Co jste si dnes koupily?

Fotoalbum tématu (10468) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
benyka
7134 příspěvků 17.06.19 15:15

@pavka_l Aha, to jsem nevěděla. Ale připomněla jste mi povídání z jednoho pořadu o tom, kdo vyhraje, když bojuje lev s dikobrazem. Pán řekl, něco jako „dovedete si jistě představit, jak to bolí, když si zapíchnete bodlinu do tlamy“. :-)

Uživatel je onlinePorkpiehat
496 příspěvků 17.06.19 16:07

@Temperance Už jsem to tu zmiňovala několikrát, že nám čas od času pobíhá doma. V ruznych velikostech. Ne, opravdu si ho za domácího mazlíčka neporidim. Je hrozne rychlý a když už se ho podaří zabít, tak se jeho opadane nožičky klepou ještě hodně dlouho. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Temperance
1493 příspěvků 17.06.19 16:23

@Porkpiehat Tak to jsem neměla číst už vůbec…

Mirt
444 příspěvků 17.06.19 20:50

@benyka Z té housenky na fotce vyroste bekyně velkohlavá, tak se můžete mrknout, jestli vám ten motýl bude připadat zvlášť krásný :D. Na ty chloupky můžou být alergické reakce, takže to může být nepříjemné, ale většinou asi žádné drama.

benyka
7134 příspěvků 17.06.19 21:25

@Mirt No, nic moc. Musím se zeptat mladých, jestli se vnučka škrábala na rukou i následující noc. (U nás strávila noc ze soboty na neděli, a to by byl vopruz asi i bez housenek - přes den cca 36 stupňů, v noci nevyvětratelno, takže z toho mála, co naspala, spala část na zemi a část u mě na návštěvě - asi třikrát.) :-)

Mirt
444 příspěvků 17.06.19 22:20

@benyka To vedro je mor. Máme okno do ulice, na hluk od aut a tramvají už jsem docela zvyklá, ale když je ulice ohřátá celodenním horkem, tak se to ani v noci nedá pořádně vyvětrat. Mám teď radost z každého mírného ochlazení, kdy vím, že se mi bude spát o fous líp.

triga
58 příspěvků 18.06.19 10:50

@Mirt
My máme sice jedno okno do dvora, ale pod ním se pořádá každovečerní sešlost kuřáckého kroužku. Většinou zaníceně diskutují a věnují se svému koníčku do půlnoci. To pak nevím, co si vybrat - rušnou ulici, kuřárnu nebo s utěsněnými okny vedro k zalknutí…

Paris1789
3673 příspěvků 18.06.19 12:38

Začaly výprodeje, shodou okolností jsem se ocitla v Massimo Dutti, vůbec nic mi tam nesedělo, až jsem byla překvapená, protože jsem zvyklá, že mi vždycky oděvy sedí aspoň trochu. Tak tady ne, něco mi bylo velké ve velikosti 34, něco zase malé i ve čtyřicítce, fakt divné. Zalíbila se mi tam kabelka, která ale při ohledání hrozně smrděla takovým divným živočišným pachem, s tou bych asi taky nikam nemohla.
Takže tento řetězec mi nemá co nabídnout, přitom jsem se docela těšila, až ten obchod otevřou. V Zaře bych si přitom vybrala pokaždé, když tam zajdu.
O víkendu jsme byli koupit něco dětem v tom novém outletu u letiště, díky tomu jsem objevila prádlo Palmers, zdá se mi, že dělají pěkné věci, které ve slevě nejsou ani moc drahé. V Bennetonu měli hezké oblečení z příjemného lnu, tak tam jsem si nakoupila. Jako bonus tam bylo opravdu málo lidí a možnost parkovat pod střechou. Je tam pěkný pohled z kavárny na startující letadla a skoro si říkám, že jen za tímhle zážitkem tam hodně lidí jezdí.
A jak jsem si dříve myslela, že lněné oblečení je supr, tak teď musím poopravit své tvrzení ve smyslu „jak které“. Zřejmě v rámci snižování nákladů jsou některé ty lněné tkaniny fest škrábavé a nespraví to ani vyprání a žehlení. Škrábou furt. Takže bacha na podezřele levné lněné šaty nebo košile.
Mám asi 10 let lněné šaty z Jackpotu, jejich příjemnosti se nic nevyrovná, v pátek mi na nich prasknul zip na zádech a já tak chodila po Praze nějakou chvíli s obnaženými zády až do oblasti spoďárů. Jak bylo teplo, nevšimla jsem si toho. Ale jelikož jsou ty šaty z úplně skvělého materiálu, nechám si ten zip spravit, vyhazovat je nebudu.

Uživatel je onlineMatmys
2187 příspěvků 20.06.19 14:14

@Paris1789
Mám stejný pocit, v Massimo Dutti jsem byla asi půl hodiny a pořád jsem nemohla uvěřit, že mi tam nic nebude. Na Chodově si docela polepšili, co týká prostoru, v Arkádách to bylo menší, ale téměř vždy bych si něco vybrala.
A mmch, nemáte nějaký tip, jak se dá řešit lněné oblečení, které nebylo nijak podezřele levné a přesto po vyprání škrábe? Jinak ty šaty budu muset poslat z domu :(

Paris1789
3673 příspěvků 20.06.19 14:25

@Matmys
Máte sušičku? Zkuste tu, ale nesušte to až do konce. Pak bych se pokusila vyžehlit ten oděv ne napařovací žehličkou, ale nejdříve nakropit, nechat cca 15 minut působit a pak žehlit ne úplně s teplotou nadoraz, ale na prostřední bavlnu a bez napařování.

sirena007
1131 příspěvků 20.06.19 14:33

@Vinca_minor Asi před měsícem jste sem dávala ruční mlýnek na kafe, jste s ním spokojená?

Vinca_minor
742 příspěvků 20.06.19 14:43

@sirena007 Bohužel nejsem, začala mu prokluzovat klička a tím pádem nemele :( S Tescomou mám dobré zkušenosti, tak snad to byl jen vadný kus, právě je na reklamaci.

Vinca_minor
742 příspěvků 20.06.19 14:47

@sirena007 Ale už delší dobu mám ruční mlýnek od Tchibo a s tím jsem moc spokojená. Jen se hrubost mletí nastavuje přitažením pod mlecím mechanismem a není tam stupnice. Takže pokud melu stále na jednu hrubost, je to ok. Ale kdybych tu hrubost chtěla střídat (což chci), tak je to nepraktické.

Příspěvek upraven 20.06.19 v 14:53

Uživatel je onlineMatmys
2187 příspěvků 20.06.19 14:51

@Paris1789
To je téměř alchymie, ale zkusím to. Sušičku mám, žehličku taky, jen ta pracovní síla je jaksi v tomto počasí líná.
Paradox je, že člověk chce lněné šaty do vedra, propotí je za jeden den a pak se zapotí ještě večer při údržbě :)

Paris1789
3673 příspěvků 20.06.19 15:19

@Matmys
aha, napsala jsme to trochu nesrozumitelně, myslela jsem to tak, že buď tu sušičku nebo to žehlení. Tuhle jsem četla, že to vlákno, když uschne úplně, tak se tím žehlením tak jako zlomí nebo co a trochu škrábe. Ze sušičky to pravda není úplně vyhlazené, ale to stejně asi nevadí

sirena007
1131 příspěvků 20.06.19 16:19

@Vinca_minor Díky! Podívám se na to Tchibo. Mám takový prastarý elektrický mlýnek, ale mmám pocit, že tu kávu vždycky upraží ještě jednou…

Vinca_minor
742 příspěvků 20.06.19 19:00

@sirena007 Můžu vám doporučit keramické mlecí kameny. Nejhorší je tříštivý mlýnek (ten, co kafe seká noži), protože kafe naseká nerovnoměrně a kafe zahřívá, chutná pak přepáleně. To je asi to, co máte doma.

sirena007
1131 příspěvků 20.06.19 20:38

@Vinca_minor Přesně to mám. V Tchibu už mlýnek nemají, ale podívám se jinde.

Vinca_minor
742 příspěvků 20.06.19 23:42

@sirena007 Ale mají:) Bavily jsme se tenhle týden s prodavačkou a jen předělali řadu kávových doplňků do nového designu, takže já mám starší model.
https://www.tchibo.cz/…0134734.html

giuliettka
3656 příspěvků 21.06.19 05:27
@Temperance píše:
Nedávno jsem objevila slupovací masku na obličej. Nebudu sem dávat konkrétní značku, věřím, že ji vyrábějí různé firmy. Líbí se mi to, nebavilo mě smývat masku z obličeje. A taky se s ní dá normálně fungovat, než vyschne ke sloupnutí.

A mna by celkom ta značka zaujímala. Používam roky Neutrogena Visibly Clear 2v1, a tiež som si to chcela uľahčiť slupovací maskou a kúpila som Garnier. Tú čiernu a málem sa mi odlúpila aj koža z ksichtu spolu s maskou. Mám zvyšok v šupleti a zrejme ju vyhodím a nikdy viac.

sirena007
1131 příspěvků 21.06.19 06:52

@Vinca_minor Díky!! Hledala jsem to na jejich stránkách pod vším možným, ale neviděla jsem to…

Paris1789
3673 příspěvků 21.06.19 09:57

S tím lnem je to velmi zajímavé, mé asi 10 let staré lněné šaty z Jackpotu, jsou příjemné na těle a vypadají pořád jako nové. Mají dokonce nějaký certifikát bio eko organic cosi. Stály tehdy spoustu peněz, nějakých 4-5 tisíc v té době, kdy šaty byly drahé už za tisícovku, ale už se mi bohatě vyplatily. Minulý týden mi na nich rupnul zip, nevěděla jsem to a chodila s rozjetým zipem po Praze, což byl dost trapas. Ale spravili mi je, stačilo jen vyměnit jezdec, zip je kovový a pořád dobrý.
Z tohoto úhlu pohledu má smysl kupovat si asi kvalitní věci, nenaserete přírodu a peněženku jen občas, nakonec vám i ona poděkuje.
Přiznám se, že podobný materiál už jsem nikde neviděla. Do loňska prodával MS takové jako jupky různých barev, ty jsou taky příjemné na tělo, ale letos už je v kolekci neměli. Chtěla jsem si koupit další barvy, do tohoto počasí je to asi nejlepší oděv.
Jinak je to se lnem v řetězcích spíš bída.

Sheba
304 příspěvků 21.06.19 11:28

Když ten len se tak strašně mačká…Proto mám raději viskózu s elastanem (96% + 4%).

isko
1386 příspěvků 21.06.19 11:34

Jenže viskóza s elastanem je úplet a má už trochu jiné vlastnosti, takže ten len někdy může dostat přednost.

Uživatel je onlineMatmys
2187 příspěvků 21.06.19 11:44
@Paris1789 píše:
  1. …Z tohoto úhlu pohledu má smysl kupovat si asi kvalitní věci, nenaserete přírodu a peněženku jen občas, nakonec vám i ona poděkuje.
  2. …Přiznám se, že podobný materiál už jsem nikde neviděla…

Ad 1) Mám stejný názor, ale bohužel platí 2)

Kdysi koupené kvalitní věci dnes již za stejnou cenu (odpovídající trendu ekonomiky) prostě nekoupíte. Slušnej materiál aby člověk hledal v poledne s lucernou.

Stránka:  « Předchozí 1 2045 2046 2047 2048 2049 2050 2051 2052 2053 2054 2055 2057 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek