Co jste si dnes koupily?

Fotoalbum tématu (10669) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
EmilyG.
1694 příspěvků 21.5.20 10:14

@JarkaJ mám od nich v ČR povlečení z bavlněného saténu se zipy a dobrý, je dražší než obyč. bavlněné, ze sušičky se nemusí žehlit ( přeznávám že někdy žehličkou přelítnu, jsem team Škrobenka levandulová a mám ráda když to voní).
Prostěradla nevím, mám prostírání a běhouny na stůl a dobrý.

Birdonawire
453 příspěvků 21.5.20 10:53

@JarkaJ Scanquilt podle mne kvalita hodně dobrá. Před 10 lety jsem u nich koupila povlečení, pak po změně barevného ladění bytu darovala skorosestře, má ho pořád, přežívá v pohodě i návštěvy milovaného kocoura (drápky). Bavlněný satén v nežehlivé úpravě.
Osobně jsem naposled nakupovala u Veba, to mi teď vyhovuje lépe. Prodloužené délky mají nebo objednají.

ertz
419 příspěvků 21.5.20 11:05

@JarkaJ Od Scanquiltu mám damaškové povlečení i obyčejné bavlněné, kvalita dobrá. S e-shopem výborná komunikace. Zklamali mě ale utěrkami. Mám od nich utěrku a na to, že byla asi 3× dražší než běžné, se hrozně rychle seprala a prodrala, po roce to byl hadr. Ty obyčejné bavlněné mi vydrží mnohem déle.

Paris1789
4379 příspěvků 21.5.20 11:16

@JarkaJ
Ty lněné kalhoty z MS máte čistě lněné nebo mix s viskózou?

JarkaJ
1052 příspěvků 21.5.20 12:15

@Paris1789 Vidíte, to mě nenapadlo zkoumat, pro mě bylo důležité, jak jsou příjemné na omak a že jsou takové pevnější, hustší nebo jak bych to řekla, ne tenoučké. Našla jsem na stránce MS, že 55% len a 45% viskóza. Podobné mají v různých barvách (růžové i fialové), ale tyhle věci já ráda přírodní.

Oldyn
6345 příspěvků 21.5.20 12:24

@JarkaJ
Já mám zkušenost s přikrývkou a polštářem a tedy už je nemám. Nevím zda za to může čistírna-2× ročně, nebo kvalita výplně, ale už bych si je nikdy od této značky nepořídila. Povlečení neznám.

JarkaJ
1052 příspěvků 21.5.20 12:39

@Oldyn My jsme měli předtím od nich přikrývky dlouhé roky, takže bez problémů. Ale píšou, že prát po 2-3 letech používání, takže čištění 2× ročně je asi moc, i když je asi šetrnější. My jsme je ale prali taky častěji.

Oldyn
6345 příspěvků 21.5.20 12:42

@JarkaJ
My ty přikrývky měli tak deset let a vyhazovali jsme jen kvůli té výplni, jelikož se celá nějak smrskla do podivných útvarů a celá přikrývka přestala držet tvar.

JarkaJ
1052 příspěvků 21.5.20 14:01

@Oldyn Já myslím, že po 10 letech měly nárok :-) Tím, jak jsou vlákna různě lehká, dutá a jinak funkčně upravená, tak samozřejmě časem ten objem ztratí, není to jako peřina pro několik generací (to přeháním).

giuliettka
6734 příspěvků 23.5.20 08:09
@Oveeec píše:
Ale je to k vzteku, rozhodla jsem se nakupovat udržitelně, tj. žádná bangladéšská produkce umělohmotných beztvarých pytlů, a zrovna na mě vyskočila reklama H&M s šaty, které bych hrozně potřebovala!

Tak si ich kúpte, udržite tým nažive niekoľko ľudí. On hladomor v dosledku koronaviru už na spadnutie je.

• Nevím, kolik přesně kusů vyrábí jednotlivé značky. Celkově to jsou ale pro běžného smrtelníka nepředstavitelná čísla. Podle dostupných informací jenom z Bangladéše nebyla vyexpedována téměř miliarda kusů oblečení. Jedná se o zboží, které bylo objednané do letních kolekcí, převážně evropskými a americkými klienty, jejichž objednávky byly od počátku pandemie zrušeny. V důsledku toho již přišla o práci téměř polovina z více než 4 milionů zaměstnanců.*
Oveeec
2422 příspěvků 1 inzerát 23.5.20 10:00

@giuliettka Já vím. To je hrůza. Jako by to celé už tak nebyla prasárna. Víte, já nemám ráda ten argument, že nebýt toho, že šijou pro tyhle značky (za těch šílených podmínek), umřeli by hlady. Protože to ty firmy staví do pozic skoro dobrodinců, kteří jim dávají práci, zatímco je dřou na kost. Ovšem co by tam ti lidé dělali, kdyby nepracovali v tomhle byznyse, jak by se tam jinak uživili, netuším. Jediné možnost je, aby jim začali slušně platit a zajistili slušné podmínky, což samozřejmě neudělají.

Paris1789
4379 příspěvků 25.5.20 11:26

Koupila jsem si letní šaty, načež se ochladilo.

EmilyG.
1694 příspěvků 25.5.20 12:14

@Paris1789 jsou moc pekne!

Paris1789
4379 příspěvků 25.5.20 12:25

@EmilyG. hlavně mají kimonový rukáv a to mám ráda

benyka
8329 příspěvků 25.5.20 23:55

Dneska jsem si z pochůzek donesla zase jedny sluneční brýle, protože měly konečně skla do hněda a světlejší než bývá zvykem. Teprve pak jsem zjistila, že sundávat a nasazovat střídavě roušku a brejle, když má člověk ještě k tomu v ruce nějakou tašku, je prakticky nemožné.

květušína
418 příspěvků 26.5.20 09:08

Sobě jsem koupila funkční šortky, protože mě už nebavilo chodit do přírody v riflových kraťasech. A ještě i funkční šaty, po kterých jsem pokukovala už vloni a zdály se mi drahé. Obojí je moc příjemné na nošení. Ale letos jsem na sebe nechtěla vůbec nic kupovat, chtěla jsem si upravit starší věci co nenosím a nebo ušít. Nic jsem neupravila ani neušila, neb není čas a nakupování a už jsem porušila. A muž navíc přišel s tím, že by mi chtěl něco koupit, že už jsem dlouho od něj nic nedostala. Pokušitel jeden!

Dceři jsem koupila kalhoty. Jsou pohodlné, že by v nich byla pořád. Plus nějaká trička. A taky asi troje boty. Ze všeho přes zimu vyrostla. Ale už končím s nákupy i pro ni. Ještě nějaký kufr potřebujeme, ale pak už opravdu konec.

Příspěvek upraven 26.05.20 v 10:13

EmilyG.
1694 příspěvků 26.5.20 09:51

@květušína hezké nákupy.

květušína
418 příspěvků 26.5.20 10:05

@EmilyG. děkuji. V těch šatech si sice trochu připadám jako nějaká strážkyně pořádku nebo tak něco, ale jsou moc pohodlné.

květušína
418 příspěvků 26.5.20 10:12

@Paris1789 Ty vaše šaty se mi líbí moc.

Vinca_minor
1657 příspěvků 26.5.20 11:30

@květušína Na ty funkční šaty jsem se taky dívala, ale na mou figuru mají bohužel pásek příliš nízko. Takže závidím, že vám padnou.

Eyela
281 příspěvků 26.5.20 12:11

@květušína Odkud jsou prosím ty kraťasy? Vypadají, že nejsou tak zoufale krátký jako všechny, co jsem zatím okukovala.

MarryJu
424 příspěvků 26.5.20 12:20

Už jsou na cestě

květušína
418 příspěvků 26.5.20 12:38

@Eyela obyčejné Tchibo. ještě jsem si objednávala jiné, ty se mi líbily víc, ale neseděly mi v pase.

@MarryJu heké šaty. Závidím, že můžete obléct ty modré. Já, postavou krev a mlíko, bych v nich vypadala jako almara nebo jako těhotná.

Příspěvek upraven 26.05.20 v 12:53

květušína
418 příspěvků 26.5.20 12:53

@Vinca_minor já mám zas občas problém, že oblečení má pas pro mě až příliš vysoko. :)

MarryJu
424 příspěvků 26.5.20 12:57

@květušína Moc se mi líbily, tak jsem je hodila do košíku. Jak v nich budu vypadat je věc druhá :-)

Stránka:  « Předchozí 1 2086 2087 2088 2089 2090 2091 2092 2093 2094 2095 2096 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek