Co jste si dnes koupily?

Fotoalbum tématu (10564) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
benyka
7353 příspěvků 14.08.19 12:39

@Paris1789 S Vámi nijak. Prostě to neumím nosit, stejně jako @JarkaJ. Vlastně neumím nosit jakékoli košile s límcem a považuji to za svoje mínus. (Což Vás pochopitelně asi nezajímá.)
S Vámi souvisí následující: Jak jste to popisovala s těmi šaty přes, to je pro mě hodně originální, ale dovedu si to představit, a teprve takhle se mi to zdá kompletní. Bude Vám to určitě slušet. Světlá košile samotná nebo myšlená jako šaty (jak to prezentují na produktové fotce) a vlastně skoro jakákoli světlá košile klasického střihu mi totiž pořád připadá jenom jako spodní prádlo.

benyka
7353 příspěvků 14.08.19 12:41

@JarkaJ Tak paradon, že jsem se vetřela.

Paris1789
3960 příspěvků 14.08.19 12:50

@JarkaJ
Pro mne má ta košile, kromě toho, že je pohodlná, i svého druhu symbolický význam. Takový blízkovýchodní tradicionalista přijede do Evropy a tam se ulice hemží ženami v dlouhých košilích, v dlouhých kalhotách s pantoflemi, zatímco on (ve skrytu duše radostně) očekával sodomu gomoru krátkých sukní a ňader nestydatě vyvalených z výstřihů a k tomu ty ďábelské jehly. A vono ne, zápaďačky jsou až trapně cudné a k tomu jim ukradly jejich módu, navíc mužskou módu. Dlouhá košile je svérázně podvratný prvek západní módy a mně navíc sluší. Bílá kromě toho sluší úplně každému.

Vinca_minor
906 příspěvků 14.08.19 14:50
@Paris1789 píše: Bílá kromě toho sluší úplně každému.

Kromě mě. Já v bílé vypadám v lepším případě jak uprchlík z laboratoře, v horším jak debil mrtvola čtrnáct dní po smrti.

Paris1789
3960 příspěvků 14.08.19 15:29

Chci se tady pochlubit, strašně se mi ty stíny líbí, i kdybych se jimi nakonec nemalovala (a v Douglasu je na Dior dnes a zítra 20% sleva)

Paris1789
3960 příspěvků 14.08.19 15:30
@Vinca_minor píše:
Kromě mě. Já v bílé vypadám v lepším případě jak uprchlík z laboratoře, v horším jak debil mrtvola čtrnáct dní po smrti.

ono se to nezdá, ale je hodně odstínů bílé a věřte mi, že byste si v té paletě vybrala tu, která bude slušet i vám.

eriam
412 příspěvků 14.08.19 16:00

Kdysi jsem chodila na kurz barvové typologie a pamatuji si, že vyučující vždy zdůrazňovala, že bílá barva, která je označená jako vaječná skořápka sluší naprosto každému.

LorelaiH.
3228 příspěvků 14.08.19 16:19

K zítřejšímu svátku jsem si dopředu udělala radost :)

Vinca_minor
906 příspěvků 14.08.19 20:37

@Paris1789 Tuto reakci jsem očekávala:) Jak mrtvola vypadám v čistě bílé, smetanové, šampaňské, režné. V odstínech do modra, růžova či šeda vypadám trochu líp, ale ani tak to není žádná hitparáda. Musela bych se výrazně nalíčit a důkladně zamaskovat kruhy pod očima, abych vypadala aspoň trochu k světu. Příliš světlé barvy mi všeobecně nesvědčí. A nejhorší je pro mě béžová.

VeronikK
1132 příspěvků 16.08.19 15:30

@Temperance tyhle boty se mi líbily, šla jsem kolem nich a byly slevy. Bohužel ne moje velikost. Nedavno mi prodavačka v obuvi říkala, že třeba vel 41 jim chodí od každého vzoru jeden pár… No proto nemůžu sehnat boty - já blbec jsem si na začátku července chtěla koupit sandály (staré se mi začaly nějak rozpadat). Ale kdo by kupoval sandály v létě, to už je výprodej letní obuvi a 41, co by se mi zdály ok jsem nenašla (nebo mi byly malé)…

Matmys
2316 příspěvků 16.08.19 15:36

Obrovskýho melouna a celýho ho sežeru! :)

benyka
7353 příspěvků 16.08.19 15:55

Koupila jsem si kytku jménem kalanchoe thirsiflora. Kalanchoe znám jenom jako malou barevně kvetoucí kytku vhodnou tak na hrobní výsadbu, kteru po odkvětu většinou už musím vyhodit. Tahle mě ohromila velikostí ojíněných listů s načervenalými okraji. Tak doufám, že kvést nebude. :-)

Příspěvek upraven 17.08.19 v 14:49

Temperance
1731 příspěvků 16.08.19 16:46

@VeronikK Nevzdávejte to, já mám 41 :-) Koupila jsem je na Zootu, ale když jsem hledala vhodný obrázek, vykouklo jich na mě několik v různých obchodech za dobrou cenu i v té 41.

Temperance
1731 příspěvků 16.08.19 16:48

@Matmys Tak se nevzdalujte z domu, pročistí Vám ledviny ;-)

koritsi
414 příspěvků 17.08.19 10:06

Šaty, overal, paper bag kalhoty a kožené sandálky.

Oldyn
6156 příspěvků 17.08.19 13:04

@LorelaiH.
Opožděně všechno nejlepší k svátku, krásné jméno máte.:D

LorelaiH.
3228 příspěvků 17.08.19 16:49

@Oldyn děkuju :)
Dnešní nákupy - šaty na podzimní svatbu a podzimní bundička (není kožená, je to jen taková semišová textilie)
Edit: ještě foto z kabinky

giuliettka
4139 příspěvků 18.08.19 11:14

Nekúpila, ale lákalo ma to. :-D

Paris1789
3960 příspěvků 18.08.19 15:04

Jak měli v Douglasu slevy na Dior, koupila jsem si ještě lak na nehty. A má úplně super štěteček, lakuje se s ním dost dobře

JarkaJ
805 příspěvků 20.08.19 09:32

@Paris1789 Mohla bych to dát do tápajícího vlákna, ale když jsme to probíraly zde - snažím se nějak modernizovat a zkoušela jsem si ty šaty v PF, spíš krémové. Nic takového dosud nemám a kupodivu se mi to na sobě líbilo. Ve velikosti S je mi to volnější asi jako na modelce, ale je dost velký výstřih (asi bych nosila pod ně roláček nebo košili). Prodavačky se mě snažily pořád nacpat do XS, že mi to stačí a ještě vnucovaly pásek :-). Výstřih ok, ale šaty už přiléhaly hlavně na zadku dost na tělo a pak z nich byly úplně jiné úpletové šaty. Celkem laicky si myslím, že tento typ šatů by měl zůstat volný, aby vyzněla ta ležérnost. Je to tak?

Paris1789
3960 příspěvků 20.08.19 09:56

@JarkaJ
Tyhle šaty už měli loni, myslím šedé, smetanové a červené, mají lodičkový výstřih ale stejný materiál. Mám je v šedé ve velikosti S, nosím je s teniskami nebo s holínkami a mají být lehce pytlózní. Tedy asi tak, jak jsou vyfocené. Ono by to ani nedávalo smysl, kdyby přiléhaly, ten materiál se malinko tahá, vyboulily by se na oblinách, což asi nikdo nechce.

JarkaJ
805 příspěvků 20.08.19 10:37

@Paris1789 Loni byly velmi podobné, ale s lodičkovým výstřihem, tento je do V. Loňské jsem zkoušela taky, ale to jsem na ně ještě nedozrála :-), možná i tehdy mě ten výstřih přišel větší, nejsem zvyklá, aby to padalo z ramen. Když chce člověk změnit něco v oblékání, je to těžké, nestačí si koupit jen odlišný oděv, musí se trošku změnit způsob uvažování, prostě se víc odvážit - odvázat. Včera na mě v PF ještě vytáhli právě příchozí novinky - pepito šaty s kolovou sukní a s dlouhým rukávem ve stylu 50. let. Tak ty se mi líbily na první dobrou :-) a padly jako ulité. Jenže to je právě to, co nechci množit ve skříni - další variantu pepito vzoru a velmi podobné už mám.

Sheba
325 příspěvků 20.08.19 11:54

@JarkaJ Koupila jste si nakonec něco ve Skotsku? Nějakou vlnu nebo kašmír?

JarkaJ
805 příspěvků 20.08.19 12:12

@Sheba Stydím se a ocituji, jak dobře se znám: „Ja bych tam půl dne stala a je pravděpodobné, ze bych nakonec nic nakoupila. Zítra v Glasgow máme poslední příležitost na nákupy, to jsem na sebe zvědavá.“ Nekoupila jsem si ani šálu. V Glasgow bylo málo času a nebylo tolik příležitostí a specializovaných obchodů. Když jsem odhodlaně vkročila do nějakého „cashmere house“, že bych si tedy vybrala šálu a možná i svetr, tak cena byla mnohem vyšší, šála kolem 100 liber, což nejsem ochotná dát. Prodavačka mi vysvětlila, že jsou stará továrna, jedná se o prestižní záležitost a vyrábí se z vlny ze Skotska a ve Skotsku, zatímco mnohé jiné zboží se vyrábí v Číně! To mě docela zklamalo a rozhodně bych si nechtěla přivézt šálu vyrobenou v Číně :-(. Téma kostek a tartanu mě ale zaujalo, tak jsem si vyhledala a pokochala se třeba na www.scotlandshop.com

Gorilka
1136 příspěvků 20.08.19 13:18

@JarkaJ 100 liber? Což je zhruba 2800Kč. Stojí to za to.

Stránka:  « Předchozí 1 2057 2058 2059 2060 2061 2062 2063 2064 2065 2066 2067 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek