Co jste si dnes koupily?

Fotoalbum tématu (10864) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Oveeec
3219 příspěvků 28.11.21 09:50

@MorusRubra Myslím, že jste dobře udělala (a modrá je asi hezčí). :)

bao-baba
2148 příspěvků 28.11.21 10:51

@giuliettka V českých titulcích je závěrečná hláška ok, v angličtině to zní trochu neproveditelně :-)

Ghost B.C.
4186 příspěvků 30.11.21 08:16

Nedávno jsem se ve stížnostech musela rozhořčit, že jsem si koupila schizofrenní knihu Rituál od Adama Nevilla = první půlka na 5/5, druhá půlka na odpad a rituální spálení v kotli. Při zpětném pročítání recenzí jsem zjistila, že v tomto názoru nejsem sama. Tak alespoň tak. A hromada lidí tam zároveň přesměrovávala na Ruiny od Scotta Smitha, kde snad jde o podobnou zápletku, ale nemusíte si v půlce knihy začít vyplachovat oči a počítat mrtvé mozkové buňky. Tak jsem to zkusila. Poučena předchozí zkušeností jsem dala šanci on-line antikvariátu, takže mě to i s dopravou bude stát jen 124 Kč.
Akorát mi asi dorazí nějaký starší typ přebalu. V případě, že při čtení opět nezačnu litovat, tak to přežiju.

bao-baba
2148 příspěvků 30.11.21 14:11

@Ghost B.C. Tuhle knihu neznám, ale mám podobnou zkušenost s vícero jiných knih. Spisovatel se rozmáchne k 500 stranám a okolo strany 300 mu dojde invence i dech a dočíst to do konce je utrpení, přitom knížka na menší ploše by to byla dobrá.

Ghost B.C.
4186 příspěvků 1.12.21 08:41

@bao-baba To si právě říkám vždycky, když vidím ty stohy vychrlených nových tlustých knih. Jestli je v nich opravdu co číst celých těch 400-500 stran. Ta výše zmíněná byla nicméně specifická v tom, že na jedné straně byla pořád ještě dobrá a na druhé už byla špatná. Pár vět stačilo na to, aby člověku došlo, že se něco pekelně po*kazilo.

Ale abych pořád neopakovala řečené, tak jsem ještě jednou využila potenciál knižního second-handu a objednala něco od našich bratrů: Jozef Karika - Trhlina.
Na tohle se opravdu hodně těším, ohlasy jsou přímo skvělé.
Ano, teď budu z frustrace hledat ten nejlepší mysteriózní thriller/horor tak dlouho, dokud ho nenajdu :D

xSx
1205 příspěvků 1.12.21 12:02

@Ghost B.C. četla jsem i viděla. Nechci Vám to nijak kazit svým názorem, tak to sem prosím napište, až dočtete tu Trhlinu, ráda se o tom pobavím :)
Jinak jestli neznáte Petera Maye a jeho temné skotské detektivky, tak doporučuju (Skála, Muž z ostrova Lewis, Šachové figurky).

if5
520 příspěvků 1.12.21 14:16

@xSx I Umrlčí cesta je dobrá - stejná atmosféra.

Ghost B.C.
4186 příspěvků 3.12.21 09:44

@xSx Ajaj, tuším nějakou zradu, každopádně dám pak vědět. A děkuju za tipy :)

xSx
1205 příspěvků 3.12.21 14:23

@Ghost B.C. ne, zadna zrada :) proste jsem jen nechtela napsat pred prectenim, co si o tom myslim. Tak jsem zvedava na Vase dojmy :)

giuliettka
9408 příspěvků 3.12.21 19:57

A kúpila som si ho hlavne kvoli tomu nápisu. Ukázal mi ho kámoš čo si ho kúpil a bavil ma ten nápis. :-D

Paris1789
5638 příspěvků 3.12.21 22:07

@giuliettka dobře hraje, my koupili tohle dětem, jen černý.

Porkpiehat
3174 příspěvků 3.12.21 22:16

@giuliettka Manžel dostal černý kulatý, který má oko s karabinou, aby se dal někam pověsit. On by pro něj neměl využití, tak ho dal mě. Jsem s ním moc spokojená.

Paris1789
5638 příspěvků 4.12.21 11:30

Fakt je to taková blbost, ale jak potěší. Dlouho jsem nemohla sehnat nějaké příjemné pyžamové kalhoty. Kupovala jsem je léta v HM, ale tam přestali dodávat ty z té jemné bavlny a mají jen takové hnusné škrábavé příšery, s nimiž si teď doma nevím rady, pozná se to až když v tom spíte. Tedy spíše nespíte.
Ty staré už se mi pomalu všechny rozpadaly, fakt jsem nevěděla, v čem budu spát, potřebuju kalhoty, ne trenky, ne kalhotky, ne noční košili.
A pak jsem na ně náhodou natrefila. Massimo Dutti, kdyby vás to zajímalo. Koupila jsem si hned dvoje. Můj život je lepší a to jsem si myslela, že už ani lepší být nemůže.

květušína
781 příspěvků 4.12.21 14:35

Sobě nic, ale když je tu řeč o reproduktorech, zrovna jsem obejdnala muži k vánocům.

Dalmitka
1875 příspěvků 4.12.21 14:41

@Ghost B.C. - „tak jsem ještě jednou využila potenciál knižního second-handu a objednala něco od našich bratrů: Jozef Karika - Trhlina.
Na tohle se opravdu hodně těším, ohlasy jsou přímo skvělé.“ Nechcem Vám naozaj kaziť radosť, preto ma tiež zaujíma Váš názor po prečítaní; ale nedá mi: Kedysi pred x rokmi mi niekto venoval jeho prvú knihu o mafii a keďže som bola na mieste, kde by som už dobrovoľne čítala aj starý telefónny zoznam, tak som ju prečítala. Bolo mi z nej doslova fyzicky zle; bola to asi prvá kniha v mojom živote, ktorú som pred hodením do kontajnera aj roztrhala. Odvtedy si o autorovi myslím, že také úchylnosti nemôže vymyslieť zdravá hlava a že k tomu musí mať predispozície. Preto nechápem a nechcem pochopiť jeho momentálnu popularitu a nič od neho nechcem ani čítať, ani vidieť.

giuliettka
9408 příspěvků 5.12.21 14:33

Kúpila som na Vianočný stol. :-D

giuliettka
9408 příspěvků 5.12.21 14:40

A k tomu hrnčeky.

lorens
2583 příspěvků 7.12.21 18:35

@Dalmitka Napsal jich o mafii víc, tak si nejsem úplně jistá, ale četla jsem myslím V tieni mafie. Sice jsem ji nevyhodila, ale obyčejně si knihy, co se mi líbily, beru sebou sem. Kniha zůstala v ČR a stejně jako vy, jsem si říkala, že od toho úchyla už nikdy nic. Už nevím, jak se to stalo, ale později se mi dostala do rukou Trhlina a potom Tma. Obě jsou z jiného soudku - mysteriózního, nejsou tak brutální, klidně můžete, kdybyste chtěla.

lorens
2583 příspěvků 7.12.21 18:40

@giuliettka Podobná brčka jsem si koupila potom, co mi tady několikrát místo plastového dali papírové a vždy to bylo jako plastová lžička od soudruhů z NDR. Za chvíli se začaly rozpouštět v pití i ústech.

Dalmitka
1875 příspěvků 7.12.21 19:33

@lorens - áno, bola to V tieni mafie; a ďakujem za odporúčanie tých novších; verím Vám, že je to už niečo iné; ale nejako ma na toho autora prešla chuť asi nafurt.

bao-baba
2148 příspěvků 7.12.21 20:12
@lorens píše:
@Dalmitka Napsal jich o mafii víc, tak si nejsem úplně jistá, ale četla jsem myslím V tieni mafie. Sice jsem ji nevyhodila, ale obyčejně si knihy, co se mi líbily, beru sebou sem. Kniha zůstala v ČR a stejně jako vy, jsem si říkala, že od toho úchyla už nikdy nic. Už nevím, jak se to stalo, ale později se mi dostala do rukou Trhlina a potom Tma. Obě jsou z jiného soudku - mysteriózního, nejsou tak brutální, klidně můžete, kdybyste chtěla.

Existuje také dystopie Tma od Ondřeje Neffa, hlavně nové vydání s přepracovaným koncem je pěkně husté.

Ghost B.C.
4186 příspěvků 7.12.21 21:50

@xSx @Dalmitka Hmmm, ráda bych se podělila o svůj názor, ale zatím nemám ani zprávu o tom, jestli je kniha alespoň třeba na cestě (platba totiž dávno přijata) - Ruiny už mám tři dny doma a to byly objednány jen o pár hodin dříve než Trhlina. Ale tak třeba komplikace.
Mezitím jsem ale od Kariky přelouskala Smršť… Četlo se to sice dobře, fajn to odsýpalo, ale bohužel jsem mírně zklamaná. Možná i víc než mírně. Předvídatelné už od začátku - obsah na přebalu knihy prozradí vše, takže celou dobu víte, co a proč bude, protože prostě co by se asi tak mohlo stát jiného s „větrným démonem, před kterým není úniku“ a říká se mu větrnice (byť oceňuju snahu navázat na halný vítr). Ach jaj, tak snad bude Trhlina lepší. Chtěla jsem si přečíst i Tmu, ale jelikož má podobné hodnocení jako Smršť, tak nevím, nevím, jestli do toho dám. Ale spíš jo :D
@Dalmitka Jak už padlo, Trhlina by měla být mysteriózní. Na uchylárny taky nejsem zrovna ta správná cílovka.

Paris1789
5638 příspěvků 8.12.21 08:19

Včera jsem byla v Zaře, hráli tam do lidí „Last Christmas“, ale ne v originále od Wham, ale nějaký cover, nazpívaný ženou takovým líným hlasem, bylo to i pomalejší. Byla to úplná lahůdka to poslouchat, už jen kvůli té hudbě bych tam zůstala, protože jejich sortiment je jedním slovem hrozný. Nevybrala bych si nic. Ale hned vedle otevřeli Reserved, kde prodávají hrůzy asi ještě horší a přitom dražší.
Tak mě to vedlo k zamyšlení nad sebou samotnou, jestli se ze mě stal takový snob, protože před pár lety mi byly hadry ze Zary dost dobré, nebo je to takový kvalitativní sešup. Nevím. Ale hudba dobrá. V Reserved hrála taky hudba, ale strašně nepříjemná, bylo to moc hlasité a upřímně lituju prodavačky, že v tom musejí být celý den.
Nemám žádný dárek a letos asi nic nebude, protože mě to prostě nebaví.

Vinca_minor
3114 příspěvků 8.12.21 09:33

Před mnoha lety jsem napsala našemu Albertu, že ty koledy měsíc před Vánocemi furt dokola jsou psycho. A světe div se, od té doby tam koledy nejsou :D Asi jsem nebyla jediná.

květušína
781 příspěvků 8.12.21 09:35

@Dalmitka @xSx @lorens @Ghost B.C. @Paris1789 a další :) nechtěly byste se jít za mnou do čtecí diskuse? Vzhledem k tomu, že mě pořád trápí tenisový loket a pořád nemohu plést a potřebuji se zaměstnat něčím jiným, než prací rukama, ráda bych nějaké tipy na knihy a nechci to tady plevelit.

Stránka:  « Předchozí 1 2149 2150 2151 2152 2153 2154 2155 2156 2157 2158 2159 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek