Co jste si dnes koupily?

Fotoalbum tématu (10773) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
mazanajana
5 příspěvků 28.4.21 10:20

@kalivrata krásné botky, můžu se zeptat, jak jsou pohodlné? Ten podpatek vypadá hodně tence a při tom je vcelku vysoký…

@giuliettka taky se mi moc líbí a musela jsem si je hned najít, jsou od značky Wojas

kalivrata
547 příspěvků 28.4.21 10:42

@giuliettka Tak z toho budu mít druhé Vánoce :-D

Jsou z eobuv.cz, dlouho je tam měli ve dvou výškách podpatků, 7,5 cm a 9 cm, ale teď tam koukám ty vyšší nejsou:

https://www.eobuv.cz/…-54-bez.html

Když už jsme u toho, co byste řekli na tyhle?

https://www.eobuv.cz/…cervena.html

kalivrata
547 příspěvků 28.4.21 10:52

@mazanajana Vůbec netuším, zatím jsou na cestě, kdyžtak napíšu :-) Ale mně jehlové podpatky problémy nedělají, když ta spodní ploška podpatku končí pod středem paty, hlavně nesmí být (pro mě, nevím, jak to mají jiní) moc vzadu. Trochu se toho obávám právě u těch červených, které jsou v komentáři pro Giuli.

BeKaa
642 příspěvků 28.4.21 11:22

@kalivrata Ty červené jsou krásné, zajímalo by mě, jak vypadají na noze a jestli to zapínání nedře.

kalivrata
547 příspěvků 28.4.21 11:33

@BeKaa No, já se boty přes eshop vždycky snažím najít přes vinted, kdyby jich tam bylo víc, tak je to pro mě signál, že je s nimi nějaký problém. Takže tyhle vím, jak vypadají na noze:

U té spony netuším, to mě nenapadlo, ale dost se obávám právě toho podpatku, na těchhle, které jsou moc vzadu, nemám moc jistou chůzi.

BeKaa
642 příspěvků 28.4.21 12:34

@kalivrata Tak tedy i obuté ty boty vypadají krásně. Je pravda, že podpatek, který je trochu podsunutý pod patu, je stabilnější a pohodlnější. Ale ty červené jsou tak krásné, že jsem nalomená ke koupi :-)
Nicméně vzhledem k tomu, že teď budu ještě pár měsíců „vláčet“ bříško a pak běhat za kočárkem, tak budu muset zamířit do jiných vod.

kalivrata
547 příspěvků 28.4.21 12:58

@BeKaa Třeba budou za tři, čtyři roky dělat ještě krásnější a s líp konstruovaným podpatkem :-)

mimi
307 příspěvků 28.4.21 15:11

Som sa trochu odviazala, farebne. Tenisky, o ktorych som dufala, ze posluzia este piatu sezonu, uz su schodene a na lavu nohu uz sa mi zle naslapuje. Testovala som ich dva dni. Takze stare zostanu ako „nudzovky“ a kupila som nove, v takej veselej farbe, pojdu na mna musky, ale nevadi, tenisky su ako papucky, sadli hned ako som ich obula.

giuliettka
8428 příspěvků 28.4.21 15:32
@kalivrata píše:
@giuliettka Tak z toho budu mít druhé Vánoce :-D

Jsou z eobuv.cz, dlouho je tam měli ve dvou výškách podpatků, 7,5 cm a 9 cm, ale teď tam koukám ty vyšší nejsou:

https://www.eobuv.cz/…-54-bez.html

Když už jsme u toho, co byste řekli na tyhle?

https://www.eobuv.cz/…cervena.html

Ja si ich asi objednám tiež, mne sa strašne páčia. A poslala som fotku sestre a ona mi ich odsúhlasila, a to je znamenie, že krásne sú naozaj, vzhľadom na to, že ona mi veci často kritizuje. :-D
Tie červené sa mi zdajú s tým opätkom už moc vzadu. Pri mojej váhe by sa mi mohlo stať, že by ten opätok išiel dozalu a špička dopredu. :-D

kalivrata
547 příspěvků 28.4.21 15:45

@giuliettka Já na ně koukám už dva roky :-D Jenže mám ještě lodičky v téhle barvě ze svatby, takže jsme si je pořád zakazovala a teď už jsem to nevydržela.

A jestli by ten podpatek neudržel Vás, tak mě už tuplem ne :-D

bao-baba
1708 příspěvků 28.4.21 19:59

@mimi Hezký!
Přišla jsem si sem ale spíš postěžovat, sice jsem si koupila, ale nemám: ráno mi pošta sdělila, že mi veze balík do ruky a kde nic tu nic…

Ghost B.C.
4053 příspěvků 29.4.21 07:33

Vyjadřuji zklamání ze šatů z minulé strany (barevné HR London). Jsou strašně „řvavé“. Růžová a oranžová jsou jak ze zvýrazňovače a celá v tom vypadám jak starý přehoz na gauč. Drahá polovička mi navíc sdělila, že bych z fleku mohla vyrazit na pole.
Na někoho výrazného by byly asi fajn, ale pro světlý typ fakt nejsou. Takže budu vracet. Ale moje blbost, mé prvotní pochyby mě měly hned zarazit.

@kalivrata Já už jsem normálně celá natřesená na nějakou vaší fotku! Popis zní moc dobře a zcela neironicky bych chtěla vidět někoho, komu sluší cullotes kalhoty (snad to píšu správně) :)

Ghost B.C.
4053 příspěvků 29.4.21 12:54

A jelikož jsem ohledně výše zmíněných barevných šatů z předchozí strany tušila nedobrý konec - protože jsem se pro ně strašně nadchla a pak měla asi týden na přemýšlení, než došly, kdy došlo i mně, že to nejspíš bude přešlap - pátrala jsem na zootu. A jelikož mi sluší džísky a sluší mi i košilové šaty, objednala jsem si džínové košilové šaty s tím, že mi musí slušet taky. A opravdu mi sluší. Mnohem víc, než ty barevné šaty. Mají jedinou chybu, jsou mi o číslo větší. Zároveň mají na zootu už vyprodáno. Není to teda úplně tragické, když to v pase urovnán, mám pak akorát víc skladů na sukni, takže se asi budu tvářit, že to tak má být, ale maličko, úplně miniaturně, mi to kazí radost (což je stejně zase jenom moje blbost). Není to teda vůbec elegance, ale mně se to fakt líbí. Navíc ten materiál je celkem poctivý, opravdu jak na džísku a ještě navrch mají kapsy :-)

Ophelie
1163 příspěvků 29.4.21 12:58

@Ghost B.C. ad řvavá barva šatů - to tedy zamrzí, zvlášť když na fotce vypadají barevně velmi decentně. Košilové džínové šaty se mi líbí moc. POkud to s oblastí pasu není tragické, aspoň vás může hřát svědomí, že jste tolik zhubla:o)

Porkpiehat
2737 příspěvků 29.4.21 16:12

Přidávám se do skupiny, co jste si koupily, ale nenechaly.
Před několika týdny jsem se vypravila do jednoho obchodu koupit trička na nažehlování obrázků a vyzkoušet/koupit nějaké džíny. V obchodě mě překvapili tím, že měli uzavřené zkušební kabinky. Takže jsem naslepo koupila jedny džíny a jeden džínový overal. Ten džínový overal byl z dost silné džínoviny a kupovala jsem ho s tím, že počítám, že v něm budu vypadat jak automechanik, v tom by problém nebyl. Džíny mi nebyly, overal mi seděl, líbil se mi na mě, ale mělo to jeden háček. Nevím, jestli to bylo tím, že ta džínovina byla silnější (jako na džínovou bundu) nebo že se do něj musí člověk „nasoukat“ nebo momentálním pocitem (byl nejspíš blbý tlak vzduchu), ale připadala jsem si, že jsem jak ve svěrací kazajce. Mám občas klaustrofobické problémy a v tom overalu mě přepadaly skoro záchvaty paniky a začalo mi být špatně. Vydržela jsem v něm jen pár minut a musela jsem ho svléknout (nemohla jsem se dočkat, až ho svléknu). Hned po svlečení jsem si připadala volně a lépe se mi dýchalo. Vracela jsem ho s těžkým srdcem, stál jen 25 euro, tak jsem byla v pokušení si ho nechat, že si na něj třeba zvyknu, ale rozum zvítězil.
Už delší dobu zvažuji, že si ušiji overal z pevnějšího úpletu (nejspíš punta di roma), ale jsem teď rozhozená z představy, že bych si ho ušila a měla bych z něj klaustrofobii.

Měl jste někdo někdy podobný pocit z overalu? Na gymplu jsem si půjčovala šortkový overal, který ušila moje sestra, byl ze vzdušné látky (nejspíš nějaká viskoza, protože si pamatuji, že byl měkký, ne jako tehdejší bavlny). Vůbec mi nevadilo, že si ho musím svlékat, když jdu na záchod. Ale měl krátké rukávy, vpředu se mohl rozepnout na kolik knoflíku (druků?) se uráčilo a délka byla pod zadek. Před lety mi manžel na mojí žádost někde sehnal pracovní overal, asi bych ho měla najít a vyzkoušet, jestli to bylo tou džínovinou nebo mi to dělají všechny overaly.

porjk
3242 příspěvků 29.4.21 16:38

@Porkpiehat Overal jsem snad nikdy na sobě neměla, ale asi ten pocit znám. Já bych propadla panice ve spacáku. Když jsem jezdívala na tábory, musela jsem mít ten obdélníkový, rozepnuty a používala ho jako přikrývku. Jako dítě jsem dostala někde mumii a když jsem se zazipovala, okamžitě mě zalil pot a já měla pocit, že tam umřu. Než jsem se vyštrachala ven, už jsem vzlykala.

Porkpiehat
2737 příspěvků 29.4.21 16:55

@porjk Netuším, jak se mi to rozvinulo, ale už před víc jak 10 lety jsem začala mít problém v trojdvéřových autech, když bych musela sedět vzadu. Měla jsem pocit, že nemůžu dýchat, že když bude havárie, tak se z auta nedostanu. Nedávno jsem viděla fotku iglů, které si staví lidé na přenocování venku v zimě. Byl to pohled zevnitř. Dva lidé ve spacácích (pohled na nohy) a vzadu malinký otvor. Vím, že manžel už takhle několikrát spal, tak jsem mu řekla, že bych z toho malého otvoru měla klaustrofobii. Tak mi šetrně oznámil, že ten otvor je navíc nějaký podhrab, že se jím člověk nedostane přímo ven, ale že se musí soukat jakýmsi tunelem nahoru, protože jinak by tam studený vítr foukal rovnou. To už mě chytla panika. I jen pohled na ten obrázek mi navozoval takové příšerné stavy.

Porkpiehat
2737 příspěvků 29.4.21 17:00

Kdo stejně jako já nikdy igloo nestavěl, tak tady jsem našla celkem srozumitelný náčtek.

porjk
3242 příspěvků 29.4.21 17:22

@Porkpiehat Jééééžííísššš!!!

Vinca_minor
2546 příspěvků 29.4.21 19:16

@Porkpiehat Jú, to by se mi líbilo :D

kalivrata
547 příspěvků 30.4.21 10:46

@Porkpiehat Není to stejná situace, ale taky jsme měla takový podivný záchvat paniky. Jsem T1D diabetik a mám senzor. Jsem s ním sžitá, neuvěřitelně mi zlepšil současný život a ještě více vylepšil vyhlídky na ten budoucí, jsem za něj opravdu vděčná (tímto děkuji i vám všem, kteří mi na něj prostřednictvím zdravotního pojištění přispíváte, ale vyplatí se to i vám, takhle vám, místo toho, abych pobírala invalidní důchod, budu až do případného starobního důchodu přispívat já). Používám ho už dva roky, je to takový malý drátek v píchnutý do těla, malý přístroj na snímání a odvysílání dat a náplast, která to drží na místě. Jeden den, zničehonic, mě popadl záchvat naprosto nesnesitelného, iracionálního pocitu, že to už na sobě nesnesu, že do sebe nechci mít nic takhle trvale vpíchnutého, že ta kůže pod tím nemůže dýchat, zkoušela jsem to vydržet, nedalo se, nešlo to ani zaspat, nakonec jsem si to musela strhnout, být den bez něho a nový koupit za svoje.

kalivrata
547 příspěvků 30.4.21 12:17

Jo a k tématu, koupila jsem si (nebo objednala):

ubytování, permanentku a dílnu překladu z němčiny na festival Šrámkova Sobotka
ubytování a Noir pas na Noir film festival

ještě chystám:

vlastní příchuť zmrzliny a workshop Wlcome to burlesque s Nonnou v rámci kampaně Hithitu Cabaretu des Péchés
kufr Fabulous seveties od Suitsuit na ty festivaly

A přísahám, že tím to utrácení končí a už budu hodná holka.

Jo a možná ještě paraván, ten jsem vždycky chtěla.

Dalmitka
1822 příspěvků 30.4.21 14:06

@kalivrata /28.4.21 11:33/ - ešte k tým červeným lodičkám; sú pekné, to hej; ale ja pri pohľade na ľavú nohu - aj zhora, aj zboku - cítim až fyzickú bolesť. Nezdá sa vám, že tá topánka tlačí presne v mieste haluxu, aj keď tá modelka haluxy nemá; ale kto to pozná, vie, že tá bolesť je riadne nepríjemná.

kalivrata
547 příspěvků 30.4.21 14:18

@Dalmitka děkuju, jsem ráda za další důvod, proč je nepotřebuju :D ale už jsem rozhodnutá, na tom podpatku bych chodila jako čáp :D

bao-baba
1708 příspěvků 30.4.21 17:56

Tak jsem si dnes vyzvedla ten „balík do ruky“ na poště. Botky mě tlačí na palci :-(, takže vracím

Stránka:  « Předchozí 1 2132 2133 2134 2135 2136 2137 2138 2139 2140 2141 2142 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek