Co jste si dnes koupily?

Fotoalbum tématu (10851) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
MP blanka
2990 příspěvků 10.11.21 22:05

Nekúpila som si, a ani som ho nechcela. Lenže manžel uvážil, že bicykel, ktorý som dostala pred 2.5 rokmi ako jazdený už pomaly dosluhuje -len ja som na ňom najazdila 9 000 km. Predal ho a vybral a presadil si tento, z kvalitatívne vyššej - a drahšej - rady. Je to ale v našich dôchodcovských finančných podmienkach nadbytočný luxus, čo je tá moja výhrada. Mala by som sa z neho tešiť, ale ja mám zatiaľ iné pocity a v hlave kalkulačku. A pritom bicyklovanie v tunajšej krásnej prírode, či už ideme sami, alebo v partii kamarátov, si obaja užívame. Dúfam aspoň, že budeme ešte nejakú dobu zdraví ako doteraz a aj tento bicykel poriadne ojazdím, ale súčasne by som si priala, aby sme zomreli včas a nemuseli čeliť problémom, až vyčerpáme rezervu na bankovom účte, z ktorého zatiaľ dotujeme to, na čo naše dôchodky nestačia,

Temperance
3373 příspěvků 11.11.21 15:57

@MP blanka Přeju Vám ještě hodně tisíc šťastných kilometrů a nezapomínejte - investice do krásných a zdravých aktivit není promarněná, naopak!

MP blanka
2990 příspěvků 11.11.21 16:58

@Temperance ďakujem a áno viem, že peniaze nie sú všetko. :-) Ona ma ta úzkosť a strach zo staroby bez peňazí časom prejde, minimálne na to prestanem myslieť. Veď ja sa teším pri každom výjazde, spoznali sme toľko nových miest a trás, čím vyššie ideme, tým lepšie, milujem rýchle zjazdy, jazda lesom je úžasná kedykoľvek, vždy sa vrátim nabitá energiou, navyše sme sa pred vyše roka dostali do mladej cyklopartie / vo veku našich detí, dokonca teoreticky až vnukov /, oni mladí na obyčajných, my starí na elektro a vždy je veselo. Mám milión dôvodov sa z bicykla tešiť. Asi to mužovi odpustím.

MorusRubra
748 příspěvků 15.11.21 22:13

Moc merch nekupuju, ale tohle jsem musela mít, i když ty 3 litry docela bolely. Záznam 2 koncertů Sabaton a Cobi stavebnici Sabaton Great War stage. Bude se pěkně vyjímat vedle Sabaton Primo Victoria tanku, který už pár let mám.

Ghost B.C.
4146 příspěvků 16.11.21 09:07

@MorusRubra Jé, mám pro fanouškovské sbírky strašnou slabost, hrozně ráda to u někoho vidím :) A když je to takové tematické, tak já jsem taky dokoupila do své „sbírky“ Rammstein alkoholu (zatím mám totiž jenom jeden klasický rum). Jako na potvoru mají teď snad všechno - whiskey, gin všech barev, vodku nebo tequilu v naprosto tvrďáckém obalu. Asi budu muset napsat Ježíškovi.
Nehodlám to pít, vlastně ani načínat a ochutnávat, ale když už jsem nikdy nenasbírala CDčka… A třeba to jednou prodám za strašný prachy jako se třeba prodala bunda Freddie Mercuryho nebo tak něco :D

Porkpiehat
3090 příspěvků 16.11.21 10:13

@Ghost B.C…a milované město teď může pokojně spát ;-)

Dalmitka
1871 příspěvků 16.11.21 15:41

@MP blanka - „ale súčasne by som si priala, aby sme zomreli včas a nemuseli čeliť problémom, až vyčerpáme rezervu na bankovom účte, z ktorého zatiaľ dotujeme to, na čo naše dôchodky nestačia,“
Som už tiež na dôchodku a s prekvapením zisťujem, že odchodom z pracovného života sa mi výdavky dosť zredukovali a vlastne aj z toho mizerného dôchodku, čo tento štát „dáva“ vcelku fungujem. Zistila som, že mám vlastne všetko a po ničom materiálnom netúžim. Radosť mi robia už len zážitky a chvíle s ľuďmi, ktorých mám rada; čiže som riadne zredukovala aj zbytočné a možno aj toxické vzťahy. Ale samozrejme - po prvé: dúfam a modlím sa, že nenastane situácia, kedy budem musieť riešiť závažné zdravotné alebo opatrovateľské problémy a po druhé - ak by som nemala nejakú rezervu na účte - nebola by som tak - povedzme - pokojná. Takže vôbec si neviem predstaviť situáciu dôchodcov, ktorí nemajú nič a ani perspektívu, že sa o nich niekto blízky postará. Hanba tohto štátu.

bao-baba
2049 příspěvků 16.11.21 17:30

@Dalmitka Opatrovatelské problémy se do rezerv řádně zakousnou… a teď bohužel i velká inflace.

MP blanka
2990 příspěvků 16.11.21 18:22

@Dalmitka, @bao-baba - Áno, práve týmto smerom idú moje obavy.
Myslím si ale, že to nie je hanba tohto štátu, ani momentálnej vlády. Dôchodcovia - nie tí veselí, dobre oblečení, šťastní ľudia, čo nás vábia na reklamách ku tej - ktorej poisťovacej spoločnosti - ale tí naozaj starí, už bezmocní, nemocní chudáci, odkázaní na trpezlivosť a dobročinnosť ostatných, to majú ťažké asi všade…
Ale už som sa rozhodla na takýto koniec nemyslieť a žiť naplno, pokiaľ sa to dá.

Silco
6 příspěvků 18.11.21 12:44

Jelikož se zima kvapem blíží, pořídil jsem si zimní bundu na https://www.modio.cz/…ndy-a-kabaty výběr mají opravdu široký, třeba taky vyberete.

porjk
3306 příspěvků 18.11.21 15:02

@Silco hezky pokus

Oveeec
3130 příspěvků 18.11.21 18:18

@porjk Aspoň to tady trochu pošťouchnul, já už myslela, že Peklo zamrzlo nadobro :)

Já bych hrozně chtěla vidět, jak vypadají tihleti reklamní trollové. Generuje to počítač? Nebo se na to najímají lidi? Dostávají šablony? Nebo musí na pohovoru napsat ukázku textu, s jakým by se zkusili vetřít do diskuzního fóra? :D

xSx
1197 příspěvků 19.11.21 11:16

@Oveeec vetsinou je to nejakej bot, ne clovek. Proto na vetsinu vubec nema smysl reagovat.

Sided
94 příspěvků 19.11.21 14:13

@Oveeec Nevím, jak dnes, ale dříve to bývali lidé. Znám z vlastní zkušenosti (provozuji malý e-shop), Xkrát mě oslovila nějaká agentura, že za úplatu bude „nenápadně“ propagovat můj obchod v diskuzích. Vždy jsem s díky odmítla, přijde mi to jako nejlepší možný způsob, jak odradit zákazníky. A nechápu, jak si někdo může myslet, že tyto služby mu přinesou nějaký zisk. Takže tyto služby a agentury nabízející tuto „nenápadnou reklamu“ skutečně existují.
Edit - překlep.

Oveeec
3130 příspěvků 19.11.21 16:00

@Sided Vida! Na MP jim sice pšenka nekvete, ale myslím, že na jiných fórech stylem a asi i nabídkou výborně zapadnou.

Josefka
616 příspěvků 23.11.21 09:30

Šedé džíny.

Nejsem kahotová, nemám ani klasické džíny ale tyhle mi dobře sedí a jsou ták příjemné na omak. Hned jsem věděla, k jaké mikině nebo svetříku budou nejlepší, že půjdou k bundě i ke kabátku… Jen boty mi k tomu černé vůbec nepasují. Hnědé už vůbec ne. Budu si muset na stará kolena pořídit bílé „zimní tenisky“?

Pak jsem nakoupila zásobu spodního prádla pro celou rodinu vč. mojí podprsenky, spousty spoďárů ve všech velikostech (od maličkých na dcery po trenky chlapům), punčocháče a punčochové kalhoty, nátělníky a spodní trika…a ročnní prémie jsou v prachu.

Temperance
3373 příspěvků 23.11.21 14:48

@Josefka A co takhle tmavěmodré boty? Nebo červené, vínové…

Jordaan
9575 příspěvků 23.11.21 21:25

V ramci black nabidek jsem si koupila nejdrazsi a nejmonstroznejsi zehlicku sveho dosavadniho zivota.

xSx
1197 příspěvků 24.11.21 12:03

@Jordaan to bych snad zehlila i ja, jenom proto, ze je tak pekna :)

bao-baba
2049 příspěvků 24.11.21 13:23

@Jordaan Parádní, připomíná kosmickou loď z nějakého SF filmu

Jordaan
9575 příspěvků 24.11.21 22:05

@xSx @bao-baba

Zatim jsem ji nevyzkousela, budi ve mne docela respekt. Rozhodne by sla pouzit i jako dekorativni prvek nebo jako tezka a spicata zbran :-)

Ghost B.C.
4146 příspěvků 25.11.21 09:20

Trochu zpět do dětství, ale když má to výročí (vím, film) a já jsem to jako to malé dítě nečetla - vlastně jsem to vůbec nečetla - tak zahajuji alespoň jako stará bréca. Lepší pozdě než vůbec. Vím, že bych si to mohla půjčit, ale já radši svoje knihy a navíc toto vydání série má krásné jakoby sametové přebaly, tak minimálně bude hezky vypadat. A kdyby mě to jo nebavilo, tak třeba počká na nějaké moje děti.

květušína
750 příspěvků 25.11.21 09:23

@Ghost B.C. myslím si, že Harry Potter neznehodnotí žádnou domácí knihovnu. Taky jsem nečetla, ale dceři jsem kupovala ilustrovaná vydání, jak postupně vycházela, takže kdybych si to chtěla přečít, taky mám po ruce. :)

květušína
750 příspěvků 25.11.21 09:24

Já jsem ještě nekoupila, zatím mám mikinu v košíku a přemýšlím, jestli ji nutně potřebuji. :D

Ghost B.C.
4146 příspěvků 25.11.21 09:27

@květušína Mně je teď po těch 20 letech celkem líto, že jsem to jako dítě prošvihla. Muselo být pro ty děti úžasné s tím světem vyrůstat - já taky byla při vydání 1. dílu myslím přesně ve věku Harryho. Jenže jsem byla strašně umanutá, milovala jsem Pána prstenů a Harry mi přišel trapný. Tak doháním. Ale zase jsem donesla prsten do Mordoru, to taky nebylo špatné :)

P. S. Potřebujete ;)

Stránka:  « Předchozí 1 2146 2147 2148 2149 2150 2151 2152 2153 2154 2155 2156 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek