Co jste si dnes koupily?

Fotoalbum tématu (10816) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Porkpiehat
2900 příspěvků 27.5.21 14:41

@Oveeec Nikdy jsem si nevšimla, že bychom po umytí (jak rukou, tak těla) nějak výrazně voněli. Takže to buď neregistrujeme nebo je to jen velmi jemná vůně. Ale stejně jako @kalivrata si uživám ten pocit při mytí. A zásobárnu mýdel mám ve skříni u spodního prádla, mám tam na ně přihrádku.

Sided
78 příspěvků 27.5.21 15:58
@Jordaan píše:
@SidedSmim se zeptat, co je to za znacku a co na nich je tak skvele? Moje soucasne teda nejsou moc opotrebovane, ale co kdyby se treba „ztratily“ :-).

Je to značka On Cloud Running. Ta bota je jiná, než se dělají klasické běžecké boty. Tlumení je tady dělané těmi „obláčky“, navíc by to mělo zvyšovat sílu odrazu (návratnost energie a bla bla bla :-)). V každém případě znám pár běžců, kteří na ně nedají dopustit a tak si chci udělat vlastní zkušenost. Ta ukáže, zda z nich budu tak nadšená jako oni. Používám boty s vyšším tlumením (vzhledem ke kilometráží, kterou měsíčně naběhám) a zároveň hledám vždy boty, které podporují tzv. přirozený běh - mají malý drop (sklon od paty ke špičce). Většina klasických běžecký bot má drop 10 mm i více, což sice „usnadňuje“ běžecký styl a nutí i pataře běhat přes střed či špičky, což je považováno za vhodnější, ale zároveň může způsobit dlouhodobé problémy se zkrácenými šlachami kvůli nepřirozenému postavení nohy. Jsem „špičkař“ od přírody a snažím se o přirozený došlap, takže můj výběr je značně snížený - přirozený drop, široká bota, vyšší míra tlumení. No a On Cloud tomuto víceméně vyhovují. Ale jak říkám - třeba mi vůbec vyhovovat nebudou, to bohužel noha pozná, až po pár uběhnutých kilometrech. Omlouvám se, pokud ty věci víte, to jen kvůli zdůvodnění, proč mě tak lákají.
Jo a spousta lidí říká, že je opruz, jak se do těch obláčků dostává štěrk :-D.

Jordaan
9434 příspěvků 27.5.21 16:24

@Sided

Diky! I za vysvetleni, ja jsem typicky „hezke pocasi a zadny jiny program“ bezec, takze mi to rozsirilo obzory. Ty boty vypadaji velmi dobre. To s tema kaminkama me ale napadlo jako prvni. Kdysi jsem mela Nike boty s takovou tou rozkrajenou podrazkou a kaminky v ni skutecne zustavaly a nervovaly.

Sided
78 příspěvků 27.5.21 16:33

@Jordaan Já mám po pročtení všech možných diskuzí a recenzí vybrán jiný model - a to model Cloudflyer , ale musím ještě pár se kilometrů počkat :-D.

kalivrata
649 příspěvků 27.5.21 16:35

@Porkpiehat To je vlastně fakt, že nová mýdla dávám do skříní k oblečení, takže jím voní.

agirt
16 příspěvků 27.5.21 16:46

Tak když už jste to nakously… Sice jsem nekoupila dnes, ale nedávno. Nakonec jsem zkusila boty Altra. Nulový drop, velkorysý prostor na prsty a slušně odpružené.
https://www.funrun.cz/…green-w.html

Sided
78 příspěvků 27.5.21 16:54

@agirt Tak pak prosím napište své pocity, to jsou další boty, které mám v úzkém výběru :-). Poměrně hodně je přirovnávají právě k Hokám, ale jsou „přirozenější“.

agirt
16 příspěvků 27.5.21 17:38

@Sided
No, doporučuji je vyzkoušet. Já první boty vracela, byly větší, než jsem v mém čísle zvyklá. Mají i půlčísla. Odpružení je super, nekloužou, jsou promokavé. Prostor pro prsty je natolik velkorysý, že jsem je okamžitě začala nosit i jako volnočasovou obuv, což je poslední dobou skoro furt. A moje běžná obuv se mi nyní jeví jaksi nepohodlná. Nulový drop nevnímám nijak - pozitivně ani negativně. Prostě jsem to nezaznamenala, ale já třeba nikdy nenosila „hodně pod patou“.

LorelaiH.
3399 příspěvků 27.5.21 20:57

@Sided @Jordaan je to švýcarská značka a tady fakt zažívá velký hype nejen jako běžecká, ale i volnočasová nebo i profesní obuv.
Boty jsou to relativně drahé, ale třeba během pandemie dávala značka 50% slevu zdravotnickému personálu. Čímž ještě posílila svoji oblíbenost.
Já jsem na ně sama zvědavá - zatím jsem v nich byla jen dvakrát na krátkou trasu. A o těch kamínkách v podrážkách mi prodavačka říkala taky.

kalivrata
649 příspěvků 27.5.21 21:23

@Porkpiehat Já si právě toho nakupování mýdel a růžové kosmetiky moc neužiju, o mně se ta moje záliba v růžových, levandulových, fialkových a jasmínových vůních a hlavně mýdlech ví, takže když mi chce někdo udělat radost, většinou koupí něco voňavého, hlavně nějaké marseilleské mýdlo :-) Většinu těch parfémů mám od muže, já si pro sebe kupuji spíš neobvyklé věci (Cabochard, který voní jako kůže s tabákem, Liturgie des Heures, která voní jako starý katolický kostel nebo Bvlgari Black, který voní jako asfalt a kouřový čaj), ale pak nosím ty „normální“.

Já jsem v téhle zemi ráda, ale ty vůně Vám závidím. Tady mívají lokální mýdla většinou nějakou vůni jako „meduňkový záhon“ nebo „luční vánek“, no a na to já moc nejsem, to aspoň ten nahořklý heřmánek. Jo kdyby to vonělo aspoň pelyňkem nebo estragonem :-D

Porkpiehat
2900 příspěvků 27.5.21 21:59

@kalivrata Manželovi kupuji mýdlo s vůní Opium :-) Namátkou si teď vzpomínám kromě levandule a medu také na santal nebo jasmín. A nedávno jsem u nich objevila „Tymián a rozmarýn“, to je neskutečná vůně. Jedno už jsme vymydlili a další mám připravené v zásobě (nikdy nedávám dvě stejná mýdla po sobě). Také mají třeba s Verveine (Wikipedie to překládá jako Aloisie citronová).

Vinca_minor
2690 příspěvků 27.5.21 22:07

@Porkpiehat Verveine je sporýš (verbena), ne?
Já jsem také podlehla mýdlům ruční výroby, teď mám granátové jablko s chilli, mmm… A šampon mám rozmarýn a geranium, ale nově začali vyrábět šampon pro suché a vlnité vlasy grapefruit a cedr. Musím nutně vyzkoušet.

Porkpiehat
2900 příspěvků 27.5.21 22:44

@Vinca_minor Já jsem si také myslela, že je to verbena, ale když jsem zadala do vyhledávání verbena, tak mi to ukazovalo sporýš, což ale není ta bylina, co se z ní trhají listy třeba do čaje, a která voní i chutná po citronu.
https://cs.wikipedia.org/…tronov%C3%A1

Vinca_minor
2690 příspěvků 28.5.21 00:40

@Porkpiehat Aha! Děkuji za poučení a za jazykové okénko. Hledala jsem to kdysi ve slovníku a od té doby mám bludné představy :D

sirena007
1224 příspěvků 28.5.21 06:41
@kalivrata píše:
Jo kdyby to vonělo aspoň pelyňkem nebo estragonem :-D

Chvíli jsem uvažovala, jak voní estrogen :-)

Porkpiehat
2900 příspěvků 28.5.21 06:56

@Vinca_minor Tu verbenu jsem tam měla napsanou, ale pak jsem si pro klid duše chtěla vyhledat, jestli je opravdu tak. Takže jsme se poučily obě :-)

ertz
974 příspěvků 28.5.21 17:30

@Vinca_minor L Occitane to překládá jako verbena, tak to třeba máte od nich.

Vinca_minor
2690 příspěvků 28.5.21 17:38

@ertz Nene, měla jsem francouzský čaj a hledala jsem ve slovníku. Ale ona i ta aloisie patří mezi sporýšovité, takže si to bude blízce příbuzné.

giuliettka
8651 příspěvků 29.5.21 15:42

Na náměstí v Liberci je Italský trh. Povodne som sa šla len pozrieť, ale nechala som tam dva a pol tisíca za syry, šunky, olivy, papričky a tie ich sladkosti. A torrone som zožrala na posedenie. Úžasné. :-D

sirena007
1224 příspěvků 1.6.21 13:46

@giuliettka Vypadá to krásně, ale není to likvidátor plomb?

giuliettka
8651 příspěvků 1.6.21 17:27

@sirena007 Nie, bolo to mäkučké, doslova sa to rozplynulo na jazyku. Ľutovala som, že som si kúpila sýr pecorino, ten jediný sme nezjedli a namiesto toho som nekupila viac toho torrone. Oni dávali ochutnávať, lenže ja mám momentálne problem so zubami a tak som si len tak zahryznuť nemohla, tak som vlastne nevedela čo kupujem. :-)

Temperance
3204 příspěvků 4.6.21 13:18

Objednala, na HitHitu. Miluju červený boty :-D

Vinca_minor
2690 příspěvků 11.6.21 14:17

@Porkpiehat Na základě nedávné debaty jsem si koupila aloisii citronovou, v ČR prý běžně zvanou jako citronová verbena. Je to trvalka, ale nesmí zmrznout, tak u nás to bude letnička :D

Temperance
3204 příspěvků 11.6.21 14:24

@Vinca_minor Nemůžete ji pěstovat v nádobě a na zimu přenést dovnitř?

Vinca_minor
2690 příspěvků 11.6.21 14:51

A šla jsem si do Decathlonu koupit pidibatůžek (velikosti kabelky na malé výlety). Hm, nechala jsem tam litr.

Stránka:  « Předchozí 1 2138 2139 2140 2141 2142 2143 2144 2145 2146 2147 2148 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek