Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat

Fotoalbum tématu (743) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
PanenkaMalenka
175 příspěvků 12.12.18 06:57

Sledoval někdo z vás seriál Lynč? Co na něj říkáte? Jak moc uvěřitelná vám přišla postava Heleny? Vlastně i ostatní postavy…

Vinca_minor
394 příspěvků 12.12.18 07:27

My jsme kdysi, už jako velké, se sestrami nachystaly dárky pod stromek, pak jsme si všichni sedli v kuchyni ke stolu a sestry zazvonily pod stolem. A moje maminka nechápala, jak jsme to udělaly, že se zvoní v obýváku. Jak se ten zvuk zpod stolu rozléhal, tak nebylo poznat, odkud to je.

Vinca_minor
394 příspěvků 12.12.18 07:32

Já jsem zase předložila synovci teorii, když vyráběl dárek mamince a o Ježíškovi začal pochybovat, že dárky nosí Ježíšek, ale když lidé chtějí, můžou pod stromek přidat i nějaký dárek navíc. Kdybyste viděli ten spokojený dětský úsměv:)

julie74
2576 příspěvků 12.12.18 08:13

@Vinca_minor no přesně, ty hlavní dárky nosí Ježíšek, a třeba dospělí sobě, nebo i děti se k němu přidávají. Ovšem trochu bych se bála úvahy …tak to čekám dvoje dárky…od rodičů a od Ježíška :)))

Atlacoya
2603 příspěvků 12.12.18 10:01
@julie74 píše:
jasně, aby přišlo dítě s dotazem proč zvoní v koupelně :)))

V 21. století se nechá mobil v obýváku a nastaví se zvuk zvonku. Pak stačí prozvonit/nastavit zvonění jako budík na určitý čas.

Demode
1932 příspěvků 12.12.18 17:42

Já si myslím, že děti, tak od čtyř let věku, s dospělými hrajou hru, že jako věří, že to ten Ježíšek všechno zmákne levou zadní a že předvánoční nátřesk v obchodech s hračkami je pochopitelný, protože všichni ti dospělí obložení stavebnicemi lega, barbínami, svítícími meči, vesmírnými plavidly a plyšovými medvědy jsou Mimoni z jiné planety, kde Ježíška nemají. Přece nebudou mamce a taťkovi kazit radost :-))

Fakirka
63 příspěvků 12.12.18 18:27

@PanenkaMalenka
Já to sledovala. Ten konec byl už na mne moc… celé to bylo těžko uvěřitelné. Kdyby to odehráli o polovinu věcí, mohl to být dobry film. Postavy mi moc neseděly. Snad jen ta cikánská máma…
Odebrali ne odehráli

Příspěvek upraven 13.12.18 v 17:44

giuliettka
2527 příspěvků 12.12.18 18:27

@Demode Bola som dnes v nákupnom centre a aj v hračkárni. Žiadne dieťa tak do +-12 rokov som tam nevidela. Vážne si viete predstaviť, že v tomto predvianočnom zhone vezmete do nákupného centra dieťa? Ja nie. :-D

Puffin
122 příspěvků 12.12.18 19:15

@Demode Souhlasím. A ty vychytralé to předstírají do osmnácti, protože to je taaaak pohodlné :-) Už několik matek zhruba desetiletých hochů mi líčilo, jak jsou ti jejich bobánci duše čisté a pořád věří na Ježíška.

Demode
1932 příspěvků 12.12.18 19:27

@giuliettka Já mám velkou představitost ;-) a na vlastní oči se o tom přesvědčím zítra v jedom z libereckých center. Jasně, bude tam trošku víc lidí než před 14 dny v Bambuli, kde kromě mně a personálu byla jedna paní a jedn pán a vedle v knihkupectví jsem byla sama, takže jsem v klidu pokecela s prodavačkou :-)

giuliettka
2527 příspěvků 12.12.18 19:37

@Demode Nebude. Dnes som bola vo Fórume. Narvané bolo len Tesco s potravinami, aj keď tam si myslím, že to robia tie pokladne, kde je pás len pre jedného zákazníka, a lekáreň. Zvyšok bola tak normálka. Žiadne rady u pokladní, alebo návaly.

Demode
1932 příspěvků 12.12.18 19:44

@giuliettka Tím líp, potřebuju to rychle odbýt. Nemám ještě napečeno.

PanenkaMalenka
175 příspěvků 13.12.18 06:22

@Fakirka
No právě, mě to taky přišlo jako těžko uvěřitelné. A obzvlášť ta těhotná Helenka. Poměrně brzo bylo jasné, že otcem je táta, ale na to, aby měla nedobrovolný styk se svým otcem a nechala těhotenství zajít tak daleko, mi přišla moc stará (dělala v ordinaci) a ne až tak poddajná. Tak jsem myslela, jestli mi něco neuniklo, že třeba bylo řečeno, že jí zneužíval od 10 let, nebo něco takového.
Ale i ty ostatní postavy jednaly z mého hlediska jako dementi - Lukáš, který sleduje popravu, a zmůže se akorát na „ty krávo“, neschopný policajt, přehnaný rasismus, prostě strašně umělé postavy i zápletka.
Takový agitkový seriál, ale celkem poutavě zpracovaný. Jen moc tvůrci tlačili na pilu, aby ti „spořádaní“ občané vyzněli co nejhůř, a naopak „nepřizpůsobiví“ romové co nejlíp.

Fakirka
63 příspěvků 13.12.18 17:46

@PanenkaMalenka ano, bylo to moc křečovité

pavka_l
751 příspěvků 14.12.18 09:13

@Puffin Já bych to jako vychytralost neviděla. Připadá mi hezké, že děti v devíti nebo deseti letech ještě chtějí na Ježíška věřit. V 18 už samozřejmě ne :-D

pavka_l
751 příspěvků 14.12.18 10:10

@PanenkaMalenka Lynč je podle mě agitka jak vyšitá, navíc dost špatně natočená. Hodní cikáni, zlí „slušní“ bílí občané. Asi má tento pokus o jakési sociální drama ukázat lidem, že vše je jinak, že bílí jsou ti zlí a cikáni jen chudáci a oběti.

Puffin
122 příspěvků 14.12.18 10:16

@pavka_l No, i můj táta hezky říká, že věří na Ježíška, a užívá si dárky bez toho, že by přemýšlel, co je od koho a kdo dal za víc či za míň. Jenže taky sám myslí na ostatní a dárky pro ně nenechá na Ježíškovi, ale s péčí je vybere, zabalí a položí pod stromek. Což právě ti bobánci zcela ignorovali.

pavka_l
751 příspěvků 14.12.18 10:33

@Puffin Tak jde asi o konkrétní desetileté „bobánky“. Znám děti, které opravdu věří a při případné nejistotě mají pak slzy v očích a to zklamání, že jim ten Ježíšek dárky nenosí.

giuliettka
2527 příspěvků 15.12.18 20:28

Zaujímalo by ma či čítate slovenské knihy v preklade do češtiny. Dostala som knihu Čachtická pani a je v češtine. Šokovalo ma to.

pabylka
1016 příspěvků 15.12.18 21:05

@giuliettka Čítala som raz v češtine Dominika Dána a zdalo sa mi to „divné“. Nemohla som tomu vobec prist na chut, nakoniec som si v polovičke stiahla slovensky original a dočitala to.

Vinca_minor
394 příspěvků 15.12.18 21:05

@giuliettka Bohužel ano. Chtěla jsem si Mňačka - Engelchen přečíst v originále, ale sehnala jsem jen český překlad. Dokonce vydaný ještě v Československu.

Moir
2128 příspěvků 15.12.18 21:12

jsem sice dítě ještě předrevoluční, slovenštině rozumím, ale nečte se mi v ní pohodlně, ale spíš je to o zvyku, anglicky čtu tak, že zpětně ani nevím, jestli jsem danou knihu četla v češtině, nebo v angličtině

giuliettka
2527 příspěvků 15.12.18 21:19

Ja čítam v češtine, skoro všetko. Ak je to preklad z niečoho, čomu by som v origináli nerozumela, tak mám vždy preklad do češtiny. Vobec mi to nevadí, čítam v češtine ráda, aj českých autorov. Zháňať tu v CZ slovenský preklad ma nikdy nenapadlo a žijem tu už tak dlho, že posielať knihy zo Slovenska mi pripadá zvláštne. Tú Čachtickú pani som čítala ako mladá v slovenčine a nejak som bola presvedčená, že slovenské knihy sa neprekladajú. Aspoň doteraz som tie slovenské čítala vždy v slovenčine. Začala som to čítať, ale vzhľadom na to, že som ju už čítala a mám ju rada, to v tej češtine nedám.

giuliettka
2527 příspěvků 15.12.18 21:21

@pabylka A Slováci českých autorov prekladajú tiež? Fakt by ma zaujímalo, či taký Švejk je v slovenčine ešte vobec zaujímavý, vzhľadom na sposob akým je napísaný.

julie74
2576 příspěvků 15.12.18 22:01

@giuliettka někde jsem četla, že tohle není spravedlivé, slováci prý rozumí češtině výrazně lépe než češi slovenštině. Lidé kolem dvaceti prý mají díky YT slovenštinu velmi dobře zažitou.

Stránka:  « Předchozí 1 1843 1844 1845 1846 1847 1848 1849 1850 1851 1852 1853 1855 Další »
Váš příspěvek

Británie začíná řešit fast fashion

Velká Británie se dlouhodobě potýká s obrovskou spotřebou oblečení.... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Češi a obleky: Proč plesová sezóna bolí

Autor: Matouš

Jak to, že čeští muži nemají úctu ke společenskému oblečení a k... Celý článek