Co jste si dnes koupily?

Fotoalbum tématu (10851) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Oveeec
3130 příspěvků 29.10.21 10:56

V jedné mojí práci si pár lidí v kuchyňce regulérně vařilo, samozřejmě jednoduché věci (i když že vaří jeden kolega, o tom vždycky vědělo bohužel celé patro). Ale to byla taková firma na pohodu, víc v terénu, žádná právní kancelář. Ale i tak to bylo, musím říct, trochu divné. Ale myslím, že rýžovar je docela decentní…

giuliettka
9238 příspěvků 29.10.21 12:24
@Moir píše:
až se to dovaří, tak to sním…od ohřívaného jídla se to liší hodně

Dík za vysvetlenie. Mám parný hrniec Tefal Cook, podľahla som pred rokmi reklame. Bavilo nás to všetkých tak mesiac a potom nám už to jedlo varené na páre išlo všetkým krkom nazad. Takže teraz je niekde v špajzi na hornej poličke, kam ani veverička nedosiahne. :-D To jedlo je tak príšerne jednotvárne, že by aj vegan sám ulovil bažanta, aby zjedol niečo iné.
Tak držím palce, nech vám to nadšenie vydrží dlhšie. :-)

stenla
92 příspěvků 29.10.21 14:26

@Moir Ak mozem doporucit, preverte si najskor so zamestnavatelom ze si tam pristroj mozete doniest. Vacsina firiem ma kvoli BOZP zakazane zapajat nefiremne pristroje do elektrickych zasuviek.

Moir
2612 příspěvků 30.10.21 08:45
@Porkpiehat Zaměstnavatel to toleruje, máme kuchyňku, dokonce i s varnou plotýnkou poskytnutou zaměstnavatelem. Důležité pro zaměstnavatele je, že odvádíme práci, kterou máme odvést. A to „vaření“ bude spočívat v tom, že se nádoby s rýží a zbytkem vloží do přístroje, tento se zapne a počká se než se vypne.
Nejsem jako kolega, co se vyžívá v hodně aromatických jídlech s česnekem.
@stenla píše:
@Moir Ak mozem doporucit, preverte si najskor so zamestnavatelom ze si tam pristroj mozete doniest. Vacsina firiem ma kvoli BOZP zakazane zapajat nefiremne pristroje do elektrickych zasuviek.

děkuji za upozornění, to by mne o čerstvém absolvování školení BOZP opravdu, ale opravdu, v životě nenapadlo

Moir
2612 příspěvků 30.10.21 16:11
@giuliettka píše:
Dík za vysvetlenie. Mám parný hrniec Tefal Cook, podľahla som pred rokmi reklame. Bavilo nás to všetkých tak mesiac a potom nám už to jedlo varené na páre išlo všetkým krkom nazad. Takže teraz je niekde v špajzi na hornej poličke, kam ani veverička nedosiahne. :-D To jedlo je tak príšerne jednotvárne, že by aj vegan sám ulovil bažanta, aby zjedol niečo iné.
Tak držím palce, nech vám to nadšenie vydrží dlhšie. :-)

ono to taky nebude na jídlo každý den, ale prostě abych furt nejedla ohřívané

Accuracy
117 příspěvků 1.11.21 06:32

Problémem u domácích přístrojů je neplatná revize elektrického zařízení.
Nicméně nový produkt má revizi od výrobce. Platností si nejsem jistá, rok nebo dva, spíš ten rok. Ale po ten první rok nevidím bezpečnostní důvod, aby zaměstnavatel zakazoval vlastní elektrický přístroj.
Druhá možnost je domluvit se s vedením, že až budou dělat revize, udělají i Váš přístroj. U většího počtu kusů stojí revize malého přístroje kolem třiceti až padesáti korun, velkého (vrtačky apod.) něco přes stovku. Takže ta částka není až tak závratná.
A třetí variantou je, že si prostě revizi zařídíte sama.

stenla
92 příspěvků 2.11.21 10:09

@Moir Nemyslela som to v zlom. Priznam sa ze mna celkom prekvapilo ake problemy sme mali z aromadifuzeru v kancelarii kde sme sedeli len 2, pretoze nemal reviziu. Takze teraz uz na to myslim stale :)

kobylkalucni
489 příspěvků 3.11.21 12:48

Koupila jsem si vysavač na okna od Leifheitu, právě jsem zaplatila objednávku… A žere mě svědomí. Jako, že to je pro mě zbytečné, že přece ty okna zvládnu umýt i hadrou. Ani to nemám jakože od ježíška či na narozeniny, prostě jen tak. Na jednu stranu se na něj vážně těším, na druhou stranu mám až blok si udělat radost. Říkám si, že v nejhorším ho nerozbalený ve 14ti denní lhůtě vrátím. Máte to taky někdo tak?

chitrá alex
415 příspěvků 3.11.21 13:16

@kobylkalucni
běžně. u čehokoliv. koupím si to a je mi líto peněz. nekoupím a je mi líto, že tu věc nemám.

Paris1789
5572 příspěvků 3.11.21 15:00

@kobylkalucni pro mě je nakupování domácích spotřebičů čiré utrpení a tak se nemůže stát, že bych nějaké koupě v tomto segmentu litovala. Maximálně tak můj muž, který to vybírá a nakupuje za mě. Myslím ale, že si z toho hlavu nedělá.

květušína
750 příspěvků 3.11.21 15:12

@kobylkalucni vůbec nelitujte, muži taky dnes nesekají zahrady kosou, tak proč byste si nemohla usnadnit a urychlit domácí práce. A zrovna vysavač na okna (a taky nějaký na vnitřní žaluzie, to je opruz je mýt) bych potřebovala :D. Od jara se trápím s tenisovým loktem a já blbec jsem minulý víkend nutně musela umýt okna v obýváku. A jasně, že se mi loket zhoršil, takže teď chodím opět na léčbu, kterou nehradí pojišťovna a bude v součtu daleko dražší, než ten okenní vysavač.

Ale jinak, když jsem po rozvodu měla hluboko do kapsy, tak jsem si taky vyčítala cokoliv, co jsem si pro sebe koupila. Teď už si koupené věci vyčítám spíš kvůli tomu, že si myslím, že bych věci měla doma spíš zredukovat a ne si pořizovat další. Mám ráda pořádek a mám pocit, že kvůli spoustě věcí nedokážu dosáhnout takové úrovně úklidu, jaké bych chtěla. :D

porjk
3306 příspěvků 3.11.21 15:19

@kobylkalucni Zrovna to je podle mě slušný pomocník. Mám od jiného výrobce a prosklenou lodžii bych už dnes nerada čistila klasicky. Na leštění musíte nějaký tlak vyvinout a ta skla (bez rámů) jakoby pruží, zatímco s vysavačem to jde lehce, bez tlaku a hlavně rychle. Navíc mi to prodlouží ruku o nějakých 20centimetrů a já nemusím lézt na poslední šprušli schůdků. Nelitujte :))

Oveeec
3130 příspěvků 3.11.21 16:38
@květušína píše: …mám pocit, že kvůli spoustě věcí nedokážu dosáhnout takové úrovně úklidu, jaké bych chtěla. :D

Jak já vám rozumím! Já se tak těším na ten klid a mír, co mi v životě nastane, až všechno vyhážu a uklidím a stanu se minimalistkou! :)

Ad šetření a výčitky, střídají se mi období šetření s obdobím „Ále co“, a teď mám zrovna velmi šetřivé období, a když se k tomu přidá období zdravé a lokální a já nevím jaké stravy, jsem schopná strávit dlouhé chvíle postáváním v obchodě s produktem v ruce a usilovným přemýšlením. Zajímavé je, že většinou mívám radost, když se přemůžu i když podlehnu :) Ale je pravda, že u oblečení nebo bot se mi dlouhé přemýšlení o poměru cena/výkon moc nevyplácí, protože to člověk nakonec často překombinuje a výsledná volba je spíš horší než lepší.

Ophelie
1281 příspěvků 3.11.21 17:03

@kobylkalucni přidávám se k @porjk, vysavač na okna mám už třetí rok a stejně dlouhou dobu si libuji, že to byl dobrý kauf. Už jsem s ním čistila i velké zrcadlo galerkové skříně v nové koupelně a pořád ve mně přetrvává drobná radost, jak pěkně vyčištěné to zrcadlo je… Dokonce ho zatím ani nikdo nepoprskal (což nechápu:o) Čili žádné výčitky, přece chcete zušlechtit obytné prostory:o))

bao-baba
2049 příspěvků 3.11.21 19:31
@květušína píše:
Teď už si koupené věci vyčítám spíš kvůli tomu, že si myslím, že bych věci měla doma spíš zredukovat a ne si pořizovat další.

Taky se snažím redukovat množství věcí, které mám. Škoda, že mi to ostatní kazí,
když slyším větu „To by se mohlo někdy hodit“, mám chuť tlouct čelem o zeď.
Když se nedaří redukce, tak alespoň jedu v režimu 1 in = 1 nemilosrdně out.

oliviax21
107 příspěvků 3.11.21 21:41

@kobylkalucni Vysavač na okna jsme si koupily napůl s maminou a je skvělý, jde to s ním jedna radost. Budete litovat akorát toho, že jste si ho nekoupila dřív!
Momentálně trochu reorganizuji byt, přesně doufám v ten efekt, jak píše @Oveeec, že se mi uleví, bude se mi líp dýchat, když vyjdu vstříc minimalismu. Viděla jsem pár dílů Královen pořádku a hrozně se mi to líbí, tak vyhazuji a rovnám, co to dá. Jenom manžel chodí po bytě a říká, že to vypadá, jako by nás vykradli :smile:.

kobylkalucni
489 příspěvků 4.11.21 08:11

“To by se ještě mohlo hodit” je přesně moje peklo, kterého se mi nedaří zbavit. Vyrůstala jsem v domácnosti, kde se pořad šetřilo, tak mám morální blok vyhodit něco, co má ještě nějakou zbytkovou hodnotu. A jako na potvoru, když něco syslím pět let a pak to vyhodím, do dvou měsíců se po tom sháním…

Uživatel je onlineagirt
40 příspěvků 4.11.21 09:44

Také jsem zjistila, že minimalismus je v mém případě asi jediná cesta ke snadnému udržení jakéhosi pořádku. Zatím se mi daří nevyhazovat, ale posílat dál. Ač musím říct, že občas je to únavné. Navíc okolí, především rodina, mi to neustále „kazí“ dodáváním nových věcí. To není snad kontakt s rodinným příslušníkem, aby mi tu něco nepřistálo. Utěrka, ručník, nějaký spotřebič, oblečení… Nevím, jestli působím jako člověk, který si to neumí obstarat, ale kdybych skladovala v bytě jen to, co mi dodává rodina, tak bych si snad musela pořídit nějaký externí sklad, protože dovnitř už by se to fyzicky nevešlo. Podle mě to dost souvisí s tou možností levného nákupu, který nabízí obchody, jako je Pepco, Kik Když se k tomu přidá požitek z nakupování a doma už všichni všechno mají, zbývá člen rodiny s nepřeplněným bytem. Takže poděkuji a posílám dál. Charitativní obchody a sbírky, zero waste skupiny, darování za odvoz.

květušína
750 příspěvků 4.11.21 10:22

@kobylkalucni přesně, u nás se taky šetřilo a využívalo věcí až do jejich posledního dechu a taky nejvíc potřebuju čerstvě vyhozené věci. :D

Navíc jsem momentálně při debordelizaci ustrnula v jakémsi mezistupni. Mám například již několik měsíců vytříděné oblečení na charitu a taky prošlé léky k odnesení do lékárny, ale ani jedno jsem dosud nebyla schopná dostat z domu, protože k tomu je ještě potřeba přinutit se udělat složitější činnost, než je pár kroků ke kontejneru. Ale vidím, že nejsem sama a možná o víkendu začnu předvánoční úklid tím, že vytřídím nějaké další věci.

květušína
750 příspěvků 4.11.21 10:34

Ještě dodatek: Můj muž někdy až velmi sentimentálně lpí na věcech v tom smyslu, že si jimi připomíná lidi, které měl/má rád nebo zážitky či každodennosti, které prožil se svými dětmi. Takže má schované věci, které bych já už dávno vyhodila. Já jsem zase člověk, který potřebuje něco tvořit, takže mám doma spoustu věcí k tomu určených (papíry, lepidla, barvy, malířská plátna, tužky, pastelky, štětce, potřeby na pletení (těch nejvíc), šití, vyšívání, paličkování,…) a tohle zase já nehodlám vyhazovat vůbec.

Oveeec
3130 příspěvků 4.11.21 10:47

@květušína Ano ano, a taky věci na upcyklování. Protože já taky hodně jedu v bezobalovém a bezplastovém nakupování, takže mám všechno ve skle a tím pádem se schovává každá pinterestově vypadající sklenice, a taky látky na nákupní a jiné pytlíky. Jo a taky krabičky a slušně vypadající balící papíry a to je velký projekt (zatím nezrealizovaný, protože vždycky je něco důležitějšího na práci než polepování krabiček). Ale to spadá do výtvarných potřeb a to se nevyhazuje :)

Temperance
3373 příspěvků 4.11.21 13:43

@kobylkalucni @květušína Hlásím se do klubu :-P

Paris1789
5572 příspěvků 4.11.21 14:22

Mám za sebou zhruba půlrok vyklízení velkého starého domu, kde se předměty hromadily několik generací. Chtěla jsem to pojmout stylem „zaplatíme si kontejner, všechno to tam během 1-2 dnů nanosíme, oni si to odvezou a my jim pošleme na účet peníze“, což mi ale nakonec neprošlo, protože můj táta doslova potřeboval každou tu věc vzít do ruky, několikrát ji ze všech stran obrátit a pak se rozhodnout, co s tím.
Nakonec se rychlá akce změnila ve svého druhu meditaci. Pořád nevím, jak se k tomu postavit, zřejmě to bude ve mně doznívat ještě dlouho, ale spíš se kloním k závěru, že to nebyl promarněný čas. Ale chvílemi jsem otce téměř nenáviděla, za tu jeho pomalost.
No ale už mi to chybí. Ta všelijaká překvapení, ten pocit, kdy vstoupíte do zcela zabarikádované místnosti plné pavučin a začnete ty předměty prohlížet. Našla jsem neuvěřitelné věci, ke každé z nich měl můj otec nějakou legendu.
Vtipné je, že když jsem ty místnosti vyklidila, tak tam ty pavučiny za pár týdnů vyrostly znovu, jdete pokojem a ony se na vás lepí :-)

kobylkalucni
489 příspěvků 5.11.21 19:39

Dámy, hlásím, že vysavač je super, no regrets :-)

dagino
872 příspěvků 6.11.21 16:49

@kobylkalucni Okná umývame raz ročne, na jeseň, aby bolo cez zimu viac svetla.

Stránka:  « Předchozí 1 2146 2147 2148 2149 2150 2151 2152 2153 2154 2155 2156 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek