Co jste si dnes koupily?

Fotoalbum tématu (10645) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Eyela
266 příspěvků 1.2.20 09:10

Schválně jsem si tu astratexovou kalkulačku zkusila, dokonce se i spešl kvůli tomu přemeřila, a můžu vám říct, že v 80D bych se dusila jak v korzetu, zatímco moje prsa by si mohla uspořádat v košíčkách mejdan.

giuliettka
6127 příspěvků 1.2.20 09:19
@Eyela píše:
Schválně jsem si tu astratexovou kalkulačku zkusila, dokonce se i spešl kvůli tomu přemeřila, a můžu vám říct, že v 80D bych se dusila jak v korzetu, zatímco moje prsa by si mohla uspořádat v košíčkách mejdan.

Ako od pohľadu na písmeno D, alebo na číslicu 80? O tom silne pochybujem. Mimochodom mám podprsenky s +-15 cm rozdielom v objeme, a kočíčky rozných písmen, od rozných výrobcov a padnú mi všetky.
https://www.tabulkavelikosti.cz/damske

benyka
8177 příspěvků 1.2.20 09:39

@giuliettka To bude nejspíš tím, že každý výrobce (uznávám, že to jsem trošku přehnala) má jinou tabulku velikostí. To, co jeden prodává pod označením 85D, druhý označuje 75F. Přitom oba výrobky jsou plus mínus stejně velké. Mimochodem, při nakupování dětského oblečení jsem se setkala u jednoho produktu s upozorněním, že velikost 134 neznamená výšku postavy, ale že je vhodná na dítě vysoké 122 cm. Kdo a proč má zájem v tom číselném značení dělat takový nepořádek, mi uniká.

giuliettka
6127 příspěvků 1.2.20 09:43
@benyka píše:
@giuliettka To bude nejspíš tím, že každý výrobce (uznávám, že to jsem trošku přehnala) má jinou tabulku velikostí.

No práve, ale @Eyela už z pohľadu na písmena čo je vyšli v kalkulačke vie, že jej by to nesedelo.

Eyela
266 příspěvků 1.2.20 10:46

@giuliettka Berte to s nadsázkou prosím.
Od Astratexu podprsenku nemám a mít nebudu, jen mě to zajímalo, kolik mi spočítají. Já si podprsenky kupuju podle toho, jak mi sedí a je teda fakt, že každý obchod má číslování jiné (a občas je v tom pěkný zmatek).

benyka
8177 příspěvků 1.2.20 10:57

@giuliettka Jasné. Mám takovou zkušenost, že kalkulačky, které sice operují se zavedeným evropským značením, ale doporučují ve své tabulce o jednu velikost obvodu méně (a o jedno písmeno košíčku víc), tím „dohánějí“ nekvalitní provedení obvodu (nepevný a příliš natahovací).

vlm
5021 příspěvků 1.2.20 13:17

Ja sí objednala ještě jednu velikosti jsem si odvodila podle toho jak mi předešlá neseděla, a vybrala i jiný, osvědčený strih a vyšlo to.Ty první dvě vracím, župan mi vymění za jinou velikosti a zpětnou zásilku mám za 29,– vyměněné mí pošlou zdarma. kdybych vracela přes zasilkovnu, mám to úplně zdarma, ale ta mi nevyhovuje, takže pošta. Nakonec to tedy dopadlo dobře.

Temperance
2422 příspěvků 1.2.20 20:47
@Eyela píše:

Přesně. Mám pod prsy obvod 85 cm a vše, co je menší než 85 mě nepříjemně škrtí. Košíčky B nebo C.

MP Janka
494 příspěvků 3.2.20 12:10

Mě Astratex zase hnal do malých košíčků, nabízel 65H, já naštěstí nepodlehla a vzala z jiného obchodu ověřenou velikost 65J a sedí jak ulitá. V té obchodem navrhované bych měla prsa 4. Ale od té doby, co vím komu patří, už tam taky nenakupuji, i když tohle byl kup století, chytla jsem nějakou akci, takže podprsenka stála 200 Kč.

Abych nebyla OT, včera jsem si v IKEA konečně dokoupila dávkovač na mýdlo i do kuchyně a používám ho na jar. Musím říct, že je to dobrý pomocník, i se mi daří jar dávkovat mnohem lépe než z lahve. A o vzhledu oproti plastové lahvi ani nemluvím.

květušína
399 příspěvků 3.2.20 12:29

@MP Janka já mám v kuchyni na jar plastový rozprašovač. Jar do něj ředím vodou, jinak je moc hustý.

benyka
8177 příspěvků 3.2.20 12:37

@MP Janka @květušína Mám to kombinované - dávkovač na mýdlo a ředím půl na půl. Dávkovačů na tekuté mýdlo do koupelny jsme za poslední rok nakoupili několik (i v IKEA), ale klouzaly po umyvadle, padaly na zem a pokud se hned nerozbily, brzo přestávaly fungovat. Nakonec jsme jako nejlepší vyhodnotili jednorázové dávkovače s měkkými plastovými lahvičkami, ve kterých se ta mýdla přímo kupují.

MP Janka
494 příspěvků 3.2.20 17:07

@benyka
Já mám jeden v držáku na zeď na WC, asi tak rok, a druhý mám v koupeně na umyvadle v rohu, takže nemá kam utéct, zatím drží oba. Mně ty lahvičky vadí, usazuje se na nich prach, nedají se pořádně umýt a nechce se mi pokaždé kupovat novou lahvičku, když můžu koupit jenom náplň na několik doplnění.

benyka
8177 příspěvků 3.2.20 19:33

@MP Janka Taky mi to nedělá dobře, ale jednak se i ty jednorázové dají většinou rozšroubovat a znova naplnit (a používat dokud nepraskne nádobka), ale hlavně nezlobí. Když mi dítko podruhé bez zlého úmylu shodilo (pokaždé jiný) dávkovač na zem, ten se rozbil, vylilo se všechno mýdlo, a na úklid jsem spotřebovala dvacet litrů vody, tak to taky nebylo zvlášť ekologické. :-)

kobylkalucni
313 příspěvků 4.2.20 19:14

Po posledním rozbitém keramickém dávkovači jsem neodolala a koupila toto:

https://cdn02.dm-static.com/…B_P1.png_org

Tohle patří spíš do přiznání, ale i po měsíci mě pobaví, když tu pěnu vyplivne. Infantilní, vím. Nicméně je fajn, že se dá doplnit normálním mýdlem, když se naředí cca 1:2 s vodou. Taky si člověk vypumpne daleko míň mýdla a mnohem lépe se smyje, což oceňuji u nejmladšího syna, který dřív od umyvadla odcházel s bublinkami i po opláchnutí. Zejména pro děti rozhodně doporučuji.

vlm
5021 příspěvků 4.2.20 19:23

Dnes rohožku a trocha kýče k Velikonocům

retroshanna
9 příspěvků 11.2.20 20:27

Príprava na leto.. len si nimi vôbec nie som istá..

Příspěvek upraven 11.02.20 v 21:22

Oveeec
2374 příspěvků 11.2.20 21:03

@retroshanna Jsou bezva! Líbily by se mi k nim buď sandály na podpatku, nebo bílé tenisky. A kolem krku bych ležérně omotala velký, hodně jemný šátek. Aby to bylo takové námořnické (nemyslím barevně, ale tvarově - ležérní, jako pro víkend u moře někde ve Francii, jestli mi rozumíte :) ).

květušína
399 příspěvků 12.2.20 08:39

@retroshanna mně se taky líbí, asi budou pohodlné. Jen s tím tričkem je to jak na pláž nebo na zahradu. Do města/do práce bych k nim dala nějakou bílou halenku nebo alespoň volnější tričko, do výstřihu výraznější šperk a na nohy páskové sandálky, klidně i bez podpatku.

Temperance
2422 příspěvků 12.2.20 15:04

@retroshanna Nosím je ráda, netřou se mi v nich stehna a zároveň jsou hezky vzdušné.

retroshanna
9 příspěvků 12.2.20 17:32

@Temperance takže nechať obe ????

Temperance
2422 příspěvků 12.2.20 17:48

@retroshanna Vypadají pěkně, pro mě je důležitý i materiál, preferuji přírodní.

mimi
231 příspěvků 12.2.20 18:41

Po dlhom rozhodovani (asi 6 rokov) som si kupila „pracovne“ lodicky. Ako moj drahy povedal „trochu babickovske“, ale kaslem na to. Spicku nemaju gulatu, ale ani spicatu, nieco medzi a su kozene. Nepotrebujem stekle na paradu (na to mam jedny cervene).

retroshanna
9 příspěvků 12.2.20 20:23

@Temperance obe sú z viskozy.. Co je na leto fajn.

benyka
8177 příspěvků 17.2.20 11:41

Už nevím, v kterém vlákně přišla řeč na suché kartáčování pokožky, zdálo se mi to jako schůdný nápad, takže jsem zakoupila příslušný kartáč a dneska poprvé vlažně zkusila. Zdá se, že na rozdíl od různých nepříjemných mokrých procesů by to mohlo na mě fungovat.

Neferek
145 příspěvků 17.2.20 19:48
Vrátit?

Kabát ze Zalando. Vrátit?

Stránka:  « Předchozí 1 2075 2076 2077 2078 2079 2080 2081 2082 2083 2084 2085 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek