Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat

Fotoalbum tématu (812) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
BeKaa
396 příspěvků 11.01.19 09:46

@DanielaS @megusa @MP blanka @xSx Děkuji za rady a dodání odvahy, zajedu si je půjčit, snad to přežiju :-)

VeronikK
1031 příspěvků 11.01.19 09:59

@BeKaa až si budete půjčovat lyže (to vám půjčí), řekněte, že jste dlouho nelyžovala, dají vám měkčí lyže, vhodnější pro začátečníky. Ono to jde hůř než na kole, přeci jen víc a nezvyklým způsobem používáte vlastní tělo…

MP blanka
1834 příspěvků 11.01.19 10:16

@julie74 : synovec odjíždí na rok studovat do Ameriky. Jeho tatínek dneska odešel z práce protože mu musí koupit jiný kufr a maminka je celá nervozní, že za tři dny jede a ONA ještě nemá dobaleno. Seznamy dokonce ani nedělala dohromady s budoucím studujícím.
Tiež poznám jednú takú starostlivú matku,je to moja kaderníčka. Pred niekoľkými rokmi mi pri tom,ako mi myla hlavu,rozprávala o tom, ako dcéru vypravovala do Anglicka.Kúpila jej kufor,doplnila garderóbu a všetko jej včas zabalila,lebo ona / 20.ročná/ by polovičku vecí zabudla,a vôbec, ktovie,čo by si zobrala.Dcéra,
isto aj preto,že mama ju počas cesty telefonicky kontrolovala,kde práve je, koľko má času na prestup,a či má pri sebe všetku batožinu… práve včera šťastlivo docestovala.Ako sa mi mama takto tým,ako deťom pomáha/ so synom to má podobné / chválila, zazvonil jej mobil,volala dcéra.„ Mami,kde si mi dala tie žlté prúžkované ponožky ?! “ A mama,pretože mala detailný prehľad o tom,kam čo do kufra uložila,ju navigovala v ktorom rohu a pod ktorou mikinou,takže po chvíľke sa ponožky našli.Na tejto skutočnej historke nebolo smutné to,že si dcéra nedokázala zbaliť batožinu sama,ale to,ako sa mama chváli tým, ako deťom pomáha.
Bola som potichu,lebo keby som jej povedala,že tou prílišnou starostlivosťou deťom viac ubližuje,nepochopila by to.

julie74
3044 příspěvků 11.01.19 10:37

@MP blanka u nás v rodině je to v části příbuzenstva velice oblíbený zvyk. Švagrové sestry syn žije v Německu, dělá tam nějakou šílenost jako je navrhování mikročipů, vydělává majlant, ovšem jednou za 14 dní přijede domů s kufrem špinavého prádla který ani neotevírá, prostě si ho na konci víkendu zase naloží do auta s jistotou že tam bude všechno voňavé a vyžehlené. Přijde mi to úplně trhlé, a to se věkem pohybuje tam, kde se to před třiceti lety bralo za počátek středního věku. Je fakt že jim koupí tu pračku, tu sušičku tu auto, ale stejně, příčí se mi když rodiče dělají dětem služebnictvo.

julie74
3044 příspěvků 11.01.19 10:39

@MP blanka jo a je fajn že jste doma :)))

MP blanka
1834 příspěvků 11.01.19 10:52

@Temperanse, @julie74 ,ďakujem !Možno som to s tými Hospitalnews trochu prehnala,ale viete,ako mi robilo dobre, keď som sem občas napísala,a toľké ste mi odpovedeli a povzbudili ma ?

Temperance
1479 příspěvků 11.01.19 14:39

@MP blanka Za sebe mohu říct, že jsem ráda, že jste občas napsala a ne, nepřipadalo mi to příliš, naopak. Vaše příspěvky obecně čtu moc ráda, i třeba ty odborné o šití, kterým moc nerozumím ;-) ale líbí se mi Váš přístup k tomu, co se kolem Vás děje (chtěla jsem napsat „k životu“, ale to je strašné klišé…). Jsem ráda, že tu jste :-)

giuliettka
3641 příspěvků 11.01.19 16:43
@BeKaa píše:
Prosím o radu lyžařky… Měla bych jet na lyže, ale na lyžích jsem stála naposledy před 20 lety a 20 kily. Myslíte, že u lyží platí to, co o kole…že se to nezapomíná? A dá se vůbec s nadváhou lyžovat? Půjčí mi vůbec lyže? Nejsem sice velryba, ale něco navíc mám…

Kebyže sa vám to náhodou nevybavilo a lyžovať ste zabudla, tak kolo to istí. :-D
Fotka je z Púchova.

Pozorovatel
539 příspěvků 11.01.19 17:38

@BeKaa to zvladnete, v pujcovne poradi a seridi. Zkusite na pidi kopci a uvidite.
Kdyz reknete, ze jste zacatecnik, tak to nastavi tak, ze pri krkolomnych padech se vam lyze odepnou (vlastni zkusenost), takze o kolena se bat nemusite.
Moji rodice zacali lyzovat na prahu sedesatky. Pred tim byli na horach jednou na stredni. Jsou spis nesportovci, maximalne kolo spise jako prepravni prostredek a cinky. Lyzovat se rozhodli kvuli vnucce. Prvne to s ni zkusili na cvicny loucce a protoze ten maly “kopec” vnucku nebavil, sli na vetsi jeste ten samy den a od ty doby normalne lyzujou, otci (asi diky jeho hmotnosti) ani nestacim.

Temperance
1479 příspěvků 11.01.19 17:46

@Pozorovatel Jé, tak to jste mě potěšila, jsem v této debatě jen pozorovatel :-D, v obdobné situaci jako Vaši rodiče… Takže ještě není nic ztraceno? To je prima!

Lizbeth
831 příspěvků 11.01.19 23:38

@julie74
Tak kdyby mi někdo koupil auto, budu mu prát klidně každý týden :)

To mi takhle vyprávěla známá o svém čerstvě ženatém synovi ( celou veselku organizovala a obsluhovala ona, načež po veselce zůstali ještě 3 týdny u ní, protože se jim nechtělo do svého..) o tom, že novomanželé mají krizi..šlo o to, že on své partnerce vyčetl, že málo uklízí, málo se stará a přibrala ( ano je velmi obézní a po svatbě se to ještě zvrhlo)..
Tak jsem tak poslouchala jak je snacha nedokonalá a že se po jeho výtkách tedy sebrala a odešla trucovat ke kamarádce..
No a on jak byl doma pár dní sám, tak volal mamince jak má zapnout myčku a pračku..
Tak jsem se zarazila, že ač spolu bydlí již několik let ( i před svatbou) tak on toto neumí..No při tom vyprávění to té mamince vůbec divné nebylo. Je to fakt zvláštní. :(

giuliettka
3641 příspěvků 12.01.19 10:11

Zaujímalo by ma aký máte názor na situáciu Vondráčková+Plekanec. Nie na ich rozvod, ani na to čo o sebe vravia, ale na to, že sa od Lucie očakáva, že sa vráti s deťmi žiť do CZ. Priznávam, že nad tým premýšľam už dlhšie. Nejak nedokážem pochopiť prečo sa má žena, stále sťahovať za chlapíkom, čo si plní vždy len svoje túžby. Áno viem, že aj Lucie je narodená v CZ, ale aj tak nechápem, prečo má žena ísť za manželom kamkoľvek si on zamane. Odsťahovala sa kvoli nemu do Kanady keď sa zobrali, on si potom zo dňa na deň odíde inam a ona aj napriek tomu, že sa rozvádzajú má ísť za ním? Prečo preboha?
Ja viem česká celebrita, rodičia v Prahe a tak, ale keď si to predstavím trebárs v malom meritku, že ja som sa presťahovala do Liberce kvoli chlapovi, teraz sa trebárs rozvedieme a on si nájde inú Slovenku napríklad z Hurbanova, to sa fakt mám odsťahovať s dieťaťom za ním na Slovensko? Lebo veď som Slovenka? Ja by som teda určite zostala žiť v Liberci. Človek si predsa nájde priateľov, vybuduje nové vzťahy… predsa nežije vo vákuu len s tým jediným chlapom za ktorým sa odsťahoval a nebude za ním behať ako psík podľa toho, kam sa zrovna on rozhodne ísť. Raz to urobil, ale prečo to má robiť do konca života? Nejak nedokážem pochopiť prečo jej vyčítajú, že sa nevrátila do Čiech hneď akonáhle sa tam za frajerkou odsťahoval jej manžel.

Lizbeth
831 příspěvků 12.01.19 10:41

Vzhledem k tomu, že je češka, že kariéru má vybudovanou tady a fanoušky také tady, dále babičky a dědy také v ČR, tak chápu, že pro spoustu lidí je to hotová věc, kde by měla žít.
Já ale uznávám jako nejvyšší důvod ten, že chce zachovat co nejpřirozenější prostředí pro své děti, které se v Kanadě narodily..takže se jí vůbec nedivím a její rozhodnutí chápu ( i když koneckonců to rozhodnutí může být postaveno i na nějakém tom zisku z rozvodu, přičemž si bere jako důvod děti, ale to já se nedozvím).

giuliettka
3641 příspěvků 12.01.19 11:01
@Lizbeth píše:
Vzhledem k tomu, že je češka, že kariéru má vybudovanou tady a fanoušky také tady, dále babičky a dědy také v ČR, tak chápu, že pro spoustu lidí je to hotová věc, kde by měla žít.

Veď je speváčka. To by potom mala Jenifer Lopez žiť v Južnej Amerike, tam má najviac svojích fanúšikov.

giuliettka
3641 příspěvků 12.01.19 11:04
@Lizbeth píše:
Já ale uznávám jako nejvyšší důvod ten, že chce zachovat co nejpřirozenější prostředí pro své děti, které se v Kanadě narodily…

Vážne by ste po rozvode bývala tam kde sa deti narodili? Ja teda nie, áno brala by som ohľad, ale veď predsa aj matka je človek a má nejaký svoj život. Nie je to hračka tých detí, čo bude robiť už len to čo je pre deti najprirodzenejšie.

giuliettka
3641 příspěvků 12.01.19 11:07

@Lizbeth Vlastne som tú otázku myslela tak, či vám pripadá normálne očakávať od ženy, že sa bude sťahovať za chlapom aj po rozvode.
A o Vondráčkovej si nemyslím, že má teraz v CZ karieru. Nemá žiadné angažmá v žiadnom českom divadle a desky može nahrávať kdekoľvek a spievať na nich česky.

Paris1789
3659 příspěvků 12.01.19 11:15

@giuliettka
Jsem v týmu Vondráčková, ona bude mít ty děti většinu času a zastupuje především jejich zájmy, cokoli v rámci zákona podnikne, aby jim zachovala jejich standard a pěkný život, podnikne dobře. Nechápu sice ty mediální přestřelky, to si podle mne mají manželé odpustit, ale víceméně s jejím přístupem nemám problém.
Redukce citů na prachy tady předvádí spíše taínek, jako ostatně skoro vždycky, je ale pravda, že ten případ zase tak detailně nesleduju.
Pobyt v Kanadě chápu taky v tom smyslu, že tam pracky našeho bulváru nezasahují a tak se děti nedostanou do situace, kdy jim to vpálí nějaký spolužák nebo soused.

giuliettka
3641 příspěvků 12.01.19 11:30
@Paris1789 píše:
Redukce citů na prachy tady předvádí spíše taínek, jako ostatně skoro vždycky, je ale pravda, že ten případ zase tak detailně nesleduju.

Ale najednou tie levné šaty z požičovní, čo nosila na akcie Zlatý Slávik a tak a čo sa vždy uvádzali ako, že Vondráčková je aj napriek manželovým milionom skormná holka, vyznievajú tak nejak ináč. :-D
 https://www.super.cz/…ujcovny.html

Lizbeth
831 příspěvků 12.01.19 15:40

Já neznám dopodrobna její umělecké aktivity, ale myslela jsem, že na její koncert přijdou lidé spíš u nás než v Kanadě, ale muzikály může zpívat i tam..
Na druhou stranu je jí v Kanadě také třeba dobře a tím, že děti jsou tam zvyklé a v pohodě, tak nemá důvod k návratu. Nemusí se nutně přemáhat a trpět kvůli dětem. Jednoduše to vyhovuje i jí a jako argument má děti, protože to zní tak nějak lépe..kdo ví.

Temperance
1479 příspěvků 12.01.19 21:47

@giuliettka Já do toho pramálo vidím a vlastně se o tu kauzu ani nezajímám, ale obecně vzato si myslím, že nejde o to, aby se stěhovala tam, kam odešel její ex, nýbrž o to, kde se cítí víc doma. Umím si představit, že se žena odstěhuje za svým mužem do ciziny, nějakou dobu tam žije (nebo žije střídavě ve své původní zemi a v cizině), a když se vzath rozpadne, vrátí se do své původní země - bez ohledu na to, kde je její ex.

TinaV
294 příspěvků 13.01.19 11:39

@giuliettka - kauza Plekanec a Vondráčková je nechutná tahanice o peníze. V zájmu dětí by měly vynechat média a domluvit se. Takže oba jsou ubozí a ubližují dětem. A pravdu se nedozvíte, je to snůška lží a schválností. Pokud dřív uvažovali, že se do ČR vrátí, tak se měli domluvit také kdy. A je schopná tam bez něj žít ( rozuměno i nějak vydělávat, ne se jen nechat vydržovat)a chtějí tam žít ty děti? Pokud tam chtějí žít děti má on, jen v případě, že na to finančně má, to umožnit.

Co se týče stěhování ženy - pokud druhý odchází není povinnost se někam za ním stěhovat, je to jeho problém, aby si to zařídil. V zájmu dětí, bych volila dohodu ( prázdniny atd.)
Když se chce, jde všechno…

Ještě mě napadlo, že u Lucie je mediální palba asi dost v oblibě viz kauza Helena, taky šlo o peníze.

czDanda
620 příspěvků 14.01.19 07:03
@TinaV píše:
A je schopná tam bez něj žít ( rozuměno i nějak vydělávat, ne se jen nechat vydržovat)

Přesně tak. Pokud má Lucie nějaký /svůj/ zdroj příjmů, ať si v Kanadě zůstane.
Když to přestane finančně zvládat, může se kdykoli vrátit do ČR.

Adeena
1327 příspěvků 14.01.19 09:07

@TinaV Já mám pocit, že u Lucie je snad nějaký problém s vízem. Nechci šířit bludy, ale myslím, že ona dostala vízum, protože byla manželka hokejisty zaměstnaného v Kanadě. Což teď už neplatí. Proto bylo také Plekancovi vyčítáno, že se vrátil do ČR a neprodloužil smlouvu v Kanadě. Ale kdo ví.

Matmys
2185 příspěvků 14.01.19 09:32

Ačkoli jsem se tomuto tématu pečlivě vyhýbala, tak jste mě nakonec dostaly :)
Já bych řekla, že rodič má pobývat tam, kde je jeho dětem i JEMU nejlépe.
Brala bych ohled na všechny zúčastněné, co je mi platné, když děti budou někde šťastné a já budu zoufalá nebo nebudu mít z čeho žít. Většinou se takový dítě v dospívání dočká pindů jak se maminka/tatínek obětovali…
Stěhovat se za partnerem považuji za podstatné zase jen v případě, že je to v zájmu většiny, ale mě to neublíží. Protože pak by se zase měla zamyslet „většina“, zda nelze nalézt kompromis.
Ale to jsou planý kecy, protože těm dvěma nejde vůbec o děti, jen o sebe a o svou kariéru.

Příspěvek upraven 14.01.19 v 16:04

julie74
3044 příspěvků 14.01.19 12:01

A mě zas je divné, advokáti se veřejně vyjadřují o svých klientech s o protistraně? Nějaká etika tím netrpí? Chápu že k tomu , minimálně od svého mandanta, jiste mají svolení a je to součást bitvy …

Stránka:  « Předchozí 1 1849 1850 1851 1852 1853 1854 1855 1856 1857 1858 1859 1913 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek