Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat

Fotoalbum tématu (785) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Pýthia
227 příspěvků 12.02.19 11:25

@laislabonita Bavila jsem se o tom i s těhotnou zvěrolékařkou, která vyšetřovala moji kočku. Už si to přesně nepamatuju, ale říkala, že to riziko nákazy je velmi malé, navíc jen v nějakém kratším úseku (dejme tomu druhý trimestr, ale za to neručím)-a v podstatě jen když přijdete do styku s kočičími výkaly.

julie74
2920 příspěvků 12.02.19 12:03

Musela byste přijít do styku s nakaženými výkaly a to ještě ne úplně čerstvými. Řešení, že po čištění záchodků si umyjete ruce nebo to bude dělat manžel. Mnohem pravděpodobnější je že ji člověk chytne z půdy a taky to tak prý většina lidí má, , dohledání vám to přesně doma a pošlu odkaz. Čisté na obranu chudáků koček… Mmch to že jste s ní nikdy nepřišla do styku je prý dost vyjimecne..

julie74
2920 příspěvků 12.02.19 14:05
@DKU píše:
@laislabonita kočky mám pouze domácí, pokud máte dospělou kočku, která je očkovaná, tak tam nic nehrozí,
https://cs.wikipedia.org/…lazm%C3%B3za

Ale i podle Vašeho odkazu ta první věta rozhodně není pravda …

julie74
2920 příspěvků 12.02.19 14:07

Ovšem za zdroj ruku nikam nestrčím
https://www.idnes.cz/…059_veda_mla

laislabonita
152 příspěvků 12.02.19 14:46

Dekuju vsem za rady. @julie74 ten clanek je trosku senzacechtivy :-) to s tou zmenou obliceje a moznosti prenosu pohlavnim stykem…no asi je nejlepsi si nic moc necist… Ja jakmile o necem ctu nebo neco vidim, tak mi to pak nejde z hlavy. Jeste nevim na 100%, jestli jsem tehotna, ale zato vim, co vsechno muzu chytit :-/

megusa
431 příspěvků 12.02.19 14:46

@laislabonita kdysi jsem někde četla, jak je zbytečné kvůli tomu panikařit, jako hlavní rada tam bylo: „neolizujte kočku“ :D
jinak, když člověk dodržuje běžnou hygienu, tak se nemusí bát..

Temperance
1352 příspěvků 12.02.19 14:56

@julie74 @laislabonita Z článku: „Máme například doklady, že větší poměr nakažených je mezi vdanými ženami než svobodnými. Proč?“ Nejspíš proto, že ty, které se vdaly, jsou větší kočky než ty, které nikdo nechtěl ;-)

julie74
2920 příspěvků 12.02.19 15:28

@laislabonita no však, vzala jsem ho na milost kvůli tomu pánovi z přírodovědecké fakulty. Každopádně kdysi jsem byla na imunologickém vyšetření , paní doktorka byla velmi vyhlášená a ta říkala, že pravděpodobnost, že chytnete toxo od kočky (pokud nemá člověk nějaké velmi podivné zvyky týkající se kočičího trusu) je naprosto zanedbatelná. Mizivá :))) Kdo z nás nejedl rychle umytou mrkvičku nebo mladé ředkvičky - mnohem pravděpodobnější. Například. Mnohem důležitější je nevymyšlet možné katastrofy. Hledala jsem to hlavně kvůli obraně těch koček :)))

julie74
2920 příspěvků 12.02.19 15:29
@Temperance píše:
@julie74 @laislabonita Z článku: „Máme například doklady, že větší poměr nakažených je mezi vdanými ženami než svobodnými. Proč?“ Nejspíš proto, že ty, které se vdaly, jsou větší kočky než ty, které nikdo nechtěl ;-)
:)))
benyka
7006 příspěvků 12.02.19 15:48

@julie74 Tada já bych musela mít (jako hajzlbába na kočičích veřejných záchodcích, i když si na to beru vrstvu pěti mikrotenových pytlíků) toxoplasmózu asi tak na pátou. :-) Ale je fakt, že nevím, jestli ji mám nebo nemám. …Jo, a svobodné nejspíš většinou neuklízejí rodinnou zahradu.

Jordaan
8591 příspěvků 12.02.19 15:55

@laislabonita

Moje znama toxoplasmosu mela, chytla ji pravdepodobne z jidla - syrove mlete veprove maso, tj. v Nemecku oblibena pomazanka Mett. Kdyz to jedla, tak jeste nevedela, ze je tehotna.

laislabonita
152 příspěvků 12.02.19 16:49

@Jordaan a jake to melo dusledky?

Jordaan
8591 příspěvků 12.02.19 17:11

@laislabonita

Je to moje sousedka, zas tak duverne nejsme - vim, ze mala ma problemy s ocima, to je podle jeji matky primy dusledek toho onemocneni. Podle meho je holka i dost hloupa, jestli to je dusledek nebo proste nahoda, to nevim. Jeji mladsi sourozenec i oba rodice pusobi kazdopadne chytreji.

Moir
2191 příspěvků 13.02.19 10:03
@laislabonita píše:
Uz se to tu jednou resilo, ale sicher je sicher. Jak jste to resili v tehotenstvi s kockou. Nechala jsem se pred par mesici otestovat na toxoplazmozu a byla negativni. I doktor pred testovanim mi rikal, ze ji na 90 % nemam/nemela jsem. Rikal, ze je to malo pravdepodobne. To se dost lisi od nazoru, co jsem do te doby slychala. Zverolekar rika, ze ma clovek v tehotenstvi dbat vic na hygienu - po kazdem kontaktu s kockou si umyt ruce a tak. To mi prijde dost nerealne - kdyz kocka vleze skoro vsude, clovek si sedne a ona je hned na kline. Spi se mnou v posteli… Samozrejme si pred jidlem myju ruce, ale po kazdem kontaktu? Zachod uz ted cisti muz. Jak jste omezili kontakt s kockou v tehotenstvi vy?

pokud nemáte ve zvyku pojídat víc jak dva dny stará kočičí hovínka, nemáte se čeho bát, ostatně většina infekcí toxou je z neumyté zeleniny ze záhonů do kterých kálely kočky, tj. pokud zachováváte normální hygienická pravidla, jste v bezpečí a i tak pravděpodobně jste toxu prodělala už dávno, promořenost v populaci je značná, k bližším informacím si vyhledejte práci profesora Flégra

laislabonita
152 příspěvků 13.02.19 12:29

@Moir toxu jsem neprodelala, mela jsem negativni krevni test. A ono by to cloveku stejne zas tak nepomohlo, muj doktor rikal, ze by byl jen lehci prubeh…
Jinak vetsi riziko vidim take v te nemyte zelenine. Mam ji rada syrovou a kdyz varim polivku, pulku te korenove snim. Samozrejme je myta…ale budu si na to davat vetsi pozor!!

Moir
2191 příspěvků 13.02.19 13:20

@laislabonita já ji podle Flégrova testování též neprodělala /do doby toho testování), což je prý zajímavé, protože jsem 0 Rh- a u těch je prý vyšší pravděpodobnost infekce

xSx
567 příspěvků 13.02.19 22:49

@Moir @laislabonita mne Flegr testy taky prekvapily, sli jsme tam kdysi vsichni, co meli neco s prirodovedou a dle toho, co rika, je asi tretina lidi nakazena. Nepamatuju nikoho, kdo by tehda mel pozitivni protilatky…

Jordaan
8591 příspěvků 14.02.19 00:02

@Veronika P

Zrovna koukam v tv na Smoke. Jestli mate rada filmova mista, tak musite do Brooklyn Heigts :-)

Veronika P
540 příspěvků 14.02.19 08:48

@Jordaan Od tamtud budem bydlet jen pár zastávek :) Děkuju

julie74
2920 příspěvků 14.02.19 09:59

@xSx já a spousta mých známých je má - v souvislosti s IVF a myslím známé z této skupiny - a nebylo moc těch , co by je měly negativní :)))

xSx
567 příspěvků 14.02.19 14:59

@julie74 tak jsme si krásně rozdělily průměr :D

julie74
2920 příspěvků 14.02.19 15:15
A666
419 příspěvků 14.02.19 16:30
@laislabonita píše:
Dekuju vsem za rady. @julie74 ten clanek je trosku senzacechtivy :-) to s tou zmenou obliceje a moznosti prenosu pohlavnim stykem…no asi je nejlepsi si nic moc necist… Ja jakmile o necem ctu nebo neco vidim, tak mi to pak nejde z hlavy. Jeste nevim na 100%, jestli jsem tehotna, ale zato vim, co vsechno muzu chytit :-/

Největší odborník na toxoplazmozu v Čr je Jaroslav Flegr - provozuje i stránku s opravdu relevantníma vědeckýma informacema: https://toxo.eu/ Mimojiné jsou tam důležité informace i o těhotenství, rizicích a spol… Fakt doporučuju, nejvěrohodnější zdroj…

Příspěvek upraven 14.02.19 v 16:32

A666
419 příspěvků 14.02.19 16:31
@benyka píše:
@julie74 Tada já bych musela mít (jako hajzlbába na kočičích veřejných záchodcích, i když si na to beru vrstvu pěti mikrotenových pytlíků) toxoplasmózu asi tak na pátou. :-) Ale je fakt, že nevím, jestli ji mám nebo nemám. …Jo, a svobodné nejspíš většinou neuklízejí rodinnou zahradu.

Ona ji má poměrně slušná část populace :)

benyka
7006 příspěvků 14.02.19 17:11

@A666 A na Pekle nejspíš všichni, neb u žen to prý způsobuje přehnanou parádivost. :-)

Stránka:  « Předchozí 1 1858 1859 1860 1861 1862 1863 1864 1865 1866 1867 1868 1895 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Jak vypadá módní deziluze

Autor: Kamila

Spousta lidí by vraždila za práci u předních značek haute couture.... Celý článek