Co jste si dnes koupily?

Fotoalbum tématu (10600) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Paris1789
3960 příspěvků 13.5.19 19:37

Dočkala jsem se, Ecco zase po letech vrhlo na trh mé oblíbené kožené žabky. V pravý čas, kdy mi mé staré pomalu odcházejí do věčných lovišť

LorelaiH.
3255 příspěvků 13.5.19 23:01

@Porkpiehat tak to jsem netušila :thinking:

Porkpiehat
1235 příspěvků 14.5.19 07:16

@LorelaiH. Říkala mi to kamarádka Bretaňka. Ono to určitě nebude platit na 100%, jako asi všechno. Ale potvrzuji, že jsem jí nikdy (ani její děti nebo manžela - rovněž rodilý Bretaňac) neviděla v použkách. Vlastně znám ještě jednu Bretaňku a ta také nikdy nenosí proužky. A to jsou už z Bretaně delší dobu pryč, a mohli by si všichni tohle nepsané pravidlo dovolit porušit :-)

Gorilka
1155 příspěvků 14.5.19 07:57
@Porkpiehat píše:
@LorelaiH. Říkala mi to kamarádka Bretaňka. Ono to určitě nebude platit na 100%, jako asi všechno. Ale potvrzuji, že jsem jí nikdy (ani její děti nebo manžela - rovněž rodilý Bretaňac) neviděla v použkách. Vlastně znám ještě jednu Bretaňku a ta také nikdy nenosí proužky. A to jsou už z Bretaně delší dobu pryč, a mohli by si všichni tohle nepsané pravidlo dovolit porušit :-)

Záměna s námořníky?!?

Porkpiehat
1235 příspěvků 14.5.19 11:41

@Gorilka Myslím, že ani námořníci to tam nenosí :-) Myslím, že jim to turisté tak znechutili, že se snaží od toho distancovat. Že by si je někdo pletl s námořníky, to je to poslední, co by Bretaňcům vadilo ;-) Ono to bude asi jako klišé, že Provensálci nosí černý baret a bagetu v podpaždí. Znám jediného Provensálce, který nosí baret a ten ho nosil jen na masopust, když byl převlečený za pravého Provensálce :-D

Vinca_minor
1010 příspěvků 14.5.19 11:53

@Porkpiehat Chápu, že jste ve Francii dlouho a že i spousta Čechů to neví, ale obyvatelé Bretaně jsou česky Bretonci, Bretonky. I když vaši Bretaňci se mi moc líbí:) Naši známí, když se chtěli přestrojit za pravé Bretonce, tak vytáhli kroje. Ale myslím, že místní je nosí jen na slavnosti. A i když se ta naše známá z Bretaně odstěhovala, pořád byla hrdá a naučila bretonsky i své děti.

LorelaiH.
3255 příspěvků 14.5.19 12:22

@Porkpiehat já jsem při sobotními závodě viděla v davech fanoušků asi tak pět žen v pruhované bundě do deště. Asi takovou, jako je na fotce, jen trochu delší. V kombinaci se žlutýma nebo červenýma gumákama to vypadalo fakt dobře. Až jsem měla chuť se v běhu zastavit a zeptat se jich, kde ten kabátek koupily :D
Edit: už jsem tu bundu asi našla.

julie74
3335 příspěvků 14.5.19 12:54
@LorelaiH. píše:
@Porkpiehat já jsem při sobotními závodě viděla v davech fanoušků asi tak pět žen v pruhované bundě do deště. Asi takovou, jako je na fotce, jen trochu delší. V kombinaci se žlutýma nebo červenýma gumákama to vypadalo fakt dobře. Až jsem měla chuť se v běhu zastavit a zeptat se jich, kde ten kabátek koupily :D
Edit: už jsem tu bundu asi našla.

Kamarádka má pěknou z regatty

Porkpiehat
1235 příspěvků 14.5.19 12:54

@Vinca_minor To jako že takto? https://www.youtube.com/watch?…
Breton(ec) mi moc připomíná sušenky Palet breton https://fr.wikipedia.org/…alet_breton_(pâtisserie), možná zůstanu u těch Bretaňců :-D

Vinca_minor
1010 příspěvků 14.5.19 13:12

@Porkpiehat Jo, přesně tyhle kroje s vysokým čepcem měli doma a ukazovali mi je na fotkách ze slavností. A četli mi básně v bretonštině :)
Ona čeština převzala pojmenování národa podle francouzštiny, tam je to myslím Breton/Bretonne, ne? Jen u přídavného jména má čeština více variant, a to bretaňský, bretagneský, bretonský. Je to prostě děsně komplikované :D
PS: Palets bretons jsou výborné.

LorelaiH.
3255 příspěvků 14.5.19 14:14

@Vinca_minor tak šaty před chvílí dorazily. Kupodivu nejsou zase až tak velké (když jsem naposledy objednávala svetřík, vypadal na mě tak o 2 čísla větší). Úplně na nošení na doma bych je neviděla, klidně v nich vyběhnu s dětmi na hřiště nebo na nákup ;) Jsou fakt z příjemného materiálu.

LorelaiH.
3255 příspěvků 14.5.19 14:15
Porkpiehat
1235 příspěvků 14.5.19 14:42

@LorelaiH. Nebavily jsme se už o těch nepromokavých bundách? Já jsem se teď v ČR utrhla a koupila jsem si gumáky, na ty dva deštivé dny v roce :-D Letos v zimě jsem si koupila i nové sněhule, takže mám na příštích 15-20 let vystaráno na všechna roční období :-D Nepromokavá delší bunda mi chybí, zatím mám jen nepromokavou červenou šusťákovku, proužky by byly lepší.

LorelaiH.
3255 příspěvků 14.5.19 15:01

@Porkpiehat myslím, že jo. Já si nakonec koupila z Tchiba (to je teď asi můj nejoblíbenější obchod po Orsay :D )

Vinca_minor
1010 příspěvků 14.5.19 15:28

@LorelaiH. Na mě byly šaty o chlup kratší, než bych si představovala. Venkovních šatů mám dost a chtěla jsem na doma právě příjemný materiál a aby vypadaly slušně, takže mě mrzí, že mi nesedly.

LorelaiH.
3255 příspěvků 14.5.19 15:41

@Vinca_minor já jsem se teda nejdřív zděsila toho střihu a la stan, ale když jsem si je oblékla, tak jsem právě spokojeně kvitovala tu délku ke kolenům (jsem prcek :) )

Yello
42 příspěvků 14.5.19 16:50

@Matmys chápu, vzhledem k tom, že mé nohy si musí zvyknout a nechat se otlačit téměř každou obuví, tak už mi to přijde celkem normální. Jediné letní botky, které se vždy přizpůsobily mé noze a nikdy jsem neměla nic otlačeného, ačkoli jsem v nich chodila hned na boso, jsou Paez.

Yello
42 příspěvků 14.5.19 17:19

Pár ponožek, ale z jedněch mám fakt radost - ponožky na jógu a pilates…klasika s palcem, bez palce i prsťáky … zatím vedou ty z fotky, ale prstové jim šlapou na paty:)

ajatar
672 příspěvků 18.5.19 14:55

Tak Birkenstock tu asi moc slávy nezožnú, ale mne pre zmenu sedia a na leto nepoznám nič pohodlnejšie. Mám radosť, pretože oba vyhliadnuté modely som vychytala na Zalando fakt výhodne (majú teraz 20% zľavy na všetko). Hodinky sú za pár šupov, tak som zvedavá na kvalitu, ale potrebovala som nejaké čierne.

Ghost B.C.
3841 příspěvků 20.5.19 12:25

Z Orsay. Ale přiznávám, že přemýšlím, jestli to nebylo ukvapené. Kabátek se mi sice líbil už dlouho, ale jaksi mi nikdy moc neslušela béžová. Ale zase jsem chtěla něco neutrálního, s délkou delší, než všechny mé sukně a nic jiného mi nijak významně do oka nepadlo. Tak uvidím, buď se sžijeme nebo poputuje dál.

benyka
7473 příspěvků 20.5.19 12:41

@Ghost B.C. Je krásný. Čistý, elegantní, žádné zbytečné ozdoby.

catherinne
13497 příspěvků 22.5.19 09:23

@Ghost B.C. ten je nádherný.

Paris1789
3960 příspěvků 22.5.19 11:02

Vypadá to, že Etam opět otevře své obchody, snad už v červnu. Snad tam budou příjemnější prodavačky.

Temperance
1886 příspěvků 22.5.19 13:33

@Ghost B.C. Je moc krásný - a jestli Vám béžová nejde k obličeji, stačí dát do výstřihu nebo kolem krku něco barevného (ale to Vy jistě víte).

Vinca_minor
1010 příspěvků 22.5.19 13:46

Ruční mlýnek na kafe s keramickým mlecím mechanismem a hlavně s jednoduše nastavitelnou hrubostí mletí se stupnicí. Doufám, že něco vydrží…

Stránka:  « Předchozí 1 2037 2038 2039 2040 2041 2042 2043 2044 2045 2046 2047 2072 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek