Co jste si dnes koupily?

Fotoalbum tématu (10375) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Porkpiehat
349 příspěvků 20.04.19 23:40

@LorelaiH. Víš, že můj názor je čistě subjektivní :-) Jestli chceš, můžu ti poslat přes FB nějaké náhledy.

porjk
2631 příspěvků 21.04.19 07:19
@Porkpiehat píše:
@LorelaiH. Ty šortky se mi líbí. Já jsem ty svoje běžecké svítivě žluté Nike teď nosila skoro celý pobyt v ČR (a to jsem s sebou měla celkem patery boty) k černému kabátu a džínám (tmavším modrým nebo tmavším šedým).
Čtu a říkám si, no, svítivě žluté běžecké (šortky) ke kabátu, třebaže černého…:)
Napodruhé jsem to pochopila správně.
Porkpiehat
349 příspěvků 21.04.19 12:04
@porjk píše: Čtu a říkám si, no, svítivě žluté běžecké (šortky) ke kabátu, třebaže černého…:)
Napodruhé jsem to pochopila správně.
:-D My jsme s @LorelaiH. v kontaktu i mimo MP, takže mě nenapadlo upřesňovat, o čem mluvím :-D
LorelaiH.
3183 příspěvků 21.04.19 13:29

@Porkpiehat já jsem ty svítivě oranžové boty vzala ještě odpoledne jen k džinám, abych si je „rozšlápla“ než v nich vyběhnu, a vypadaly taky super!

LorelaiH.
3183 příspěvků 22.04.19 08:27

Jak jsem psala ve vedlejším vlákně, žlutou byste ještě loni u mě v šatníku i botníku hledali marně (výjimkou byla malá žlutá kabelka), tak teď na ní ujíždím. @porkipiehat boty schválil manžel i sestra, což je vzácná shoda :D

Dalmitka
1582 příspěvků 22.04.19 09:05

@Porkpiehat - prosím - naozaj ma to zaujíma - Vše, co jste chtěli vědět o módě - kúpila som si ju hneď ako vyšla; ale - kvôli zápachu alebo ako to nazvať, som ju musela vrátiť a predavačka to sama potvrdila a vzala ju späť bez problémov - máte tiež tento problém? Fakt rada by som tú knihu mala, ale ten zápach bol dosť neznesiteľný, tak neviem, či v celom náklade alebo som len mala smolu.

Porkpiehat
349 příspěvků 22.04.19 17:20

@Dalmitka Šla jsem jí očichat :-) Když přiložím nos přímo na vazbu, tak cítím jistý zápach, ale po očichání Hevábníka a Módy za železnou oponou jsem cítila stejný zápach, přijde mi to jako normální zápach nové knížky. Stránky jsou také cítit, jen trošku jinak a rovněž musím zabořit nos. Musím mít opravdu nos přilepený ke knize, abych to citíla (a ani tak to není nikterak silné), když čtu (což je vzdálenost menší než 50 cm) tak nic necítím (a to mám celkem citlivý nos). Pokud chcete můj odborný názor, tak Vše, co jste… voní uvnitř po grepech a óda… po čerstvě vymalovaném pokoji :-)
Jestli kniha smrděla tak, že vám to vadilo, tak to musela být nějaká vadná várka. Jaký to byl smrad - chemikálie, zatuchlina nebo něco jiného?

Porkpiehat
349 příspěvků 23.04.19 09:14

Nekoupila, ale půjčila z knihovny. Moje úžasná knihovnice mi shání knížky o textilních materiálech v krajské knihovně a dělá zápůjčky. Tak jsem si nakonec koupila knížku o hedvábí, kterou jsem nejdřív měla půjčenou z knihovny.
Zatím jsem začala číst tu druhou knížku „Na výpravě za vzácnými vlnami“, první kapitola je o vlně z pižmoně, která se nazývá qiviut, bohužel se mi nepodařilo najít český ekvivalent. Knížka je plná krásných velkých fotek.
Druhá knížka je „Průvodce textiliemi - přírodní vlákna“ a také vypadá dost zajímavě.

Dalmitka
1582 příspěvků 23.04.19 18:28

@Porkpiehat - ďakujem Vám za odpoveď; trochu som zapátrala v pamäti, čo to vlastne bol za zápach a došlo mi - smrdelo to rybacinou a to intenzívne, predavačka hovorila, že to môže byť spôsobené druhom farieb, použitých na farebnú tlač na kriedovom papieri, ale cítila to aj ona. No možno sa odhodlám a pôjdem urobiť druhý pokus, lebo kniha ma pri zbežnom prelistovaní zaujala.

Vinca_minor
643 příspěvků 24.04.19 08:12

@Dalmitka Knihu jsem si koupila včera a je cítit jak normální nová kniha, prostě vůně neošahaného křídového papíru.

Porkpiehat
349 příspěvků 24.04.19 11:55

Moje první zlaté hromnice :-) Náhodně jsem při návštěvě ČR zavítala do CCC a viděla jsem jednu slečnu, jak si zkouší podobné zlaté boty. Úplně mě uchvátily, tak jsem se šla podívat, jestli by se nějaké zlaté nenašly v mé velikosti. Líbí se mi, že barva není typicky zlatá, je to spíš růžové zlato.

Paris1789
3423 příspěvků 24.04.19 11:57

Nedávno jsem si v ZARA koupila tyhle kalhoty, teď chci jen dodat, že to byl povedený nákup, protože se opravdu dobře nosí. Jsou nesmírně pohodlné a vypadají dobře s žabkami i s teniskami.
Zejména pro postavy mého typu, tedy bez pasu, je výborný zip umístěný na boku, protože ty zipy vepředu zvětšují břicho a to nemůžu potřebovat. A mají i kapsy.

benyka
6988 příspěvků 24.04.19 12:10

@Paris1789 Jak to vypadá zezadu?

Porkpiehat
349 příspěvků 24.04.19 12:10

Po nájezdu do českých sekáčů jsem se do Francie vracela s ohromnou taškou oblečení. Většina oblečení jsou klasické řetězovky (H&M, C&A, Primark, Promod), což mi vůbec nevadí, protože si oblečení vybírám podle vzoru, barvy a složení, značka pro mě není vůbec důležitá. Některé jsem koupila za jednotnou cenu 45 Kč, jiné nejspíš za cenu rovnou ceně ve výprodejích (160-170 Kč), v cenách nového zboží se vůbec neorientuji, tak jsem vždycky posuzovala, jestli jsem ochotná tu cenu za dané zboží dát.

Paris1789
3423 příspěvků 24.04.19 12:13
@benyka píše:
@Paris1789 Jak to vypadá zezadu?

kapsy to vzadu nemá, jinak asi jako široké kalhoty do pasu, ale neprohlížela jsem se :-)

Porkpiehat
349 příspěvků 24.04.19 12:24

V jednom SH Textile house jsem byla se syny (5 a 7 let) a poprvé si vybírali oblečení sami. Byla to docela legrace sledovat, co si vybírají. Dosud jsem jim oblečení kupovala sama, nenapadlo mě, že si tam budou chtít vybírat také. Mladší syn mě udivil růžovým tričkem s dlouhými rukávy, která má na sobě flitrovanou sovu a flitry se dají obracet dvěma směry. Starší syn si vybral například bílé džíny se zlatavým nádechem (jakoby posypané zlatým práškem). Završili to výběrem dvou raperských kšiltovek s motivy dolaru s několika štrasy :-) Jeden má bílou a druhý tu samou v černém. Kšiltovky byly nové. Koupila jsem jim vše, co si vybrali, nezruinovalo mě to, a jim to udělalo radost. To růžové tričko chce syn nosit pořád.
Kupodivu se vrhli i ke stojanům s dámským oblečením a začali vybírat pro mě. Oba mě velmi mile překvapili výběrem, starší mi vybral top z háemka s našitými perličkami, teď nevím, jestli to byl ten růžový nebo šedý, druhý jsem objevila jen o kousek dál a vzala jsem si oba. Mladší syn mi našel starorůžovou průsvitnou blůzku/top s černými srdíčky a dlouhými rukávy. Fakt se mi líbila, ale byla dost fest a u krku měla našité kamínky, které do látky pouštěly nazelenalou barvu (jako když barví nekvalitní prstýnek). Aby nebyl zklamaný, tak jsem mu nabídla, aby mi odsouhlasil jiný top s našitými kamínky. Byla to zajímavá sonda do obrazu, který mají o mě moji synové.

Jordaan
8591 příspěvků 24.04.19 12:29

@Porkpiehat

Ty flitrove veci maji v HM, i pro kluky. Pro pripad potreby :-D

Porkpiehat
349 příspěvků 24.04.19 12:40

@Jordaan Jen jsem ho varovala, že se může stát, že se mu někdo bude smát, že je to tričko pro holky. Měl ho včera hned první den ve škole, jedna holčička mu řekla, že je to pro holky (ona ze zrovna taková růžová a flitrovaná, takže možná bledá závist :-D ), ale pak prý řekla, že to byla legrace. A paní učitelka mu tričko pochválila, ale řekla mu, že si s ním nemá hrát :-D Ty obracecí flitry jsou mor, sama bych si s tím dokázala hrát do nekonečna.

benyka
6988 příspěvků 24.04.19 12:48

@Paris1789 Dík. Ono to zepředu vypadá spíš jako klasická kalhotová sukně, tak mě zajímalo, jestli zezadu taky.
@Jordaan Jo. Můj vnuk má červenou mikinu s obrovským flitrovým obrázkem nějakého mimoně či čeho. Asi nový trend. Doufám, že to nenakazí i dospělejší populaci, zvlášť tu s beďary na obličeji. :-)

Vinca_minor
643 příspěvků 24.04.19 14:09

@Porkpiehat A nechcete přidat i fotku trička se sovou, nejlépe s flitry z obou stran? Jsem zvědavá :)

Temperance
1341 příspěvků 24.04.19 14:27

Zatím objednala, doufám, že jsem nenaletěla reklamě. Minidepilátor na klasickou malou tužkovou baterii, nebaví mě vytrhávat kočičí fousky (kromě toho, že na hraně rtu to docela bolí).

pavka_l
878 příspěvků 24.04.19 14:32

@Porkpiehat Výběr je perfektní. A taky se přimlouvám za foto flitrové oboustranné sovy :-)

Porkpiehat
349 příspěvků 24.04.19 14:38

@Vinca_minor @pavka_l Ta druhá sova vypadá jako kostra :-)

pavka_l
878 příspěvků 24.04.19 14:49

@Porkpiehat Tak ta je ovšem dobrá!

Vinca_minor
643 příspěvků 24.04.19 19:28

@Porkpiehat Já jsem si představovala sladce holčičí růžovou a ono je to přitom dost dobré triko :) Ta sova je supr.

Stránka:  « Předchozí 1 2032 2033 2034 2035 2036 2037 2038 2039 2040 2041 2042 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Jak vypadá módní deziluze

Autor: Kamila

Spousta lidí by vraždila za práci u předních značek haute couture.... Celý článek