Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat

Fotoalbum tématu (756) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Yaay
114 příspěvků 06.02.19 14:56

@Veronika P ak sa budete drzat spolu nebala by som sa, ze vas oddelia. Mna s manzelom pustili do toho isteho radu, aj ked technicky sme kazdy patrili do ineho koli rozdielnym pasom. A na ludi, ktoru nevedia anglicky su asi tiez zvyknuti. A ak sa stratia mechate ich vyhlasit letiskovym rozhlasom :D

Yaay
114 příspěvků 06.02.19 15:10
@Veronika P píše:
@VeronikK No já mám zatím zkušenost jen s vybíráním letenek a se zařizováním ubytování. Přišlo mi, že čím častěji jsem sledovala skyscanner apod., tím dražší letenky byly.
Ono je to ficura tychto stranok, ze si zapamatavaju co ste vyhladavala a potom upravuju ceny, preto je priebezne treba mazat cookies(?i).
Uživatel je onlineTemperance
1217 příspěvků 06.02.19 16:18

@porjk Ještě řekněte, že Vás pozvala dcera Veronika :-P

Jordaan
8417 příspěvků 06.02.19 16:59

Vylety do NYC jsou asi oblibene :-). Moje tchyne ho tez dostala jako darek k 70. narozeninam.

porjk
2546 příspěvků 06.02.19 17:18

@Temperance Nene, syn :)

Lizbeth
622 příspěvků 06.02.19 17:18

Že ony se chtějí těch matek a tchýní zbavit..

Pýthia
205 příspěvků 06.02.19 17:22

@Veronika P New York je na pohyb velmi jednoduchý a systém metra přehledný, do toho se dostanete raz dva. Už vás vidím na pikniku v Central partku…:-) Jinak co se týká pohovoru u imigračního, vůbec vás nemusí rozdělit, je normální, že rodiny chodí společně, zvlášť když řekete, že máma s dcerou nemluví anglicky.

JNH
23 příspěvků 06.02.19 19:32

@Veronika P Napadla mě jedna praktická poznámka. Asi o tom víte, ale pro jistotu, když jste žádala nějaké tipy - do USA si předem musíte vyřídit povolení ESTA.

A ještě doplním. Lepší výhled než z Empire State Building je z Trump Tower. Navíc je to levnější a není tam takový nával. Aspoň před pár lety to tak bylo.

Jordaan
8417 příspěvků 06.02.19 20:27

@JNH

Jenze to znamena podporovat Donnieho. Za me vede rooftop cafe Metropolitniho mu­zea.

https://www.metmuseum.org/visit/dining

JNH
23 příspěvků 06.02.19 20:37

@Jordaan To asi ano. Já tam byla v době, kdy se snad ani netušilo, co Státy čeká, a za tuhle radu jsem byla ráda. Ať si každý rozmyslí sám, je-li ti pro něj podstatné.

Jordaan
8417 příspěvků 06.02.19 20:45

@JNH

Omlouvam se, nebylo to mysleno utocne a rozhodne je to dobra rada. Vlastne jsem ani netusila, ze se do toho baraku necha dostat :-)

JNH
23 příspěvků 06.02.19 20:51

@Jordaan V pořádku, já si to nebrala osobně. Vlastně jsem podobnou námitku čekala.

Moudd
60 příspěvků 06.02.19 21:25
@Veronika P píše:
Těžko vybrat správné téma, ono to sem vlastně vůbec nepatří, ale přesto se zkusím zeptat. Moje mamka bude slavit šedesátiny a já bych ji chtěla vzít na výlet do New Yorku. Koupila jsem letenky, zajistila ubytování a zalekla se. Nejsem moc velká cestovatelka, a proto si dovoluji poprosit o jakoukoli zkušenost ty zcestovalejší.

Teda ta vaše maminka se má,takovou dceru.To jí závidím,jako dárek výlet do New Yorku.Můj syn je zatím student VŠ,ale určitě ani v budoucnu,až si bude vydělávat,mi takový dárek nikdy k výročí nedá.Už jen proto,že velmi nerad cestuje :-)

Jordaan
8417 příspěvků 06.02.19 21:44

@Veronika P

Jeste bych pridala, co se libilo mne, treba se Vam neco z toho taky zalibi.
1. Prochazka po High Line, to je nadzemni park udelany z byvale drahy vlaku. Je to v Meatpacking Districkt.
2. Guggenheim muzeum
3. Jezdit verejnym autobusem, nejlip podle parku od Harlemu na jih.
4. Century 21 outlet, vali se tam vsechno mozne, od no name az po Albertu Feretti a muzete si to zkouset bez ptani.
5. Ctvrt okolo Washington Square
6. Brooklyn Bridge a pesky k Brooklyn Heigts
7. Jezdit Staten Island Ferry tam a zpatky. Je to hezke, uklidnujici a zadarmo :-).
8. Nadrazi Grand Central je zajimave k nakouknuti, kdyz budete pobliz.
9. Vylet na nejaky ten vysoky barak s vyhledem.

Cisla neurcuji poradi :-). Ja jsem spis typ turisty, ktery sedi v kavarne/na lavicce a pozoruje, nekam dovnitr chodim spis vyjimecne. Treba nekdo napise nejake objevnejsi tipy.

nihil
23 příspěvků 06.02.19 22:55

@JNH za mě nejlepší výhled z Top of the Rock v Rockefeller Cen­tre

lucindaSK
956 příspěvků 07.02.19 08:02

Chcem to síce vedieť iba predošlé dve minúty, ale čo je to za pekelnú reklamu, ktorá sa mení ako hýbem myšou??? Trpím kinetózou a toto je psycho. Chcem si pri diskusii vypiť kávu a nie hľadať Kinedryl.

Pýthia
205 příspěvků 07.02.19 08:24

@Jordaan Zajímavé je i na Staten Island vystoupit, sednout na bus (asi jako jediný turista :-) ) a někam se vypravit, po NY je to překvapivě osvěžující vesnice, centrum má takový koloniální nádech…a jsou tam super levné hispánské restaurace.
@VeronikaP A když vynechám ty typické turistické cíle, tak nejvíc se mi líbilo v Harlemu (a pochopitelně Green Village, ale to vlastně typický cíl je).

VeronikK
908 příspěvků 07.02.19 10:08

@Jordaan já jsem navrhovala i jiná místa, New York mámu zaujal nejvíc :-) Ale jsem ráda, než bychom našetřili na takový výlet s dětmi, trvalo by to trochu déle…

VeronikK
908 příspěvků 07.02.19 10:10

@Pýthia jsem ráda, že to píšete. Takhle nějak si to představuju, protože máma se anglicky nedomluví ( a já teda tak nějak), tak že půjdeme spolu.

Veronika P
477 příspěvků 07.02.19 10:25

@Yaay @Pýthia Vléváte mi krve do žil. Já slyšela pár historek a představovala jsem si tu akci jak z filmu. Hodně slz a srdcervoucího vzlykání :) Ne ale opravdu je mi nepříjemná představa, že se mi dcera ztratí z očí.

Veronika P
477 příspěvků 07.02.19 10:38

@JNH @Jordaan @nihil @Pýthia Děkuju Vám za tipy.
High Line bych moc ráda navštívila. Pak zkontrolovat Hlavní nádraží jestli filmy nekecaj. Piknik v Central Parku a vyhlížení taxi s Brucem Willisem :) Jezdit busem do Harlemu by mě nenapadlo, to je super. Taky bych ráda viděla oceán, s ním jsem ještě neměla tu čest. Pak bych se ještě ráda zastavila u památníku a taky se podívala se na HUB - jako najít deset rozdílu proti stanici Střížkov :)

Veronika P
477 příspěvků 07.02.19 10:40

@Pýthia Staten Island a odpočinout si od hamburgrů, mám :)

Jordaan
8417 příspěvků 07.02.19 10:41

@Veronika P

Nemyslim, ze Vas nekdo bude rozdelovat. Proste se zeptaji, co chcete v Us delat, prohlidnou pasy, vezmou otisky prstu a nazdar. Max. se zeptaji, jestli jste rodina. Jsou takovi „ostraziti“, ale zdvorili.

Pýthia
205 příspěvků 07.02.19 10:56

@Veronika P @VeronikK Fakt úplně v pohodě, jak píše Jordan, jsou milí, ale ostražití, zeptají se, na jak jedete dlouho, co tam budete dělat (stačí říct, že jste turisti, nic konkrétního) a pohoda…jen je třeba být dřív na letšiti při odletu (ale pokud letíte s přestupem, tak je to fuk), protože nějaký krátký formální pohovor probíhá už při nástupu do letadla.
Strašně vám ten NY závidím, hned bych letěla!!

Jordaan
8417 příspěvků 07.02.19 11:07

@Veronika P

Zajimavy je i jezdit metrem. Mne to tedy prislo trochu jak z hororu, nektere ty stanice jsou mirne opotrebene a publikum muze byt i trochu „svoje“ (podle smeru jizdy). Zkoumejte stanice, kde bude metro zastavovat, nektere linky jezdi velke useky bez zastaveni. Osobne mi byl autobus prijemnejsi, mate to i s okruzni jizdou a spolucestujici byli prijemnejsi. V autobuse (od Guggenheim muzea na jizni Manh.) jsem zazila i „prihodu“, ktera mi dala (a myslim, ze i ostatnim pritomnym) hezkou lekci do zivota. Sedela jsem v predni casti, kde jsou sedadla jen u oken. Bylo tam par dalsich lidi, mimo jine trochu zvlastni pani, ktera pusobila jako soc. pripad/bezdomovkyne a mirne strelene. Porad se prehrabovala ve sve tasce a mluvila si sama k sobe. Nikdo si k ni nesednul. U muzea (velmi draha ctvrt) nastoupila zenska, ktera na prvni pohled pusobila jako dama, ca. 50, krasna, pestena, stihla osoba v sukni, bile kosili a lodickach. Byla jak z nejakeho filmu o bohatych obyvatelich NY. Dokonaly opak te strelene. Autobus jel a ta „blazniva“ zacala mluvit nahlas, do davu - jestli by ji nekdo nerozmenil na jizdne. Pusobila opravdu zvlastne a vsichni koukali do strany a ignorovali ji. No a ta dobre oblecena se na ni usmala, otevrela svou drahou minikabelku a rozmenila ji. Vystoupila pak na rohu parku a odkracela smerem k The Plaza hotel. V autobuse zavladl kolektivni stud.

Stránka:  « Předchozí 1 1855 1856 1857 1858 1859 1860 1861 1862 1863 1864 1865 Další »
Váš příspěvek

Zemřel Karl Lagerfeld

V noci na 19. února zemřel německý módní návrhář Karl Lagerfeld.... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Papírové tašky a jiné ekologické blbosti v módě

Autor: Monika

Nikdy by mě nenapadlo, že ve volném čase začnu sbírat odpadky nebo... Celý článek