Co jste si dnes koupily?

Fotoalbum tématu (10864) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Oveeec
3217 příspěvků 16.12.21 21:59

Ta sukně je tak podivná, že se mi líbí :) Ale víc by se mi líbila s rovným okrajem.

zwedavka
1309 příspěvků 17.12.21 10:09
@Paris1789 píše:
@xSx prošívané oblečení trenduje, ale ne u nás. U nás tak nejdříve za rok. Možná nikdy. Každopádně je v tom příjemně teplo.

No jo, jenomže kam to vzít na sebe. Když se nejedná o pobyt venku, ale jdu do práce, jedu busem nebo vlakem, tak všude je nepříjemně přetopeno a v zatepleném oblečení se budu potit.
Zateplenou sukni (sportovní) jsem koupila dceři na běžky, na tohle je skvělá.

Paris1789
5638 příspěvků 20.12.21 10:15

FYI: dostávám spoustu pozitivních ohlasů na svou prošívanou sukni z Lindexu. I od lidí, které vůbec neznám.

kilgor
383 příspěvků 20.12.21 21:58

@Paris1789 já to chápu. Mně se ta sukně primárně nelíbí. Ale.. jakože na sebe bych ji dát nemohla. Já nejsem ten typ, no.Ale na Vás asi funguje. A nedáte sem prosím foto, jak ji nosíte? jsou věci, které zazáří jen na někom..

LorelaiH.
3426 příspěvků 21.12.21 10:03

Minulý týden vánoční šaty. Možná trošku kýč, ale jsou velmi příjemné a barva není tak řvavá jako na fotce.

Paris1789
5638 příspěvků 21.12.21 12:52

Fotku nemám, ale dám sem kombinaci. Bunda je Massimo Dutti (měli výprodej) a boty Gant

Porkpiehat
3174 příspěvků 21.12.21 15:35

@LorelaiH. Ty šaty jsou jako dlouhý svetr? Měla bych strach si při sezení „vysedím zadek“.
V zimě nosím šaty ráda, jen jich moc zimních nemám. Což mám v plánu změnit a nějaké si ušít.

LorelaiH.
3426 příspěvků 21.12.21 15:41

@Porkpiehat to s tím vysezeným zadkem mě vůbec nenapadlo :) Jsou to moje první svetro-šaty, takže spíš na zkoušku.

ertz
1159 příspěvků 21.12.21 18:59

@Paris1789 Mně se líbí Váš styl oblékání - ta odlišnost od masy. Sukně se mi líbí, ale já nemůžu volány, vypadám v nich jako Máňa z kravína, už jen ty konve s mlíkem mi chybí k dokonalému outfitu. Viděla jsem ze stejné látky ušitou mikinu a ta by mně lákala, jen mám strach, jestli to není moc tuhé a netrčí.
@Porkpiehat O těch vysezených zadcích přemýšlím, od té doby, co se nosí šaty z teplákoviny - vysezený zadek jsem na nikom zatím neviděla, takže asi to bude směs polyester + bavlna? Pochybuju, že by to bylo podšité.

Porkpiehat
3174 příspěvků 21.12.21 23:30

@ertz Takové šaty se asi musí vzít na sebe jen jeden den a pak se musí vyprat, aby se jim navrátil původní tvar. A nebo se v nich musí převážně stát :-)

ertz
1159 příspěvků 27.12.21 09:03

@Porkpiehat Myslím, že polyester to jistí :-) třeba tyto šaty 50 procent pes, zbytek modal a elastan. 

Paris1789
5638 příspěvků 27.12.21 10:59

@Porkpiehat tak s podšívkou by se to možná tak vytahovat nemuselo. Ale pak by to bylo asi i dražší. Ano, měla jsem pletené šaty, na stroji, nakonec jsem si tam všila podšívku, právě kvůli tomu vytahování, a stejně jsem je nenosila.

Paris1789
5638 příspěvků 27.12.21 11:02

Jo a ještě se ta podšívka hodí kvůli tomu, že ty šaty lezou kvůli punčocháčům při chůzi nahoru, to je taky slušný oser. Nekoupila bych si to, je s tím strašnýho trápení a případné potešení s nošení tomu vůbec neodpovídá.

Porkpiehat
3174 příspěvků 27.12.21 14:41

@Paris1789 Podšívka by byla řešením, ale zase se tím zruší efekt pocitu té pleteniny na těle. Mám doma látku (úplet) na šaty, chtěla jsem si je ušít na Vánoce (byli jsme pozváni na oběd), ale bylo mi jasné, že by se mi lepily na silonky a já bych byla z toho nervní. Takže ze šití sešlo, protože se mi nechtělo řešit podšívku, který by mě na těle studila. Zvažovala jsem i spodničku (jen do pasu), neměla jsem na to náladu.

lorens
2583 příspěvků 27.12.21 15:14

Kdybych neměla, po tom, co tady čtu, bála bych se si pletené šaty koupit. Nikdy mi nenapadlo, že by mohl být problém, tak mám několikery. Je to moje domácí zimní uniforma, ale nosím i ven. Jsou stejně pohodlné, jako legíny a mikina a zároveň to legíny a mikina nejsou. Kvůli pohodlí kupuji volnější, možná je to tím, ale nezdá se mi, že by lezly nahoru nebo že bych měla na zadnici balón, krom čistě kašmírových, ty mají tento neblahý sklon, vlněné jsou bez problémů. Teď byly ve slevě v Massimo Dutti, můj vnitřní skrblík zajásal.

lorens
2583 příspěvků 27.12.21 15:20

@Porkpiehat Úpletu se vyhýbám, mám jen dvoje šaty na léto a z pořádně pevného, aby se nevytahoval. Takové se dají koupit jen obchodech, co míří na dámy vyššího středního věku, tam zas bývá problém se střihy.

Sided
98 příspěvků 27.12.21 18:26

@lorens Souhlasím s Vámi. Mám domácí pletené vlněné, mám několikery „na ven“, miluju pletené šaty v zimě. Nikdy se mi v nich zadek „nevyseděl“, nikdy se mi nijak nevytahaly. Také mám radši volnější, většinu mám s rolákem, v různých barvách, různých délkách. Jediné z nich se mi na punčocháčích posunovaly nahoru, tak jsem je nechala na doma, u ostatních se mi to nikdy nestalo. Možná to bude tím, že jsem svetrová, nenosím mikiny (mimo sport), pouze svetry, a proto mi i svetrové šaty naprosto vyhovují.

ertz
1159 příspěvků 27.12.21 18:32

@lorens @Sided Jak ty vlněné věci perete? Já se v pračce bojím (po špatných zkušenostech). Dnes jsem si prala v ruce dlouhý vlněný kabátek, který nosím doma, když je mi zima. Představa, že bych měla v ruce prát více takových věcí a častěji, se mi nelíbí.
To posunování šatů a sukní musí souviset i s postavou nebo držením těla. Mně to občas dělaly i normální sukně a strašně mě to štvalo.

Sided
98 příspěvků 27.12.21 20:13

@ertz Peru v pračce, gel na vlnu, program na svetry, odstřeďuji jen na 400 otáček. Teď jsem pletla prostřední dceři k Vánocům vestu z Drops Sky (74 % alpaka, 18 % polyamid, 8 % vlna) a poprvé jsem tedy měla trochu strach, přece jen hodně práce a s alpakou nemám moc zkušeností, ale přežila pračku v tomto módu úplně bez problémů :-). Za svůj bohatý svetrový život jsem zničila pouze jeden svetr z angory a to asi před 20 lety. Z mého S byl po vyprání tak XXXS :-). Ale dnes se angora dělá v úpravě superwash, takže v pračce skončí i ta.

To posunování možná souvisí i s materiálem punčocháčů. Přiznám, že od mala nesnáším silonky, takže je nenosím. V létě bez punčoch a v zimě nosím pletené šaty a k nim černé vlněné punčocháče (většinou stejně mám kozačky, takže téměř nejsou vidět - a je v nich teplo :-) ). Silonky fakt nedávám. A odhaduju, že právě s nimi se budou ty šaty posunovat nahoru.

lorens
2583 příspěvků 27.12.21 20:44

@ertz Nedělám s tím žádné caviky a normálně peru v pračce programem na ruční praní a ještě doždímám, aby to dlouho neschlo. Jsem drsňák. :) Používám obyčejné tekuté přípravky na vlnu a hedvábí - Woolite nebo Perwoll. Zničila jsem jen jeden svetr, vyprala jsem ho omylem ve Woolite na obyčejné prádlo. Suším volně, do sušičky bych se to bála dát i na studený vzduch. Nevím, proč si myslím, že by to nedopadlo dobře.

Sided
98 příspěvků 27.12.21 20:57

@lorens Já sice v sušicce taky svetry nesuším, ale suché tam dávám profouknout, mám program na svetry na 15 minut, jsou po tom krásně nadýchané. Mokrou vlnu bych tam nedala.

zwedavka
1309 příspěvků 28.12.21 19:56

Posunování sukně nahoru do jisté míry řeší antistatický sprej

Ghost B.C.
4186 příspěvků 29.12.21 09:03

Chtěla jsem červený tartan, ale nakonec/zatím se mi podařilo ulovit „jenom“ tyto. Jsou z emp-shop.cz, což je metalshop, ale jsou od značky HR London :) Budu doufat, že se v červeném provedení ještě vrátí (a zůstanou ve slevě) - cena totiž z 2 190 Kč na 1 095 Kč, nekup to.

V3S
71 příspěvků 30.12.21 23:00

@Sided Černé vlněné punčocháče…
Smím se prosím zeptat, kde je kupujete?

Silonky mi nevyhovují, jsou nepříjemné, i mi zhoršují atopický ekzém. (Zase bych se o krok posunula ke své touze nosit celoročně sukně.)

Debbie092
6 příspěvků 23.1.22 08:05

Konečně mi přišla po 2 měsících tahle košile. Co na ni říkáte? :)

Stránka:  « Předchozí 1 2149 2150 2151 2152 2153 2154 2155 2156 2157 2158 2159 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek