Co jste si dnes koupily?

Fotoalbum tématu (10468) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
chitrá alex
258 příspěvků 09.06.19 22:22
@Porkpiehat píše:
Nejspíš si založím kanál Youtube a budu vysílat něco jako Slow TV :-D :-D :-D

moc se na to těším, dejte sem link

LorelaiH.
3204 příspěvků 10.06.19 19:18

@Porkpiehat naprostá pecka! Video dej na YT, budu tvůj první follower ;)

Paris1789
3673 příspěvků 12.06.19 13:48

Zajímalo by mne, proč ty řetězce dělají vždycky zajímavější potisky na trička pro pány?

BeKaa
396 příspěvků 12.06.19 13:51

@Paris1789 Žena si totiž pánské tričko obleče s klidem, muž si dámské tričko neobleče ani omylem (nebo jen omylem) :-)

xSx
613 příspěvků 12.06.19 14:43

@Paris1789 celosvětový komplot prodejců, kteří se domluvili, že ženy mají mít povinně rády růžovou a květinové vzory. Případně flitry :D
No myslela jsem to sarkasticky, ale jako vždycky, když kupuju něco dámského (např rukavice na sport, brusle atd), tak musím kupovat dámské, neb mám malé ruce i nohy a vždycky se čílím, protže všechno je kurnik růžový a nemám prostě na výběr!

Temperance
1493 příspěvků 12.06.19 15:47

@Paris1789 Nejspíš proto, že u dam je zajímavější to, co mají pod tričkem, než to, co je na tričku.

isko
1386 příspěvků 13.06.19 08:58

@xSx
A ještě za tu růžovou zaplatíte růžovou daň.

Uživatel je onlinePorkpiehat
496 příspěvků 13.06.19 11:57

Z housenek narozených v sobotu jsou už víc jak dvojnásobní mackové (na délku, o váze ani nemluvím). Mají za sebou první svléknutí a jsou čím dál, tím víc při chuti. Asi se vrhnu do dekorace látek za pomocí šablony (= vyžrané listy). Housenky se mi teď nevejdou do záběru mikroskopu.
Omlouvám se všem citlivým povahám, které nesnáší hmyz. Zkusím najít nějaké vhodné téma, kam se přesunu.

xSx
613 příspěvků 13.06.19 12:30

@Porkpiehat a necháte z nich vylíhnout motýlky? Nebo je „zlikvidujete“ ještě v kokonu? A jak vlastně potom chcete zpracovat hedvábí? Samé otázky… :)

496 příspěvků 13.06.19 12:54

@xSx Vše se samozřejmě odvíjí od toho, kolik se jich dostane do stádia kokonu. Vylíhlých vajíček bylo přes 100, ale už jsem tak 10-15 housenek (těch nejmenších) našla mrtvých. Líhly se v rozpětí čtyř dnů (měly by to být 2 dny), což je dost dlouho, takže si myslím, že ty poslední prostě neměly sílu. Včera (5. den) jsem našla jednu housenku, co se snažila dostat z vajíčka (dala jsem jí čerstvý list, aby se mohla hned najíst), ale za celý den se jí nepodařilo z vajíčka dost víc než ze 2/3. Mám telefonní číslo na to muzeum, můžu tak kdykoli zavolat o radu, ale zatím nevidím důvod, ta úmrtnost není vysoká a týká se jen těch nejmenších housenek.
Takže pokud se jich dostane do stádia kokonu hodně (chtěla bych si nechat aspoň 10 kokonů), tak je zvážím, abych poznala, kdo je uvnitř, a zkusila bych nechat některé motýly vylíhnout a pak případně i spářit. Jedna samička naklade několik stovek (až 600, někde uvádí i 700) vajíček, takže jich opravdu moc nepotřebuji. Jak už jsem dřív psala, s krmením motýlů není potíž, nic nejedí, ani nelítají a po pár dnes zemřou. Vajíčka se pak nechají několik měsíců při pokojové teplotě a pak se dají na 1-7 měsíců do lednice (aby se vylíhly další housenky, tak musí projít hibernací). Jestli je budu dávat do lednice, to se ještě uvidí. Z ponechaných kokonů (ehm, uvařených) bych si chtěla některé nechat jen jako dekoraci a jiné se pokusit aspoň částečně rozmotat. Ale na to, jak to udělám, je ještě spousta času, zatím jsem u krmení. Podařilo se mi v okolí najít (s pomocí mojí moc milé knihovnice, se kterou jsme se staly za ty dva roky, co se známe, přítelkyně) dva zdroje moruší (jednu má dokonce na zahradě a slíbila mi přísun listí, bydlí ovšem 12 km ode mne), dnes jsem objevila další stromy hodně blízko, které jsou ale na dost frekventovaném místě, takže to moc nevidím na trhání listů po stovkách, spíš na utržení pár listů na rychlé překlenutí momentálního nedostatku. Když tak nad tím uvažuji, tak bych možná mohla příští rok nabídnout ve třídách mých dětí malou přednášku o housenkách a hedvábí, takže nejspíš budu vajíčka hibernovat, abych mohla předvést housenky in natura :-D

porjk
2702 příspěvků 13.06.19 12:56

@Porkpiehat Pěkně prospívají :),je vidět, že na nich nešetříte, jsem zvědavá na další vývoj a hlavně na vaše procedury po zakuklení. Držím palce

Ophelie
651 příspěvků 13.06.19 12:58

@Porkpiehat prosí, nepřesunujte se, mně pokus hodně zajímá. (psáno naprosto bez ironie - podotýkám pro jistotu)

496 příspěvků 13.06.19 13:06

@Ophelie No jo, housenky jsem sice koupila, takže ve vlákně jsem správně, ale to listí už je zadarmo! :-D Vlastně ano, to víčko od camembertu, ve kterém jsou zatím ubytované, je koupené, a ta papírová utěrka také :-D
@porjk Já jsem alergická snad na všechny možné domácí mazlíčky (srst, peří), takže mi toho na chov moc nezbývá :-D Už se těším, až se někdo zeptá, jestli máme nějaké domácí zvíře. Řeknu, že jsem se vrhla na chov hospodářských zvířat. No není to snad pravda?

xSx
613 příspěvků 13.06.19 13:09

@Porkpiehat děkuji za obsáhlou odpověď!
edit: existuje vlastně nějaký šetrný způsob, jak získat hedvábí, aniž by se housenky vařily?

porjk
2702 příspěvků 13.06.19 13:13

@Porkpiehat Pravda,nejen užitečné, ale i produkt od nich získaný je ceněn obecně vysoko. Vejce, maso, takový přízemí věci :). Ale hedvábí, do toho se kdekdo neodívá :))

Venda79
552 příspěvků 13.06.19 13:35

@xSx bych řekla, že když se nechají vylézt ty „motýle“ (jak se dneska říká, že jo), tak ten kokon zbude, jen budou vlákna potrhaná, nebude to jedno v kuse

496 příspěvků 13.06.19 13:40

@xSx To víte, já jsem hrozně užvaněná, nedokážu se vyjádřit jednou větou. Já začínám vždycky od stvoření světa, přes dinosaury a končím v současnosti.
Ano, šetrným způsobem je nechat vylíhnout motýly a pak zužitkovat kokon. Vlákno ovšem ztratí svou kontinuitu (délku) a pokud se nemýlím, tak se pak zpracovává jako například ostříhaná nebo vyčesaná vlna. Další otázkou je, jestli má cenu nechat vylíhnout motýly, kteří se ani nedokážou živit. Pokud tedy nechceme v příštím roce zestonásobit chov (viz počet nakladených vajíček).
Pro mě je alternativou zpracování uvařených nepřeměněných motýlů na jídlo. Stejně je budoucnost celosvětového stravování v pojídání hmyzu.

496 příspěvků 13.06.19 13:49

Teď jeden opravdový nákup :-) Kamarádka se stěhuje a dělá probírku ve věcech a pozvala všechny známé, ať si přijdou za malý peníz něco koupit. Protože se odívá (odívala, teď po porodu tuší, že se do většiny věcí už nikdy nedostane) do francouzské 34 a 36 (české 32 a 34), některé věci měli velikost 14 let :-), tak jsem šla spíš na pokec. Ale měla tam jedny jediné šaty v mé velikosti, úplně nové, které si pořídila v těhotenství, ale nikdy je na sebe nevzala. Já byla nejdřív k tomu motivu (přišel mi babkovský) a šířce skeptická (jsou šité schválně velké, navíc jsou to dva velké nabírané volány, tak jak teď šijí spoustu oversize oblečení, a já se takovým střihům vyhýbám, abych nevypadala ještě jako větší almara než jsem), ale po vyzkoušení jsem z nich byla nadšená (navíc je to velice příjemná viskóza - a můžu v nich chodit krmit housenky aniž bych je stresovala hedvábím :-D ). Doma jsem upustila od záměru dávat pásek (i když by to také šlo), přijdou mi lepší takhle volné, polétavé. Na ramínku ale vypadají jako chcíplý motýl :-D

LorelaiH.
3204 příspěvků 13.06.19 14:45

Začínám mít vážně víc věcí na sport než na běžné nošení

Lizbeth
832 příspěvků 13.06.19 18:41

@LorelaiH.
Tak abychom udrželi rovnováhu vesmíru, já nemám žádnou věc na sport..můžete pokračovat v nákupech :)

marikahr
905 příspěvků 15.06.19 16:51

Kupila som si IPL epilator a dnes som spojila prijemne s uzitocnym a pocas sledovania inauguracie som si oblikala nohy
Tak som zvedava ci na dovolenku uz pojdem bez depilatora ;-)

Yaay
209 příspěvků 15.06.19 22:49

.

Lizbeth
832 příspěvků 16.06.19 10:52

@marikahr
Přeji si ho k vánocům..prosím zásobujte mě dojmy a výsledky, díky :)

marikahr
905 příspěvků 16.06.19 12:06

@Lizbeth dovtedy ten môj už dúfam bude založený hlboko v skrini a bude „bez práce“ ;-)
Ale teraz sa namaká :-D

BeKaa
396 příspěvků 16.06.19 17:18

@marikahr Mohla byste pak napsat své zkušenosti? Taky o něm uvažuji, tak bych byla vděčná za postřehy… :-)

Stránka:  « Předchozí 1 2043 2044 2045 2046 2047 2048 2049 2050 2051 2052 2053 2057 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek