Co jste si dnes koupily?

Fotoalbum tématu (10814) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Judy24
1312 příspěvků 19.5.21 16:43

@mimi Tak vám teda pěkně děkuju. :D Podívala jsem se kvůli vám na jejich stránky a mám tam vyhlídnuté nejmíň dvoje šaty. A jejich reklamy teď mám všude, ach jo.

Ivana32
377 příspěvků 19.5.21 18:14
@Judy24 píše:
@mimi Tak vám teda pěkně děkuju. :D Podívala jsem se kvůli vám na jejich stránky a mám tam vyhlídnuté nejmíň dvoje šaty. A jejich reklamy teď mám všude, ach jo.

Reklamy si můžete v prohlížeči zakázat. Udělala jsem to tak a žádné reklamy už na mě nevyskakují. :-)

Shameeka
48 příspěvků 19.5.21 18:27

@Oveeec diiiky moc, jak se mi rozpadnou soucasna tricka, budu tedy menit za reparadu :)

mimi
313 příspěvků 19.5.21 18:52

@Judy24 @Shameeka
no ved som mala problem si vybrat, kupila by som aj dve, ale strih, na ktory som striehla nemali vo fuchsiovej farbe v ponuke. A tiez mi to trvalo viac ako rok :-D. Inak ano, som zvedava na pripadne zmolkovanie, dufam, ze vydrzi dlhsie nez klasicke tricka z tezenis a orsay. Ale paci sa mi, ze maju kopec strihov a dlzok rukavov. Ved dam vediet, co to urobi po oprani a noseni.

Ghost B.C.
4069 příspěvků 19.5.21 20:18

Tak pochopitelně, že jsem stihla začít pochybovat. Hnědá je podle mě zvláštní barva na šaty. Ale nakonec jsou moc hezké. Zatím ještě zmačkané z balíčku, ale po přezehlení se bude sukně krásně vlnit. Černé doplňky k nim neplánuji, vzala jsem si je jenom proto, že byly po ruce, ale kdyby bylo nejhůř, tak by asi taky šly. Jinak si myslím na neutrální béžovou (jenže ještě nemám béžový pásek). Jediná malá potíž, že mi vzadu za krkem odstávají, ale to by snad mohlo jít upravit.

kalivrata
631 příspěvků 19.5.21 20:55

@Ghost B.C. Vy jste nádherná! A ty šaty taky :-)

Ghost B.C.
4069 příspěvků 19.5.21 21:07

@kalivrata Moc děkuji, jste zlatá :-)

dajakbol
119 příspěvků 19.5.21 23:04

Ahoj,

slíbil jsem jinde, že poreferuji o koupi kalhot od Pini Parma, tak to hodím i sem, možná to někomu pomůže v rozhodování.
https://www.piniparma.com/…ons/trousers.

Chvíli mi to trvalo, protože u nás již třetím týdnem prší tak, že nepořídíš kloudnou fotku kalhot na postavě v exteriéru. Smiřte se tedy s tím, co se vyfotit jakžtakž povedlo.

Kalhoty jsem objednával dvoje, přičemž jsem si musel nechat zajít chuť na ty v měděné barvě, které zrovna neměli skladem. Vzal jsem tedy khaki a modré, ty byly skladem oboje, jenže z neznámého důvodu byla u nich rozdílná doba dodání. Dlužno říci, že na prodejce v EU dost dlouhá - první dorazily za dvanáct dní, druhé za měsíc!

Kalhoty jsou hezky zabaleny v šustivém papíru a látkovém pytlíku. A už na pohled a na omak je to kvalita. Jsou ušity z těžkého, hutného bavlněného gabardénu, což mi trochu ke krajině původu, slunné Itálii, nesedí, ale jinak to vítám, mám to tak rád.

Co je vidět z fotek… Kalhoty mají vyšší pas a díky sámkům pohodlnější sed. V pase mají i dostatečný švový přídavek, takže o nějakých 4-5 cm půjdou rozšířit, pokud netrefíte velikost. Zabrat v pase je lze pomocí dvojice adjusterů, a je to dostatečně „bezpečné“. Rozhodně se nemůže stát, že by tím utrpělo zapínání, které je nadstandardní, až úzkostlivě - pětiknoflíkové (plus zip), a opravdu pěkně vypracované. Jen je to už na WC i nad postelí docela práce „rozebrat a složit“. Kalhoty jsou vypodšívkované do hloubky kolen, zato jim chybějí (pro mne) knoflíky na šle. Ty jsem nechal přišít paní krejčovou. Také jsem kalhoty nechal zkrátit (kupoval jsem nezkrácené), bohužel na záložky už pro mou bezmála dvoumetrovou postavu nebylo dost materiálu. To mě trochu mrzí. (V tomto směru se Cordings ukázal jako velkorysejší - tam bylo na záložky látky dost, i když taktak.) Co mě mrzí víc, je, že kalhoty jsou mrkvového střihu, pro kterýžto nemám moc pochopení. Zachraňují to jen sámky a vyšší pas. To se mi zas líbí. Jako… věděl jsem z produktových fotek, co kupuji a mohlo to být horší (ještě užší), jak už to tak teď bývá, ale stejně - 36 cm kolem kotníků to je už rozměr který se snoubí spíše s infantilními ponožkami nebo po italsku se střevíci bez viditelných ponožek. A to je mi pocitově proti srsti. Navíc moje botky č. 12 to ještě jakoby prodlužuje, když je nohavice dole tak úzká. Také mám hubené nohy do O jak vysloužilej kovboj, což je v tomto střihu, myslím, dost nelichotivě vidět. No zkrátka, bral bych to od kolen dole širší, klasičtější. Ale nic, co by dokonale odpovídalo mým představám, jsem nenašel.

Resumé… Přidat od výroby 4 cm na obvodu nohavic, 5 cm na délku a knoflíky na šle, pak bych neměl co vytknout.

Příspěvek upraven 20.05.21 v 16:52

Vinca_minor
2662 příspěvků 19.5.21 23:16

@dajakbol Rozepnutá fotka pobavila :D
Chápu vaše rozladění zejména u šířky nad kotníky, ale z tvaru nohou à la kovboj si nic nedělejte. Můj kamarád má nohy jak fotbalista (kterým taky je) a na přitažlivosti mu to nijak neubírá :D A na vašich fotkách jsem si toho nikdy nevšimla.

Temperance
3197 příspěvků 20.5.21 14:19

@dajakbol Kalhoty parádní, těch měděných je škoda. Pokud jde o tloušťku látky, i v Itálii mají čtyři roční období ;-)
(A protože jste si o to kdysi řekl, tak „se střevíci“.)

dajakbol
119 příspěvků 20.5.21 16:49

@Temperance Děkuji, opravuji :) Za chyby se neomlouvám, za chyby se stydím. Byly tam před vložením ještě čtyři další. Co mě štve, že gramatické a vesměs rezidua slovenštiny. Ty jsem po zběžné korektuře opravil, ale straší mě pořád. „Střevícemi“ jsem přehlédl, ech. Také tato chyba má původ ve slovenštině, kde je to ta črievica/črievička, v češtině ten střevíc/střevíček. Já vím, jak se to skloňuje v sedmém pádu plurálu, ale uvědomit si to v proudu psaní, to chce cvik, možná i ne zcela samozřejmou schopnost.

Podobnost našich jazyků je velmi záludná - usnadní, až zajistí Vám, abyste psala srozumitelně, ale úsilí o psaní naprosto bez chyb Vám zkouší sabotovat téměř s každým slovem. No, nevzdávám to, prostě se snažím, seč mohu :D

Ke kalhotám - jistěže ty měděné naskladnili hned, jak jsem ukončil objednávku.

Příspěvek upraven 20.05.21 v 17:32

Temperance
3197 příspěvků 20.5.21 17:25

@dajakbol Vím, o čem mluvíte, jsem bilingvní (maminka Slovenka, tatínek Čech). Ta blízkorozdílnost obou jazyků mě fascinuje, v poslední době například dvojice slov „tým x tím“ nebo písmenko ů vs. ô :-)
(PS „jak jsem ukončil“)

Porkpiehat
2875 příspěvků 20.5.21 22:41

@dajakbol Neměl byste být takový sebemrskačský. Přijde mi, že píšete česky lépe než já po 12 letech ve Francii :-D Také dělám, co můžu, ale občas mi něco prostě ujede. Bez mrknutí oka jsem napsala „motif“ (někdo mě tu na to upozornil) a i kdybych to po sobě dvacetkrát přečetla, tak to nejspíš neuvidím.

Vinca_minor
2662 příspěvků 20.5.21 23:00

@Porkpiehat To jsem byla já :D Bylo mi jasné, kde jste k tomu přišla, umím francouzsky (domluvím se dobře, ale chyb bych nasekala jak sviňa).

Vinca_minor
2662 příspěvků 20.5.21 23:04

Mám tvořivé období, tak jsem si koupila stavebnice náušnic. Je tam materiál a návod, který jsem si uzpůsobovala dle sebe. Mám radost z těch sutaškových, je to můj úplně první pokus. Až budu chtít jít na maškarní, mám na výběr. Vločka, mořská panna, tisíc a jedna noc, indiánka, stromek s baňkami :D

Vinca_minor
2662 příspěvků 21.5.21 00:09

PS: Hodně jsem upravovala zapínání, všechny byly na afroháček. Hlavně u mořské panny jsem si vyhrála - ocelová puzetka, samolepka nabarvená dvěma pastelkami a několik vrstev laku :D ze shora, z boku i ze spod, aby se samolepka neodloupla.

Porkpiehat
2875 příspěvků 21.5.21 09:20

@Vinca_minor Mně to upozornění tehdy pobavilo (narozdíl od toho, jak se mě někdo tvrdošíjně snažil odradit od mého „spadnout na zboží“), protože by mě ani ve snu nenapadlo, že něco takového píšu.

Ty naušnice vpravo nahoře mi připomínají protěž (samozřejmě kdyby měla místo černé žlutou). Škoda, že takové šperky jsou na denní nošení většinou nepoužitelné.

Vinca_minor
2662 příspěvků 21.5.21 10:10

@Porkpiehat Mě ten váš motif pobavil :D
Jo, počítám s tím, že náušky moc nevynosím, i když kdybyste viděla mé sněhuláky z Poniklé… Ty jsem si vzala na vánoční trhy a výstavu a hodně cizích lidí je komentovalo. A pak jsem je pověsila na stromek :D

pavka_l
1312 příspěvků 21.5.21 12:49

@Vinca_minor Jé, malé sněhuláčky jako ozdoby na stromeček mám taky. Proč já je v zimě nenosím jako náušnice? Děkuji za inspiraci :-)

Vinca_minor
2662 příspěvků 21.5.21 13:00

@pavka_l Já mám tyhle. Akorát jsem je slepila, aby se v uších neotáčel obličej dozadu. A dala jsem jim ocelové háčky.

Porkpiehat
2875 příspěvků 21.5.21 14:48

@Vinca_minor Já jsem dnes měla kokosáky od manžela. Od té doby, co nosím roušku, jsem žádné výrazné naušnice neměla. vždy jen velmi malé pecičky. Kokosáky měří od špičky až po háček 12,5 cm, takže diskrétnost není jejich druhé jméno. A když už, tak už - vzala jsem si po cca stejné době i velký prsten z mušle (na druhé fotce uprostřed dole, na třetí vpravo dole), na délku má 4 cm. Nejsem žádný troškař.

Manžel měl pro někoho něco vyrobit z ebenového dřeva, kousek zbyl, tak si ho mohl za odměnu nechat. Mám z něho slíbený prsten (ten hnědý s přilepenou mušlí je jediný dřevěný, ostatní jsou z mušlí), chtěla bych nějaký podobně mohutný jako jsou ty na fotkách. Ale eben je celkem zrádný, protože nakonec může vypadat jako bakelit. Viděla jsem z něj už pár prstenů a všechny vypadaly lacině, vůbec ne že jsou dělané z tak drahého dřeva.

PS: Tentokrát jsem si to po sobě (trochu) četla a našla jsem „mamžel“ a „prsen“ a „prten“. S francouzštinou to nemá nic společného :-D

Porkpiehat
2875 příspěvků 21.5.21 14:56

@Vinca_minor Sněhuláček je roztomilý :-)
Přes zimu nosím spíš brože, větší naušnice málokdy (nosím čepice a pod nimi to často vypadá divně).
Tuhle zimu jsem si nakoupila z Aliexpressu několik broží (zdaleka ne všechny jsou na fotce, mám jich asi ještě třikrát tolik). Nakonec jsem zjistila, že na zimních kabátech nosím jen ty, které mají vzadu špendlík. Ty s tyčkou sice projdou všemi vrstvami, ale potom, co jsem málem ztratila brož/pin s růžovým pejskem Courage the Cowardly Dog (je to ze stejnojmenného steriálu), se je bojím nosit.

Tuhle zimu jsem nejvíc nosila vločku, která je o trochu menší než ta zelenočervená na fotce, a na které jsou jen bílé kamínky. A z téhle fotky ještě ten obrys hlavy.

Temperance
3197 příspěvků 21.5.21 15:19

@Porkpiehat Zaujal mě ten „zavinutý“ prsten na druhé fotce vpravo dole. A vločka :-)

mimi
313 příspěvků 21.5.21 16:44

Jéj, super nápadite náušnice :D. Ja môžem byť už len v roli obdivovateľa, pretože jednak odkedy sa nosia rúška, tak žiadne visiace náušnice nemôžem mať, a po druhé, nejako mám posledné mesiace problém s čímkoľvek, čo nie je zlato, striebro alebo chirurgická oceľ. A prstene nenosim. Ale som fanúšik takýchto bláznivín, dokonca som aj sama pred pár rokmi vyrobila náušnice pre kolegyňu. Na „secret Santu“ sme mali vymyslieť darček pre konkrétnu osobu, (kolegyňa, ktorú som som si vylosovala k obdarovaniu ulietava na všelijakých farebných ponožkách), tak keď som natrafila na ponožky s „ľudovým“ motívom kvietkov, tak podľa tých farieb som uháčkovala kvietky, kúpila strieborné háčiky na náušnice a prišila, kolegyňa, ktorá to dostala do daru bola natešená.

if5
484 příspěvků 21.5.21 21:03

@Porkpiehat Tu Wednesday vám trošku závidím…

Stránka:  « Předchozí 1 2138 2139 2140 2141 2142 2143 2144 2145 2146 2147 2148 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek