-).

Dalmitka
1578 příspěvků 22.03.19 19:15

@cerruti - giuliettka - všetky slovenské seriály, tzv. bratislavské pondelky boli skvelé, rada si ich pozriem aj teraz; tá tradícia by mala pokračovať.

Stará zebra
4 příspěvky 22.03.19 20:11

@isko
Také si vždy velmi rozmýšlím, jestli připlatit za kvalitu. Nedávno ve slevách jsem si na zalandu pořídila šaty právě kvůli tomu, že jsou z hedvábí. Stejně to výrobce “zabil” polyesterovou podšívkou. Po zdejší diskusi o hedvábí jsem je vytáhla ze skříně a pořád si je prohlížím. Hedvábím si ale jistá nejsem. Dají se normálně prát na 30 stupňů. Škoda, že nejde provést zkouška ohněm . Nemají nikde volnou ani jednu nitku. A ve skutečnosti jsou víc béžovo černé.

Sheba
293 příspěvků 22.03.19 20:38

@Stará zebra Nejde zkusit nějaká nitka ze švu? V nejhorším bych vzala kousíček z pásku,pokud bych tedy byla fakt zvědavá na pravost hedvábí.Ale stejně máte v těch šatech přímo na těle polyesterovou podšívku,takže je to asi jedno :-)

Stará zebra
4 příspěvky 22.03.19 20:52

@Sheba
Nedalo mi to, obrátila šaty naruby, vytáhla jsem kousek nitky z okraje kapsového váčku a zapálila. Nebyla cítit žádná umělá hmota, popel byl sypký a voní spíš jako dřevo, tak aby to nebyla viskóza. Opravdu nevím. Možná je lepší věřit, že je to hedvábí, když už jsou doma. I na visačkách je 100% silk, ale Made in China, tak to může být cokoli

isko
1301 příspěvků 22.03.19 21:28

@Stará zebra
A to je váš první hedvábný kousek? Většinou byste měla na pohmat hedvábí od viskózy poznat, i když myslím, že už jsem měla v rukou viskózu, která byla „hodně hedvábná“. Ale ještě spíš by takhle mohl klamat kvalitně vyvedený PES, tedy klamat na pohmat, pokud ho spálíte, tak byste to poznala.
Nicméně věřím, že ty vaše jsou z hedvábí. Ačkoli ta podšívka je za trest, ten, kdo to vymýšlí, má fakt prázdnou hlavu.

porjk
2615 příspěvků 23.03.19 08:37

@Stará zebra Hedvábí s PES podšívkou je o level výš,než kožené lodičky se syntetickoým vnitřkem. Taky nechápu.

Vinca_minor
578 příspěvků 27.03.19 07:49

Diář a poznámkový blok Clipbook A5 od Filofaxu, fuchsiový se vzhledem mačkané kůže, a papíry a samolepky od Fleppi. Mám z toho hroznou radost :D
Tímto děkuji @květušína, že mě nalákala na bullet journal, ale nehodlám z toho dělat omalovánky, jen střízlivý diář a blok na míru, který si narýsuju a upravím dle svých potřeb.

Pozorovatel
509 příspěvků 27.03.19 16:50

Mě na tom hedvábí fascinuje, jak prvně ho hodíte do vařící vody jako surový materiál a pak když z toho máte nějaký kousek, tak to perete v ruce a stejně se může stát, že se to třeba srazí.

Porkpiehat
273 příspěvků 27.03.19 17:23

@Pozorovatel To je pravda, nikdy jsem nad tím nepřemýšlela, čím se to může stát. Asi tomu prvnímu sražení brání vývar z housenek :-D :-D :-D

Temperance
1311 příspěvků 27.03.19 17:43

@Pozorovatel @Porkpiehat Není to tak, že pokud je dobře „uvařeno“ už by se srážet nemělo? Že se to tím varem srazí na výslednou délku, neumím se líp vyjádřit. Jako když si koupíte bavlněnou látku, tak ji taky napřed necháte srazit a pak teprve z ní šijete.

porjk
2615 příspěvků 27.03.19 18:08

@Pozorovatel To je fakt. Ale zas na tom videu ho několikrát napínají a vrství,tak jde vlastně každé vlákno jinak a třeba to dělá právě to.

ellou
247 příspěvků 29.03.19 11:20
Stránka:  « Předchozí 1 2027 2028 2029 2030 2031 2032 2033 2034 2035 2036 2037 Další »
Váš příspěvek

V kinech běží dokument o Vivienne Westwood

Westwood: Punk. Idol Activist je název nového dokumentu, který... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Pomoc! Partner se obléká fakt příšerně

Autor: Adéla

Vůbec nic byste na něm neměnila. Kromě jeho příšerného oblečení,... Celý článek