Co jste si dnes koupily?

Fotoalbum tématu (10669) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
EmilyG.
1693 příspěvků 19.5.20 21:42

@rozmlsaná vse pekne, brala bych tenisky a ty modre s volnou patou. Kdy poletite do Recka, uz neco vite?

rozmlsaná
479 příspěvků 19.5.20 22:56

@EmilyG. Zatím nevím. Přímo ještě nic nelétá. A taky pracují do konce srpna, no vlastně poslední týden si už budu vybírat dovolenou. Dělám si plány že mně v září nikdo nedostane z moře. Mám absťák :(

isko
1802 příspěvků 19.5.20 23:32
@giuliettka píše:
Keby som toto musela absolvovať, tak chodí nahý. Ja by som fakt nenútila dospelého človeka nech si niečo kúpi.

Já s vámi souhlasím. Nechápu, proč by dospělý člověk měl neustále svoje nechuti přehrávat na někoho dalšího.

Femur
287 příspěvků 19.5.20 23:40

@isko Jo, taky je mi z toho blivno, já bych chlapa, kterýho bych musela tak obskakovat, nechtěla. Jedna moje kolegyně má tři dospělé syny a manžela. Manžela musí na nákup věcí doprovodit, nejstarší syn žije zálesáckým životem, tam se ani nesnaží, prostředního musí dokopat, jenom ten nejmladší je metrosexuál. Tomu naopak nesmí koupit nic, vše si vybírá sám. Řeklo by se jedna rodina…

lorens
2440 příspěvků 19.5.20 23:49

Neumím si představit, jak jinak než odebráním kalhot bych udržela svého muže v kabince déle než tam chce být. Nucené nákupy si neumím vůbec představit. A taky bych nechtěla chlapa, kterého bych musela obstarávat jako dítě.

Příspěvek upraven 20.05.20 v 00:44

Femur
287 příspěvků 20.5.20 00:03

@lorens Moje máma to přesně tak udělala, táta se v kabince svlíknul, že si teda jedny zkusí, když jinak nedá. A ona držela jeho kalhoty, nechala si od prodavačky donést několikery další, on si je vyzkoušel, a zpět mu ty jeho vydala až když si vybral aspoň dvoje nové. On by jinak nosil jen montérky a šel by v nich snad i do kina nebo na návštěvu. Přitom je to takový fajn člověk. Smutný příběh. Dnešní kluci už snad takoví nejsou a nebudou.

lorens
2440 příspěvků 20.5.20 01:21

@Femur Nechuť k nákupům chápu. S takovým chlapem je to pak těžké. I když je člověk parádivý jako já třeba, dá nákup oblečení zabrat a co teprve, když to člověk nesnáší. Jenže na mého muže bych něco takového mohla zkusit tak dvakrát, pak by se odebral k rozvodovému právnikovi. Chlapeček už pomalu přechází na jeho manýry, naštěstí se se mnou rozvést nemůže. :)

isko
1802 příspěvků 20.5.20 02:01

Možná, že u starší generace v tom hrálo roli i to, že žena byla jaksi odpovědná za oblečení dětí i manžela. Oblečení manžela bylo její vizitkou. Takže řešila nejenom problém, který viděla, ale i to, jak se na NI bude dívat okolí.

Ze strany těch chlapů mi to připadá strašně soběstředný. Jasně že zavřít ho v kabince je úlet. Ale chápu i takovou manželku, protože co jinak s ním, když se na něm rozpadají kalhoty a on odmítne řešit svůj problém, protože ON nerad nakupuje?

Paris1789
4367 příspěvků 20.5.20 07:51

Můj muž chce, abych s ním jeho formální oblečení chodila nakupovat, ale vybírá si sám, jen mě tam prostě chce mít. Mně to nijak nevadí. Oblečení na sport, kterého má významně víc, si nakupuje sám a velmi rád.

DruI
382 příspěvků 20.5.20 07:58

@isko No přesně, může za to ten pocit, že chlap je vizitkou ženy! To mi pořád říká maminka, že je manžel moje vizitka a co si o mně budou myslet jeho kolegové, když ho nechávam chodit extravagantně oblečeného :o)
Ale teda odolávám, oblečení mu svévolně nevyhazuju a na nákup s ním chodím jenom na jeho přímou žádost.

Paris1789
4367 příspěvků 20.5.20 08:05

Musím se přiznat, že někdy nad tím přemýšlím, co asi na to manželka, když vidím pána ve špinavém oblečení a jinak zanedbaného. Nemyslím si, že je to její vina, jen si říkám, jak to asi sama nese a jestli jí to nevadí?

MP blanka
2475 příspěvků 20.5.20 09:08

Ad. muž ako vyzitka ženy: Na promóciu mojej sesternice v roku 1970 prišli jej obaja - rozvedení - rodičia. Keď neskôr ukazovala mojej mame jej sestra fotky, s neskrývaným zadosťučinením hovorila : Vidíš to, ta jeho mu ani kalhoty nevyžehlí!

Femur
287 příspěvků 20.5.20 09:10

@isko Ano, taky si myslím, že je to tím postojem starší generace. „Co si o mě lidi pomyslí, když ho uvidí takhle“. U mojí mámy to bylo tak, že jí bylo jedno, v jakých montérkách jde táta do práce, ale když už spolu někam šli, do kina, na návštěvu nebo jen po ulici, tak chtěla aby vedle ní nešlo něco… za co by se musela stydět.
@Paris1789 S mým mužem jsem taky šla naposledy vybírat oblek, ale jen jako poradní hlas a druhé oči. Zezadu se člověk úplně nevidí a na úsudek prodavačky se nelze vždy spolehnout.
Teď jsem si vzpomněla na jednoho kolegu, který nosil sako, košili a kravatu i do školy, ale bohužel ráno přijel zpocený na kole, převlékl se do košile, kterou ale málokdy donesl domů vyprat. Taky mě vždycky napadlo, jestli to jeho žena ví. Z dálky vypadal upraveně, ale seděla jsem ve sborovně vedle něj… a teda bylo to dost cítit.

Oveeec
2416 příspěvků 20.5.20 10:02

@rozmlsaná Bílé tenisky a ty černé střevíčky, nebo jak to nazvat, mi právě dorazily na poštu :) A není to zdaleka poslední balíček.

Ale je to k vzteku, rozhodla jsem se nakupovat udržitelně, tj. žádná bangladéšská produkce umělohmotných beztvarých pytlů, a zrovna na mě vyskočila reklama H&M s šaty, které bych hrozně potřebovala!

madlusa
68 příspěvků 20.5.20 11:43
@Paris1789 píše:
Musím se přiznat, že někdy nad tím přemýšlím, co asi na to manželka, když vidím pána ve špinavém oblečení a jinak zanedbaného. Nemyslím si, že je to její vina, jen si říkám, jak to asi sama nese a jestli jí to nevadí?

Mám to takhle doma. Vadí mi to strašlivě, když spolu někam jdeme a vypadáme jako dáma s bezdomovcem. Za 15 let se mi podařilo leccos zlepšit, třeba výběr, co se dá zkombinovat, co se kam hodí a co už jen na práci doma.
Nákupu oblečení jsem se ujala dobrovolně, aby se v tom výběru nedalo udělat moc chyb a taky aby v tom nechodil až do úplného rozpadu. Vlastně mě to nijak neobtěžuje, spíš baví, stejně chodím nakupovat svoje oblečení, tak se zároveň podívám i po něčem pro něj.
Nemyslím, že je to výchovou, jeho bratr je přesný opak. Jen ho to prostě vůbec nezajímá. Ale - poslaly byste do háje jinak skvělýho člověka, jen proto, že ho moc nezajímá, co má na sobě? Prostě si vzájemně pomáháme - každej dělá to, co mu jde líp.

Paris1789
4367 příspěvků 20.5.20 12:12

@madlusa
vím přesně, o čem píšete, mám takového syna. Jen on s námi nikam nechodí. Na veškeré nesmělé připomínky stran svého outfitu reaguje vyloženě neuroticky, případně mi típne telefon. Kdyby jen nepatrně mrknul okem, koupím mu všechno, nač si v obchodě ukáže, nabízela jsem mu, ať mi teda pošle odkazy, že mu to koupím přes web a jemu to přijde až domů, všechno marné.
Takže ten můj příspěvek vychází z mých vlastních zkušeností a prožitků.

porjk
3052 příspěvků 20.5.20 13:24

@madlusa U nás je to podobně. Muž si něco oblíbil a tahá to do roztrhání. Oblečení nepovažuje za nic jiného, než ochranu před zimou. V posledních letech se to maličko zlepšilo, ale sám by si oblečeni nešel koupit. Dá mi velkou práci ho přesvědčit, že je třeba výměna nějakého kusu oděvu. Nechápe. Vždyť to nemá díru ani z toho nevyrostl…
U starších ročníků je to myslím běžné, že se o to stará žena. Taky to souvisí možná s tím, že bývalo zvykem, že kasu držela žena a hospodařila s prostředky podle svého uvážení, proto i pořízení nějakého oblečení spadalo do její kompetence. Včetně té údržby.

rozmlsaná
479 příspěvků 20.5.20 13:45

@Oveeec Ty moje jsou tmavě modré. Zvažovala jsem hořčicové ale řekla jsem si že světlých bot budu mít dost a nakonec jsem si k modrým koupila modrohořčicový šátek. Já jak jsem byla v srpnu v Řecku a vracela se koncem měsíce tak jsem tam prozřetelně nechala většinu letních bot, vždyť tam na jaře budu :( Stejně tak letní šaty. 2 letní boty jsem si koupila z výprodeje v Aténách. Kožene :( budu brečet, čekají tam na mně.
Taky se snažím omezovat nákupy ale boty byla nutnost právě proto že jsem si je nedonesla zpět.

MP blanka
2475 příspěvků 20.5.20 14:10

Moj otec tak nejako uznával, že z času na čas sa niečo nové na seba kúpiť musí, len nech ten nákup, preboha, netrvá dlho. Svoje a detské oblečenie nakupovala mama, a keď išlo o niečo pre otca, čoho sa mal zúčastniť, musela si vopred vytipovať, kde a čo, pretože by ďalej, ako do prvého navrhnutého obchodu rozhodne nešiel. Keď sa nám narodila dcéra, prišli moji rodičia, cez pol republiky, pozrieť si prvú vnučku. A krátko po príchode ma otec vyzval - maminka zůstane s malou, a my půjdeme do města, chceme, aby sis vybrala něco na sebe, chceme ti něco koupit. Úplne ma to zaskočilo - a to půjdeš se mnou ty?! A nielen to, keď som si zo skromnosti v prvom obchode vybrala ľahkú nočnú košieľku, nástojil, že to je málo, a- nechceš třeba nějaké boty? A šiel so mnou cez pol mesta do iného obchodu, snaživo sa tváril, že mi pomáha vyberať, nemal pri tom žiadne poznámky a vôbec bol neskutočne milý. Vôbec som ho nespoznávala, a aj teraz, po toľkých rokoch sa nemôžem ubrániť dojatiu nad tou spomienkou.

giuliettka
6710 příspěvků 20.5.20 17:37
@Femur píše:
@isko Ano, taky si myslím, že je to tím postojem starší generace. „Co si o mě lidi pomyslí, když ho uvidí takhle“. U mojí mámy to bylo tak, že jí bylo jedno, v jakých montérkách jde táta do práce, ale když už spolu někam šli, do kina, na návštěvu nebo jen po ulici, tak chtěla aby vedle ní nešlo něco… za co by se musela stydět.

@Femur Nechcem citovať sama seba, tak okopírujem príspevok čo som tu už raz dávala. :-)
Môj brat raz doniesol z práce domov montérky na vypratie. Nechápala som, načo sú mu pri jeho práci monterky, ale vyprala som ich a zistila som po usušení, že sú neskutočne deravé a pokope držia len nejakou nadpozemskou silou. Tak som usúdila, že predsa taký otrhaný chodiť nemôže, nech už je to kamkoľvek a tie montérky som pozašívala. Trvalo mi to viac ako hodinu, pretože boli dotrhané na zdrapy. Potom som ich vyžehlila, úhľadne zložila a pripravila k jeho veciam do práce. Asi o mesiac mi brat oznámil : náš vrátnik ti ďakuje, za zašitie montérok. Mne sa pokazilo auto a nechcel som sa ušpiniť pri oprave, tak som si ich od neho požičal. Keď som odchádzal, tak som ich strčil do kufra a mama ich omylom dala do prania. Ten pán ich používal výnimočne, pri obzvášť špinavej práci, s tým, že keď sa rozpadnú, tak ich vyhodí. Zašitie bol neočákavaný bonus a montérky vraj slúžili ešte niekoľko rokov. :-)

giuliettka
6710 příspěvků 20.5.20 17:54
@porjk píše:
@madlusa U nás je to podobně. Muž si něco oblíbil a tahá to do roztrhání. Oblečení nepovažuje za nic jiného, než ochranu před zimou. V posledních letech se to maličko zlepšilo, ale sám by si oblečeni nešel koupit. Dá mi velkou práci ho přesvědčit, že je třeba výměna nějakého kusu oděvu. Nechápe. Vždyť to nemá díru ani z toho nevyrostl…

Keby som ho len musela doma pri kávičke presvedčiť aby išiel, tak by som to kľudne absolvovala a nakupovala s ním. Ale ísť dopredu omrknuť obchody, a potom znova s ním. aby on tam potom bol čo najkratšiu dobu, no to by ma mohol… Moj oco nerád nakupoval sám, vždy s ním išla aj mama. Ona navyše nemala vodičák a tak on išiel ako šofér, lebo museli do najbližšieho mestečka, do Prešova u nás v dedinke nebol za totáčov žiadný obchod s oblečením. Vždy si robil žarty, že mama má vlastného šoféra a nosiča batožiny. Ale nemusela ho k tomu nútiť. Ona mu často kupovala oblečenie aj sama. Vedela čo mu pristane, jemu sa ňou vybraté oblečenie páčilo a nosil ho. Vždy nám dávala oblečenie všetkým aj pod stromček, okrem iných vecí, nebolo tam nikdy len to oblečenie. A ňou vybraté kúsky vždy sedeli každému jak šerbeľ na riť. Ona vedela čo sa komu páči a podľa toho vyberala. Ale oco si potrpel na pekné oblečenie ak niekam išli spolu. On bol ten starý typ chlapíka, čo tvrdil, že keď si dá chlap v spoločnosti v prítomnosti ženy dole sako a kravatu, tak to je rovnaký prehrešok, ako keby si dal dolu aj nohavice. (platilo pre oblek, nie pre voľnočasovú košeľu s krátkým rukávom k ľanovým nohaviciam) :-D

Femur
287 příspěvků 20.5.20 17:59

@giuliettka To je výborná historka. Tak hlavně, že jste si dala tu práci. :-) Můj táta vyprávěl příběh od nich z dopravy. Fasovali nové kombinézy (80.léta) a jeden jeho kolega se v tom nosil jak páv, slušelo mu to. A pak ho najednou viděli, měl tu kombinézu, ale bez rukávů. „Co se ti stalo?“ No, potřeboval na velkou, skočil z náklaďáku do nejbližšího příkopu, jenomže ta kombinéza se děsně špatně svléká, a jak spěchal, povedlo se mu trefit to do rukávu. Neměl nic jiného na sebe, tak rukáv utrhnul. A proč ten druhý? Potřeboval být souměrný. :-)
Ale ty pracovní kombinézy byly jinak moc pěkné, i tátovi slušela. :-)

Paris1789
4367 příspěvků 20.5.20 21:27

S výjimkou asi prvního týdne nouzového stavu chodím pořád do práce. Jak je všechno zavřené, už jsem začala strádat nedostatkem teplého oběda. Nikdy bych neřekla, že mi to bude tak chybět. Dnes jsem vyměkla a objednala si oběd přes Dáme jídlo. Přivezli mi to teda se třičtvrtěhodinovým zpožděním, ale bylo to tak dobré! Ale bylo toho opět strašně moc, tak pro dva lidi bohatě. Nechápu ty obrovské porce.

Martin098
6 příspěvků 20.5.20 22:09

Já teda jsem nakupoval včera jedno proužkované Polo tričko a Kostkovanou košili v C&A

JarkaJ
1050 příspěvků 21.5.20 10:06

Včera jsem si konečně Koupila vyhlédnuté lněné široké kalhoty v M&S. Předchozí podobné béžové se rozpadají a velmi se mi osvědčily - na dovolené, na cestování, do auta … Zřejmě jsem měla nějakou nakupovací odvahu, protože odpoledne jsem zakoupila ve Scanquilt pro nás oba nové přikrývky (každému co vyhovuje, předem vybrané). Měla jsem v úmyslu utrácet i za povlečení, ale každý máme jinou délku deky, tak se to špatně vybírá, ve 220 toho dělají výrazně méně, co se mi líbí, tak jinde a příště. Mimochodem - máte zkušenosti s kvalitou povlečení a prostěradel od SQ, když je tak drahé?

Stránka:  « Předchozí 1 2085 2086 2087 2088 2089 2090 2091 2092 2093 2094 2095 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek