Co jste si dnes koupily?

Fotoalbum tématu (10762) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
dajakbol
115 příspěvků 24.3.21 19:54

@Shameeka Děkuji, pář škrábanců taška přece jen má, budu jim říkat patina :D Dál ji poslat nemíním, také myslím, že ani těch pořizovacích 80 € by mi za ni nikdo nedal. Původně jsem chtěl tento (na obrázku) kufr z bratislavského bazaru Artšrot, naprosto mě uchvátil, byl jsem nadšený, bylo to přesně to, co jsem si vysnil… Ale nějak jsem neodhadnul rozměry, i když byly uvedeny, takže jsem vycestoval do Bratislavy přes třičtvrtě republiky (Slovenské), kde jsem seznal, že kufr je bohužel větší, než kdy budu potřebovat. Tak jsem zas sednul na vlak a tradá domů s prázdnou a smutkem strašlivým. No… i jako dekorace by byl nádherný, dopřál bych Vám ho, ale již je prodaný.

Ophelie
1133 příspěvků 24.3.21 20:37

@dajakbol úplně ji vidím v kombinaci s těmi anglickými manšestráky…
Mimochodem, píšete krásným jazyk, je radost vás číst.

Oveeec
2867 příspěvků 24.3.21 20:53

@dajakbol Ale víte, že jsou věci, které se kupují proto, aby je člověk jednoduše měl? :D

Temperance
3105 příspěvků 24.3.21 21:32

@dajakbol Podle toho, co je to za škrábance, třeba by jim pomohl „tuk na obuv“ nebo něco podobného - ale asi by bylo nutné ošetřit celou tašku, aby nevznikly tmavší fleky.

Vinca_minor
2491 příspěvků 25.3.21 20:45

Šla jsem do Kutila pro závitovou trubičku. Místo toho mám dětské hrabičky :D

dajakbol
115 příspěvků 25.3.21 22:17
@Ophelie píše:
@dajakbol úplně ji vidím v kombinaci s těmi anglickými manšestráky…
Mimochodem, píšete krásným jazykem, je radost vás číst.

Děkuji, možná ani nevíte, jak moc mi to lichotí - když uvážím, že jsem skrz-naskrz Slovák nemající českých škol ni kořenů a bytem… odevždy na Slovensku :) Jsem rád, že jsem psanou češtinu zvládl na úrovni, která, snad, neuráží rodilé mluvčí. Je to mé malé vítězství, na něž jsem pyšný (popravdě, moc dalších nemám), i když žádný Šalda nikdy nebudu. Že píšu zde i na některých jiných fórech česky, je více z praktických než nějakých mystifikačních důvodů. Nějak mi s léty uzrálo, že moje slabší čeština by mohla být přece jen pro české uživatele (jichž je zpravidla mnohem víc) srozumitelnější, přijatelnější než potenciálně lepší slovenština. A také - kde bych se v ní jinak cvičil? A mně se cvičit chce. Troufalé, no :) Ale opravdu nechci nikoho podceňovat. A pokud v mých příspěvcích uvidíte chybu, neváhejte mě upozornit, chytnu se za nos a pomažu ji opravit. Mám totiž za to, že to je jediná správná reakce, a to i kdyby bylo to upozornění jakkoliv nejapné, jak už to tak často bývá :)

Příspěvek upraven 27.03.21 v 06:17

Oveeec
2867 příspěvků 25.3.21 23:10

@dajakbol Neuvěřitelné :)

Vinca_minor
2491 příspěvků 26.3.21 07:13

@dajakbol Vaše čeština je skvělá. Nikdy bych vás netipovala na 100% Slováka, naopak, jedině na vzdělaného Čecha. Jediný detail, když jste si o to řekl - na fórech, ne na fórách:) Já si tady zase piluji svou slovenštinu. Nemluvím, na to si netroufám, ale s mluvenou ani s psanou nemám s porozuměním nejmenší problém.

dajakbol
115 příspěvků 26.3.21 07:20

@Vinca_minor Děkuji, opraveno :)

Paris1789
5402 příspěvků 26.3.21 14:23

Kdo máte rády áčkové sukně, tak je má La Femme Mimi

giuliettka
8326 příspěvků 26.3.21 14:53
@Vinca_minor píše:
) Já si tady zase piluji svou slovenštinu.

Slovami Ladislava Mňačka „Človeče, tí jebú!“ dúfam, že nie na mojích československomaďarských príspevkoch. :-D

Vinca_minor
2491 příspěvků 26.3.21 15:16

@giuliettka No na těch vašich to moc nejde :D Respektive pokud zamícháte do slovenštiny čechismus, tak to nepoznám.

Ophelie
1133 příspěvků 26.3.21 16:53

@Paris1789 také mi dnes přišly do pošty a zelená vypadá úchvatně. Jen mě mrzí, že není vyfocená na modelce.

Paris1789
5402 příspěvků 26.3.21 20:10

@Ophelie koupila jsem si ji hned v eshopu, jen kvůli té barvě. A když jsem si ji tam šla vyzvednout, vzala jsem i tu černou, jen kvůli tomu vzoru, úplně mě to dojímá, že si někdo dal tu práci s takovým tiskem.
Ta zelená má poměrně úzký pas, ale kupodivu mě to ani neškrtí, i když jsem se toho trochu bála, nemám totiž pas. Ale je tam guma, takže pohoda.
Ta černá má taky kapsy.

Ophelie
1133 příspěvků 26.3.21 22:25

@Paris1789 mám od La Femme Mimi dvě sukně, sice už pár let, ale pořád v nich ráda chodím. S jednou slavím obzvlášť úspěchy - je z černého brokátu s barevnými květy. Jen nějak není příležitost ji nosit.
O zelené bych silně uvažovala, ale koupila jsem si loni lněnou fuchsiovou od COS (áčková s kapsami) a snažím se o „šetřící režim“ :o)

Temperance
3105 příspěvků 27.3.21 01:11

@dajakbol Když jste si tedy o to řekl: „vítězství, na něž…“. Ale buďte v klidu, tohle nezvládá velmi mnoho Čechů ;-)

dajakbol
115 příspěvků 27.3.21 06:49

@Temperance Děkuji, ano, vítězství je střední rod, ale v klidu teda nejsem - kdybyste věděla, kolikrát jsem měl příručku se skloňováním zájmena „jenž“ otevřenou… Snad tisíckrát, spíš víc. Což to nelze vstřebat?? A to ještě jediné dvě dívky, do kterých jsem kdy byl upřímně zamilovaný (postupně, ne najednou :) ) byly Češky a obě korektorky!

Paris1789
5402 příspěvků 27.3.21 10:07

@Ophelie já to sem dala spíš proto, že je celkem výzva koupit si obyčejnou áčkovou sukni, všude mají plisované, minisukně, pouzdrové, asymetrické apod, ale takovou tu normální klasiku aby pohledal.

Vinca_minor
2491 příspěvků 27.3.21 11:57

@dajakbol Přiznávám se, že zájmeno jenž a přechodníky nejsem schopná vstřebat ani já, takže se jim bohužel vyhýbám.

Temperance
3105 příspěvků 27.3.21 16:38

@dajakbol S uzarděním přiznávám, že mám korektorské oko (příležitostný přivýdělek), ale Češka jsem jen poloviční ;-)

Brep
810 příspěvků 28.3.21 15:56

Na zkousku tuhy parfem z Lushe. A ted se poras ocuchavam, je to prijemna zmena navonet se po dlouhe dobe necim novym.
Nove obleceni me uz moc nelaka, s jidlem jsem spis stridma, kdyz je mene pohybu, tak delam radost svemu nosu. Jen jsem nechtela zacit necim drazsim, kdybych se netrefila. Takze volba padla na tuhle vyvonenou znacku.

bao-baba
1658 příspěvků 31.3.21 11:30

I když jsem si to nekoupila, ale dostala od mé matky, tak to sem dávám: kabelka se slámou pochází přibližně z 50. let, přesně si to už nepamatuje.

Chichinka
114 příspěvků 1.4.21 07:44

@bao-baba Krásná!!! :-)

Shameeka
29 příspěvků 7.4.21 21:45

Dneska jsem si vyzvedla bezecke boty, to nadseni ze mam konecne nove boty bylo obrovske. Bojim se je totiz kupovat pres internet bez zkouseni, ale kolegyne byla tak hodna ze me ty jeji nechala zkusit a sedly mi.

Ophelie
1133 příspěvků 8.4.21 09:32

@Shameeka vypadají krásně. Do terénu, nebo na asfalt?

Stránka:  « Předchozí 1 2130 2131 2132 2133 2134 2135 2136 2137 2138 2139 2140 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek