Co jste si dnes koupily?

Fotoalbum tématu (10767) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Ajka197
2 příspěvky 26.2.21 18:47
Šaty

Zatím jen objednané

julie74
3828 příspěvků 26.2.21 21:02
@Ajka197 píše:
Zatím jen objednané

Vzpomínková akce na silon?

LorelaiH.
3389 příspěvků 26.2.21 22:23

Objednaná. Píšou, že je hnědá. Já vidím tmavě starorůžovou. Uvidíme, co přijde.

Temperance
3114 příspěvků 27.2.21 22:34

@LorelaiH. Ta by se mi taky líbila :-)

dajakbol
115 příspěvků 4.3.21 18:48

Dobrý den, milé dámy. A pane Neferku :)

Ulevím si s dovolením ještě tady k nevyžádanému tématu: jak to teď (také) může vypadat s koupi ze Spojeného království (na Slovensko)…

Bohužel, špatně.

Tedy alespoň v mém případě. Objednával jsem v mírné slevě dvoje manšestráky od Cordings. Což je tam něco jako rodinné stříbro, 180 let tradice a tak. Výsledná suma i přidružené obstrukce mě ale znechutily velemohutně. Vše rozepsáno níže (převedeno na eura, centy zaokrouhleny):

• cena tovaru (dvoje kalhoty): 230 €,
  • clo: 30 €,
  • DPH: 56 €
  • poplatek celnímu zastupiteli: 36 €,
  • doprava: 25 €,

celkem: 377 €.

Plus jsem potřeboval:

• registrace na finanční zprávě,
  • potvrzení o této registraci poslat celnímu deklarantovi,
  • poslat i potvrzení o objednávce,
  • poslat popis obsahu balíku,
  • vyplnit a poslat formulář s osobními údaji a souhlasem se zastupováním.

Pro mě - vopruz strašlivý. Na tyto věci bych zoufale potřeboval nějakou slečnu Lemonovou jak Poirot. Vědět, co mě čeká, k tak ostudné transakci by nikdy nedošlo!

Nejhorší však bylo zjištění - že kalhoty jsou mi poněkud malé v pase. Cordings totiž k mé smůle opravdu dodržuje, co deklaruje, a jejich šířka 34, je 34 palců, tedy 86 cm (u riflí, co mám to bylo vždy víc, cca 92 cm). Naštěstí mě, zdeptaného představou komplikovaného vrácení, něco osvítilo, i poradil jsem se v krejčovské skupině a povzbuzen příznivými zprávami, kalhoty svěřil jediné krejčové, kterou mám v lockdownu poruce. Vše dopadlo na výbornou, materiálová rezerva byla akorát dostačující na potřebné rozšíření (cca + 4cm), přičemž původní šev není znát. Pachuť špatné zkušenosti z koupi vyprchává pomalu, ale jsem rád že mám bytelné kalhoty, které mi sedí.

Stručný popis: vysoká gramáž (480 g); pevné skryté trojbodové zapínání v pase na knoflík a dva háčky; rozparek na tři knoflíky (spodní je dost nízko, špatně se s ním manipuluje); hluboké, prostorné kapsy; zevnitř knoflíky na šle; možnost objednat jako nezačištěné i zkrácené - i při výšce 196 cm bylo dost materiálu i na manžety; střih… nevím, zdá se spíše užší (moc neplandá ani na mých hubených stehnech); sed střední; spodní okraj 20 cm; celkové vypracování po mém laickém soudu skvělé.

Příspěvek upraven 16.03.21 v 13:30

dajakbol
115 příspěvků 5.3.21 07:33

@Paris1789 O jaké kabelce se to tu diskutuje? Já žádnou nevidím :thinking: :upside_down:

Shameeka
29 příspěvků 5.3.21 09:12

Prisly mi 2 plakaty co jsem chtela asi rok, jeden uz povesen.
edit - foto otoceno

Příspěvek upraven 28.03.21 v 19:19

kalivrata
507 příspěvků 5.3.21 10:27

@dajakbol Radost až na kost. Mě ty moje tady dávno zmiňované šaty ještě pořád nepřišly, ale po tom výčtu začínám doufat, že přijdou až po výplatě.

Paris1789
5411 příspěvků 5.3.21 11:32
@dajakbol píše:
@Paris1789 O jaké kabelce se to tu diskutuje? Já žádnou nevidím :thinking: :upside_down:
dajakbol
115 příspěvků 5.3.21 11:44

@Paris1789 Hm, pěkná, zelenou mám rád. Přišlo mi jen paranormální, že dámy reagují na kabelku, která není vidět:upside_down:

Paris1789
5411 příspěvků 5.3.21 14:40

@dajakbol taky mám ráda zelenou. Kabelka je prima, na to, že jsem ji objednávala jen podle obrázku na webu, se mi koupě hodně vydařila.

dagino
869 příspěvků 5.3.21 17:23

@dajakbol Manželka s dcérou si objednali tovar zo zahraničia v hodnote 86,– eur a zaplatili štátu 56,– eur navyše. Veľmi nás to potešilo, konečne nám trochu ubudne z nekalej zahraničnej konkurencie. Keď sme tovar objednávali do predajne, museli sme clo platiť aj doteraz a DPH sme museli tiež účtovať. Zákazníci nám potom nadávali, že máme vysoké ceny.

bao-baba
1681 příspěvků 13.3.21 09:14

Včera jsem hledala na síti nějaké černé vycházkové boty. Vypadla na mne ponožka na pneumatice z traktoru.
NEkoupila jsem.

Temperance
3114 příspěvků 13.3.21 17:23

@bao-baba To je snad spíš do vlákna „Co mě pobavilo“, ne? Nebo do vtipů…

Lamarr
127 příspěvků 14.3.21 15:53

@dajakbol Manzestraky jsou tak krasny co do provedeni a materialu, ze jsem hned dostala cukani si taky nejaky objednat, ja manzestraky nosim rada a hodi se ke mne. Ale teda ta anabaze, to je peklo! To me hned cukani prestalo! Dat navic skoro tri tisice, to bych teda velemohutne zaplakala. Nu, dekuji ze jste se podelil, tusila jsem, ze to muze byt slozitejsi ale takovej hardcore by me nenapadl..Kalhoty jsou ale prekrasne, to je hned videt i jen z fotky. Myslim, ze to za to stalo. Jo a ta svadlena je hodne sikovna.

Ghost B.C.
4043 příspěvků 18.3.21 09:33

Ta zima už mě tak strašně nebaví, že zoufale přivolávám jaro:

mimi
295 příspěvků 18.3.21 11:36

@Ghost B.C.
krasne saty, to je tak skoro uz leto, (nieco pre mna, skocit z marca rovno do juna, kvoli alergii :-D)

Paris1789
5411 příspěvků 18.3.21 13:42

Dostala jsem se do stavu takového odevzdání, kdy už je mi skoro jedno, jak to bude. Od neustálého pocitu tísně mi pomáhá jen to chození, ale jsem zase pořád z toho hrozně unavená a bolest nohou přešla do jakéhosi setrvalého stavu, už jsem si vlastně taky zvykla. Uvědomila jsem si, že mi vlastně dost vadí nakupování přes eshop, protože mě to stresuje taky: jestli to dorazí, v jakém stavu to bude, jestli mi to vůbec bude sedět a tak. Oblečení už jsem vzdala, nemám psychicky na to to posílat zpět, protože mě hrozně nebaví interakce s poštou, personálem parcelshopů a pod. Nejraději nakupuju přes výdejové boxy, ale ty jsou tady v plenkách, tudíž nejvíc peněz ode mě dostala za pandemie Alza. Úplně šílím z té představy, jak kvůli nějakému blbému tričku jezdí dodávky sem a tam a likvidujou ovzduší, zbytečně.
Minulý týden mi došla vůně do Chanelu a já ji chtěla znovu, tak v Sephoře to jde, jen musíte vědět, co přesně chcete, říct to prodavačce a ona si vás zapíše. Byla jsem tam sama, být tam fronta, neřeším to. Takže mám opět Eau Verte, tentokrát rovnou 100 ml, aby mi vydržela.
No a asi před měsícem jsem se pokusila vnutit nějakému pánovi stovku, vypadal dost špatně, a on se urazil. Strašně jsem se za sebe styděla a v tom rozrušení jsem si koupila další kabelku. Je oranžová, oranžovou si přeju už několik let, ale zatím se mi nikdy žádná nelíbila. Až tahle, vypadá jako polštářek, jen je myslím trochu bledší, než jak slibuje prezentace.

MP blanka
2859 příspěvků 18.3.21 14:51

@Paris1789 : No a asi před měsícem jsem se pokusila vnutit nějakému pánovi stovku, vypadal dost špatně, a on se urazil. Strašně jsem se za sebe styděla a v tom rozrušení jsem si koupila další kabelku.

Pardon, musím sa smiať - ale to je fakt originálna, krásna výhovorka! Skúsim nezabudnúť a eventuálne použiť, keby domáci rozpočet rozporoval nejaký môj budúci nákup. :-)

Paris1789
5411 příspěvků 18.3.21 16:57

@MP blanka u mě je to tím, že žiju vlastně pořád v tenzi, že se málo starám o cizí utrpení. Asi z dětství, kdy mi okolí pořád vyčítalo, že jsem jedináček a že jsem asi rozmazlená, náročná a sobecká. A protože už hotovost vůbec nepoužívám, což jsem se snažila dělat už před pandemií, peněz se opravdu štítím, vyberu si vždycky nějaké peníze jen na almužny. Mám pár bezdomovců, spíše teda bezdmovkyň, kterým pravidelně přispívám. Jenže ti najednou v mém okolí nejsou, tak jsem si vyhlédla jinou „oběť“, ale pán asi nic nepotřeboval :-( Tak mě to dost rozrušilo, nějak se mi to přesypalo v hlavě a řekla jsem si: „fajn, nikdo o mé peníze nestojí, tak je dám někomu, kdo o ně jistě stát bude, podaruju samu sebe“. Ale mám z toho pocit viny, ne že ne. Jako vždycky.

Paris1789
5411 příspěvků 23.3.21 18:14

Nevím, kam s tím, tak to dám sem:
Hermés má nový a docela svižný web, tak jsem se dnes kochala jejich nabídkou. Mají to pěkně a přehledně udělané, novinka je, že posílají i do Česka a na jejich stránkách mají i vizuál, jak ty jejich šátky nosit, doplněné i tutoriálem, jak šátek vázat.
I když si nic nekoupíte, je to hodně relaxační si jejich sortiment jen prohlížet. Doporučuji.

mikrob
311 příspěvků 24.3.21 08:38

@Ka_thrin1 Hm, možná padne, ale kojit určitě nebude :-)

dajakbol
115 příspěvků 24.3.21 13:41

Milí zlatí,

jelikož jsem mistr iracionálních rozhodnutí, stal jsem se ve vleklém slovenském lockdownu majitelem této doktorské tašky - zamýšlené mnou jako cestovní. Taška je to festovní a mám z ní radost ohromnou (ty detaily!:star_struck:), byť už má nějaký ten škrábanec. Koupil jsem ji na fb burze starých krámů za 80 €. Paní prý ji dostala od nějaké paní v Bavorsku, ať si to vezme. Taška nemá žádné logo ani štítek, nic. Podle mě je tak ze šedesátých-sedmdesátých let, podle estetiky té spony, ale je to spíše intuitivní odhad, evokace, možná jsem úplně vedle. Hezký den vám všem:man_raising_hand:

Oveeec
2873 příspěvků 24.3.21 14:32

@dajakbol Závist! Taky jsem takovou chtěla jako cestovní :)

Shameeka
29 příspěvků 24.3.21 19:18

@dajakbol uzasna barva, vypada neposkrabana, nechcete ji poslat dal? :D moc bych ji potrebovala. btw shanela jsem sveho casu kozeny kufr teto barvy na barovou skrinku do obyvaku… asi si poridim aspon kreslo v tehle barve :)

Stránka:  « Předchozí 1 2130 2131 2132 2133 2134 2135 2136 2137 2138 2139 2140 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek