Co jste si dnes koupily?

Fotoalbum tématu (10802) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Oveeec
2776 příspěvků 18.12.20 00:37

Ono je to s těmi alkoholiky a feťáky trochu složitější - spousta z nich si tím řeší psychické problémy, což je zase další kapitola. Jako ano, je to něco jiného, než když někdo třeba utrpí úraz nebo má vážnou nemoc, a asi by nebylo úplně fér, aby jejich léčba probíhala na úkor lidí, kteří si svou nemoc nezavinili takovou měrou jako závisláci. Ale i ta závislost je složitý zdravotní, psychologický a sociální problém. Propadnout závislosti vždycky neznamená vědomě se rozhodnout, že si zničím život, aby na mě ostatní museli platit.

Vinca_minor
2278 příspěvků 18.12.20 07:21

Zajímalo by mě, kolik bych měla dioptrií, kdybych celé dětství nelítala venku.

zwedavka
1242 příspěvků 18.12.20 08:28

O absenci sledování různě vzdálených cílů atd. byla v článku řeč taky, ale jmenovitě vyzdvihoval absenci pobytu na denním světle.
(Třeba naše školka nešla na procházku, kdykoliv bylo „ošklivě“, tedy méně než +5°C, zataženo, nedejbože 0,1 mm srážek, prý je rodiče obviňovali, že tam děti onemocněly. OMG)

benyka
9067 příspěvků 18.12.20 09:45

@zwedavka Naše vnoučata chodí do školy, kde je každý den po vyučování družinář vyžene na zahradu a lítají tam (kluci hrají fotbal) v blátě, dešti, sněhu a dokonce tam i svačí u venkovního stolu, dokud si je někdo nevyzvedne. Milují to, ale jak vypadá jejich oblečení, když jdou ještě potom třeba na nějaký hudební kroužek, bláto mají i na zádech a v kapuci a barvu bot zjistíte až doma při třetím marném pokusu o aspoň částečné očištění, to ani nechtějte vidět. :-)

Paris1789
5235 příspěvků 18.12.20 10:52

Má oční vada je vrozená, táhne se celou naší rodinou už generace. V dětství jsem byla venku pořád, je pravda, že na sobě pozoruji jisté zlepšení, když chodím hodně venku a bez brýlí. Třeba teď. Zajímavé je, že vidím dobře za šera a potmě.

MP Janka
748 příspěvků 18.12.20 11:53

A mně se oči zlepšily po tom, co jsem nastoupila do práce a začala dlouhodobě koukat do monitoru v jedné vzdálenosti. Teda jedno oko. To lepší má pořád stejně, to horší se zlepšilo o čtvrt dioptrie a i cylindr je lepší. Měřeno stejnou metodou, stejným člověkem, dokonce jsem byla u nějaké prý dobré lékařky, protože ten měřící stroj mi měření šílená čísla a realita při zkoušení čoček je úplně někde jinde.

bao-baba
1428 příspěvků 18.12.20 15:03
@Paris1789 píše:
Zajímavé je, že vidím dobře za šera a potmě.

Toho jsem si také všimla, když jdu večer venku, často si brýle sundávám, protože bez nich vidím lépe.

Brep
790 příspěvků 20.12.20 13:34

Vyprodej v lindexu. Cerny halenka s vysivkou a leskle ponozky v horcicove a tyrkysove. Moje hranice vyraznosti :D

https://i8.amplience.net/…38_9570_PS_F$fmtWebP$&$cache$&$crop$&$scaleFit$&$productDetailSwiper$&vw=600

Brep
790 příspěvků 20.12.20 13:35

Ponozky

ertz
772 příspěvků 20.12.20 14:15

Mám samé neutrální barvy, tak jssem začátkem prosince šla pro něco barevného. Jediný, který mi seděl velikostí a střihem, byl šedý. Je docela teplý a to je dobře. Jen okolo krku teď musím mít šátek.

Ghost B.C.
4005 příspěvků 21.12.20 14:14

Moje staré (nebo zastydlé) rockové já se po dlouhé době ozvalo. Mám k nim dlouhý černý kabát, což asi nepřekvapí. V lepším případě by to celé mohlo mít nádech Matrixu. V tom horším si to na sebe vezmu jednou.

dagino
860 příspěvků 21.12.20 17:03

@Ghost B.C. V pohode, to nosím tiež.

Bystromila Klíšťová
67 příspěvků 22.12.20 15:12

Trošku se vrátím k brýlové debatě. Osobně mi vadí, že základní verze dioptrických brýlí není hrazená dětem. Ono se nejedná jen o nízkopříjmové rodiče, ale také o rodiče bez zájmu či zodpovědnosti. Čtrnáctiletý si na brýle nevydělá a vidět potřebuje nejen ve škole. Veřejné pojištění máme, není důvod si systémově pro pár peněz vyrábět další nezaměstnatelné. A pro srovnání uvádím, že roční náklady na diabetiky 2. typu (úplně sami si nemoc zavinili) činí cca 40 miliard korun ročně.

giuliettka
7992 příspěvků 22.12.20 15:16
@Bystromila Klíšťová píše:
A pro srovnání uvádím, že roční náklady na diabetiky 2. typu (úplně sami si nemoc zavinili) činí cca 40 miliard korun ročně.

Idem si pre popcorn! :-D Teraz tu dorazí ta diabetička, čo razí teoriu, že jej majú zaplatiť kompletne všetko vrátane 45 ivf, a benzín do auta na dovolenku, lebo diabetes a máme o zábavu postarané. :-D

Birdonawire
622 příspěvků 22.12.20 15:46

Koupila jsem si damaskove povleceni od Veba Broumov, ale mohu dat jen produktovou fotku, ze same radosti jsem ho hned nacpala do pracky.

Paris1789
5235 příspěvků 22.12.20 16:03

@Bystromila Klíšťová žila jsem v tom, že dětem se přispívá?

Bystromila Klíšťová
67 příspěvků 22.12.20 16:53

@Paris1789 Pardon, teď jsem to dostudovala, takže se hradí do 15 let, nad tuto hranici jen nad 10 dioptrií. Nicméně když vzpomenu na svou střední školu, tak jsem žádný příjem neměla. Tedy ani na brýle.

s_sirena
102 příspěvků 22.12.20 18:20

@Paris1789 přispívá, ale pár stokorun, jestli by se za to nějaká „základní verze“ dala pořídit netuším, naštěstí jsem to nemusela nikdy řešit. Vždycky jsme dopláceli, když byly dcery malé tak 1500Kč a teď tak od pěti výš. Dcery mají brýle obě, jedná od dvou měsíců, druhá od tří let. Bylo období kdy se jim měnily dioptrie po půl roce, když to nebyly dioptrie, tak vyrostly z obrouček. Od cca 4 dioptrií už musely mít náhradní brýle, občas se rozbily, občas ztratily. Dvakrát mladší přišla o brýle ve školce. Ráno jsem odevzdala obrýlené dítě, a odpoledne dostala bez, prý hledali všude.. Nenaděláte nic. Jděte a koupíte další. Na ty už pojišťovna neprispěje. Starší má zas nestandardní kombinaci, takže skla vždy na objednání, tzn dražší. Pak dioptrické sluneční. Jasně to je nadstandard, nemusí být. Ale chápu, že i základ pro dost rodin může být velká finanční zátěž. Obzvlášť s více dětmi.
Snažila jsem se najít ty úhrady pojišťovny, ale není mi to jasné, možná se to změnilo, když jsem kupovala dětem brýle, v optice mi řekli cenu za obroučky, plus cenu za skla, což bylo třeba 1700 za jedno, sečetli, a odečetli něco „na pojišťovnu“ a zbytek jsem zaplatila. Na obruby tuším přispívají 300, ale obrubu za 300 jsem nikdy neviděla, obyčejné stávaly 1500, Hallo Kitty s perkama na nožkách byla třeba za 2500,a to už je tak pět let zpět. Na dětském očním měli sbírku pro potřebné, zachovalé brýle jsme tam nosili. Není to sranda, ale jak to vyřešit, aby brýle pro děti v nouzi byly hrazené to nevím.

zwedavka
1242 příspěvků 22.12.20 18:22
@zwedavka píše:
Prevence očních vad je hodně pobytu na denním světle venku v dětství. Samozřejmě to není všespasitelné, ale prý to trochu pomáhá. (Z nějakého rozhovoru s očním lékařem)

Ne že by mne zajímala červená ramínka, ale je to dost ilustrativní k té naší povaze české. Oční lékař řekne, že to a to chováním je prevence proti oční vadě. A my se rozhodneme, že není. VŠ s atestací kontra biologie na SŠ.
(Beru v úvahu sdělení od reálného doktora kontra neznámá osoba na netu tvrdí, že neznámý kdovíjestlilékař prý tvrdil…)

Moir
2489 příspěvků 22.12.20 19:12

@zwedavka už jsem doktory slyšela říkat a četla od nich tolik bludů, že přinejmenším ty divnější informace ověřuji

na obroučky se se před 10 lety přispívalo 150 Kč, slovy sto padesát korun, každá optika byla povinna mít v sortimentu obroučky za tuto částku, taky měla, někde v šuplíku, obvykle model Gustav Husák styl tlusté plastové rámečky

s mými dioptriemi mi pojišťovna přispívala jednou za dva roky nebo při každé změně dioptrií na dvoje brýle (tuším, že od 6 dioptrií na dálku) cca 660 Kč

investici 40t do laserové korekce krátkozrakosti stále považuji ja nejlépe investované peníze v životě (a taky jsem snad najednou tolik peněz od té doby neuutratila)

zwedavka
1242 příspěvků 22.12.20 19:44

Na to jsem narazila od @Grosslularia (chybí mi), že doktoři by se MĚLI celoživotně vzdělávat, ale nikdo nad nimi nestojí s potěhem, aby tak učinili.
Tohle ovšem koresponduje s jinde získanými informacemi a všeobecným přehledem. Dále hodnověrnost potvrzuje, že to nic nestojí, neslibuje to vyléčit vše bezezbytku v krátkém čase a není to podloženo americkými či jinými cizokrajnými lékaři. :-)

mikrob
275 příspěvků 23.12.20 08:45

Doktoři se celoživotně vzdělávají, mají na to systém, musí získat každých pět let nový diplom celoživotního vzdělávání, k jeho dosažení je potřeba nasbírat 150 kreditů, které lze získat publikační činností, účastí na konferencích (aktivní, pasivní) nebo e-learningem. Nevím, jak to chodí v soukromých labinách, ale u nás v nemocnici máme nárok na jednu akci(kongres atd.) za rok, která je ohodnocena max.do 10 kreditů za aktivní účast (přednáška, poster), e-learning (přednáška + test) max.4 kredity, přičemž z našeho oboru jich je NULA, takže musím dělat všemožné jiné obory… Neumím si představit, jak to dělají praktici. Ne každý lékař může dělat vědu a publikovat v impaktovaných časopisech, někteří musí taky pracovat :-)
Tož tak…

Iv_Sm
1585 příspěvků 8.1.21 19:21

Sukne a k ni triko

Iv_Sm
1585 příspěvků 8.1.21 19:21

Kalhoty. Cerna se strasne spatne foti.

pavka_l
1247 příspěvků 8.1.21 19:27

@Birdonawire Krásné, ať Vám v tom dobře spí. Damašek mám moc ráda, Veba je prima.

Stránka:  « Předchozí 1 2124 2125 2126 2127 2128 2129 2130 2131 2132 2133 2134 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek