Co jste si dnes koupily?

Fotoalbum tématu (10606) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Moir
2263 příspěvků 16.9.19 08:27

@JarkaJ to sako vypadá jak po starším strýci

JarkaJ
949 příspěvků 16.9.19 09:38

@Moir Uznávám, ale jsem ráda, že píšete konkrétně, co se nelíbí. Všechno pohromadě to asi vypadá dost usedle, ale budu ráda, když se třeba vyjádříte k jednotlivým věcem, zda je všechno hrozné :-) nebo jen něco. Ad sako: přidávám produktovou fotku, je černobílé, žádný nádech do modrošeda. Saka nosím do práce hodně, svetry skoro vůbec. Mám doma 3 černá saka, starší, ale pořád dobrá, každé trochu jiné, ale všechna vypasovaná. Původní záměr - něco ležérnějšího k černým sukním a bílé košili. Sháněla jsem tvídový vzor, resp. jen stříkané bez vzoru (hlavně žádná další kostka, a nakonec kostka :-) a moc se mi líbilo sako v Massimo Dutti, které bylo vypasované, ale už ne k tomu ty krátké kalhoty. Dvouřadá hranatá saka, většinou kostkovaná, jsou teď v nabídce snad u všech firem, ale taky to tu už bylo - v 1990 jsem měla kostkovaný kostýmek s dvouřadým, hodně dlouhým sakem. No a tohle sako mě zaujalo barevně, že v kostce není další barva a mohlo by tedy fungovat na rozbití té černé a taky vyšlo na pár stovek. Pokud si ho neoblíbím (to je rozhodující), nebude tedy problém se s ním rozloučit. Představte si, že bych si koupila téměř shodné za 6000 Kč, což by v PF vyšlo. Dobře, asi by byl kvalitativní rozdíl, ale na sobě by mohlo vypadat stejně blbě. Ale vyzkouším různé kombinace - i s černými šaty -a uvidím.

JarkaJ
949 příspěvků 16.9.19 09:47

A ještě na ukázku saka v Massimo Dutti, zda by se líbila. Koupi ještě nevylučuji, ale ne hned. Jedná se o to jednořadé, to dvouřadé s kalhotovou sukní není v nabídce v ČR a další není zapínací, takže to vylučuji, i když odpovídá mé původní představě.

benyka
7522 příspěvků 16.9.19 11:09

@JarkaJ Tvíd… miluju ho. To druhé sako mi připomíná šedý tvídový kostým (sako, úzká midisukně, vesta, vše podšívkované), který jsem si s mladickou opovážlivostí ušila ke konci 70. let (dneska už si to nedovedu představit). K tomu černé špičaté semišové kotníkové botky na jehle a bílá halenka s vázačkou a ležérním dlouhým třířadým náhrdelníkem, nebo černý rolák. Prostě nostalgie jako blázen. Zamáčknu slzu a jdu umývat nádobí. :-)

JarkaJ
949 příspěvků 16.9.19 11:27

@benyka Díky za podporu tvídové nostalgie :-), úplně jsem si to představila. Jak se ta móda opakuje, tak to ve mně taky vyvolává různé vzpomínky na mládí. Zkusím k tomu klasiku - černou sukni, rolák nebo bílou košili či halenku a uvidíme, co z toho vyleze.

květušína
258 příspěvků 16.9.19 12:39

@JarkaJ mně se tedy to sako na produktové fotce líbí, ale mám pocit, že tento střih je pro štíhlé ženy, co mají malá prsa - že tam to nevzbuzuje pocit, že to sako po někom podědily. Já bych takové sako nosit nemohla, jelikož prsa mám poměrně velká a takový střih by mi přidal minimálně 5 kil navíc. Vypadala bych v něm jak almara.

Já jsem si koupila boty u Bati a jsem zvědavá, zda mi vydrží, nebo je budu muset reklamovat.

JarkaJ
949 příspěvků 16.9.19 12:56

@květušína To souhlasí, štíhlá jsem a moje prsa by v saku překážet neměla :-), ale jak říkám, vyzkouším zamýšlené kombinace, třeba to nebude taková hrůza, a proto sem chodím, abych se inspirovala a vyzkoušela jiné cesty. Boty jsou tvarově krásné, ale bohužel s takovými podpatky je pro mě konec, nosívala jsem. Mám problémy s nohama (klouby, rozdílná velikost) a ještě ke všemu jsem letos prodělala těžkou flegmonu, takže jsem celé léto odchodila se zavázaným palcem v teniskách. Místo lodiček jsem si na podzim zakoupila minulý týden polobotky a už se je sem bojím dát :-) Ale tady je mi to jedno, protože u mých bot rozhoduje praktičnost a pohodlnost.

květušína
258 příspěvků 16.9.19 13:30

@JarkaJ Já podpatky zvládám, bohužel, každý den řídím a v těchto se to nedá, takže, když budu řídit a budu si je chtít obout, budu si muset vzít do auta jiné a pak se přezout.
Mně se tento pánský typ bot ke kalhotám líbí. Dokonce jsme si ty Vaše v sobotu i zkoušela a nevypadaly špatně. Nakonec jsem si ke kalhotám (a do auta) koupila v CCC tyto polobotky.

xSx
699 příspěvků 16.9.19 14:14

@JarkaJ mně teda ještě na fotce přijde, že Vám ty kalhoty nějak nesedí a jsou velké… Jinak nehodnotím, velká saka dle mě unosí málokdo a Vás neznám :)

JarkaJ
949 příspěvků 16.9.19 14:58

@xSx To se zdá, kalhoty sedí opravdu dobře, přesně v pase i přes zadek, vel. 36 a menší mít nemůžu. Možná je nějaký varhánek dole, že jsou delší a rovný střih. Střihy kalhoty v CA mi vyhovují nejlíp, já vyloženě nechtěla délku nad kotníky a skiny nebo podobně obtažené. Když si mimořádně beru kalhoty, tak si je beru spíš proto, abych si mohla vzít pohodlné boty a nějaké ponožky. 7/8 délka je možná elegantní s lodičkami, ale zase musím „řešit“ punčochy nebo podkolenky nebo prostě vykrýt to holé místo.

Ghost B.C.
3843 příspěvků 17.9.19 08:07

Tak já to taky zkusím. Vlastně jsem si původně chtěla koupit chodící „kecky ke všemu“, které se teď probírají v Pekelných celebritách. Jakože bych třeba ulovila takové, které by se daly i podzimnímu kabátku. No jenže neulovila, prostě v té kombinaci vypadám jak kdybych si odskočila pro cibuli do sámošky. Tak jsem sáhla do lakovaných polobotek. Nemůžu se rozhodnout, jestli jsem to už nepřestřelila, ale zatím mi přijde, že se ty boty hodí jak ke kabátku, tak k saku, džísce, „kožené“ bundě i samotnému svetru třeba.

Uživatel je onlinePorkpiehat
1301 příspěvků 17.9.19 11:47

@Ghost B.C. Jestli máte ráda extravagantnější boty, tak je určitě unosíte. Je spousta mladých blogerek, které by je dokázaly skvěle nakombinovat. Určitě bych je ale nenosila k nějakému upjatějšími stylu.

Hezky se mi to povídá, ale já bych si je nemohla vzít, protože v jakékoli kombinaci bych v nich vypadala, že jsem si doma zapomněla běžky a přišla jen v botách.

1301 příspěvků 17.9.19 11:54

Úplně si je dokážu představit v kombinaci s oblečením na té první fotce, prostě extravagance na entou. Také by se mi líbily v kombinaci s kalhotovým oversize kostýmem (motiv jako strýcovo sako). Na všechn mnou postovaných fotkách si umím představit, že by nahradily ty bílé kecky.

Ghost B.C.
3843 příspěvků 17.9.19 14:57

@Porkpiehat Díky za inspiraci, moje představy asi nejlépe vystihuje poslední koláž. Něco jako pánský styl nebo tak, viz obrázek, je to vlastně dost podobné. Nápady bych měla, ale uvidíme jak to pak dopadne vs. reality, že :D

1301 příspěvků 23.9.19 10:31

@LorelaiH. Musím říct, že bych si ty modré krajkové šaty spíš koupila kvůli tvojí fotce než té produktové. Na té modelce jsou hezké, ale chybí jim život.

MorusRubra
684 příspěvků 23.9.19 17:32

@JarkaJ To jsou Baťovky, že? Jsou pohodlné? Nejsou moc tvrdé a neodírají paty?

Birdonawire
154 příspěvků 23.9.19 17:45

Koupeno uz pred par tydny, ted jsem je zacala nosit.

JarkaJ
949 příspěvků 23.9.19 17:59

@MorusRubra Jak mají slogan Překvapivě Baťa, tak překvapivě tyhle od Bati nejsou tvrdé a jsou mi pohodlné, na patě nedřou. Po vyzkoušení jsem byla příjemně překvapena a napoprvé i v další dny nošení žádný problém. Mají podobné lakovky bez hnědého okraje, které vypadaly jemnější, ale ty byly ve špičce nepatrně užší, což už se projevilo na pohodlí. Trošku efektní, ale nepraktické jsou tkaničky - stužky, které nejsou pružné a špatně se utahují. Hodlám koupit jiné tkaničky, takové ploché s lesklým povrchem - tedy pokud je seženu. Hodně dlouho jsem neměla boty od Bati, právě kvůli tvrdosti podrážek i materiálu.

VeronikK
1150 příspěvků 24.9.19 07:40

@JarkaJ dříve jsem boty u Bati kupovala, máte pravdu, že se pak časem zhorsily… Teď otevřeli novou prodejnu u Anděla, už se mi tam líbilo mnoho bot :-)

Lizbeth
960 příspěvků 24.9.19 09:43

Dostala jsem s předstihem ( původně k vánocům) IPL epilátor a dnes jsem se poprvé osvítila..můžu pak všem co se o pár stran zpět o tomto bavili referovat co dělají chlupy :)

mikrob
201 příspěvků 24.9.19 11:12

@Lizbeth Já ho dostanu k narozeninám, takže ještě osvícená nejsem, můžeme pak postup odchlupení porovnávat:-)

BeKaa
437 příspěvků 24.9.19 13:16

Šaty moc hezky sedí a kabát má 30% vlny, na mrazy to nebude, ale na teď je fajn, navíc drží tvar a je pod kolena, takže mi nevykukují šaty. A ještě jsem to měla s 20 % slevou.

Veronika P
565 příspěvků 25.9.19 13:59

Tak jsem si právě koupila šaty. Ale jestli se v nich nebudu stydět vyjít…

JarkaJ
949 příspěvků 25.9.19 14:21

@Veronika P Co to teď mají na těch produktových fotkách oblečené klasické šaty přes kalhoty, to je strašné nebo tomu ZASE nerozumím. PF taky.

Veronika P
565 příspěvků 25.9.19 14:33

@JarkaJ To sem si ani nevšimla, myslela jsem, že to jsou vysoký kozačky.

Stránka:  « Předchozí 1 2062 2063 2064 2065 2066 2067 2068 2069 2070 2071 2072 2074 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek